Přejít na obsah
davson

zapojení televizí a internetu

Recommended Posts

Prosím o radu se zapojením v panelákovém bytě.

Současný stav :

1) obývák - zásuvka se 3 zdířkami, kabel na televizi v obýváku a rádio v obýváku

 

2) dětský pokoj - počítač - kabel na internet je natažený sloužitou cestou ze zásuvky v obýváku do modemu PC v dětském pokoji

 

Plánuji zakoupení televize do dětského pokoje. Jak to vše nejlépe propojit ? Říkám si, že nejjednodušší by bylo kdyby se na zásuvlu v obýváku dal nějaký rozbočovač. Ten kabel na internet by se ( asi s jinou koncovkou ) dal použít na zřízení nové zásuvky u PC v dětském pokoji. Z této zásuvky by šel krátký kabel do modemu PC a kabel do nové televize v dětském pokoji. Je to tak proveditelné ?

Sdílet toto téma


Link to post

Dle mého názoru by toto řešení nebylo nejšťastnější. Nejlepší by bylo zavolat na UPC, která by následně vybudovala druhou zásuvku na vámi vybraném místě, myslím, že poplatek za vybudování nové zásuvky je 500,-- Kč.

 

Jinak k rozbočovači: Pro internet je právě na zásuvce zvlášť vyhrazený konektor, kde je vše odfiltrováno. Mám za to, že na dalších konektorech internet nejde. Proto, pokud by byl rozbočovač napojen na konektor se signálem pro TV, tak zde byste internet nechytil, ani naopak. Nechcete-li další zásuvku, měl by současný kabel, který vede k modemu zůstat tak, jak je. Rozbočovač je možné vložit na koaxiální kabel, který vede do televize a z něj následně vyvést kabely do 1. a 2. televize.

Sdílet toto téma


Link to post

Však já to tak nějak chci. Aby mně UPC udělalo novou zásuvku.Prý se to řeší tak, že to vedou z rozbočovače za tou první bytovou zásuvkou. Já bych chtěl jen aby se přitom rozvodu použil ten kábel na internet (od zásuvky k modemu). Toto propojení internetu by se pak udělalo z té nové zřízené zásuvky. Chci ten kabel využít kvůli tomu,protože je to složitě vedeno za nábytkem, jsou tři otvory ve zdi apod. Už nechci další takové vedení káblu už i tak jich mám plno.

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud by se dal rozbok jeste pred tu prvni zasuvku a z nej se slo do obo zasuvek, tak by to slo, ale je otazka jestli vam to udelaji.

Ono uz tak by mel byt modem max. metr od prvni zasuvky a ne az nekde v dalsi mistnosti.

  • lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma


Link to post

K té první větě - někdo psal prý to tak dělají proto aby to měli jednodušší při odpojování v případě neplacení apod. K té druhé větě - píšeš, že modem by měl být maximálně metr od zásuvky. Proč mně UPC při instalaci internetu teda nenavrhli přímo montáž druhé zásuvky? Táhli mně to složitou cestou v délce 15 m. To neznají nějaká doporučená pravidla a nějak si usnadňují práci ? Na druhou stranu musím přiznat, že s internetem nemám nějaké problémy. Na co by měla mít vlastně ta délka vliv ?

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

Já mám zásuvku v obývacím pokoji /1kabel-do TV-5 m to samé radio a kabel inernet vedu do dalšího pokoje 10m .Zde mám normální 3 rozbočovač za 100,- a jeden kabel vedu do modemu a další do PC /TV karta/ a 3 do dalšího pokoje caa 12 m k LCD TV Samsung a obraz přes analog je dobrý.Čekal jsem ,že bude obraz v ložnici špatný, ale je opravdu dobrý.

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

No nevim, zatim sem nikdy žádnej problem s rušenim na koax v bytě neměl. Taháme koax značky cavel a nikdy žádnej problem. tzn. že třeba vyměním starou zásuvku za novou, vždy taháme internet z první zásuvky až k počítači, tam osadíme modem a odtud teprve taháme až TPčko (i když záleží na konkrétním bytě a na domluvě s majitelem). Stalo se mnohokrát, že maji lidi po bytě svůj rozvod ale zapojenej třeba od nějakého "elektrikáře" a když nedaj na začátek rozbočovač ale tahá se to smyčkově přes průběžný zásuvky, tak to stojí zaprd :-). Náš rozvod končí zásuvkou, a to co je za zásuvkou už není náš problém ale problém zákazníka (u kabelovky, u internetu končíme modemem). My se internetem vedeným z první zásuvky snažíme eliminovat problémy které by mohly nastat v domácím rozvodu. Nebyla vyjímka, když měli lidi doma zabudovaný skoro 15dB zásuvky, a to už do televize opravdu moc nedoleze :-)

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×