Jump to content

Digi UPC vs. pozemní digi.tv


Recommended Posts

Nemáte pocit, když se teď rozjelo pozemní digi vysílání ,že by UPC mělo něco udělat s cenou nebo mu houfně odejdou zákazníci. Třeba Krašov dává pozemně Novu,Primu,CT1,CT2,CT24,CT4,Nova cinema a Němce. Což je pro drtivou většinu domácností dostačující a síla vysílače v Krašově plně pokrývá velké území od Plzně až po Cheb a K.V.

A od 1.5.2009 bude stejnou nabídku nabízet pozemně Zelená hora u Chebu.

Tak mám pocit , že bude mít UPC problém.

Link to post
Share on other sites

Pokud daji kanaly z DVB-T do nejnizsi analogove nebidky, tak to snad preckaji, protoze ne kazdemu se bude chtit investovat do STB pro DVB-T, zvlast kdyz maji vice TV.

Jenze UPC ma snahu (z pochopitelnych duvodu) vysilat tyto kanaly v DVB-C, coz se casti zakazniku urcite libit nebude.

 • 150 Mb/s
 • -
 • Komfort
 • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
 • Brno
Link to post
Share on other sites

Ona vůbec ta komplikace se settopboxem může být pro leckoho nepřijatelná, prostě zbytečný další přístroj navíc. Sáhne při úvaze hned po nové TV, tam však kralují většinou TV pro DVB-T a po nějakých modelech s DVB-C se ani nebude pídit. Budoucí problémy UPC tak může zmírnit masovější /samozřejmá/ implemantace DVB-C tunerů v nových TV.

 • Internet 300
 • -
 • TV Komfort
 • Modem Technicolor, 2x CA modul
 • Teplice
Link to post
Share on other sites

Spíš by měli dát ceny vhodné do rozvojové země. Dyť i na ukrajině mají ten digitál kabelovky levnější.

Otázka ovšem je, co se bude dít, až dvb-t začne vysílat masově v mpeg4... Ted lidi kupujou settopboxy na dvb-t, které neumí hdtv vůbec a mpeg4 jenom s CA modulem (tedy to minimum, které má CI slot). Televize na trhu umí hdtv s mpeg4 jen mizivé procento. Současné settopboxy vyhodit, televize v naprosté většině s integrovaným digitálním tunerem taky vyhodit, protože settobox s podporou hdtv a mpeg4 a hdmi výstupem bude stát tolik, co polovina nové televize.

Na tohle podle mě sází UPC, jelikož až to nastane, tak lidi už budou naštvaní, že MUSELI kupovat settopboxy a televize jenom s mpeg2 - protože analog už na významném území čr vypli a elektronika s mpeg4 je stále za rozumné ceny nedostupná.

Bych počítal NEJPOZDĚJI do pěti let bude celé mpeg2 pryč a elektronika bez mpeg4 k ničemu, v te době už bude mít UPC monopol po celé čr a příval nových zákazníků takřka jistý...

Link to post
Share on other sites

2 piposek: Myslím, že Vám něco uteklo, ČR se již neřadí mezi rozvojové země, ale stala se zemí vyspělou. Jinak souhlasím s Vámi ohledně přemrštěných cen. Ovšem, dnešní doba je taková, že se za všechno platí, a to se bohužel nezmění. Ceny za televizní služby se ale nezmění, dokud některý z větších operátorů nesníží ceny. Stejně tak tomu bylo u internetu, stejně tak tomu bude u televizních služeb.

Edited by Guest
 • Internet 300
 • -
 • TV Komfort
 • HD DVR Mediabox, CA Modul
 • Příbram
Link to post
Share on other sites
2 piposek: Myslím, že Vám něco uteklo, ČR se již neřadí mezi rozvojové země, ale stala se zemí vyspělou. Jinak souhlasím s Vámi ohledně přemrštěných cen.

 

sice už vyspělou, ale zatím jen trochu :lol:

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komplet
 • Kaon
 • Hlavní město
Link to post
Share on other sites

No jasně, vyspělá země.. ale nikdo si nedovolí říct, že by nebylo už co rozvíjet :-D Já osobně mám pocit, že rozvíjet potřebuje snad všechno, jaky je tu včil bordel :-)

 

Jsem chtěl jenom poukázat na mpeg2 vs. mpeg4, protože mám tušení, že hoodně lidí zapláče a prodejci elektroniky si budou mnout ruce....

Link to post
Share on other sites

budou jenze je tam tech cca 5 a vice let nez se prejde na mpeg4(spis az 8 ohledne masoveho rozsireni)a to uz vsichni budeme mit nove TV co budou mpeg4 umet,jelikoz zivotnost TV(kvalita zpracovani) v dnesni dobe uz davno nejsou 10tileti,ale jen roky...

resite tu mpeg4 a CR jeste sni nestihla plne digitalizovat ani v mpeg2,takze todle bych urcite neresil.Ale je pravda ze UPC dost ze zk.nabidkou zaspala a potom co sem byl nucen koupit novou tv(uz s DVB-T i s DVB-C coz je ale u UPC prakticky knicemu)tak na chytani uchazejiciho signalu je mnohem lepsi DVB-T nez to co siri UPC jako tzv"DVB-C".

Link to post
Share on other sites
budou jenze je tam tech cca 5 a vice let nez se prejde na mpeg4(spis az 8 ohledne masoveho rozsireni)a to uz vsichni budeme mit nove TV co budou mpeg4 umet,jelikoz zivotnost TV(kvalita zpracovani) v dnesni dobe uz davno nejsou 10tileti,ale jen roky...

resite tu mpeg4 a CR jeste sni nestihla plne digitalizovat ani v mpeg2,takze todle bych urcite neresil.

 

Bylo by dobré mít otevřené oči a sledovat vývoj. Čtvrtý multiplex vysílá HD v mpeg 4 na dvb-t už půl roku. Pokud vezmu v potaz fakt, že to popisujou stále jen jako testovací vysílání, tak to nemění nic na tom, že ikdyby pak v komerčním provozu zrušili HDTV, tak v mpeg2 rozhodně vysílat nebudou. Do jednoho multiplexu se totiž vejde díky mpeg4 dvakrát více televizních stanic ve stejné nebo lepší kvalitě SDTV (rozumněj stupeň komprese, ne rozlišení) než v mpeg2.

Takže v mých očích je 5 let udržitelné maximumm, spíš bych čekal že za tři roky mpeg2 končí.

Když začneme řešit mpeg-4 na dvb-t TEĎ, tak už i tak je pozdě...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...