Přejít na obsah
PetrS

Zásuvky: jaké mají konektory?

Recommended Posts

Záleží na tom, co tím myslíš.

UPC zásuvku neznám, ale myslím, že je to stejné jako Karnevalí. :)

Tak a teď vážně, zásuvka je klasická televizní - radiová, stejná jako STA rozvod.

Takže kabely jsou obyčejné anténí přípojky.

Něco jiného by byly např. konektory na STB.

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

Záleží na tom, co tím myslíš.

UPC zásuvku neznám, ale myslím, že je to stejné jako Karnevalí. :)

Tak a teď vážně, zásuvka je klasická televizní - radiová, stejná jako STA rozvod.

Takže kabely jsou obyčejné anténí přípojky.

takže jsou šoubovací nebo ne?

Něco jiného by byly např. konektory na STB.

tím myslíš co?

• lokalitaproč?
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Sdílet toto téma

Zásuvka UPC:

Obyčejné anténí přípojky - nejsou šroubovací.

Anténí rozbočovač:

Například já si objednal druhou zásuvku a místo ní dostal rozbočovač, který je šroubovací, ale kabely mi dodal (nastřihal a nacvakal) technik za 300,-.

Co je STB?

Jsme v sekci digitální televize, z toho se dá usoudit následující:

Pouze menšina má TV s DVB-C (zpravidla Sony).

Většina vlastní nějaký STB - (set top box) tedy krabičku většinou od UPC Handan

- 5000 obyč

- 6000 DVR s HDD

- 7000 s MPEG4 (s vysokým rozlišením)

No a na STB jsou různé konektory od anténího přes cinch, scart až po HDMI (7000).

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

.......ale kabely mi dodal (nastřihal a nacvakal) technik za 300,-.

Hmm, já si koupil 2 koncovky po 12,- Kč, 10m kabelu za 75,-, nastřihal a přidělal koncovky sám, a stálo mě to 99,- :) :)

Jinak ty zásuvky jsou opravdu dva druhy, např. u mě figuruje ta šroubovací, ale není to tak dlouho, co jsem měl ještě klasickou.

Sdílet toto téma

.......ale kabely mi dodal (nastřihal a nacvakal) technik za 300,-.

Hmm, já si koupil 2 koncovky po 12,- Kč, 10m kabelu za 75,-, nastřihal a přidělal koncovky sám, a stálo mě to 99,- :) :)

Jinak ty zásuvky jsou opravdu dva druhy, např. u mě figuruje ta šroubovací, ale není to tak dlouho, co jsem měl ještě klasickou.

pravda je,že si na tom UPC naráží,ale na druhou stranu ti UPC garantují"bezchybný chod " druhého stb

• lokalitaBrno-Kohoutovice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníCAModul,HD DVR Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník

radoslav co si koupil za kabel? UPC používá Belden H125 a ten stojí cca 17,-/m. Pozor na to ne každý kabel musí vyhovovat a je to zpravidla zdroj největších problémů. Dost jsem se s tím vystekal, než jsem dosáhl dobrého signálu.

Sdílet toto téma

TO Jaku: vím co je STB - nepochopil jsem "Něco jiného by byly např. konektory na STB."

Právě že kabelů je spousta a nerad bych aby signal byl degradovaný kabelem.

Takže mě vycháhí že F-konektory jsou lepší a ten kabel Belden H125 je kvalitní? Používá se vždy?

• lokalitaproč?
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Sdílet toto téma

Myslím, že ten Belden je dobrý. Jinak si myslím, že ta infrastruktura UPC zdaleka není jednotná . Současná společnost vznikla sloučením různých sítí svých předchůdců. Ani bývalý Karneval, dnes součást UPC, nebyl jednotný, ale vznikl spojením TES Media /TESLitvínov/ a Intercable CZ. Intercable zase z....... a tak by se dalo pokračovat i u původního UPC. Vzpomínám např., že TES Litvínov také používal zásuvky s F konektory a velmi tenkým kabelem.

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma

radoslav co si koupil za kabel? UPC používá Belden H125 a ten stojí cca 17,-/m. Pozor na to ne každý kabel musí vyhovovat a je to zpravidla zdroj největších problémů. Dost jsem se s tím vystekal, než jsem dosáhl dobrého signálu.

Nevím, jak ho přesně specifikovat. Nejlépe to asi vystihne obyčejný koax kabel za 7,5 Kč/m.

Ohledně zdroje největšího problému jsem osobně zatím zaznamenal u špatně přidělaných koncovek a tak. S kabelem samotným jsem problém takřka nikdy neměl (teď neberu v potaz když byl přeba někdse naseklý apod.), ale se špatně upevněnými kabeli ano.

Sdílet toto téma

>Ohledně zdroje největšího problému jsem osobně zatím zaznamenal u špatně přidělaných koncovek a tak.

Neni problem za rozumny peniz koupit kvalitni kabel s profesionalne pridelanymi F-konektory:

http://www.omko.cz/?kod=APUS2F

Pripadne delsi:

http://www.omko.cz/?kod=APUS5F

Ale on není ani tak velky problém za rozumný peníz koupit kabel a koncovky a udělat si to sám. Od té doby, co jsem si kupoval kabel na anténu a po velmi krátké době byl na prd, protože se drátky hezky zalité v koncovce ulomili ukroutili nebo nevim co, ale prostě fungovali jen v některé pozici kabelu, tak nedám dopustit na vlastní práci. A hlavně si to člověk může udělat na míru tak jak potřebuje.

Tím ale netvrdím, že všechny prodávané kabely s koncovkama jsou aušus, to rozhodně a zdaleka ne. Jen mě víc vyhovuje nejlevnější metoda UdělejSiSám.

Sdílet toto téma

Můžu potvrdit, že TES Litvínov používal již před téměř 10 lety zásuvky se šroubovacími konektory a používal v rozvodech poměrně tenké kabely Belden - kousek mi tady zbyl a je z roku 1998 s označením H122.

S kupovanýma kabelama a zalitýma koncovkama taky nemám zrovna nejlepší zkušenosti. Střední vodič bývá tenký a snadno se láme, a stínění ... Určitě takové nebudou všechny, ale dovnitř při koupi nikdo nevidí.

• lokalitaBílina
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníEPC3208, CA modul, HD Mediabox, HD PVR

Sdílet toto téma

Co tedy dostanu? Belden H125 vypada slušně a F-konektory jsou určitě lepší.. je to automaticky montováno, nebo na čem to záleží?

edit:

u nás se ted delala optika a menili rozvadece - nesel tu digitalni kabel ani internet..

• lokalitaproč?
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCA modul

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku