Přejít na obsah
MrMarkus

DVI - HDMI kabely

Recommended Posts

Potřeboval jsem propojit laptop s LCD televizí. Laptop má VGA a DVI konektory, rozlišení zasílám 720p (1280x720), mám to hlavně na přehrávání 720p videí. Televize (LCD panel 1366x768, 720p běží na menším prostoru - pixel mapping 1:1) má mimo jiné vstupy VGA a HDMI. Nejprve jsem zkusil VGA kabel, obraz vypadal slušně, ale perfektní nebyl, bylo znát že je tam moc DA/AD převodů. Proto jsem se rozhodl zkusit DVI-HDMI kabel. Viděl jsem spoustu kabelů v cenovém rozpětí 500-1000 Kč a to mi přišlo u něčeho o čem vím jen málo zbytečné. Pak jsem na CZC narazil na neznačkový kabel za 140Kč, neodolal jsem a koupil ho. Funguje výborně, nedějou se žádné negativní jevy. Konektory jsou "žluté", ale moc nevěřím že by byly pozlacené a ani u digitálu nevidím důvod. Nevíte proč jsou značkové DVI-HDMI kabely o tolik dražší a zda přinesou něco navíc?

Sdílet toto téma


Link to post

Lepší materiál a stínění (teoreticky). Jinak tenhle konkrétní kabel seká jedna nejmenovaná značka jako "neznačku" - asi už je!"zlatý" kabely neuživí :)

 

Teda předpokládám že jde o 43376 (konkrétně značka Wiretek, pokud máš něco ze staších zásob tak bych se kvalitě divil...)

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník

hele já si koupil kabel copartner HDMI 1.3 specifikace a délky 10m za asi 480Kč. Mám od kamoše pučenej kabel panasonic 5m v ceně 2500kč...zkoušel jsem jak magor pořád dokola přepojovat tyhle dva kabely a nenarazil jsem na jeden jedinej rozdíl. Naprosto stejná kvalita obrazu..takže ten copartner asi žádnej shit nebude =)

Sdílet toto téma


Link to post

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

×