Přejít na obsah

Recommended Posts

Tak koukám upc zavedlo limity a nikomu to neřeknou :(

http://www.upc.cz/klientsky_servis?cid=20&aid=60

To je pro všechny klienty, upozorňuji P2P ani torrenty nepoužívám a mám poloviční rychlost i na speedmetru.

Tohle je známo dávno. FUP je tu a vždy bylo. Jsou to takévé zadní vrátka UPC. Oni to vlastně nikdy nezrušili.

Důvod proč máš poloviční rychlosti je to, že síť je do konce roku optimalizována a chystána na přechod na Eurodocsis 3.0. Tudíž dle mě některé okruhy mohou být momentálně více vytížené, proto dochází ke zpomalení.

Změna k lepšímu by měla nastat začátkem roku 2009.

• lokalitaPraha, Brno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor

Sdílet toto téma

Návštěvník
Začátek roku 2009 může být i konec února... Jinak osobně si myslím, že FUP v podobě snížení rychlosti po přenesení určitého objemu dat je podle mě milionkrát lepší řešení, než blokace p2p.

100pro souhlas!

Sdílet toto téma

Paráda... sice mi jedou aktuálně všechny p2p, ale rychlost linky se pohybuje v rozmezí 1100 - 1900 kbps (platím dvacetimego). Když jsou ty sítě blokovány, tak si v klidu naměřím i 12 Mbps (sice polovina koupené rychlosti, ale aspon se na tom dá dělat)

Typický případ nezvládnutí FUP - na VŠ by jste za toto řešení nedostali ani zápočet, natož zkoušku a už vůbec ne státnice. A člověk to vidí v ostrém provozu u defacto monopolního kabelového operátora. :-(((((((

Holt modří "odborníci" (rozuměj lidi, co si myslí, jak to mají sofistikovaně vyřešené ku spokojenosti všech a přitom je to úplně k hovnu úplně pro všechny) jsou dnes všude :-(

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

Návštěvník
Neví někdo jaký je limit?

Zadny, UPC musi mit nejakou ochranu pred uzivateli kteri pripojeni vytezuji presprilis.

No presneji UPC musi mit ochranu pred tim, ze by uzivatele pouzivali internet na neco jineho nez web a email, protoze prece nebudu platit takovou konektivitu a modernizovat sit, aneb

by se hodil i na upc.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Začátek roku 2009 může být i konec února... Jinak osobně si myslím, že FUP v podobě snížení rychlosti po přenesení určitého objemu dat je podle mě milionkrát lepší řešení, než blokace p2p.

No pro uzivatele, ale ne pro UPC, to potrebuje regulovat previs v urcity cas, neb ma zaplacenou nejakou konektivitu do nicu, do zahranici apd. a ma mnohem vic uzivatelu nez by se do tehle konektivity veslo a proto FUP by jim nemusel vubec nic resit.

Sdílet toto téma

Ať už je to jakkoliv, do nového roku si počkám.

Pokud se situace nezmění v měsíci lednu k lepšímu, budu též pokoukávat po alternativě. Zatím jsem spokojen, p2p sítě my sice nejedou, ale ty až tak nevyužívám.

@piposek> jelo ti to 20M někdy těch 20? Chtěl bych v novém roce na něj přejít. Dík za info.

• lokalitaPraha, Brno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor

Sdílet toto téma

@piposek> jelo ti to 20M někdy těch 20? Chtěl bych v novém roce na něj přejít. Dík za info.

Multilinkovým stahováním ano nebo když dám stahovat tři a více souborů najednou. Na žádném webovém měřáku mi to nikdy více jak 12 Mbps neukázalo (ani přímo na tom jejich upc, co mají na stránkách). Typicky od 6 do 11 Mbps, místama těch 12. 20 jen multilinkem... Ostrava - Hrabůvka (Jih)

Jo, eště dodám, že to je starý Extreme, ne nové UPC 20M

Sdílet toto téma

20 jen multilinkem

Pokud to tech 20 Mb udela, tak je problem spis u tebe.

Jako bych slyšel technickou podporu UPC :-D

Problém prostě u mě není, protože se ty přípojky v naši lokalitě chovají všem stejně. To je typický projev agregace. Jako jestli jede dvacetimego 10 až 12, tak s tím nemám problém. Problém je pro mě, když to jede 1,6 se sekundovou odezvou a to se děje vždy, když jsou puštěné p2p sítě... (tedy 100% času, kdy se doma dostanu k PC)

Sdílet toto téma

Ahoj, ja obcas stahuji nejake to demo na hry a take videa z gametrailers, tak jen doufam, ze ten FUP je stejny, jako byval drive. Tedy pres tech 10 GB za mesic. Ono take neco bere prohlizeni stranek atd. Bude to jeste zajimave sledovat, zda UPC da do ceniku, kolik je FUP na mesic.

Sdílet toto téma

Znovu opakuji, zadne omezeni na stazena data (FUP) NENI !

Momentalne jsou pouze castecne blokovane (ve spicce) P2P sluzby, ale ani to neni u vsech uzivatelu.

Pouze za predpokladu ze by nekdo vyrazne zatezoval sit v pocte stazenych dat, tak ho ma UPC pravo omezit, coz se pokud vim temer nestava.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

No nevím já P2P sítě nepoužívám už rok a půl, jedinné co používám je flashget na stahování a jede mi to už 14 dní přesně poloviční rychlostí, předtím to jelo 6,1Mb a teď 3Mb, tak nevím.

Ořezávají kohokoli je pravda, že někdy jede linka dost a to hlavně když stahuju z rapidu, anebo když koukám na on-line Tv, ta imho jede 2Mbit, tak je to docela spotřeba.

Ale max za měsíc stáhnu 50-100Gb více ne, tak nevím. ale už mě to docela mrzí :(

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak tedy kolik toho mů?u stáhnout,aby mě neomezili?I kdy? nestahuju teďka nic,mám poloviční rychlost.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Tak tedy kolik toho mů?u stáhnout,aby mě neomezili?I kdy? nestahuju teďka nic,mám poloviční rychlost.

FUP jako takovej byl zrusenej, ale UPC ted nektery klienty omezuje pro jistotu jiz od 0 (nula) stazenych bajtu. Nehledej v tom nic osobniho, proste jsi byl, zrejme ciste nahodne a samozrejme aniz bys o to zadal, vybran do elitniho klubu uzivatelu zkryplenyho internetu. Rozcilovat se samozrejme muzes, ale pri soucasne politice UPC Ti to asi nebude nic moc platny. Takze bud to prekousnes nebo zkusis stesti jinde.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Znovu opakuji, zadne omezeni na stazena data (FUP) NENI !

Momentalne jsou pouze castecne blokovane (ve spicce) P2P sluzby, ale ani to neni u vsech uzivatelu.

Pouze za predpokladu ze by nekdo vyrazne zatezoval sit v pocte stazenych dat, tak ho ma UPC pravo omezit, coz se pokud vim temer nestava.

Nesouhlasim neb muzu dokazat ze je blokovan a nebo sit nezvlada i trochu vetsi pocet spojeni. :(

Sdílet toto téma

Nesouhlasim neb muzu dokazat ze je blokovan a nebo sit nezvlada i trochu vetsi pocet spojeni. :(

Ty jsi zřejmě příspěvek od Tomuse asi důkladně nečetl, že? :roll:

Síť je v přestavbě, P2P jsou omezeny - napsáno.

FUP jako takový oficiálně neexistuje! To, že UPC má právo omezit své nadměrně stahující uživatele (což se vůbec nestává) je tu stále a vždy tu bude ta možnost, aby poskytovatel měl možnost omezit tyto náruživé stahovače všeho co se na internetu šustne z důvodu zajištění kvalitních služeb pro ostatní své zákazníky.

Tento stav (který pociťujeme všichni) by měl trvat do konce roku, kde by se poté mělo vše vrátit do normálu a mělo by se začít s navyšováním rychlosti a stávající zákazníci budou mít od 1.1.2009 možnost přejít na nové tarify 10M či 20M.

Toď vše.

Podotýkám toto je ideální harmonogram, který byl přislíben, jak tomu opravdu bude nikdo netuší :P

• lokalitaPraha, Brno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor

Sdílet toto téma

No pokud si vzpomínám, tak měli klienty na podzim obesílat maily s harmonogramem navyšování. Aspoň mně to v mailu slibovali. Tři týdny do konce roku a nic :?

• lokalitaOstrava
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCA modul, modem Cisco 3208

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku