Přejít na obsah

Recommended Posts

Dobrý den,

 

pořídil jsem si TV Panasonic 42PZ8, rád bych přestal používat set-top box od UPC a chtěl bych využít DVB tuner v TV. Tady na fóru se leckde píše, že TV Panasonic nemají DVB-C tuner. Jenže ve zde uveřejněném seznamu multiplexů jsou uvedené frekvence, které jsem schopen na tuner mojí nové TV naladit. Z toho usuzuji, že tato TV má DVB-C tuner.

 

Problém však je, že televize při automatickém ladění hlásí, že nenašla žádný digitální signál. Pokud ladím ručně, tak se na příslušné frekvence multiplexů dostanu, zobrazí se mi síla signálu cca 50%, kvalita signálu 0 a nemohu naladit žádný program.

 

Pochopitelně se pokouším ladit pouze multiplex 1 a 7, neboť (doufám, že správně) předpokládám, že na ostatní multiplexy si musím koupit Conax dekodér, který zastrčím do televize do slotu, který se jmenuje Common Interface.

 

Mohli byste mi, prosím, poradit co mám udělat pro to, abych na TV (o které jsem přesvědčen, že má tuner pro DVB-C na základě výše uvedených poznatků) naladil digitální programy?

 

Předem děkuji každému, kdo mi poradí/pomůže.

Sdílet toto téma


Link to post

Obavam se, ze s frekvencemi, kterou jsou videt, to uplne nesouvisi. TV ma pravdepodobne jen DVB-T tuner. To vysvetluje i to, ze to nejaky signal ukaze, ale s nulovou kvalitou (signal detekuje, ale nedokaze si s nim poradit).

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

Televizory Panasonic mají POUZE DVB-T tuner, tzn. jak už kolega napsal možnost naladit frekvenci nic neznamená a k příjmu digitálního signálu budeš potřebovat STB.

 

Bohužel se údajně v nejbližších rozvojových programech s DVB-C tunerem nepočítá ani stávající televizory nelze tímto tunerem doplnit ...

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×