Jump to content

kdy vypnout Analog na furt??


Recommended Posts

Ahoj já jsem dnes poslouchal rádio a tam říkaly že na konci 2008 vypnou analog a bude jen digitální vysílání.Tak se vás ptám jestli to je pravda co říkaly rádiu že analog vypnou.Když ho vypnou jak to bude u UPC já mám 3TV bytě a nechci kupovat seto boxy mám TV full HD z digitálním příjmem bohužel mi jdo jen základní nabídka co je nekodována jinak musím používat setobox.

Link to post
Share on other sites

No tak to určitě není pravda v rámci kabelové televize. Už se to tu na fóru řešilo hodněkrát. Prostě v kabelové síti, bude vedle sebe nadále existovat jak analogové vysílání, tak digitální vysílání. U kabelovky se maximálně jednou dočkáme toho, že zde bude fungovat maximálně omezená analogová nabídka, tedy nabídka MINI. Pokud bude stále o analogovou službu zájem, rušit se nebude. Takže budeš moci stále sledovat analogové programy, a nebudeš muset používat set-top-box.

 • Internet 300
 • -
 • TV Komfort
 • HD DVR Mediabox, CA Modul
 • Příbram
Link to post
Share on other sites

Dealer UPC tady u nás v Modřanech se nás snažil oblbnout že analog UPC letos končí, v tuhle dobu už neměla na kabelovce jít ČT2, nechal jsem si od něj jasně potvrdit že to tvrdí skutečně o kabelovce. Jsou to informace kterými se snaží mást klienty a nepochybuji že se mu a jim podobným daří. Je dobře že existují fóra jako je toto a člověk zde může najít snadno pravdu. Škoda že o tomto zdroji ví pidičást klientů UPC.

Link to post
Share on other sites

Uvádět jméno nemá smysl vzhledem k tomu že několik lidí kolem mě bydlících v jiných částech Prahy má úplně stejný zážitek. Co by mě fakt zajímalo je zda jim toto skutečně říkají lidé z UPC na školeních nebo si takovouhle strategii dokázali vymyslet sami.

Link to post
Share on other sites
Uvádět jméno nemá smysl vzhledem k tomu že několik lidí kolem mě bydlících v jiných částech Prahy má úplně stejný zážitek. Co by mě fakt zajímalo je zda jim toto skutečně říkají lidé z UPC na školeních nebo si takovouhle strategii dokázali vymyslet sami.

 

O tom mi ani nevykladej. Nekdy letos v dubnu zazvonil zvonek tak jdu otevrit a tam nejakej dedek (jasne si prividelavajici duchodce). Prej ze pro me ma nabidku od UPC na digitalni TV. Rikam mu ze zajem nemam, ze se na TV skoro nedivam a staci mi to co mam. On do mne porad hucel. Asi po deseti minutach jsem mu rekl ze opravdu nic nechci. Tak zacal argumentovat tim ze na konci roku se analog vypina a ja si budu muset koupit vlastni Set-top box za 3 000 KC. No tim me uplne dorazil :D:D Rekl jsem mu ze Set-top box se da poridit mnohem levneji a navic na kabel se pouziva uplne jiny.

 

Perfektne informavany zamestnanec UPC. :D:D:D

Link to post
Share on other sites

Mi opet volali z UPC cca. 14 dnu tomu. Slusne jsem je poslal i s jeji digitalem do prcic, ze to nechci.

Akorat jsem podotkl, ze jenom cekam, az zrusi i ten jejich analog a ze ty draty hned pujdou z domu.

A na druhe strane se okamzite ozvalo, ne to se nemusite bat, ze by se analog zrusil a pod.

Taky tomu neverim - by prisli o (podle mne) dost zakazniku a penez. Asi tak...

 • Jiná služba
 • -
 • -
 • CA
 • OVA
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Ono nejde o vypnutí analogu. Boj se odehrává v jiné rovině, která zní "KOLIK ZRUŠÍ ANALOGOVÝCH KANÁLŮ, NEŽ LIDI DOTLAČÍ K DIGITÁLU".

Vzhledem k tomu, že v současnosti nejspíš umřel další analog (National Geographics), tak "hra UPC" pokračuje. Po postupném vypínání analogu (namátkou nejprve HBO1/2 a potom BBC Prime, TNT/CN, ČS Film, National Geographics) jde jen o to kdy to zákazníky přestane bavit a kolik z nich podlehne.

UPC každopádně dělá chybu, protože už dávno neplatí 1domácnost = 1TV a tak DVB-C vlastně nutí zákazníky omezit komfort příjmu a nebo platit výpalné za každou další TV. Nemluvě navíc o tom, že síla signálu UPC je natolik "na hraně", že rozbočení na 2 a více TV ten jejich slavný digitál neunese a STB začne mrznout a kostičkovat... Navíc další nezanedbatelnou nevýhodu nutnosti STB je i jejich nezanedbatelný příspěvek ke spotřebě el. energie a to i v pohotovostním režimu, což při nárustu cen energie bude další překvapení pro uživatele.

Co se domácího hromadného příjmu týče, tak UPC bude muset brzy čelit velkému úbytku klientů směrem k DVB-T (tam jsou náklady jednorázové bez dalšího výpalného) a také přesunu lidí na satelitní DVB-C (kde nabíc jak u UPC, tak u DigiTV lze jednu kartu "rozbočit" a zásobovat více dekodérů z jedné karty pomocí card-splitteru).

Link to post
Share on other sites
 • 4 weeks later...

Tak vylezu pred chvilkou z vytahu a ceka tu na me baba s chlapem, a ze pry jeste nemam digital. Cumim na ne jako puk, a rikam, ze zadny nechcu. Ale to musite ;-)

Jak jsem se ji ptal, jak tedy zapojim 2 rekordery a 2 TV, tak mi rekla - "To propojite."

 

Takze asi tak se nuti do prechodu na digiTV. Toz jsem jim odpovedel, ze je to jednoducha rovnice - odpoji analog, tak si muzou ten kabel odnest taky. Ani nepipli a vypadli.

Ted budu cekat, kdo prijde priste. Jo, je to OVA-Dubina.

 • Jiná služba
 • -
 • -
 • CA
 • OVA
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...