Jump to content
ladcafa@seznam.cz

UPC se mění na Vodafone

Recommended Posts

Před hodinou, Adolf.Shitler napsal:

Ani na optice není moc ISP, co mají symetriku (vyjma poskytování firemních přípojek). To totiž není jenom o poslední míli, ale i o dalších aspektech a samozřejmě svoji roli v tom hraje fakt, že se víc stahuje, než odesílá.

Třeba v Šumperku má lokální poskytovatel na optice neuzamčený upload. Tím pádem stahuju 200 Mb/s a nahrávám 800 Mb/s 😂 kromě nahrávání fotek na cloud to ale narozdíl od downloadu nevyužiju.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

před 12 hodinami, hrochada napsal:

@Marek-26 Někteří lidé hlavně stále doufají v symetrické připojení, ale nedochází jim, že koax není optika. Řekl bych, že stávají upload ještě není na maximu...

Stávající upload pro jednotlivého klienta není na maximu, max. upload pro celou budovu je kolem 250Mbps, ale kvůli tomu že UPC nabízí i garanci (např. pro 300/20 je 220/14), musí takhle omezit.

Kdyby garance nebyla (to znamená bude nějaká agregace 1:[počtu bytů v budově), UPC by mohla klidně  nabídnout třeba 1000/200Mbps.

Edited by thaischumi

Internet 400Mbps + COMPAL CH7465LG

Horizon Komfort + 3 CA Moduly CI+

• Fiber Business 240
  • Business Svět
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice

Před hodinou, thaischumi napsal:

Stávající upload pro jednotlivého klienta není na maximu, max. upload pro celou budovu je kolem 250Mbps, ale kvůli tomu že UPC nabízí i garanci (např. pro 300/20 je 220/14), musí takhle omezit.

Za mě by bylo ideální, kdyby byl upload omezován v reálném čase dle zátěže v budově. Například upload by mohl být až 100 Mb/s, ale garantovaný by byl jen 20 Mb/s. Kdyby nikdo v dané budově nezatěžoval uplink, běželo by to maximální možnou rychlostí a při plném zatížení tou nejmenší garantovanou.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Šumperk

Zdravím,  bude možné během aktuální změny z UPC -> Vodafone vypovědět smlouvu bez sankcí (zpětného doplácení slevy)?

• Internet 300
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Na píču
  • Doma

No obávám se že to budou mít určitě dobře vymyšlený a budu muset čekat na konec věrnostního období. 😕Ale přeci jen se zeptám, jak na tyto situace myslí zákon? Je tam něco co by hrálo do karet nám zákazníkům?

• Internet 300
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Na píču
  • Doma

@Mikyner Jelikož je Vodafone je nástupnickou organizací, není z tohoto pohledu důvod pro nedodržení původního smlouvního závazku mezi Vámi a UPC, VF totiž všechny tyto smluvní závazky přebírá.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

@hrochada To je sice hezké, ale to by musela být možnost síť takto regulovat. Navíc je zde i omezení na straně modemů. Ty mají většinou jen 4 kanály pro upload. Teoretické maximum je tedy něco málo přes 100Mbps.

@Zlaťák Jenom, když je změní k horšímu. Měnit se budou určitě, minimálně se se změní logo, název firmy ... a patrně i nějaké nové zákonné úpravy.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

před 17 minutami, Marek-26 napsal:

@Mikyner Jelikož je Vodafone je nástupnickou organizací, není z tohoto pohledu důvod pro nedodržení původního smlouvního závazku mezi Vámi a UPC, VF totiž všechny tyto smluvní závazky přebírá.

No, tím bych si nebyl až tak jistý. Podle mě tam určité změny budou, samozřejmě nevím, zda k lepšímu či horšímu (z pohledu zákazníka), ale budou. Už nyní proběhly nějaké změny, třeba u nových smluv nelze už platit sipem.

• Internet 50
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • CA modul
  • Brno

před 5 minutami, Marek-26 napsal:

@hrochada To je sice hezké, ale to by musela být možnost síť takto regulovat. Navíc je zde i omezení na straně modemů. Ty mají většinou jen 4 kanály pro upload. Teoretické maximum je tedy něco málo přes 100Mbps.

Neříkám, že by to bylo jen tak a šlo to implementovat bez úprav. Jen říkám, že by to bylo dobré vylepšení sítě. Necháme se překvapit, s čím přijde VF.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Šumperk

před 33 minutami, Marek-26 napsal:

Dobře a v zákoně tedy nic co by myslelo na zákazníky pokud jedna firma koupí druhou a původní nechá zaniknout není? Já osobně s Vodafonem nechci mít nic společného, zavázal jsem se UPC a to teď končí a tudíž je to pro mě důvod ukončit tyto služby a přejít jinam, ale rozhodně je pro mě neakceptovatelné aby mi Vodafone za předčasné ukončení smlouvy mezi mnou a UPC účtoval sankce, když jsem smlouvu uzavřel s UPC a ne VF.

No evidentně budeme muset počkat na nové podmínky a já doufám že nebude problém v tomto období smlouvu vypovědět bez sankcí a bez potíží.

• Internet 300
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Na píču
  • Doma

Už nějakou dobu jste pod Vodafonem. Ten je vlastníkem UPC. Teď dojde jen k odbourání mezičlánku. Tím, že se změnil majitel nebo se změní název, to opravdu není důvod k předčasnému ukončení. Zákon pamtuje na to, že nesmí dojít ke zhoršení podmínek (smlouvy, VOP) vůči zákazníkovi. Jestliže se podmínky nemění k horšímu, není ze zákona možnost předčasného ukončení.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

ZoEK na údajné zhoršení podmínek vůbec nepamatuje (byť se to poměrně běžně traduje, že ano), naopak na toto musí pamatovat přímo poskytovatel služby ve Smlouvě, viz § 63 Zákona 127/2005 Sb.

(1) Ve smlouvě o poskytování veřejně dostupné služby elektronických komunikací nebo připojení k veřejné komunikační síti musí být srozumitelným, úplným a snadno přístupným způsobem uvedeno vždy

r) ujednání o rozsahu možných jednostranných změn a způsobu jejich oznámení účastníkovi, včetně oznámení možnosti odstoupení od smlouvy.

(6) Podnikatel poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací nebo zajišťující připojení k veřejné komunikační síti je povinen nejméně 1 měsíc před nabytím účinnosti změny smlouvy uveřejnit informaci o této změně v každé své provozovně a způsobem umožňujícím dálkový přístup. Zároveň je podnikatel povinen informovat účastníka o uveřejnění. Pokud se jedná o změnu náležitostí smlouvy uvedených v odstavci 1 písm. c) až p) a r), je podnikatel povinen informovat účastníka způsobem sjednaným ve smlouvě rovněž o jeho právu ukončit smlouvu ke dni nabytí účinnosti této změny, a to bez sankce, jestliže nové podmínky nebude účastník akceptovat. Informaci je podnikatel povinen poskytnout účastníkovi způsobem, který si účastník zvolil pro zasílání vyúčtování. Právo ukončit smlouvu podle tohoto ustanovení nevzniká, pokud dojde ke změně smlouvy na základě změny právní úpravy nebo v případě změny smlouvy podle odstavce 5.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

@Mikyner Dle mého názoru bude při změně obchodních podmínek s dopadem na zákazníka umožněno zákazníkovi smlouvu vypovědět. Při převedení společnosti UPC pod společnost Vodafone bez změny obchodních podmínek nevidím důvod, proč by měla být umožněna výpověď smlouvy (jelikož se pro zákazníka fakticky nic nemění). Za mě je nejjednoduší počkat do 1. března, kdy Vodafone zveřejní obchodní podmínky.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Šumperk

Lepší bude počkat do 1. dubna, protože to nabude účinnost i změna ZoEK, např. v § 63 odst. 1 písmeno

p) pro případ ukončení smlouvy před uplynutím doby trvání, na kterou je smlouva uzavřena, ať již výpovědí, nebo dohodou smluvních stran,

1. informace o výši úhrady, která smí být v případě smlouvy se spotřebitelem požadována pouze, pokud smlouva skončí do tří měsíců od uzavření, a která nesmí být v případě smlouvy uzavřené se spotřebitelem vyšší než jedna dvacetina součtu měsíčních paušálů zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy nebo jedna dvacetina součtu minimálních sjednaných měsíčních plnění zbývajících do konce sjednané doby trvání smlouvy, přičemž výše úhrady se počítá z částky placené v průběhu trvání smlouvy, a pokud je poskytována sleva oproti ceníkové ceně, nelze určit výši úhrady z ceníkové ceny

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Ještě taková úvaha. Třeba VF zruší věrnostní slevu a nebudeme muset sledovat, co se v podmínkách změnilo atp.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Vzhledem k té novele ZoEK by to bylo logické, protože sleva z ceníkové ceny nebude mít prakticky žádný význam. Stejně je to nesmyslná šaškárna.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Já spíše myslel z toho pohledu, že to VF nemá a tak to nebude chtít zavádět (ať už z jakéhokoliv důvodu), nehledě na nový ZoEK.

Třeba se jednou konečně dostaneme do stavu, kdy to tady nebude jak na arabském tržišti a slevy nebudou existovat. Ještě chápu nějaké balíčkové slevy (víc produktů, levnější výsledná cena) a třeba první měsíc zdarma na vyzkoušení. Ale tak to vidím já a většinou když tohle řeknu, tak na mě koukají jak na exota.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

před 31 minutami, Marek-26 napsal:

Ještě taková úvaha. Třeba VF zruší věrnostní slevu a nebudeme muset sledovat, co se v podmínkách změnilo atp.

Přesně tohle by bylo fajn, kdyby zrušili ty pitomé tanečky kolem na tomto fóru tolik diskutovaných "věrnostních" slev. Nějaký průhlednější a uživatelsky příznivější systém by to chtělo.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Primárně ta věrnostní sleva vznikla samozřejmě kvůli tomu, aby fa UPC co nejvíc znepříjemnila lidem případný odchod jinam, ale nevztahovalo se na to ustanovení ZoEK o 1/5 paušálu. Na což už pamatuje ta novela ZoEK, takže to ztrácí význam nadále mít.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

No, nevím, jestli je to primárně kvůli znepříjemnění odchodu jinam., ale v mém případě (věrnostní slevu jsem nežádal, byla mě nabídnuta od UPC kdysi) to má výhodu v tom, že když bych si spočítal normální cenu služeb a zařízení, které díky oné slevě mám, tak bych to odmítl platit (tedy bych to vše neměl), neb by to přesáhlo rozpočtovou rozvahu, kterou jsem ochoten akceptovat. Takže já jsem rád za věrnostní slevu

Věrnostní sleva se dává na 1 rok a je možno ji po roce prodloužit, nebo zrušit. Rok je, myslím, přijatelná doba pro to, aby si zákazník měl čas uvědomit, jestli chce pryč od UPC/Vodafone, jestli se bude stěhovat jinam, a tak podobně.

Edited by Ivo Mašek
  • Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox
  • Jirkov

Tak samozřejmě, že ta cena byla výhodnější, ale tady jde o to, že i přímo ta výhodnější cena mohla být jako jedna jediná a nemusely být ceny dvě.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Věrnostní sleva je za mě poněkud nelogická. Nechápu, proč UPC udržuje dvojí cenu, když by logicky mohla být cena s věrnostní slevou cenou normální. Dle mého názoru používá tu nevěrnostní cenu oproti věrnostní minimum lidí.

Edited by hrochada
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Šumperk

Zas na druhou stranu firmy potřebují mít jistotu stabilního příjmu po celý rok. Věřím, že i proto byla tato množstevní sleva poskytována rovnou poměrnou částí každý měsíc. Jinak by to mohlo být stylem, že po 9 měsících budou další tři např. zdarma. Ale pak by UPC mělo tři měsíce v roce výpadky příjmů. Ona to bude ve výsledku kombinace všeho možného dohromady.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha