Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jak lze modemu Compal vnutit používání pouze jedoho konkrétního kanálu a nepřepínal se automaticky na jiný.
V nastavení mám přepnuto na volbu Manual a nastavený kanál. Bohužel ale modem toto nastavení nerespektuje a několikrát denně se
přepne na jiný kanál. Někdy ale nastává i extrémní případ, kdy to zvládne i 3x za půlhodiny. Vzhledem k tomu, že po každém přepnutí je WiFi několik 
minut nedostupná, tak je to hodně otravné.
V mém okolí je navíc pouze jedna další 5 GHz síť, která je na úplně jiném kanále, proto nerozumím proč toto
dělá. Smart WiFi je v nastavení bohužel zašedlé, takže to vypnout nejde. Viz obrázek.
V Network logu jsem našel hlášky:
25-08-2019 10:34:01    [DFS] Radar signal detected, DFS sequence applied, channel changed from 64 to 100
25-08-2019 10:43:26    [DFS] Radar signal detected, DFS sequence applied, channel changed from 100 to 136
25-08-2019 11:33:56    [DFS] Radar signal detected, DFS sequence applied, channel changed from 136 to 100
Problém jsem řešil i technikem UPC a ten tvrdí, že modem přenastavil, aby se nepřepínal. Podle chování modemu to ale vypadá, že modem
ignoruje i technickou podporu a dělá si co chce.

Modem: Compal CH7465LG
Verze firmare: CH7465LG-NCIP-6.12.18.25-2p4-NOSH

Děkuji za každou radu, která by mi mohla s tímto problémem pomoct.    

firefox_PTetyYkXoR.png

• Internet 50
  • -
  • -
  • -
  • -
  • COMPAL CH7465LG
  • Brno Střed

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Veď to máš v logu - DFS radar signal detected.. modem zistil radarový signál na tom kanáli a preladil sa, tak ako má.. aby nerušil radar!

Nastav si kanál 36 až 48, tie nie sú DFS a sú pre indoor použitie, tie sa ti nebudú meniť.. ale budeš mať asi o 3 dBm nižší výkon.

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 20 minutami, Medvěd napsal:

Zdar, to by mě zajímalo, o jaké radary v tomto konkrétním případě jde. Že bych jako docela rád některé rušil 🙂

https://www.ctu.cz/vyuzivani-vymezenych-radiovych-kmitoctu

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes jsem přišel z práce, namátkově se podívu do nastavení modemu a do nevidí oko mé modravé. Wifi je přepnutá na kanál 104, i když včera tam na 100 % byl kanál 48.
Bohužel z logu nejde zjistit co způsobilo přepnutí kanálu, v noci se aktualizoval firmware a záznamy starší než 26.8.2019 3:00 tam už není vidět.

• Internet 50
  • -
  • -
  • -
  • -
  • COMPAL CH7465LG
  • Brno Střed

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 26. 8. 2019 v 5:26 PM, jeffraska napsal:

Dnes jsem přišel z práce, namátkově se podívu do nastavení modemu a do nevidí oko mé modravé. Wifi je přepnutá na kanál 104, i když včera tam na 100 % byl kanál 48.
Bohužel z logu nejde zjistit co způsobilo přepnutí kanálu, v noci se aktualizoval firmware a záznamy starší než 26.8.2019 3:00 tam už není vidět.

Z logu to nezjistíš, vzdálený přístup tam vidět není. Změnilo ti to UPC na dálku i když to nechtějí přiznat. Mě to dělají pořád už měsíc, tak jsem volal na jejich linku a tři technici mě lhaly, že nic takového UPC nedělá. Po přečtení několika diskusí mám jasno. Stačí se podívat na obrázek v prvním komentáři a co je úplně na konci za položku kterou nelze vypnout - Smart WiFi: Enable channel optimalization. A kdopak tu optimalizaci asi dělá??? UPC, protože router nemůže když má manuálně nastavený kanál. Vyřešíš to tak že si koupíš vlastní WiFi router. Ke všemu i TP-link za 700 korun má větší dosah, lepší rychlosti a stabilitu WiFi než ten nepoužitelný conect box který na webu UPC označuje jako super výkonné zařízení s vysokým dosahem. Kolega IT expert říkal že Conect box je ještě větší krám než O2 routery a to už je co říct 🙂 Snad jim teď dá Vodafone za uši, když je převzal.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ak je aktivne Smart WiFi (to by malo byt nieco ako Smart Connect), tak je iba jedno SSID pre obidve pasma WiFi (2,4 GHz i 5 GHz) a Compal preladuje kanaly podla potreby (ked vidi kanal obsadeny alebo tam pribudol nejaky novy WiFi router, tak preladi na iny.. a samozrejme DFS kanaly kontroluje na radar/rusenie), netusim, ci ma Compal pri Smart WiFi aj band steering (t.j. smeruje klientov podla nejakych kriterii na to ci ono pasmo).

Pri SOHO routeroch plati skoro bez vynimky, Smart WiFi/Smart Connect sa nedaju manualne nastavit kanaly a router ich automaticky meni podla potreby (niekedy aj kazdych par minut).

• Internet 1000
  • Jiná služba
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...