Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

Od 17-18hodiny se nemuho připojit do sitě DC. A všechny torrenty mám červené! Moje rychlost down klesla z 6144kbps na 3105kbps, up stejný! Weby načítaj v prozatím pořadku. Registruje nekdo stejny problem? Děkuji.

Sdílet toto téma

me dela uz druhej den k veceru, ze se nemuzu pripojit na zadnou stranku, proste nic...treba hodinu a pak to zas nabehne...fakt na pest

i kdyz dam ve spravci pripojeni opravit..tak nic...rekl bych ze to bude tim jak modernizujou svy centrum...

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Asi stejný problém jako má Inz3nyr: ze dne na den, od včerejška, se u nás Torrent klient nemůže připojit k žádnému z minimálně osmi zcela různých trackerů (běžících na různých portech) - všechny torrenty jsou červené. DHT a peer exchange funguje, u torrentů kde je DHT povolené download i upload celkem normálně probíhá - přenosy dat mezi peery navzájem tedy fungují.

Vypadá to na cílené blokování komunikace mezi klientem a trackery ze strany UPC.

Vyzkoušeno na různých počítačích, všude stejné.

Http i ftp funguje normálně. Dost by mne zajímalo, co to má sakra znamenat.

Poloha: Praha Karlín.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Poloha Barrandov taktéž nemožnost připojení l p2p. Myslím, že s tím to krokem může přijít UPC o dost zákazníků( o mě určitě). :roll:

Sdílet toto téma

Napsal jsem dotaz na UPC, budu informovat o tom, co odpoví.

Od včerejška (23.9.2008) z ničeho nic pozoruji nemožnost spojení mezi torrent klientem a libovolnými torrent trackery. Torrenty s povoleným DHT pracují celkem normálně, přenos dat mezi peery tedy funguje. Nejde o problém s jedním trackerem, ale všemi, které jsem testoval - naprosto různými servery. Nejde o problém konfigurace PC, stejný problém se najednou objevil na všech počítačích v domácnosti. Pro pozorovaný jev mám jediné vysvětlení - UPC cíleně blokuje komunikaci mezi torrent klienty a trackery.

Žádám tedy o vysvětlení. Jedná se o nějaké opatření proti konkrétním zákazníkům (v rámci FUP) nebo jde o nějakou obecnější záležitost?

Pokud se jedná o uplatnění FUP, mám několik dalších otázek:

1. Proč nebyl zákazník na překročení objemu dat a aplikaci FUP upozorněn?

2. Ve "Všeobecných podmínkách" v bodě 7.7 je uvedeno: "Poskytovatel může stanovit povolený objem přenesených dat pro jednotlivé služby." Byl tedy po mediálně proklamovaném (2.7.2007) zrušení datových limitů ze strany UPC tiše zaveden limit nový? Pokud ano, od kdy a v jaké výši?

Pokud se jedná o paušální opatření nesouvisející s FUP, můžete tento krok nějak vysvětlit?

Pokud se jedná o technický problém, pracuje se na jeho řešení? Kdy mohu očekávat nápravu?

Sdílet toto téma

Tak jsem na tom stejně... použivam UPC, lokalita PRAHA 9 a nejdou mi torrenty z CZtracker,ale jiné ano... nechapu co se děje,jinak použivam UTORRENT 1.8 a mam stejné problémy. Jinak díkes za aktivitu s dotazem na UPC,sem zvědav na odpověd.

Sdílet toto téma

Je vidět, že nejsem sám, kdo má přesně tenhle problém. Žiju v Praze, na Jižním městě.

Zkoušel jsem volat na technickou potvoru a tam mi řekli, že se rozhodně nejedná o omezení z jejich strany. Prý nějaká porucha. Technik ale už neřekl, jaká, jen, že se na to podívá. Mám zavolat zítra, když to pořád nepůjde...

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Od včera se nemůžu připojit přes StrongDC na žádný HUB...minulý týden to šlo ok. Neví někdo co se děje?

Sdílet toto téma

Jsem na tom podobně, navíc zhruba v posledním měsíci mezi 18-01 hod není možné pořádně stahovat z Rapidu - rychlost mi ze 700kb/s spadne na nějakých 15-30kb. Z jiných serverů jde stahování plnou rychlostí až do 2/3 rychlosti. Plná rychlost mi naskočí okolo 4-5 hod ráno a jede zhruba do 10-11 hod. Je to tak každý den, taky zajímavé, co? Vypadá to, že upc, aby mohlo zrychlit, omezuje některé protokoly a adresy, z kterých se stahuje nejvíc...

• lokalitaPraha 4
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonVolám neomezeně
  • zařízeníKaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Mně pro změnu přestal fungovat Titan Quest a Trackmania, nelze se připojit k žádnému serveru. Doufám, že s tím tedy něco udělají, jinak bych to viděl na přechod na ADSL.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Aloha, taky mi kleknul DC. Mám ještě možnost ADSL, takže jsem přeroutoval na ADSL a tam vše běhá, tj problém je u UPC (Praha). Aby toho nebylo málo, tak mi jede Extreme na cca 4 Mbps. Rozhovor s technickou podporou skončil tím, že mi jedině pošlou technika ale zaplatím 1000,- protože to určitě bude zbytečný výjezd, podle nich je vše ok. :evil:

Co by mězajímalo: jak testujete rychlost UPC? Použil jsem rychlost.cz a jejich vlastní měřič na UPCLive. Maník na podpoře mi před časem tvrdil, jak je to nepřesné (moc rychlé připojení) a nutil mě testovat na ftp serveru UPC. Tehdy to šlo, ale vtipně tam nebyl onen "kalibrovaný" soubor pro nejrychlejší typy připojeni (Extreme, profi..), ale teď už se na ftp.upc.cz ani nepřipojím... tak nechápu. Tenhle bohulibý server už neexistuje?

Nějak nechápu kdo si bude pořizovat 20Mbps připojení se zakázaným P2P,omezeným VPN a všemi porty nad 1024, na http si asi 20M moc neužijem.

Sdílet toto téma

prehlidl jsem existenci tohoto vlakna, takze jsem zalozil nove ve sluzbach, navic se to netyka jen bittorentu:

co jsem tak zbezne zaregistroval, je omezovany, pripadne blokovany provoz na portech:

411, 412, 413 (direct connect)

6881-6889, 6969 (bittorrent)

Sousedni porty funguji normalne, takze se V ZADNEM pripade nejedna o zavadu, ale o cilene BLOKOVANI konkretnich portu. Bravo! :evil:

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Podle posledních informací za to může pravděpodobně výpadek konektivity serveru do Vídně (TeliaSonera). Tato informace je však neověřená

Sdílet toto téma

malina...jj je to možny a shodlo se na tom spousta lidí,ale já sem laik a tak se ptám jestli je na to nějaké konkrétní řešení jak to obejít či něco pozměnit tak aby to šlo jako předtím??

reseni v principu existuje - sehnat si nejaky server na Internetu ke kteremu budu mit pristup a na nej si udelat VPN - tim se vlastne protunelujes sifrovanym spojenim do plnohodnotneho Internetu a UPC pripojeni slouzi pouze k vytvoreni a provozovani tohoto tunelu

otazka je, kolik domacich uzivatelu tohle zvladne, takze systemove reseni je telefonovat na UPC, psat jim, nadavat jim :-) a pokud to jen trochu jde, tak najit serioznejsiho providera a zrusit jim smlouvu...

Sdílet toto téma

Podle posledních informací za to může pravděpodobně výpadek konektivity serveru do Vídně (TeliaSonera). Tato informace je však neověřená

za omezeni na portech rozhodne nemuze vypadek konektivity - to je umele omezeni aplikovane spravci UPC

ledaze by meli omezenou zahranicni konektivitu a timhle zpusobem si "setrili" traffic do te doby nez se jim podari konektivitu obnovit

v tomhle pripade bych jim to byl ochotny odpustit, to by ale museli na hlavni stranku upc.cz dat info:

/fikce/

omlouvame se za docasne zhorseni parametru sluzby, v dusledku vypadku casti konektivity jsme byli nuceni na kratkou dobu omezit provoz na nekterych protokolech (dc++, bt)

/fikce/

takovehle info tam ale nevidim a navic nejde o omezeni rychlosti - shaping, ale v nekterych pripadech rovnou o blokovani!

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Nechapu kde berete takové informace že UPC něco blokuje ...

Jediné co UPC může blokovat za porty jsou

TCP 3128 (proxy)

TCP 8080 (proxy)

TCP 593

TCP 25 (SMTP)

TCP 135-139

TCP 445

Zpravidla jsou blokované poze proxy (3128, 8080), však na žádost si můžete vše nechat odblokovat či zablokovat.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Já jsem žádné zpomalení,či omezení nezaregistroval.Je toto blokování jen u nových tarifů?

Sdílet toto téma

...

Ach tak, a co je napr. toto?

x.x.x.x = server pripojeny do NIXu (takze zadny "vypadek" zahranicni konektivity)

y.y.y.y = PC v siti UPC

"nezavadny" port:

[ 5] local x.x.x.x port 49263 connected with y.y.y.y port 5001

[ 4] local x.x.x.x port 5001 connected with y.y.y.y port 41433

[ ID] Interval Transfer Bandwidth

[ 5] 0.0-30.2 sec 9.90 MBytes 2.75 Mbits/sec

[ 4] 0.0-31.7 sec 4.61 MBytes 1.22 Mbits/sec

"zavadny" port 411

[ 5] local x.x.x.x port 60580 connected with y.y.y.y port 411

[ 4] local x.x.x.x port 411 connected with y.y.y.y port 60580

[ ID] Interval Transfer Bandwidth

[ 4] 0.0-213.4 sec 48.0 KBytes 1.84 Kbits/sec

[ 5] 0.0-242.9 sec 112 KBytes 3.78 Kbits/sec

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

co na to řict stahuju celou dobu aktivně 128 kbs a dneska cely den 5b max 25 to je hnus s tim ups podle mne kazdou chvili tim dosahnou toho ze od jejich smlouvy odstoupim kur*a platim 570 korun každy měsíc a ještě mně budou blokovat mršiny

Sdílet toto téma

TCP 3128 (proxy)

TCP 8080 (proxy)

TCP 593

TCP 25 (SMTP)

TCP 135-139

TCP 445

Zpravidla jsou blokované poze proxy (3128, 8080), však na žádost si můžete vše nechat odblokovat či zablokovat.

Nechápu, kde bereš informace o tom, co UPC může a nemůže blokovat.

Jak jsem psal, šlo o blokování spojení mezi torrent klientem a různými trackery běžícími na různých portech.

Kromě spousty jiných portů (2710, 3401-3416, 3535, 3389, 6800, 6969, 6997,8000, 60500 a další a další) se nedalo připojit ani na trackery běžící na portu 80. Přitom se normálně daly otevírat stránky přes http.

Určitě tedy nešlo o blokování konkrétních portů, ale o blokování na základě analýzy obsahu paketů.

Řekl bych, že UPC zkouší nové metody shapování trafficu pro omezování p2p provozu a trošku jim to ulítlo. (Pro hnidopichy: toto je spekulace.)

Dobrá zpráva je, že připojení k trackerům začalo včera večer opět fungovat (alespoň u nás).

Ještě k tomu, odkud pochází moje informace: z pozorování a měření.

Odkud ty tvoje?

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku