Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
davson

Sony KDL 32W4000 - Conax CA - nastavení obrazu

Recommended Posts

Mám kabelovku UPC Standard ( cca 60 programů) a dvě televize. Dnes jsem zapojil novou televizi Sony KDL 32W4000 a dal do ní modul Conax CA. Postupoval jsem podle návodu a provedl rychlé naladění. U digitálního mně to našlo přes 100 programů a u analogového 41. Analogové programy se mně zobrazují všechny, ale u digitálního jen po 19 JOJ plus a pak hudební stanice. Programy od 20 Film plus nejdou. Na obrazovce se objeví "nastavení modulu CA"

Conax CA

No acces

a takový žlutý pruh

Je zajímavé, že ty programy zmizly i z druhé televize, ke které mám setobox. Ještě včera to šlo normálně.Ještě zkusím dát úplné ladění, ale nevím zda to pomůže, protože to ladění by nemělo mít vliv na druhou televizi. Každá má svoji zásuvku.Tu druhou mně dělali tento týden ( nevím zda nové propojení může mít nějaký vliv).

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

To jsem včera před spaním také zjistil. Bylo to ještě horší. Digitálních programů to našlo méně ( 94 ) ale zobrazit nešly. Pořád ta hláška Conax Ca - není přístup. Nevím jaký to může mít vliv na druhý televizor se setoboxem, ale tam už jsou digitální programy taky nějak rozhozený ( není přístup).

Modul s kartou je do slotu CI u Sony 32W4000 zasunut správně , protože když ho vydělám tak to hlásí abych to tam vložil.

Sdílet toto téma

Jo to nastavení je Digitální nastavení \ Nastavení modulu CA \ Conax \ Subscription Status

Ale už je to OK. Prý to bylo tím, že firma UPC neposlala na novou kartu práva.

Vše naladěno jak má být. Až na 2 erotické programy, které bych měl mít, ale píše to, že není přístup.

Sdílet toto téma

O tom jsem se tuším již zmiňoval.

Na extra dodané kartě s modulem může být také problémeček s přístupem k filmům "pro dospělé".

Tyto programy mají ještě jednu chybičku, vysílají jen pozdě v noci. Tedy ony vysílají celý den, aspoň podle EPG, ale údajně podle RRTV je před 22:00 nesmí UPC vysílat dál. :D

Sdílet toto téma

V nastavení modulu Conax musíš nastavit MATURITY RATING na X-Erotic. Bude to po tobě chtít PIN a ten zadáš 1234.

Kde se to nastavuje, když to otevřu tak je tam 6 nabídek . Nevím co znamenají je to v angličtině nebo němčině.

-product ordering

- subscription status ( to je to předplatné )

- event status

- token status

- change CA PIN

-change signature PIN

Sdílet toto téma

V nastavení CA modulu jsou na první stránce tato nastavení:

-product ordering

- subscription status

- event status

- token status

- change CA PIN

-change signature PIN

a na druhé stránce (tam se dosteneš šipkou dolů na dálkovém ovladači - procházíš po jednotlivých položkách) jsou zbývající položky nastaveí a to:

- maturity rating

- mailbox

- about Conax CA

A právě na druhé stránce najedeš šipkou na MATURITY RATING potvrdíš volbu kolečkem na DO (tím co je u šipek) šipkama najedeš na X-Erotic, potvrdíš kolečkem, objeví se, že máš zadat PIN (Maturity Rating. Enter CA PIN to modify:), zadáš 1234, zase potvrdíš kolečkem a dole by se mělo objevit Smart card level: X-Erotic.

Já mám W4500, tak to snad u W4000 bude podobné.

Sdílet toto téma

Na některých programech je obraz nekvalitní, někdy zamrzne a trhá se. Včera jsem se díval na nějaký program, kde byla slavnost ke zvolení Obamy. Byly tam sboristky v červených šatech. Ty šaty neměly pevné obrysy a byly hodně rozmáznuté.

Mám něco změnit na přednastaveném obrazu ? :

režim obrazu- živý

podsvícení - 6

kontrast- max

jas- 48

barevná sytost - max

barevná teplota - neutrální

ostrost- max

redukce šumu- nízká

redukce šumu MPEG- střední

Jaké nastavení máte vy ?

Sdílet toto téma

Myslím, že je to dost individuální podle vkusu jak koho. Já jsem vždy nastavoval podle živých vysílání ze studia /hlavně sytost barvy pleti moderátorů a pod./ . Upravit je třeba většinou i kontrast a jas, to se mi daří nejlépe při černobílých záběrech. Teprve pak je vhodné přejít k nastavení barvy. Chce to trochu laborovat. Podle toho včerejšího přenosu HBO bych to neposuzoval, technicky žádná sláva, ani HD to nezachránilo.

• lokalitaTeplice-Řetenice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Na některých programech je obraz nekvalitní, někdy zamrzne a trhá se. Včera jsem se díval na nějaký program, kde byla slavnost ke zvolení Obamy. Byly tam sboristky v červených šatech. Ty šaty neměly pevné obrysy a byly hodně rozmáznuté.

Mám něco změnit na přednastaveném obrazu ? :

režim obrazu- živý

podsvícení - 6

kontrast- max

jas- 48

barevná sytost - max

ostrost- max

redukce šumu- nízká

Jaké nastavení máte vy ?

vypni redukce šumu (obě)

barevná sytost a ostrost stáhni tak na půlku (50)

Sdílet toto téma

Nastavil jsem si režim obrazu na standardní a vše ostatní se přenastavilo takto :

režim obrazu-standardní

podsvícení -7

kontrast- 85

jas- 50

barevná sytost - 50

ostrost- 14

redukce šumu- nízká

Ty redukce šumu mám opravdu vypnout ? Co by se tím mělo zlepšit ?

Jinak to zamrzání a výpadky programu mně už opravdu štvou. Jsem z Brna a raději se dívám na analog. Obraz je sice horší, ale bez výpadků. Už nevím čím to může být. Televizí ( už dvakrát tam při výpadku programu nějak luplo)? Nebo signálem ? Ale ten ukazuje zelenou linku tj. vysoká úroveň.

Sdílet toto téma

Já to mám takto :

podsvícení 7

kontrast 65

bar.sytost 52

bar. teplota neutrální

ostrost 14

red.šumu aut.

red.MPEG vyp.

• internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
Nastavil jsem si režim obrazu na standardní a vše ostatní se přenastavilo takto :

režim obrazu-standardní

podsvícení -7

kontrast- 85

jas- 50

barevná sytost - 50

ostrost- 14

redukce šumu- nízká

Ty redukce šumu mám opravdu vypnout ? Co by se tím mělo zlepšit ?

redukce šumu dělala na sonkách rozmazaný pohyb, zvláště na nastavení střední a max. ale jestli máš nějaký aktuální model, tak to možná vylepšily

redukce šumu mpeg žere detaily, ale asi záleží na vkusu každého co se mu líbí, ty ostatní hodnoty jsou ok, pokuď obraz moc svítí tak si pohrej s podsvitem a bude to v pohodě

Sdílet toto téma

Model Sony KDL 32W4000 je myslím aktuální.

Kvůli tomu zamrzávání obrazu ( kabelové připojení UPC). Neví někdo, kde se u tohoto typu zjišťuje kvalita signálu ?

Digitální nastavení-technické nastavení-o systému

Úroveň signálu zde mám vysokou ( zobrazuje zelená lišta ).

Vpravo dole je nějaký ukazatel QAM AGC :

Tam naskakují čísla cca od - 75 do - 100 ( to je ta kvalita signálu ? )

Sdílet toto téma

Tato televize má možnost zobrazení tapet ( obrazů ). Je tam přenastaveno 6 obrazů v rozlišení 1920 x 1080. Když si nahraji přes flashku vlastní obrázky ( foto ) v jakémkoliv rozlišení, tak se mně nezobrazí přes celou obrazovku. Jak to mám udělat.

Sdílet toto téma

Konečně jsem včera na Sony KDL 32W 4000 zaznamenal, že funguje EPG u německého programového balíku /ZDF, ZDF info, 3sat/. Doposud mi to šlo jen na Handanu 5000

• internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zeptam, se tady, mam 40W4000, vratil jsem modul Conax na reklamaci. Ted mi jde z UPC naladit jen analog. Digital nejde. Nemel by jit naladit i digitalni kanaly volne sirene? zkusil jsem to a nic.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku