Přejít na obsah
konarider

UPC a polovicni rychlost

Recommended Posts

co to ma znamenat clovek si objedna 20Mb a po jednom dni pouzivani z toho ma 10Mb????

co si o sobe UPC mysli ze nas budou ojebavat jak opice????

Jo presne tak.. UPC a polovicni rychlost to je vysledek a slogan omilaneho zrychlovani UPC... Ono totiz situace se ma takhle. UPC diky koupeni Karnevalu melo v rychlosti site nejakou rezervu, takze rychlosti pro zakazniky byly vcelku garantovane. No ale jakmile zavelela Telefonica se svym podvodnym ADSL, na jehoz rychlosti dosahnou jen klienti do par metru od ustredny, tak UPC muselo reagovat taky a tak zvedlo rychlosti hned v zari aby mohlo kontrovat O2. Jenze takove rychlosti bylo schopne poskytnout tak max do 8 mesicu spise do roka, ne hned. A tak ted ikdyz slibovali harmonogram v prubehu podzimu, neni ani v pulce ledna zadny - duvod je prosty - lidi by se zacali bourit ze nemaji slibovane navyseni a vlastne ani puvodni rychlosti co si plati. Navic nejenom ze nikoho neinformuji o snizeni rychlosti, ale jeste ani periodu snizeni nedodrzi a snizovani delaji i po ni.. To znamena, ze kvuli tomu ze UPC nabralo pres 60 tisic novych zakazniku od zari a sit se kapacitne prakticky nezlepsila tak UPC dava plne rychlosti jen tem co se ozvou. Vetsina lidi tak ma jen polovicni (!!) rychlosti puvodnich rychlosti tarifu. Plne maji jen na chvilku po te co UPC servou a nebo novy zakaznici po dobu par dni nez si prestanou kontrolovat rychlost. Sem opravdu zvedav, jak se uprgade podari a jestli bude UPC vubec neco garantovat. Zatim to vypada ze jim to moc nejde.. Ale jinak bych tomu rad veril :-)

Sdílet toto téma

aktuálně mám mít 14/1 a mám 14/1... 8) jenom sem jim někdy na podzim volal o 50% slevu...

Stastna ty zeno.. :-D Drtiva vetsina ostatnich takove stesti nema.. Ja mel polovicni, pak mi dali tu co maji na harmonogramu a po 2 dnech opet tu polovicni. Nebyt slevy kterou sem si vyrval na lince tak jim na to taky kaslu..

Sdílet toto téma

Fingon1: Uprimne receno, drtivou vetsinu zakazniku rychlost opravdu netrapi. Zajima je jenom, zda internet bude stabilni a bez vypadku. Nejake vyrvavani si vyssi rychlosti na klientskem centru nedela skoro nikdo. Vetsinou si zakaznik tu rychlost ani neumi predstavit. Takze bych to nezvelicoval, protoze je to pouze okrajovy problem.

Sdílet toto téma

No, tak mě třeba rychlost trápí, když ji mám zhruba desetinovou nebo asi ještě mnohem menší, nevím přesně o kolik teď navyšovali. To je dost mimo jakoukoliv toleranci. Ani nevím, co těm lumpům na lince říct, když mi řeknou, že je u mě vše v pohodě. Neměl bych si nechat pozvat toho jejich technika nebo co ?

Sdílet toto téma

Fingon1: Uprimne receno, drtivou vetsinu zakazniku rychlost opravdu netrapi. Zajima je jenom, zda internet bude stabilni a bez vypadku. Nejake vyrvavani si vyssi rychlosti na klientskem centru nedela skoro nikdo. Vetsinou si zakaznik tu rychlost ani neumi predstavit. Takze bych to nezvelicoval, protoze je to pouze okrajovy problem.

Ono vis je to asi takhle: syty hladovemu neveri. Pokud ty ten problem nemas jako VETSINA zakazniku a na tom pojmu trvam, tak to neznamena ze to neexistuje. A ohledne toho ze UPC opravdu snizuje rychlosti na polovinu zakaznikum (protoze je jich prokazatelne minimalne o 60 tisic vic nez v zari) a ani je na to neupozorni jako treba do kdy to bude trvat, to je zcela evidetne neseriozni jednani. A na pojmu vyrvavani na klientske lince, za tim si taky stojim, nebot dvetsina napr. zde diskutijicih si slevu vymohla prave vyhruzkou o vypovedi ze smlouvy. Takze asi tak.. A rozhodne se prosimte nestav do postoje ze ty znas vetsinu uzivatelu nebo vis co chteji nebo ne, uzivatel je proste a jednoduse zakaznik a spotrebitel a rad by za sve penize alespon nominalni rychlost, kdyz uz se pro nej zrychleni nekona.. (Kdo se spokoji se brozdanim a stabilitou netu a nezajima ho rychlost kterou si plati at jde k O2) A poslednim faktem ktery toto vsechno potrvzuje je to, ze UPC doted nezverejnilo harmonogram navysovani ikdyz to slibovalo na podzim - duvod je prosty, nezvladaji to a pravne se kryji. I navzdory temto problemum porad doufam, ze to nakonec nejak dobre dopadne.. Nezbyva nez doufat, k serioznosti to vsak ma daleko, cilem je maximalizace zisku bez ohledu na zakaznika.

Sdílet toto téma

UPC sice nezveřejnila harmonogram navyšování, ale na služný dotaz na Klienstkou linku zaslali odpověď s harmonogramem.

A někomu z nás se dokonce povedlo a možná omylem mu poslali dokonce celou barevnou tabulku. :)

Pak jenom stačilo ve vhodnou dobu restartovat modem a ejhle jedu rychleji.

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

to Fingon 1: Myslim si, ze na rychlosti zalezi hodne uzivatelum, ale dejme tomu, ze kdyby to jelo rychle (coz mne jede nominalkou a jsem za to rad, nebot mne na rychlosti take zalezi), ale net by byl nestabilni, tak by ti rychlost byla na dve veci.

Sdílet toto téma

Ja mel extreme, cily bych mel ject 30Mb. Misto toho jedu 10-15 a hluboko po pulnoci se to vysplha i nad 20. Ve spicce realne tak 2-5Mb. Zezacatku ledna mi to pritom povetsinou jelo 30Mb. Doufam ze do toho brezna dokonci zrychlovani, prestanou se v tom vrtat a me to pojede tech 30Mb stabil 24h denne 7 dni v tejdnu jako to jelo driv.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Stejný problém, místo 14Mb to jede 6Mb a ztrácí packety. Volal jsem, bylo mi řečeno, že do týdne to v ulici opraví a od té doby ticho po pěšině... :evil:

Sdílet toto téma

Fingon1: Ale ja se s temi klienty bavim a kdyz jim reknu, ze budou mit net vyrazne rychlejsi, tak rikaji, ze to ani nepotrebuji. Nejcastejsi pozadavek je, aby byl net stabilni, bez vypadku a aby nemuseli cekat na nacitani stranek. Nesetkal jsem se s tim, ze by nekdo resil, ze mu to jeste nezrychlili.

Sdílet toto téma

2KUFI: Podle textu na kontaktím formuláři

Navyšování rychlosti internetových služeb:

Vážení klienti, již během ledna 2009 navýšíme rychlost nabídek Extreme a Professional. U ostatních nabídek půjde o postupný proces, který potrvá do konce března.

By ti to mělo jet 30Mb od ledna. Já bych ještě pár dní počkal a začátkem února bych si už stěžoval.

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

ja mel polovicni rychlost na UPC easy 1 tejden pred vanocema ... od ty doby zas 4mbit/256 .... v lednu restart modemu ... a od ty 6mbit/256 ... zatim podle planu ... az na to tejdenni snizeni ... zatim taky spokojenost ... zadna ztratovost paketu ... zadny vypadky ... pingy 10-15 :)

Sdílet toto téma

Jasne vsechno ok. Ale jen rikam tyto teze:

1) UPC oficialne nezverejnilo harmonogram nejenom ze na podzim jak slibovalo v prohlaseni i emailech ale neni dokonce ani ted v pulce ledna. Duvodem je to aby se krylo, aby lidi nevolali rozcilene na linku, ze nemaji nove rychlosti, a aby to nebylo pravne napadnutelne, nemuseli davat dalsi slevy ze zakona atd.. (Ehm a duvodem proic rikam slovo ROZCILENE je ten ze nejde o rychlosti :-) ale jde o cenu jakou za tyto rychlosti (ted dokonce polovicni) plati!!!!! To znamena pokud si plati za Light 800 Kc a jede mi 3 Mbps/256kbps za 800 kc a druhy ma 20 mbps/1500kbps take za 800 kc tak to je zcela evidente protipravni chovani, spotrebitel ma pravo prinejmensim na slevu.)

2) Ja si osobne myslim, ze rychlost nad 8 Mbps je pro me zbytecna. To je snad jasne vsem. :-) O stabilite UPC se uz vubec nebavim. Pro me bylo UPC dycky v pohode, vypadky byly ojedinele a net mel vzdycky vybornou odezvu. (mozna i proto ze jsem na rozvodech stareho Karnevalu - takze jemu hlavni dik). O tom se snad bavit nemusime, takze argument ze lidi maji byt radi za to, ze jim to vubec jede, nacitaji se stranky a je dobra odezva je teda dost ubohy. Nic proti, ale tahle veta by se spis hodila na internet od O2, ne od kabelovky.

3) A co se tyce polovicnich rychlosti. Tak to samozrejme podraz je, pokud zakaznika s tim neseznamim, neuvedu duvody a nereknu v jakem horizontu se obnovi rychlost za jakou si plati, nemluve o tom, ze v prohlaseni mu mazu med kolem huby a slibuji vetsi rychlosti..

Tohle jsou proste veci, ktere me na UPC stvou. Jinak jsem ale rad, ze sem u kabelovky, pac mit nejake ADSL tak to je na provaz.. Verim, ze se to "casem" UPC podari nak zfackovat tu rychlost, ale momentalne to proste drsne nezvladaji.. A promin opravdu nebudu UPC dekovat za to, ze mi to jede polovicni rychlosti nez posledni 3 roky (nemluve o uploadu, ktery je taky polovicni a potrebuju ho moizna vic nez down).

Sdílet toto téma

Jj, tak toho jsem si nevšiml :D . Asi to předělali, protože si spočítali, že by radši lidi přešli na nové tarify, protože by jim to za tu cenu nestálo. Přeci jenom u Lightu mít 18 Mbps za 794 nebo 20 Mbps za 800 Kč. To bych si radši vybral těch 20 za 800, a myslím, že i většina z nás. Ale teď jim to bude jedno, a tak radši zůstanou na původním Lightu.

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

No tak koukam ze jsou tam u Easy a Light uvedene jeste vyzsi rychlosti nez na tom grafu co zde byl nedavno uveden. :wink:

http://img255.imageshack.us/img255/3271 ... ychxw6.jpg

:-) super tak to je potesujici. Ono davat rychlost o 2 Mbps vyssi za 6 korun asi moc koser neni. :-) Ale jinak peknej harmonogram. Konecne trochu hezky serazeny po 5 Mbps.. :-) Sice teda to pulka ledna neni podzim a postupne navysovani se nekona, ale aspon ze tohle.. :-)

Sdílet toto téma

A tohoto jste si v PDF s rychlostmi všimli?

Doba mezi vypnutím a zapnutím modemu musí být alespoň 10 minut.

Já si doteď myslel, že stačí 10 sekund! :? Navíc mám vyzkoušený softwarový restart přes web modemu.

Naštěstí na http://web.upc.cz/klpoz/cz/inf.aspx?problem=B je příznivější čas:

Aby se projevilo navýšení rychlosti je potřeba restartovat kabelový modem, vytažením z napájení na dobu 20 vteřin.

:?:

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku