Jump to content
koubi1

kdy vypnout Analog na furt??

Recommended Posts

Ahoj já jsem dnes poslouchal rádio a tam říkaly že na konci 2008 vypnou analog a bude jen digitální vysílání.Tak se vás ptám jestli to je pravda co říkaly rádiu že analog vypnou.Když ho vypnou jak to bude u UPC já mám 3TV bytě a nechci kupovat seto boxy mám TV full HD z digitálním příjmem bohužel mi jdo jen základní nabídka co je nekodována jinak musím používat setobox.

Share this post


Link to post

No tak to určitě není pravda v rámci kabelové televize. Už se to tu na fóru řešilo hodněkrát. Prostě v kabelové síti, bude vedle sebe nadále existovat jak analogové vysílání, tak digitální vysílání. U kabelovky se maximálně jednou dočkáme toho, že zde bude fungovat maximálně omezená analogová nabídka, tedy nabídka MINI. Pokud bude stále o analogovou službu zájem, rušit se nebude. Takže budeš moci stále sledovat analogové programy, a nebudeš muset používat set-top-box.

Share this post


Link to post
Guest

Dealer UPC tady u nás v Modřanech se nás snažil oblbnout že analog UPC letos končí, v tuhle dobu už neměla na kabelovce jít ČT2, nechal jsem si od něj jasně potvrdit že to tvrdí skutečně o kabelovce. Jsou to informace kterými se snaží mást klienty a nepochybuji že se mu a jim podobným daří. Je dobře že existují fóra jako je toto a člověk zde může najít snadno pravdu. Škoda že o tomto zdroji ví pidičást klientů UPC.

Share this post


Link to post
Guest

Uvádět jméno nemá smysl vzhledem k tomu že několik lidí kolem mě bydlících v jiných částech Prahy má úplně stejný zážitek. Co by mě fakt zajímalo je zda jim toto skutečně říkají lidé z UPC na školeních nebo si takovouhle strategii dokázali vymyslet sami.

Share this post


Link to post
Uvádět jméno nemá smysl vzhledem k tomu že několik lidí kolem mě bydlících v jiných částech Prahy má úplně stejný zážitek. Co by mě fakt zajímalo je zda jim toto skutečně říkají lidé z UPC na školeních nebo si takovouhle strategii dokázali vymyslet sami.

 

O tom mi ani nevykladej. Nekdy letos v dubnu zazvonil zvonek tak jdu otevrit a tam nejakej dedek (jasne si prividelavajici duchodce). Prej ze pro me ma nabidku od UPC na digitalni TV. Rikam mu ze zajem nemam, ze se na TV skoro nedivam a staci mi to co mam. On do mne porad hucel. Asi po deseti minutach jsem mu rekl ze opravdu nic nechci. Tak zacal argumentovat tim ze na konci roku se analog vypina a ja si budu muset koupit vlastni Set-top box za 3 000 KC. No tim me uplne dorazil :D:D Rekl jsem mu ze Set-top box se da poridit mnohem levneji a navic na kabel se pouziva uplne jiny.

 

Perfektne informavany zamestnanec UPC. :D:D:D

Share this post


Link to post

Mi opet volali z UPC cca. 14 dnu tomu. Slusne jsem je poslal i s jeji digitalem do prcic, ze to nechci.

Akorat jsem podotkl, ze jenom cekam, az zrusi i ten jejich analog a ze ty draty hned pujdou z domu.

A na druhe strane se okamzite ozvalo, ne to se nemusite bat, ze by se analog zrusil a pod.

Taky tomu neverim - by prisli o (podle mne) dost zakazniku a penez. Asi tak...


Internet od UPC? Nikdy! Jakykoliv vlastni router, zadne stupidni blokovani portu z duvodu "zavirovani".

 • lokalitaOVA
 • internet-
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníCA

Share this post


Link to post
Guest

Ono nejde o vypnutí analogu. Boj se odehrává v jiné rovině, která zní "KOLIK ZRUŠÍ ANALOGOVÝCH KANÁLŮ, NEŽ LIDI DOTLAČÍ K DIGITÁLU".

Vzhledem k tomu, že v současnosti nejspíš umřel další analog (National Geographics), tak "hra UPC" pokračuje. Po postupném vypínání analogu (namátkou nejprve HBO1/2 a potom BBC Prime, TNT/CN, ČS Film, National Geographics) jde jen o to kdy to zákazníky přestane bavit a kolik z nich podlehne.

UPC každopádně dělá chybu, protože už dávno neplatí 1domácnost = 1TV a tak DVB-C vlastně nutí zákazníky omezit komfort příjmu a nebo platit výpalné za každou další TV. Nemluvě navíc o tom, že síla signálu UPC je natolik "na hraně", že rozbočení na 2 a více TV ten jejich slavný digitál neunese a STB začne mrznout a kostičkovat... Navíc další nezanedbatelnou nevýhodu nutnosti STB je i jejich nezanedbatelný příspěvek ke spotřebě el. energie a to i v pohotovostním režimu, což při nárustu cen energie bude další překvapení pro uživatele.

Co se domácího hromadného příjmu týče, tak UPC bude muset brzy čelit velkému úbytku klientů směrem k DVB-T (tam jsou náklady jednorázové bez dalšího výpalného) a také přesunu lidí na satelitní DVB-C (kde nabíc jak u UPC, tak u DigiTV lze jednu kartu "rozbočit" a zásobovat více dekodérů z jedné karty pomocí card-splitteru).

Share this post


Link to post

Tak vylezu pred chvilkou z vytahu a ceka tu na me baba s chlapem, a ze pry jeste nemam digital. Cumim na ne jako puk, a rikam, ze zadny nechcu. Ale to musite ;-)

Jak jsem se ji ptal, jak tedy zapojim 2 rekordery a 2 TV, tak mi rekla - "To propojite."

 

Takze asi tak se nuti do prechodu na digiTV. Toz jsem jim odpovedel, ze je to jednoducha rovnice - odpoji analog, tak si muzou ten kabel odnest taky. Ani nepipli a vypadli.

Ted budu cekat, kdo prijde priste. Jo, je to OVA-Dubina.


Internet od UPC? Nikdy! Jakykoliv vlastni router, zadne stupidni blokovani portu z duvodu "zavirovani".

 • lokalitaOVA
 • internet-
 • televizeTV Komplet
 • telefon-
 • zařízeníCA

Share this post


Link to post

V souvislosti s s ukončením provozu analogového pozemního signálu ČT2 v severozápadních Čechách / vysílače Buková hora a Jedlák u Chomutova/ jsem svědkem masívní masáže stávajícich zákazníků UPC majícíh pouze základní analogovou nabídku kabelové televize UPC. V našem domě /Teplice/, je z 22 nájemníků převážná část důchodců. Všichni si honem rychle pořizují na základě obdrženého dopisu od UPC a od místních agilních prodejců UPC, digitální kabelovku. Již jsem u pěti lidí musel nastavovat settopbox, protože jsou zcela mimo a nezvládají to. Nejhorší však je , že všichni jsou přesvědčení, že si digitální kabelovku musí pořídit, neboť přeci dojde koncem roku k vypnutí analogu ! Ona ta "informační " kampaň UPC je tak šikovně vedená, že si to všichni takto vykládají. Ale asi jde o počty zákazníků a maximum objednaných služeb.

 • lokalitaTeplice
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komfort
 • telefonStarší služba
 • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Share this post


Link to post

Kdo chce kam ... Já jsem lidem ve svém okolí vysvětlil jak se věci mají, polovina z nich našla rozumné argumenty proč si digitální kabelovku stejně pořídit a druhá polovina přišla na to že vzduchem se vlastně šíří dostatek zajímavého obsahu a není nutné už platit UPC za kabel. Co mě drtí je fungování procesů v UPC ... takové ty akce že technik přinese jeden den Thomsona, "překvapivě" modem blbne a druhý den tam jde jiný s Motorolou. Nechápu že tohle přetrvává už mnoho let, je to zbytečné pro obě strany, dvojí výjezd stojí prachy a UPC si zbytečně kazí jméno.

Share this post


Link to post

Pri dnesni navsteve technika kvuli problemu zminenem v jinem prispevku prisla rec i na digital, respektive na ukonceni analogu. Na muj dotaz, jestli problemy s analogem nejsou spis jeho postupnym umrtvovanim pred blizicim se koncem tvrdil, ze si UPC nemuze dovolit analog nejak rychle utnout, a ze sam samozrejme take digital nema, panc nevidi v soucasne dobe zadne vyhody...coz je i muj nazor. Toz tak.

Share this post


Link to post

"Zástupce POSKYTOVATELE" číslo 46039 (tel. 728006810) provedla tak dokonalou duševní masáž mého 85ti letého otce (od nového roku vám nepůjde televize bez STB...sleva 20proc. na rok... atd), že to podepsal...Výsledkem je, že přes STB na své analogové televizi vidí ze slibovaných 21 programů toliko 10, tj. přesně tolik co vidí přes normální kabel... Pan skvělý Malina mi pak může vyprávět říkanky na jůpísí info.....

Share this post


Link to post
Guest

UPC je šmejd, důchodci kteří o tom ví minimum ty se nechají nachytat ( bohužel )

UPC si namastí kapsu.

 

UPC není kvalitní firma myslí jen na peníze zákazníci jim jsou u pr.... ,kvalitu co nabízí je předražená.

Share this post


Link to post

Tak dneska byl dealer u nás a že jsme jediní společně se sousedem na patře kdo nemá digitální televizi a že prý budou rušit analogový signál.

 

Jak to teda je? Není to nějaká blamáž ze strany dealera, aby si platově polepšil za nové ovečky?

 

Oblast: Neratovice

Dealer: Jan Krátký, tel.: 724 821 341


Neratovice

MODEM: TC 7200 (bridge mode) / Internet 240+ (240/20 Mbps) + Panasonic KX-TGA641FX / Telefon 50

ROUTER: ASUS RT-N16 + TomatoUSB /Shibby/

NAS: Xpenology NAS - Synology DSM 6.1.1

TV: HD DVR Mediabox + 2x CA Modul / Horizon Komfort+

 • lokalitaNeratovice
 • internetStarší služba
 • televizeTV Komfort
 • telefonTelefon 30 minut
 • zařízení240/20 Mbps, TC 7200, HD MediaBox, 2x CA

Share this post


Link to post

Analogová nabídka se prozatím nejspíš rušit nebude. Maximálně se časem, ale myslím si, že to bude v delším časovém horizontu, zredukuje počet programů v analogu na základní nabídku, nebo tak nějak podobně. Takže analogový signál určitě bude zachován.

Share this post


Link to post

Pokud budeme chtit neustale zrychlovani internetu a pridavani novych kanalu do digitalni nabidky (proedevsim tech HD), tak je postupne ruseni analogu nutnost, protoze kapacita frekvencniho pasma neni neomezena.

 • lokalitaBrno
 • internetInternet 150
 • televizeTV Komfort
 • telefon-
 • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Share this post


Link to post
tak je postupne ruseni analogu nutnost

 

Tady vznikl jeden problém na který UPC dojede a je tu už vícekrát zmíněný. Dokud se technicky nevyřeší abych se mohl za stejné peníze (mírné zdražení mě nevadí) dívat na druhou (třetí) TV a na počítači, tak pro mě není digital absolutně zajímavý. Až analog zruší úplně tak já a spousta mých přátel s UPC končí a přecházíme buď na satelit nebo na DVB-T.

Share this post


Link to post

Nutnost použití set top-boxu (nebo, chcete-li, konvertoru) pro každý jednotlivý tv přijímač vyplývá z principu přenosu obrazové informace, v žádném případě nezávisí na libovůli UPC.


exKarneval

 • lokalitaTeplice
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komfort
 • telefonTelefon 30 minut
 • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Share this post


Link to post
Guest

Na libovůli UPC ale závisít fakt, že ti miláčkové půjčí jen dva a ještě za to chtějí platit...

Share this post


Link to post
Guest
Nutnost použití set top-boxu (nebo, chcete-li, konvertoru) pro každý jednotlivý tv přijímač vyplývá z principu přenosu obrazové informace, v žádném případě nezávisí na libovůli UPC.

 

Ale to já chápu, a proto je nejen pro mojí domácnost tato technologie nepoužitelná. Dívat se s manželkou na seriál mohu i DVB-T.

Share this post


Link to post

Dívat se můžete každý na něco jiného, stačí "jen" aby každý měl televizi s DVB-C s modulem od firmy Lica :P

 • lokalitaTeplice
 • internetInternet 300
 • televizeTV Komfort
 • telefonStarší služba
 • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Share this post


Link to post
Dívat se můžete každý na něco jiného, stačí "jen" aby každý měl televizi s DVB-C s modulem od firmy Lica :P

 

Ale pro kompletní nabídku do toho modulu musíš mít pak od UPC jejich kartu nebo ne? A případně za tu kartu se pak taky platí nějaký měsíční poplatek?

 • lokalitaStarý Lískovec
 • internet-
 • televize-
 • telefon-
 • zařízeníCA modul

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...