Přejít na obsah
vpa

Technisat DigiCorder HD K2

Recommended Posts

vpa    9

No, tak jsem nemohl vydržet to šílené přepínání Handanu HD a rekordéru, vysvětlovat rodině, jak s tím pracovat, proč jeden zakrývat, když mají stejné ovládání atd... a rozhodl jsem si pořídit normální HD rekordér. Minulý týden jsem na Satboerse24.de objednal a dnes vyzvednul na České poště balík, dočasně zasunul Technisat modul, které mám jinak v PC, zapnul, vybral češtinu, naladil, popřeházel programy a už hodinu čučíme v pohodě. Snad bude čas to všechno odzkoušet, nahrávání už mám nějaké nastavené, ještě budu muset natáhnout UTP kabel ke switchi.

Zatím jsem tam jen namátkou našel funkční PIP, info o pořadu nejen na obrazovce, ale dokonce se přetáčí i na displeji přístroje. Občas jsou nějaké nepřeložené anglické texty, české překlepy apod., ale zatím jsem fakt spokojen. Za cca 600€ to teda jde. A rozlišení Full HD, je snad fakt o třídu lepší, než Handan HD. Rozdíl na první pohled, snad si nevymýšlím.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníTechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Tak napiš zkušenosti jdou přes LAN kopírovat záznamy do PC? Jak to nahráva - kvalita a kolik kanálů atd...

Sdílet toto téma

vpa    9

disk je 500GB, ten menší jsem nechtěl, protože v HD se tam toho moc nevejde.

Přesouvání přes LAN 2,3MB/s, ale pomocí programu Mediaport mi filmy zkonvertovat nejdou a ts soubor mi přehrát nejde taky, zjišťuji zatím více. Pokud přenesená data zkonvertuji např. programem SUPER, tak už film mpg jde.

Zatím první zklamání - ačkoliv jsou dva tunery, přístroj neumí jednou kartou rozkódovat dva multiplexy. Jinak řečeno, pokud se nahrává zakódovaný program, je na druhém tuneru možnost zobrazit pouze nekódované programy anebo kódované programy ze stejného multiplexu. :cry: Zkusím taky zjistit víc, zkusím použít druhý modul a testnout to takhle o víkendu. Taky trošku nechápu co se stane při nahrávání a přístupu do menu. Ptá se to tam a asi volím špatnou volbu, protože nahrávky nejsou uloženy, ačkoliv se celou dobu nahrávalo. Taky to budu zkoušet, v týdne moc času není.

Jinak je to docela tichý, moc to nehřeje, hezkej obraz, ve výchozím stavu to má nastavenou úpravu barev, takže jsou hezčí. Jak už je psáno ve vláknu k přijímači Vantage, obraz je viditelně hezčí u HD kanálů, tak i u SD kanálů než Handan 7000 HD.

Editace názvů programů - nejde.

Editace nahraného videa - nejde to přesně stříhat.

Přepínání kanálů, cca vteřina? Zvuk hned, obraz asi po té vteřině.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

vpa    9

Včera mi přišla druhá karta a mohu potvrdit, že Technisat se 2 kartami pracuje podle mého očekávání. Dva HD tunery. Konkrétně HBO HD se nahrávalo a Eurosport HD jsem sledoval současně po dobu několika minut a stabilní. Zkoušel jsem i HD + SD nahrávku z rozdílných multiplexů a fungují obě. Na nahrávání 2xHD jsem čas ještě neměl.

Abych shrnul první poznatky - všechny vlastnosti nejsou pro laiky. Místy zmatené ovládání a vytvořená čeština byly a ještě jsou i pro mne oříškem. Kopírování na PC funguje, ale nikoliv podle nastavení stažitelného programu od Technisatu; ale nakonec se podařilo.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

kolik to teda umi nahravat kanalu naraz? Kdyz potrebuju ddve karty do jednoho stb tak jak vyresim dalsi tv.. 4 karty me upc asi neda

Sdílet toto téma

vpa    9

Koik karet je možných nevím, já mám v tuto chvíli 3 karty s DBV-C modulem a jednu v Handanu 5000. A zřejmě to bude skoro maximum, není-li to maximum. Moc se mi nezdálo limitování počtu karet na domácnost, ale při pohledu do zápdní Evropy jsem zjistil, že je to tam standard. Max. 3 TV.

Skoro určitě jdou v tomto tuneru nahrávat max. 2 programy. Při nahrávání není možné současné přehrávání.

Jen pro informaci, u satelitní verze by mělo jít i při dvou nahrávaných programech přehrávat nahraný třetí, ale je pouze jeden HD tuner.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník
By mě teta zajímalo, jakým způsobem dostáváš nahrávky v HD z disku technisatu, hlavně ty co mají 8 Gb a více. Přes Mediaport mi to spadne a přes USB disk zkolabuje a zrestartuje.

Ještě jsem to nezkoušel, ale zkus napsat přímo Technisatu; mě odpověděli cca za týden.

Sdílet toto téma

No nevím,soudruzi z NDR se s tím také trápí a řešení asi zatím v nedohlednu.

http://lostech.lo.funpic.de/viewtopic.p ... dfb8521d64

Takže, kdyby měl někdo nápad, ať se s ním podělí. Jen tak mimochodem, i když jsem větší disk naformátoval na FAT32 (s jiným formátem externího disku technisat nekamarádí) tak se nic nezměnilo. Prostě to nejde přetáhnout. Rozumí si s USB flash pamětí 16Gb, ale při pokusu o export velkého souboru dojde k pádu a restartu. Do zhruba asi 7Gb to exportuje normálně, ale soubor to rozdělí na 4Gb a zbytek. Což ale vůbec nevadí. Jen ty větší soubory nejdou.

Sdílet toto téma

vpa    9

Tak mi už odpověděli

The DigiCorder has actually problems to copy files larger than 8 GB. The USB

storage should be FAT32 formatted. FAT32 has a copy limit of 4GB

a je to jasné. Jedině počkat na nový firmware. Tedy pokud bude, stávající je asi půl roku starý.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

vpa    9

A teď mám i zpětně potvrzeno, že limit 8GB by měl být v budoucnu v novém firmware vyřešen.

Nechal jsem si i potvrdit, že řešením je rozstříhat film na menší soubory a tak je z přístroje přenést ven. Spojení v PC už bude záležitost PC, zde nemám od Technisatu potvrzené nic; muselo by se to risknout, rozstříhat, přenést a zkusit spojit.

Také mám potvrzen můj názor, že DigiCorder HD K2 má 2 tunery a tedy 2 HD kanály současně. DigiCorder HD S2 toto nemá, tam je to jinak, zatímco v DVB-C je pouze jedna norma (MPEG-2), na satelitu se HD vysílá v DVB-S2 (MPEG-4) a tento tuner je v přístroji jen jeden, druhý je jen DVB-S (tedy SD); odtud plynou i vzniklé nejasnosti a nepřesnosti u K2, protože dokumentace i popisy se kopírují z modelu S2, aby se to dalo rychle prodávat. Navíc někteří fandové nepochopili HD rozdíl DVB-S, DVB-S2 proti DVB-C. Zatímco na satelitu je mnoho kanálů pro mnoho poskytovatelů a prostorem se musí šetřit, HD (a čím dál více i SD) se vysílá v MPEG-4, v kabelu je to vše stále MPEG-2.

Jinak další normy - DVB-C2 je schválena necelý rok http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-C, první pokusy se očekávají 2009-10 a DVB-T2 je před schvalováním (tedy pozemní multiplex 4 - Telefonica O2) a pokusy probíhají.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

vpa    9

ok, a napsal jsem to stejně blbě :oops:, prostě vliv typu komprese není v případě DVB-C podstatný, zatímco u DVB-S a DVB-S2 ano. No když i tohle teď po sobě čtu, tak nevím, jestli to je srozumitelné. :cry: asi to smažu

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

... Také mám potvrzen můj názor, že DigiCorder HD K2 má 2 tunery a tedy 2 HD kanály současně. DigiCorder HD S2 toto nemá, tam je to jinak, zatímco v DVB-C je pouze jedna norma (MPEG-2), na satelitu se HD vysílá v DVB-S2 (MPEG-4) a tento tuner je v přístroji jen jeden, druhý je jen DVB-S (tedy SD); .....

Bohužel nepíšeš toto vysvětlení správne. Rozdíl standardů DVB-S a DVB-S2 je pouze v použité modulaci ze satelitu k přijímači. U DVB-S se používá výhradně QPSK (SR max 30 Mbps) u DVB-S2 je to 8PSK a QPSK (SR až 36 Mbpd) u DVB-S2 může být proto celkový datový tok až cca 55 Mbps. To je pouze "obálka" uvnitř jsou stejná data. Takže třeba z Astry 19E vysílá ORF 1 HD nebo M2 na HB ve standardu DVB-S, naopak SD kanály vysílající v DVB-S2 najdeš na Astře 23E u Kabel Deutschland

.... Navíc někteří fandové nepochopili HD rozdíl DVB-S, DVB-S2 proti DVB-C. Zatímco na satelitu je mnoho kanálů pro mnoho poskytovatelů a prostorem se musí šetřit, HD (a čím dál více i SD) se vysílá v MPEG-4, v kabelu je to vše stále MPEG-2.

.... .

zatím je to dáno také tím, že přijímače pro příjem s dekodéry mpeg 4 / H.264 jsou zatím drahé a dávají je většinou operátoři placených služeb jako součást navídky. Volných programů (SD) moc nenajdeš.

A aby zmatku nebylo málo tak signály mpeg 4 / H.264 jsou ve finále encodovány pro přenos formátem mpeg 2

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

vpa    9

aůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů :oops: :cry:

no a jestli se nepletu, tak v DVB-C2 je tok ještě větší než u DVB-S2?

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

V DVB-C se mohou používat:

QAM 16 max cca 25 Mbps

QAM 32 max cca 32 Mbps

QAM 64 max cca 38 Mbps

QAM 256 max cca 51 Mbps

U DVB-C2 zatím nevím, nekoukal jsem do té specifikace, dám si to za domácí úkol :wink:

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

vpa    9

Na té stránce, co jsem citoval, píšou i jiné hodnoty,to co to uvádíš, je pro šířku pásma 8MHz, Jo a ještě jsem si přečetl, Stando, jednou, co jsi psal a už to vidím, modulace se to jmenuje, tím se ty generace odlišují.

No dost, toho, tohle téma je o DigiCorderu HD K2, tak zase zpět k němu.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

vpa    9

Hlučnost v pohodě, poměrně tichý, s DVR Handanem teď nemůžu porovnat, ale jestli si to pamatuji, tak výrazně tišší. No a chladnější, to bezpochyby. Spotřeba proudu snad také nižší, v zapnutém i vypnutém stavu.

Aktuální seznam potíží:

- občas problémy s nahráváním, nedokážu popsat ani vyvolat.

- Nešel nahrát Harry Potter na HBO HD. Domnívám se, že je tomu tak kvůli velké velikosti. Na druhou stranu, z NG HD jsem nahrál větší soubor, ale jen v délce jedné hodiny. Zatím tomu moc nerozumím, Výsledný větší soubor s vysokým tokem, ale kratší to nahrálo, menší soubor s nízkým tokem, ale delší to nenahrálo a zkoušel jsem to několikrát. Napadla mne možnost, že je tam nějaká ochrana, ale tuner v PC to nahrál. DigiCorder to spustil pouze, když se to nahrávalo a to od začátku, na disk se to neuložilo. Já osobně bych tam očekával nějakou chybu, když se totiž nahrává HD, tak se to občas při ukončení zresetuje.

-kolize může způsobovat i připojení přes síť. I když jsem měl pouze spuštěný program, nepřipojený k DigiCorderu, tak po několika hodinách při následném nahrávání byl DigiCorder zcela neovladatelný.

-stále mám potíže s ovládáním, často je to důvod chybného chování DigiCorderu a některé podivnosti v chování přikládám tak i sobě.

-Editace videa se mi nedaří provést po jednotlivých rámcích. Ani nemohu říct, že se zobrazuje třeba každá půl sekunda. Rozhodně je ale třeba stříhat ve směru zpátky, při stříhání dopředu se chybně počítá s dopředu načtenými obrázky a ustřihne se to jinak, než je vidět, asi tak o 3 vteřiny dál. :-(

-trošku ještě zápasím se zpracováním v PC, toto zatím ještě zvládnuté 100% nemám a převedl jsem jen několik nahrávek. Řeším teď nějaké jiné záležitosti a zatím mi stačí nahrávky v DigiCorderu. Nicméně jsem již převáděl SD i HD signál a mám výsledek, i když to byl boj.

Celkově ale v kombinaci DigiCorderu a PC karty CableStar se mi kromě jednoho případu podařilo vše zdárně vyřešit; pokud seněco nepovedlo na jednom přístroji, povedlo se na druhém; nahrávky z DigiCorderu ale v PC ještě všechny nemám.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Harry Potter na HBO HD mě to nahrálo celého v pohodě, editaci provádím v pc, je to uživatelsky přívětivější a programy k tomu určené převádějí film do mkv nebo na BD disk bez rekomprese.Jediný zádrhel se kterým jsem se rval dlouhou dobu byl záznam z Filmboxu HD, který má na rozdíl od HBO HD vyšší bitový tok a 25 fps prokládaných. Při převodu do mkv jel obraz poloviční rychlostí. Ale i tento problém se podařilo rozlousknout a tak opravdu zatím jediným vážným problémam je nemožnost exportu souboru většího jak 8Gb. I to se dá ale provizorně vyřešít rozstříháním souboru na menší části a následně poskládat dohromady. Takže zatím obrovská spokojenost. Jen je škoda, že zatím nezareagoval nikdo z tuzemských prodejců settop boxů a nenabízí jej nebo ekvivalent zde v čechách.

Sdílet toto téma

vpa    9

Pokud vím, tak to jde jen za cenu porušení záruky. Jen otevření krytu je porušením záruky.

• lokalitaHradec Králové
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Netusi nekdo zda jde koupit 160 GB a HDD vymenit za vetsi treba 750GB?

Pokud se nemylim tak stejne ten disk co je v DVR tak je nak divne naformatovan, ze to z nej bez poruseni nejde dostat ne? Ted sem to nesledoval, ale kdyz sem si to pred rokem objednal jako jeden z prvnich v Brne tak mi to po kablu pretahnout sice slo, ale uz HAV byl porusenej. Natoz to pak jeste prevadet.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku