Přejít na obsah

Recommended Posts

OK, ale ten izolator se nepaji nikde na karte, ale na koaxu nekde na privodu do PC, tam nemas co poskodit, pokud to tedy budes mit odpojene od PC.

Mimochodem jak se to ruseni u tebe projevuje, jsou to nejake pruhy pres obraz, nebo proste jen zrnity obraz ?

Pruhy vestsinou znaci ruseni.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

OK, ale ten izolator se nepaji nikde na karte, ale na koaxu nekde na privodu do PC, tam nemas co poskodit, pokud to tedy budes mit odpojene od PC.

Mimochodem jak se to ruseni u tebe projevuje, jsou to nejake pruhy pres obraz, nebo proste jen zrnity obraz ?

Jedno rešení ja pájet odrušovací kondenzátory i na kartu, to jsem si nevymyslel.

Někté kanály jsou čisté, jiné pruhované a některé vypadají jano na třetím obrázku (viz výše), tj. je to jasné rušení.

Sdílet toto téma

Tak to zkus vyrobit a pak dej vedet jestli to pomohlo, kdyztak si to pak udelam taky.

Já bych si spíš koupil hotovej odrušovač. Jenomže neznám cenu, ani nevím o prodejně, kde by se dal koupit.

Sdílet toto téma

Pokud by to nebylo moc drahy tak jo, ale jinak staci koupit 2 kondenzatory a par minut prace.

Na ten odrusovac se zeptej nekde v elektru kde prodavaji anteny a podobny zbozi.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Pokud by to nebylo moc drahy tak jo, ale jinak staci koupit 2 kondenzatory a par minut prace.

Na ten odrusovac se zeptej nekde v elektru kde prodavaji anteny a podobny zbozi.

Nemám rozebirtaelnou koncovku na koaxu - to bych taky musel nějak vyřešit.

Jo asi se někdy někdy do elektra vypravím, ale když tak vidím, jací jsou někteří prodavači "odborníci", tak to asi nebude jednoduché...

Sdílet toto téma

Nemám rozebirtaelnou koncovku na koaxu - to bych taky musel nějak vyřešit.

Ucvakni ji a dej tam za ni jinou koncovku, nejlip tu uhlovou, do te se vlezou i ty 2 kondiky.

Jo asi se někdy někdy do elektra vypravím, ale když tak vidím, jací jsou někteří prodavači "odborníci", tak to asi nebude jednoduché...

Pokud pudes do specializovanyho obchodu s anteni technikou, tak ti urcite poradi, rozhodne nechod do hyper-super marketu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Tak me to nedalo a zkusil jsem pred anteni vstup tv karty nainstalovat ty 2 kondenzatory 100 nF, udelal jsem to tak jak ZDE popisuje "juraset", ale jak jsem bohuzel predpokladal nenastala zadna zmena v obraze.

Takze ne vzdy to musi byt jen 50 Hz rusenim, ale bude to pravdepodobne slabsim signalem.

Zkusim s tim jeste experimentovat.

Pro zajimavost par ukazek kvality obrazu, co kanal to original :

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Návštěvník

Dost jasne to vypada na prilis silny signal, nebo naopak mizernou intermodulacni odolnost tuneru v PC karte. Zkus mezi zasuvku a tuner zaradit utlumovy clanek asi 10 dB. Jestli jsi z Brna, koupis ho napr. u firmy Infotel nahore na Nove Lisni, ktera dela pro Karneval servis.

Sdílet toto téma

No ještě, že jsem nesháněl odrušovač, asi by to bylo stejně k ničemu.

Já to stejně tipuju na rušení zdrojem počítače, ale samozřejmě bych byl raději, kdyby to bylo příliš silným signálem. :clown:

PS: Tomusi, zkus zahýbat koaxem (tou části co vede do PC), jestli se to rušení bude nějak měnit.

Sdílet toto téma

Návštěvník

podstatně kvalitnější tuner mám už ve své S-VHSce a právě řeším problémek jak na to?

Chcu ji propojit nejlaciněji s PC a tak nechcu nějakou grabovací HW karu, ale úplně by mi stačil nějaký bazmek do pci s Svideo In mno a přinejhorším i composite...Nedělá se něco jen za pátr stováků aby to mělo jen ty vstupy a nic víc? díkec.

Sdílet toto téma

Dela, napr. Aver EZ Capture, drive jsem si ji chtel taky koupit, ale nakonec jsem si koupil TV kartu i s tunerem a rozhodne toho nelituju, financne to totiz vyjde skoro nastejno.

A pripojit k me tv karte (ATI TV) AV vystup napr. z videorekorderu taky muzu, obraz je pak taky znatelne lepsi.

Jo a to ruseni bohuzel taky spis vidim na ten PC zdroj, protoze jak neco vlozim do cesty tv signalu co ma utlum (napr. rozbocovac 3,5 dB) tak se ten obraz jeste zhorsi, i ty kondenzatory to zhorsily. :cry:

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Jo a to ruseni bohuzel taky spis vidim na ten PC zdroj, protoze jak neco vlozim do cesty tv signalu co ma utlum (napr. rozbocovac 3,5 dB) tak se ten obraz jeste zhorsi, i ty kondenzatory to zhorsily. :cry:

Dřív jsem měl nějaký noname zdroj, takže jsem se tomu rušení nedivil, ale teď mám Forton s PFC (pasivním)! Možná by to vyřešilo aktivní PFC, ale nemám teď zorvna pár tisíc na vyhození, abych to zkoušel.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Do karty nezasahuj, ten hlavní problém je, že se vyrovnává zemní potenciál uzemněného PCčka se zemí kabelovky. Takže ten koaxiál ke kartě přeřízni, a mezi zem i živý vodič vlož dva kondenzátory 120pF. Originál izolátor je na F konektory, ale výše popsaná varianta je za dvě koruny. Obecně doporučuji udělat u každého PC s TV nebo R kartou, ty vyrovnávací proudy mohou být značné a mohou poškodit i PC.

Sdílet toto téma

Tak ted uz v tom mam trochu gulas, jeden pise ze se tam maji dat kondenzatory 100 nF, druhej zase pise 120 pF :roll:

Ale jak uz jsem zde jednou psal, u me to nepomohlo. :cry:

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Návštěvník

Patří tam 100-200pF, dost úspěšně se vyráběním těchto izolátorů živím. :)

Ty dvě země od sebe odděl a pak můžeš dál řešit proužky.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Mám stejnou kartu a stejný problém. Jak se nakonec celá věc vyřešila?

Sdílet toto téma

Me to odfiltrovani kondenzatory nepomohlo, naopak jeste vice to zhorsilo obraz, takze jsem nakonec vymenil privodni koax. kabel za kvalitnejsi a obraz se znatelne zlepsil.

Mimochodem nevite nekdo o nejakym jednoduchym zbusobu jak promerit uroven tv signalu kabelovky, chtel bych zjitit jak velky ztraty mam doma na koax. vedeni, nebo nepujcuje nekdo nejaky zarizeni na promereni :?:

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-

Sdílet toto téma

Návštěvník

Sdílet toto téma

Návštěvník

Mám podobný problém jako kolega. Tahám signál od zásuvky karnevalu dost daleko po bytě. Koax kabel již kvalitní mám, ale stalé tomu obrazu hodně chybí. Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaký dobrý zesilovač. Jaký byste mi poradili?

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku