Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
Luka

UPC a hraní ONLINE a tak vubec

Recommended Posts

Zdravim. Mozna nebylo nutne zalozit novy topic, ale co uz :)

Chapu konkurenci boj O2 (8mbit) a UPC (10mbit). Co nechapu je, proc nabizeji tyto rychlosti kdyz to nejede tak jak ma. Nevim jak muzou nabizet rychlost 10 a 20 mbit (az) kdyz to tak proste nejede. Rikal jsem si ze UPC ma super net, drazsi ale kvalitni. Zacina to jit pekne do prdele, doufam ze vymeni co je potreba a pojede to. Neni vetsi opruz nez ukazat zakaznikovi ze mu jeho 20mbit jede 7mbit !!!! A pak prijdu domu a jeste se na tom dpc neda ani hrat . Ano, na stahovani super, ale KU.VA na hrani ONLINE k po.rani!

Delam pro ne, a pekne me to stve, v podstate to tu neresim, ale hrat nejake FPS po netu to bych to musel rozmlatit, predpokladam ze nejsem sam. Tak se tu nekdo taky "vylejte" ... trochu mi to pomohlo.

Nevim jak bych dopadl, kdybych prodaval CD a na obal napsal ze je tam 20 pisnicek, doma si to pustil a bylo jich tam 4-7 kua. To bych to pak mohl pustit z okna ! Platim, chci kvalitu. Budou vanoce, nebude snih tak at to jede kdyz uz se nepovozim na sankach 1111 Proste takhle je to klamava reklama , tak to puste 2mbit, ale at to fici do .... ci

Sdílet toto téma

Ono je u UPC garantovaná rychlost? Já tam všude vidím maximální rychlost...

Pro nové tarify

UPC 10M

UPC zajišťuje, že služba přístupu k síti internet (od modemu do CMTS) je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 6 655kbps.

UPC 20M

UPC zajišťuje, že služba přístupu k síti internet (od modemu do CMTS) je dostupná po 98% zúčtovacího období rychlostí downstream (směrem k uživateli) 12 998kbps.

Odkaz: PDF

Pro původní tarify

Hledal jsem hledal, ale jaksi se nemohu dočíst pravdy... :wink:

Mám za to, že ta služba byla tuším garantována na objednanou ryclost s tím, že UPC zajišťuje, že služba přístupu k síti internet (od modemu do CMTS) je dostupná po 98% zúčtovacího období.

Pokud je tomu jinak prosím nebojte se oponovat mi :)

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

to mate jeste dobry ja mam mit 16Mb/s jede mi to furt kolem 12Mb/s nekdy mam i 22Kb/s (to uz je hruza) jo a jeste ted mi nejdou hrat hry prez internet zniceho nic

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

taky mam s tim problem....koliše jim rychlost a docela často a docela dost. teda sem sklamanej protože mam 10 mb a nekdy to jede na 100 kb..hruza a des.

Sdílet toto téma

Tak, posledni 3 tydny se deje toto : od cca 17 (18)h - 22h internet proste vypadne, zas nabehne a tak stale dokola. Deje se vam to nekomu take ? Pripadne jaka lokalita. U me jsou to Otrokovice (Zlin)

Sdílet toto téma

Tak, posledni 3 tydny se deje toto : od cca 17 (18)h - 22h internet proste vypadne, zas nabehne a tak stale dokola. Deje se vam to nekomu take ? Pripadne jaka lokalita. U me jsou to Otrokovice (Zlin)

Tak potvrzuji naprosto to SAME! Dnes odbytim 17 hodiny internet vypadl a najel az ted kolem pul 7. Je to hnus, UPC zneuziva stalych zakazniku. Zacinam byt pekne nasranej.. :evil:

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Dotaz,

mam ted 10 mb od UPC, samotné připojení drží jak má, ale problém je jinde. Hraju hodně často World of Warcraft. Předem říkám, že hardwarově mám komp slušněj ( core 2 6600, GTX 285 a 4 Gb ram) . Normálně jedu wow na plné detaily při max rozlišení 1920 na 1200. Doted jsem chodil pouze 5 men a 19 men instance a všechno šlapalo jak má , latence normální , fps stabilně 40-60. Včera jsem všal byl prvně 25 men instanci a docházelo k tomu, že když se zabíjel boss a bylo hodně efektů tak je fakt, že fps klesli třeba na 25, což mě netrápí ale zničehož nic jsem dostával disconnecty. Hned pak jsem se lognul, ale pak po nějaké chvíly zas. Dost mě to štve. Zkoušel jsem všechno- snížil detaily na minimum, zrušil všechny addony a stejně jsem ten disconnect dostal. Jediné co mi zbývá vyzkoušet je ještě reinstal Windowsů . Kde může být chyba ? Poraďte cokoli. Díky

Sdílet toto téma

Nemyslím si, že by reinstal Windows pomohl (a navíc úšetříš půl dne instalováním a nastavováním). Taky Wowko hraju a musim zaklepat DC se nekonají ani v 25 raidech. Pravda je že někdy je latence až pětinásobná (z původních 50 až 250 ms) ale to je tak to nejhorší co mě potkává. Každopádně pokud fps spadne pod nějakou rozumnou hodnotu je možné, že hra se hra seká a to i v případě komunikace se serverem, kterej tě pak dá DC.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Poslední dobou mám disconecty ve wow pořád. Mezi 17 - 24h lagy jako prase. Když vlezu do lokality kde se toho víc děje(je potřeba větší datový přenos ) např. ogrimar, tak mám problém, se vúbec lognout. UPC sucks. Při měření rychlosti během problémú se dostávám pod 100kb/s. Za tohle platit přes 1200kč si dělá UPC srandu ,ne ?

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zdravím dneska jsem volal na UPC a psal snažil se řešit problem s WOW bydlim v ostravě a problem je že wow bežně jede ale při větší datové zátěži to u UPC cely kolabuje u mně se to projevuje při hraní v instancích (25) a hlavne na bossech a všeobecně když se děje něco náročneho s vice lidma. Pomoci programu pingplotter jsem naměřil že při te zátěži se ztrácejí na UPC servrech co jsou po cestě až 100% packety postižene servry jsem vypsal do UPC weboveho formuláře a jsem zvědavej co mne na to odpoví jinak na technicke podpoře mně řekly že porty nelimitujou ale že by mně přes ten formulář mněly pomoct takže momentalně čekam.

Sdílet toto téma

upc ma s wow problem dlouhodobe, stejne to bylo i pred pul rokem, kdy se nedalo hrat vubec, ted je to zase. je to jen porad dokola a kdyz uz to nevyresili od poslednich problemu pred 6ti mesici, neudelaji s tim nic ani ted.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

ja mam ted po tech velkych vypadcich problem s tim ze mam kratke vypadky vzdy po nejake dobe. cca 1-3h. hraju obcas na battle.net a vypadky jsem prvne spozoroval tam, jelikoz najednou uprostred hry jsem odopojen a ztratim spojeni s bnet. casto ale nez jsem vypnul hru spojeni na internet se zas chytlo. nechal jsem bezet ping na google a cekal zda se to objevi zas. a stalo se tak. opet pri hrani na bnet. myslel jsem tedy ze to mozna bude UPC vs. bnet, ale divne bylo ze obcas se to stalo na zacatku hry, obcas na konci obcas jen v lobby. ted mam pustenej ping jen tak celej den a i kdyz nehraju tak jsem spozoroval vypadek. cca 10-20x vyprsi limit a pak se to zas chytne v plne rychlosti s nizkym pingem. proste neco asi na te siti este je, ale hry a jakekoliv aplikace jenz vyzaduji prakticky neustale spojeni se stavaj nepouzitelne. volal jsem na hotline tak me monitoruji. uvidime jak to dopadne. treba to bude neco na siti treba modem... kazdopadne je to neprijemne -_-

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

The host 'www.nix.cz' (known as info.nix.cz) has been found, and is reachable in 10 hops. In general this route offers a good throughput, with hops responding on average within 11ms.

no vcera mne dorazilo kdyz mi kamarad co ma nejaky wifi nekde v zapadakove ukazal 3ms avg

Sdílet toto téma

Ja nevim co UPC blbne ale kdyz chcu hrat COD na nemeckych servrech tak proste ping 90 a vic a kdyz sem si prosel Trace Route tak sem se nestacil divit .

77.67.65.186 (nacamar-gw.ip.tiscali.net) na tomhle bode se pridava k pingu kolem 20ms a uz je z pingu 50 ping 90 + par dalsich bodu

dodavam screen ktery ukazuje pristupovy body a kde to naskakuje , zacalo to od te doby co UPC zaclo nabizet ty 10mb a 20mb tarify . Zajimalo by me jestli je chyba na strane UPC nebo ne . :twisted:

screen s trace route

http://img87.imageshack.us/my.php?image=pingyao4.jpg

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
no vcera mne dorazilo kdyz mi kamarad co ma nejaky wifi nekde v zapadakove ukazal 3ms avg

a proč ne? teoreticky se wifi vlny šírí rychlostí světla, holt má jeho ISP dobré připojení do netu no ...

jde o to, ze UPC jako spolecnost x set krat vetsi evidentne nedokaze konkurovat :)

Sdílet toto téma

Nejde ani tak o ty pingy jako spíš o to, že stroje r9b41.net.upc.cz (78.102.1.41) a 1hopsem-v101.dkm.cz (62.24.68.73) podle aktuálního vytížení zahazují pakety. No a protože jsou za sebou a ve večerní špičce zahazujou každý i přes 40% paketů (podotýkám ne jenom ICMP, ale všech - tedy i užitečných TCP a herních UDP), tak v některých momentech nastává situace, že máme 80% packetloss a na tom se věru hrát nedá (i ted v neděli ráno, kdy skoro nikdo na internetu není je na prvním ztráta 18% a na druhém 7 procent. Naneštěstí je to nastaveno tak, že průchozí ICMP pakety nejsou zahazovány za žádných okolností, tak uživatelé nemají jak dokázat tento problém, pingy jsou v pořádku, takže jsme bezbranní.

Dle mého názoru je toto záměrně nastaveno, aby ušetřili docela výrazně konektivitu a uživatelé se nemají jak bránit - při opakovaném dotazu na technickou podporu se prvně ozvali, že to předají síťařům a až ti odpoví, tak mi dají vědět - samozřejmě bez odpovědi a napodruhé už neodpověděli vůbec nic.

BTW: zkuste si nějaké, ne příliš známé měřiče rychlostí internetu. Takový dsl.cz, rychlost.cz, speedtest.net a další hodně známé měřiče mají prioritizované, takže uživatelé, kteří jsou na pochybách se po změření rychlosti FALEŠNĚ uklidní, protože na malinkých neznámých měřácích, které UPC nemá v prioritě, rychlost koresponduje právě se součtem aktuálních packetlossů výše jmenovaných strojů !

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Svata pravda viz co napsal "popisek" ja už jsem jim tam psal ale pruser je že to nedelaji jenom tyhle dva ale od nějakyho množství dat všechy i techhle dvou je to při jakymkoliv množství u ostatnich se to projevuje při mnohem vetším množstvi dat ja už jsem si na to stežoval a do tedka mně neodpovědeli přes vebovej formulař.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Můžu potvrdit, u mě je to r9b37.net.upc.cz [78.102.1.37] - ztrátovost v okamžiku kdy vlezu do 25man vylítne na 30-40 %, ping na 4k+ a okamžitě DC. Když začne bossfight a stihnu se přepnout do win, občas vidím že "byl jste odpojen" a "byl jste připojen".

Už jsem objednal ADSL, ty potíže s UPC jsou dýl než půl roku a nevidím tomu konec. Občas se to sice na dva tři týdny zlepšilo a bylo to bez potíží ale pak to přišlo znovu.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

zhruba posledni tyden mam stejny problem, konkretne ve WoW nahodne disconekty, zatim nejhorsi to bylo vcera vecer kdy bez ohledu na to kde jsem ve hre byl a co jsem delal jsem mel asi 10x 1-3 minutovy vypadek

ale mam dotaz jaky software pouzivate na diagnostiku site? jeste v loni jsem si vystacil jen s tracert a ping, ale ted jsou vysledky znehodnocene a chtel bych mit pri ztiznostech neco v ruce, aby se jim me hur posilalo nekam ...

Sdílet toto téma

Ping plotter... http://www.pingplotter.com/

Oni ti budou stejně argumentovat, že dané síťové prvky mají jiné věci na práci, než nějaké odpovědi na ICMP pakety. Tak je třeba se zmínit, že to zahazuje ve špičce klidně běžně i 60% všech paketů. Tedy nejenom ICMP, ale i klasických TCP a UDP a RAW paketů.

Holt - možný způsob agregace no.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku