Jump to content
ladcafa@seznam.cz

UPC se mění na Vodafone

Recommended Posts

Vážený Cvancara,tady nejde jen o nějaký obsah 4K,který běžně sleduju na YouTube,Netflixu,stahuju z torrentu atd ale mě jde o to,že ten nový box bude upscalingovat,to co poběží v TV a obraz z HD a i SD bude rozhodně lepší.Zvuk v Dolby Atmos rovněž.O rychlosti,stabilitě a snad i řazení kanálu nemluvě.Takze naivní já rozhodně nejsem,spíše Vy.Jinak s Vodafonem jsem mluvil vše vypukne opravdu 1.3.2020.Do té doby prý je ale vše tajemství a přesně detaily a parametry setoboxu nechtějí sdelit

Edited by Jirka007
  • Internet 500
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Compal,HD DVR Mediabox,HD mediabox,Power
  • Ústí nad Labem

před 3 hodinami, Tommy Kindernay napsal:

radši bych, aby tam byla aplikace pro Netflix a aplikace pro HBO GO a myslím, že to by zatím stačilo. Časem případně třeba i Disney+, až vstoupí na český trh

Ostatnim jsou streamovaci smirovaci sluzby uplne ukradene a pouzivat je nebudou, at jsou od kohokoliv.

A Vodafone pochopitelne nema zajem, aby poskytoval pristup k cizim sluzbam, za ktere divaci plati zcela cizim subjektum a naopak ma eminentni zajem rozjet sluzbu vlastni a naverbovat co nejvic platicich ovecek na ni, aby dostaval zaplaceno Vodafone a ne nekdo cizi.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

před 7 minutami, Jirka007 napsal:

Vážený Cvancara,tady nejde jen o nějaký obsah 4K,který běžně sleduju na YouTube,Netflixu,stahuju z torrentu atd ale mě jde o to,že ten nový box bude upscalingovat,to co poběží v TV a obraz z HD a i SD bude rozhodně lepší.

Stb který umí kvalitně upscalingovat na 4K asi nebude levný, protože jde o velmi náročnou práci a proto vyžaduje rychlejší procesor. Podle mě samotná TV to umí lépe, i upscaling a deinterlacing. Proto v nastavení vystupu stb mám vždy 1080i50 a ne 1080p50.

Internet 400Mbps + COMPAL CH7465LG

Horizon Komfort + 3 CA Moduly CI+

• Fiber Business 240
  • Business Svět
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice

před 7 minutami, Jirka007 napsal:

nový box bude upscalingovat,to co poběží v TV a obraz z HD a i SD bude rozhodně lepší

Upscaling neni nic jineho nez "pleteni bice z hovna", protoze v obraze proste NENI vic informaci nez kolik jich tam je, takze zbytek se proste muze jen a pouze VYCUCAT Z PRSTU.
A uz od dob nasich pradedu vime, ze  z hovna bic NEUPLETES.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Před hodinou, Evzen napsal:

Ostatnim jsou streamovaci smirovaci sluzby uplne ukradene a pouzivat je nebudou, at jsou od kohokoliv.

Tak teď nevím, čemu říkáte streamovací šmírovací služby, ale Netflix lidem rozhodně ukradený není. Asi žijeme každý v jiné sociální bublině, ale v mém okolí zná Netflix snad každý a hodně lidí ho má už teď předplacený nebo o něho mají zájem. Navíc s rostoucím podílem lokalizace bude zájem o Netflix větší, i když to asi půjde pomalu a samozřejmě to u nás asi nikdy nebude zdaleka tak významná služba jako v USA.

Mezi důchodci o Netflix, HBO GO nebo YouTube možná moc zájem není, ale mezi mladými lidmi rozhodně ano a tyhle věci do moderních STB určitě patří. BTW Netflix má Vodafone např. v sousedním Německu, pak např. v Itálii a v řadě jiných zemí, tak pevně věřím tomu, že se dohodnou i tady. Sportovním obsahem Vodafone konkurovat ostatním bohužel nemůže, ale může přinést nejlepší nabídku, pokud jde o filmy. 

Já jsem si jistý, že Vodafone u nás Netflix svým klientům nabídne - nevím, jestli hned na jaře nebo později, ale jsem o tom pevně přesvědčený.

Edited by Tommy Kindernay

Tommy

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • CA modul
  • Praha

Ano, naivni a nevedomi lide (= predevsim prave mladi) tyhle smirovaci sluzby pouzivaji.
Jak takovy mlady, naivni a tvrdou realitou nepolibeny clovek jedna, je krasne videt na prikladu Tommy Kindernaye - ve sve naivite o sobe nevedomky napraska nejruznejsim institucim takove informace, ze se jednou (doufam), az zmoudří, prozře a odloží růžové brýle naivniho jednorozce, nad sebou otrese. Ale to uz bude asi prilis pozde.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Co je to Netflix? Online půjčovna filmů. Navíc s tím, že je nutné platit paušál 2 stovky měsíčně. Že by toto byla zrovna věc, po které mladí tak touží? Ti si tak max. filmy stáhnou někde z netu (ulozto apod.). Ssamozřejmě ne všichni, to je jasný v rámci objektivity. Ale celkově - půjčovny filmů zde jsou odnepaměti a také odnepaměti hrají druhé housle. Procentuálně to osloví jednotky lidí. Chce to se na celou věc dívat reálně a ne podle vlastního nadšení, které je nezřídka v příkrém rozporu se skutečností, resp. se vkusem většinového diváka, který také rozhoduje a rozhodovat vždy bude.

P.S. Pro případné mínusáky podotýkám, že proti Netflixu osobně vůbec nic nemám a moje stanovisko vychází čistě ze zveřejňovaných čísel sledovanosti, kde je Netflix a pod. služby zcela okrajová záležitost.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

před 2 hodinami, Evzen napsal:

Ukradené byly možná tak 5 let zpátky, dneska to používá víc lidí než si myslíte. Co je na Netflixu šmírovacího? Přijde mi to jako paranoia...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

Smirovaci jsou ze samotne svoji podstaty - abych mohl sledovat, musim byt prihlasen pod nejakym accountem. Tento account je spojen prinejmensim s nejakou platebni kartou a ta je zase spojena s nejakou konkretni osobou.
Takze kdyz si neco pustim, ti panove (a damy) na druhe strane dratu vedi, kdo a na co se kouka. A to si pis, ze tyhle informace umeji velice dobre vyuzit a zpenezit.

A co je, kurwa, komu do toho, na co ja se koukam?!
Proc bych to mel nekomu cizimu zcela dobrovolne sdelovat?!

Edited by Evzen
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Nehovoriac o tom, ze z hladiska obsahu kazda streamovacia sluzba ma nejaky svoj trhak (pripadne niekolko trhakov -  vacsinou su to serialy ci serie), ostatne je uz len nekvalitna vata.. a zase nie je vela uzivatelov v nasich koncinach, ktori si platia sucasne viac streamovacich sluzieb (kedze nikto to neponuka na jednom mieste legalne).. no a potom je tu nepomer titulov, co napr. Netflix ma v ponuke pre US/UK trh a pre nas kdesi z vychodu.. ano, da sa babrat s VPN, ale to sa mozem na to vykaslat.

Vela ludi tuzobne ocakava, kedy Disney spristupni svoju streamovaciu sluzbu pre nasu oblast.. kedze vlastni ozaj zaujimave portfolio filmov, nie priblble serialy.. ani Apple so svojimi miliardami neurobil dieru do sveta so svojou Apple TV+, dokonca ju dava rok zadarmo pri kupe noveho Apple zariadenia.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

před 22 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Co je to Netflix? Online půjčovna filmů. Navíc s tím, že je nutné platit paušál 2 stovky měsíčně. Že by toto byla zrovna věc, po které mladí tak touží? Ti si tak max. filmy stáhnou někde z netu (ulozto apod.).

Dvě stovky měsíčně je naprosto zanedbatelná částka za tu širokou knihovnu filmů a seriálů, které Netflix nabízí.  Za ty peníze to rozhodně stojí. Nehledně na ten komfort - člověk nemusí nic hledat na netu, čekat, než se to stáhne, kvalita obrazu je mnohdy u stažených filmů horší atd. Jasně, zatím má Netflix ten podíl na trhu hodně nízký (sám jsem se divil, když jsem ta čísla viděl), nicméně nepochybuju o tom, že to postupně výrazně poroste. Stahovat filmy si budou lidi dál, ale dneska už i mezi mladými lidmi je čím dál vyšší podíl těch, kteří dají ty dvě kila za Netflix než aby pořád něco hledali na netu.

před 28 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Ale celkově - půjčovny filmů zde jsou odnepaměti a také odnepaměti hrají druhé housle.

Jenže Netflix je úplně jiná liga než byl v minulosti třeba TopFun, dnes třeba Voyo, Banaxi apod. Spousta exkluzivního obsahu, špičkové filmy a seriály - Netflix má rozhodně budoucnost a myslím, že za pár let bude u nás počet jeho předplatitelů několikanásobně vyšší (samozřejme i ruku v ruce s nárůstem lokalizace - ještě nedávno tam nebylo skoro nic s dabingem, dnes už je s titulky přes 1200 filmů a seriálů a i dabovaných titulů neustále přibývá).

Tommy

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • CA modul
  • Praha

Šmirovací služby.Co to je?Jestli se bojíte,že vás nějaká služba šmířuje,tak zahodte telefon(android,google,Apple),zrušte si kabelovou tv(i My prime je ve své podstatě šmirovací záležitost),internet(instagram,FB,atd.), účet v bance,nechoďte do obchodů(různé klubove karty) a nevychazejte radeji z domu.Trochu ubrat na tom paranoidnim myšlení.

Edited by namec
  • Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • 10 Mb/s
  • CAModul,HD DVR Mediabox
  • Brno-Kohoutovice

před 25 minutami, Evzen napsal:

A co je, kurwa, komu do toho, na co ja se koukam?!
Proc bych to mel nekomu cizimu zcela dobrovolne sdelovat?!

Já jsem naopak rád, když nějaká služba ví, co sleduju a může mi na základě toho nabídnout obsah, který mě zajímá. Stejně tak jsem rád, že třeba v Tescu díky Clubcard přesně vědí, co tam nakupuju - protože díky tomu mi pak pošlou kupóny, na to, co opravdu chci a ne na to co bych si nekoupil. A třeba na netu jsem rád, že když se mi na nějakém e-shopu líbí třeba tričko s Mimoni, že se mi to pak zobrazuje v reklamách a aspoň na to nezapomenu. Prostě mi to vyhovuje a nic špatného na tom nevidím - naopak mi to přijde hodně užitečné.

Tommy

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • CA modul
  • Praha

Před hodinou, Evzen napsal:

Ano, naivni a nevedomi lide (= predevsim prave mladi) tyhle smirovaci sluzby pouzivaji.
Jak takovy mlady, naivni a tvrdou realitou nepolibeny clovek jedna, je krasne videt na prikladu Tommy Kindernaye - ve sve naivite o sobe nevedomky napraska nejruznejsim institucim takove informace, ze se jednou (doufam), az zmoudří, prozře a odloží růžové brýle naivniho jednorozce, nad sebou otrese. Ale to uz bude asi prilis pozde.

Na co bude pozdě? Unesou mě tvůrci South Parku, protože se dívám na Ricka a Mortyho?

Taková paranoia mi přijde přehnaná, šmírovat se dá lépe a jinými způsoby. To můžete rovnou zahodit všechny moderní technologie a posílat dopisy. Ale pozor, co když je někdo čte!

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Compal (bridge), CA modul
  • Šumperk

před 11 minutami, namec napsal:

Šmirovací služby.Co to je?Jestli se bojíte,že vás nějaká služba šmířuje,tak zahodte telefon(android,google,Apple),zrušte si kabelovou tv(i My prime je ve své podstatě šmirovací záležitost),internet(instagram,FB,atd.), účet v bance,nechoďte do obchodů(různé klubove karty) a nevychazejte radeji z domu.Trochu ubrat na tom paranoidnim myšlení.

Krásně napsáno, máte můj obdiv pane 👌

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • 10 GB
  • 250 minut
  • HD DVR Mediabox
  • Praha 4

Tommy Kindernay@ Že jsou 2 stovky marginální záležitost, s tím mohu souhlasit pokud se budu bavit o sobě. Ale když se podívám např. na servisní poplatek jednoho satelitního operátora (nebudu jmenovat), tak u něho je soustavně povyk od doby, kdy ho zavedl za 29 kaček měsíčně a dneska po 8 letech upravil na 119 kaček měsíčně. Takže ochota lidí platit není zase nijak velká...

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

před 26 minutami, Adolf.Shitler napsal:

Tommy Kindernay@ Že jsou 2 stovky marginální záležitost, s tím mohu souhlasit pokud se budu bavit o sobě. Ale když se podívám např. na servisní poplatek jednoho satelitního operátora (nebudu jmenovat), tak u něho je soustavně povyk od doby, kdy ho zavedl za 29 kaček měsíčně a dneska po 8 letech upravil na 119 kaček měsíčně. Takže ochota lidí platit není zase nijak velká...

Jasně, rozumím, jak to myslíš, ale u Skylinku ta naštvanost lidí pramení do značné míry hlavně z toho, že jim původně slibovali, že to budou mít doživotně zdarma (jasně, byl to nesmysl, ale lidé tomu prostě věřili a dodnes jim to vyčítají).

Jinak balíček Digital od Skylinku a Netflix imho nelze srovnávat, to jsou úplně jiné služby zaměřené každá na jinou cílovou skupinu. Ten servisní poplatek platí lidi, co koukají třeba na Ulici, Ordinaci, na Soukupa apod... Cílovka Netflixu je někde úplně jinde.

Tommy

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • CA modul
  • Praha

před 41 minutami, namec napsal:

Jestli se bojíte,že vás nějaká služba šmířuje

Ja se nebojim.
Ja jen nevidim duvod AKTIVNE CPAT do toho vseho - nota bene pres takovou kravinu jako Netflix, Spotify a podobne - dobrovolne dalsi data. Dost na tom, ze to delam vicemene nedobrovolne prave pres placeni kartou apod.

Nejsem paranoidni a nedavam si na hlavu cepicku z alobalu. Jen nevidim duvod tu uz tak spatnou situaci jeste zhorsovat tam, kde to neni nutne.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Brno

Tak třeba Spotify užívám,ale free verzi,takže nikomu nic neplatim.A přesto mě Spotify dává doporučení,co mám poslouchat.Takze presto,že nic neplatim,jsem sledován.A nevadi mě to.A jestli vás někdo neco nutí dělat nedobrovolně,nepoužívejte jejich sluzby.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • 10 Mb/s
  • CAModul,HD DVR Mediabox
  • Brno-Kohoutovice

Tak pokud to má být fakt dlouhodobé řešení, bylo by celkem smutné, kdyby to to 4K nepodporovalo a ten 1TB místa nemělo. Klidně ať je to dražší, ale ať to už konečně je a je to funkční.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

před 11 hodinami, Marek-26 napsal:

No, myslím si, že Jirka007 bude hodně zklamaný ...

Tak vzhledem k tomu, že @Marek-26 ignoruje můj dotaz a dokonce píše tohle, tak čekám, že ten "nový" box bude je cihla s lehce upraveným firmware 😀

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav