Jump to content

Nastavení WiFi pro 802.11b/g/n/a/ac

Recommended Posts

Ahoj,

nějak jsem zabředl do standardů domácí WiFi a uniká mi jedna věc :

pokud budu mít WiFi router nebo AP, který vysílá na obou frekvencích 2,4 a 5 GHz a umí standard 802.11b/g/n/a/ac, pak mám nastavit na 2,4 i 5 GHz stejné SSID? Např. telefon by si pak měl při komunikaci s WiFi routerem sám přepínat mezi 2,4 a 5 GHz podle toho, který signál pro něj bude kvalitnější?

Děkuji

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Ale často se stává, že se mobil připojí na 2.4, protože má delší dosah a na 5GHz se nepřepne, jelikož na 2.4GHz bude mít stále dobrý signál. Mě se osvědčilo mít jiné SSID pro ty sítě a nastavit si tu 5GHz jako přednostní, to znamená, že se mi na ní mobil, NTB atd. přepnou vždy, když je v dosahu.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Marek: takže v případě dvou (byť obou dostupných) SSID to znamená, aspoň trošku se vyznat v problematice, případně poučit uživatele jak se na kterou WiFi dostat. Zmapovat, kde se člověk se zařízením pohybuje a dle dostupnosti signálu mu třeba nastavit jen jednu frekvenci?

Pokud budu mít na telefonu nastavené připojení (jména a hesla) na obě frekvence, tak lze nějak označit tu preferovanou, v případě, že jsou obě frekvence k dispozici?

Vím, že jsem s tím někde bojoval a v okamžiku mezního příjmu signálu se NTB nechtěl přeladit na silnější signál. Držel se toho původního ale data už nechtěl přenášet. Myslím, že v tomhle případě byla stejná SSID na obou frekvencích.

Cíl samozřejmě je, aby s tím měl uživatel co nejméně problémů...

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno