Jump to content
Sign in to follow this  
Pavel m

Nové mobilní tarify

Recommended Posts

Každý náš operátor myslí především na své bankovní konto. Tady jsme na fóru, které má blízko k Vodafone, tak se tady propírá Vodafone. Ale jinak zas až tak velké rozdíly u našich operátorů nevidím. Přes všechny ty marketinkové kecy nás berou na hůl. Stačí se podívat kolem sebe a trošku pocestovat po světě.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Pokud člověk cestuje po světě, tak musí pak srovnávat všechno u dané destinace a nejenom ceny za mobilní služby. Např. v Egyptě se volá za pár šupů, taxíky stojí plivnutí do vody, ale trvale by tam asi sotva kdo ze zdejších chtěl žít. Oni jsou Čecháčci moc vypečení a zapomínají, kolik stály mobilní služby před pár roky a kolik stojí dneska, a to ještě dneska mají podstatně větší příjem, než měli kdysi.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Já mám od UPC/Vodafone, vyjma mobilu, vše. Komplet TV, internet, 2x set-top-box ("cihlička" + malý Kaon). Před pár lety jsem se takto domluvil s jedním oddělením na UPC a dohodli jsme si cenu něco málo přes 1300.- Kč. 

Mobil mám od O2 (už od dob Eurotelu), neb to jediné kabelovka UPC nenabízela. Po převzetí Vodafonem se logicky naskytla možnost k tomu připojit i ten mobil. Jenže k té dosavadní ceně přilepit navrch 800.- Kč ….. to je pro mě neakceptovatelné. Dostal bych se nad 2 000.- Kč. A protože platím nájem, inkaso, pojištění, jídlo, podporuji syna na studiích, ….. a zároveň jsme všichni na této planetě na krátké návštěvě (nikdo tu nebudeme věčně), máme 21. století a život zajisté chceme prožít a ne přežít ….. tak holt s tím mobilem nadále setrvám u O2. 

Tím nekritizuji onu cenu. Pro někoho to bude perfektní cena, pro někoho nikoli.  Holt, život jde dál.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • HD DVR Mediabox
  • Jirkov

před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Pokud člověk cestuje po světě, tak musí pak srovnávat všechno u dané destinace a nejenom ceny za mobilní služby. Např. v Egyptě se volá za pár šupů, taxíky stojí plivnutí do vody, ale trvale by tam asi sotva kdo ze zdejších chtěl žít. Oni jsou Čecháčci moc vypečení a zapomínají, kolik stály mobilní služby před pár roky a kolik stojí dneska, a to ještě dneska mají podstatně větší příjem, než měli kdysi.

Srovnávám s vyspělejšími zeměmi. Není to o vypečenosti. Kolik co stálo u nás před pár roky je irelevantní. Jen proto že dnes je o fous lépe přece nebudu z piety držet hubu a nechat se holit. S takovou na operátory nezatlačíme a utáhnou nás na vařené nudli.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

před 19 hodinami, Petr.Janik napsal:

Pokud klient UPC zruší, tak o cenové zvýhodnění přijde. Přirovnal bych to k Magente od T-mobile. Tam to máte podobně. 

Toz to ani omylem. Klient, ktery uz ma za nejake roky nejaky "lepsi" tarif u nejakeho operatora urcite pujde k jinemu, jenom aby mel vse na jednom papiru.

Nehlede na to, jaka palka z toho pak bude, po "odejiti" od UPC? Diky, ale takovouhle vazanost vseho na jednoho, ne opravdu diky 😉

Internet od UPC? Nikdy! Jakykoliv vlastni router, zadne stupidni blokovani portu z duvodu "zavirovani".

• -
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • CA
  • OVA

@sodekcz Soustavné srovnávání s jinými státy je prostě mimo a nelze nás ani srovnávat se státy vyspělejšími, které mají výkonnější ekonomiku a větší životní úroveň. Ani s těmi všude omílanými Poláky ne, protože těch je zase podstatně víc co se týká počtu obyvatel a tudíž úplně jiná situace.
Srovnávat lze pouze co bylo tady kdysi a co je dnes. A když se na to člověk podívá, tak zatímco všechno a všude zdražuje při stejné kvalitě, tak v telekomunikacích naopak dochází ke zlevnění při kvalitě vyšší. Což logicky nelze dělat donekonečna, dřív nebo později se objeví dno, pod které už jít nelze. Pokud má někdo z lidí životní priority být všude on-line, tak holt musí sáhnout do peněženky a tento svůj koníček zaplatit. Stejně jako ten, který potřebuje celý den s někým vykecávat na cestách nebo vypisovat stovky SMS denně.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

@Adolf.Shitler to napisal velmi dobre. Treba si uvedomit, ze pri cenotvorbe vela zavysi od jednotkovych nakladov. Jednoduchy priklad - v CZ moze mat operator milion zakaznikov, ked za ustrednu zaplati 300 mega a mesacne bude platit za licencie % z tej ceny, tak su to naklady 300 + % mesacne. Ak ma v PL operator 5 milionov zakaznikov, cena ustredne nebude 5x vyssia, ale napr. 350 mega = 70 + % mesacne na zakaznika. A teda aj ceny pre zakaznika mozu byt inde. Nie vzdy teda musi ist o zdieranie zakaznika, ale jednoducho mala krajina = vyssie naklady na poskytovanie sluzby.

Toto neplati iba pri technologiach, ale aj vsetkych sluzbach ktore operator musi realizovat aby mohol poskytovat telefon / internet / TV...

A to este mozete byt radi ako to mate v CZ, v SK sice mame 4 mobilnych operatorov, ale nie je to ziadna slava.

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Bratislava

Chlapci, vy mě dojímáte. Já si snad začnu myslet, že naši operátoři jsou vlastně chudáci a měl bych jim projevit nějakou solidaritu😉.

Kolik stojí taková ústředna a služby s ní spojené v zemi jiné než CZ/SK s podobnými ekonomickými výsledky? Případně proč bych měl jakou soukromá osoba tak výrazně doplácet na tarify nějaké cizí firmy? To jsou všechno do určité míry bláboly a museli bychom zabřednout daleko hlouběji, abychom to rozlouskli.

Stále jsem přesvědčen, že slušné a dlouhodobé obchodní vztahy by v našich vodách mohly vypadat trošku jinak. (Přiměřený zisk nikomu neupírám, ani nejsem žádná socka, která by musela obracet každou korunu).

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

před 4 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

v telekomunikacích naopak dochází ke zlevnění při kvalitě vyšší

jestli zpomalování internetu na nepoužitelnou úroveň je zvyšování kvality, tim si nejsem úplně jistej 🤔 ale je fakt, že teď si každej aspoň může vybrat, jestli chce bejt omezovanej na rychlosti nebo na množství přenášenejch dat 🙄

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Já bych řekl, že jedním z důvodů proč máme u nás vyšší ceny mobilnich služeb než v zahraničí, je pokroucený trh, zatímco firmám operátoři dávají tarify za hubičku, tak u běžných klientů si ty zisky pak zase dohánějí. 

Na pomyslné dno ceny u nás určitě ještě nenarazily, to se událo možná v zmiňovaném Polsku, ale zase tamní LTE síť je docela děravá, na rozdíl od nás, kde máme jedno z nejlepších pokrytí v Evropě. 

Každopádně mobilní tarif s neomezeným voláním a daty už z principu nebude nikdy levnej, protože je to určitej nadstandard.

A to rychlostní omezení je pochopitelný, mobilní síť má omezenou kapacitu a uživatelé by to mohli zneužívat, ale i při tomto omezení 10 Mb/s lze denně stáhnout až 105 GB.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

S tím docela souhlasím a dodávám, že ke slabému pokrytí Polska (Pobaltí) můžu na základě letošních zkušeností přidat oblast v Německu od Berlína na sever do Pobaltí.

Neomezená data ani neomezené volání nepotřebuji z pohledu soukromé osoby (to už jsem někde psal) a každý to může mít trošku jinak. I tarify, co se pohybují v řádech "o něco míň", můžou být pro mě dostatečné a nevyčerpatelné (pořád píšu o použití pro soukromé účely). Taky jsem v blízkých zemích našel několik použitelných, byť "omezených" variant (data třeba do 3/5/10GB). Bohužel s překročením hraniční čáry se u těchto tarifů mění podmínky, takže z dlouhodobého hlediska jsou v zahraničí nepoužitelné.

Edited by sodekcz
  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

@Slamb Nevím přesně co máš na mysli, ale jestli rychlost 10 Mbps, tak ta opravdu není v mobilu použitelná? A pokud nějaké omezení v rámci FUP, tak to přece není nic nového.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

@Slamb Já nevím, v čem pořád vidíš nepoužitelnost internetu v mobilu s omezenou rychlostí na 10Mbps. Ano, není to na to, dát si simku do 4G routeru, ale k tomu to není ani určeno.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

ta rychlost 10 Mb/s je jenom maximální možná
kamarád má takovou zkušenost, že když si přes mobilní internet pustil rádio (stálej tok 128 Kb/s), tak se mu síť na mobilu přepnula ze 4G do GPRS a stream se začal sekat, když rádio vypnul, mobil se zase připojil zpátky na síť 4G 🙄
btw když někdo hodně cestuje třeba vlakem bez wifi, tak má dělat co? i kdyby za měsíc přenes několik desítek GB nad rámec běžnýho streamování a surfování, tak to přece neni žádnej extrém, jenomže s takovou směšnou rychlostí si kompletně zablokuje celej internet, že nemůže dělat nic jinýho než čekat na dokončení přenosu... pokud by ta rychlost byla maximální možná (i kdyby jenom kolem 50 - 100 Mb/s s ohledem na aktuální vytížení sítě), tak si to ten mobil pěkně přerozdělí a může plynule dělat cokoliv bez omezení

před 11 hodinami, tomus napsal:

A to rychlostní omezení je pochopitelný, mobilní síť má omezenou kapacitu a uživatelé by to mohli zneužívat, ale i při tomto omezení 10 Mb/s lze denně stáhnout až 105 GB.

tohle tvrdit je úplně mimo mísu 🙄
1) každá síť má omezenou kapacitu, ani např. stogigová páteřní optická síť nepřenese víc jak těch 100 Gb/s, od toho snad je na síťovym prvku a jeho nastavení, aby tu kapacitu rozděloval podle nějakejch pravidel, to samý platí i pro mobilní vysílače
2) k čemu je informace, že se dá za den přenýst 105 GB dat? 🙄 obyčejnej zákazník vodafonu, co má doma 300 nebo 500 Mb/s internet, tak přece obvykle potřebuje mobilní internet jenom pár hodin denně (a já celou dobu narážim hlavně a právě na to, proč maj mít tak zoufalou rychlost i lidi, co maj doma od vodafonu tak rychlej internet)

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Nevím, já ji běžně dosahuji (na těch pár sekund, co to potřebuji) a ze 4G mi to nepřepíná, pokud je LTE síť dostupná. A ve vlaku bez WiFi je to jiné než jinde? Ve vlaku potřebuji mít na mobilu větší rychlost? Jestli myslíš kvůli tomu, abych si udělal hotspot a připojil se třeba s PC, pak opakuji, na to ten tarif není. Navíc třeba na trase Praha - Ostrava mi tedy LTE často vypadávalo (jak T-Mobile, který sdílí síť s O2, tak i u Vodafone). A to zrovna nemluvím o údolí Tiché Orlice.

Běžně na cestách dělám hotspot 3-5 lidem pro mobily/tablety a bohatě nám to stačí. Ano, nikdo tam nesleduje Netflix ve 4k. Stejně tak si při vhodném nastavení NTB s Win10 můžu pracovat a ta rychlost mě nijak neomezuje - nepotřebuji tahat či odesílat xGB do Cloudu. A dokonce si i na NTB pustím klidně HZN GO či YT (u toho samozřejmě nic jiného cíleně nestahuji / neodesílám).

Závěr je tedy takový, že tyto tarify jsou určeny pro jedno mobilní zařízení, nikoliv pro sdílení s dalšími. Stále máš možnost si pořídit úplně neomezený tarif (bez FUP, bez limitace rychlosti).

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Takze suma sumarum, mame se tu dobre a nasi operatori to s nama mysli taky dobre. Jen proboha po nich nic nechtejme - tedy ja nevim jak vy, ale ja si pripadam trapne  pred kazdym ukonceni smlouvy jit zebrat na retenci o nejakou tu slevu.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • 2x CA modul, modem Cisco
  • Praha

Chlapi, mějte strpení! Před 30 lety jsme nikdo neměl ani páru o nějakých mobilech nebo internetu. Volali jsme z pevných a předražených linek Českého telekomu, nebo jak se ta banda vyděračů tenkrát jmenovala... Před 20 lety už mobily byly a byla to ze začátku ta stejná banda. Pak přišly jiné gangy a ze slibované konkurence sešlo. Drahé volání, sms snad i za 5Kč (150 znaků), ale byl to pokrok! Před 10 lety (plus mínus) nástup internetu k běžným lidem. Pevná linka, vytáčené připojení, pak nějaký ty DSL, Adsl, koaxy, optiky, bláblá a další... Rychlost? 300 Kbit internet po kabelu za 500,- ! Tahání CD v mp3 - 128kbps nám trvalo týden! Teď máme relativně (ve velkých městech) rychlé pevné připojení a bereme to jako samozřejmost. A teď to mobilní připojení: Jsem si jist, že naše děti a děti našich dětí už na tom budou lépe. Buďme ale soudní! Kdyby ta "velká trojka" nedejbože zlevnila, tak nebudou mít co žrát !!🤣😫

• Internet 300
  • Telefon 100 minut
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Žádné, vše své.
  • Pardubice

Když jdu ukončit smlouvu, tak proč bych měl ještě kdesi žebrat? Prostě smlouvu vypovím a po skončení výpovědní lhůty mě už bývalý poskytovatel služeb nezajímá. A pokud někde uzavírám smlouvu novou, tak se rozhoduji na základě její výhodnosti a ne jak nějaký pako z Kauflandu s letákem slev ruce, abych kdesi stepoval v pondělí a čtvrtek před prodejnou jenom proto, že cosi dostanu o korunu levněji.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Já jsem trochu doufal, že to bude v jiném pojetí. Za mne bych to bral pouze na Horizon Go a tam ty data potom létají za full hd program za hodinu cca 1,5 GB. Je jasné, že by byly ve hře i další služby. 600 kč je pro mě strop i když se ve finále přu ve výsledku o 2 kila. Uvidíme později, s cenou u všech operátorů se stále šachuje....

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • 10 GB
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • CAM/CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

@Adolf.Shitler čistě hypoteticky - kolik tady máme operátorů a kolikrát dokola si myslíš, že je budeš schopen obejít? Až se po několikáté vrátíš do stejné řeky, co ti ten staronový asi tak udělá za pomyšlení? Je to jen taková hra.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • -
  • -
  • -
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Jelikož nejsem "telekomunikační turista" neboli jedinec, který soustavně mění operátory v domnění, jak s někým vykvedlá (a nakonec akorát všude vykvedlají s ním :D ), tak nikoho neobcházím. Využívám takové služby, které mně vyhovují a mám nastavené takové priority, které si mohu finančně dovolit.

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Existuje "Tarif pro jednotlivce s internetem na doma" za 399 ?

Původně byl na webu UPC, v prodejně Vodafone mě tenkrát vyhnali, že je ještě brzo a nemají informace. Teď z webu zmizel. Je pod kobercem, nebo existuje širší nabídka než je na https://www.upc.cz/mobilni-tarify/nabidka/mobilni-tarify/ ?

• Fiber Business 240
  • Business 100
  • TV Start
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Cisco 3208
  • Praha

Běž na stránky Vodafone, tam je tarif za 399 Kč . Má 250 minut a 1 GB. 

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • HD DVR Mediabox
  • Litomyšl