Jump to content

dotaz na zapojení UPC internetu


Guest matheus

Recommended Posts

Jsem rozhodlí pro internet od UPC, ale mám nejasnost v zapojení. Bydlím v paneovém domě a v bytě to máme vyyřešeno takto. V obýváku máme TV zásuvku a tím pádem i televizi. Postupem času jsme pořídíli televizi i do mého pokoje, takže jsme v obýváku do TV zásuvky dali rozdvojku provtrali zeď a koaxiálním kabhelem jsem propojili televizi v mém pokoji. Takže v pokoji zásuvku nemám, ale kabel mi jde přímo do televize.

Internet budu využívat jen v pokoji a zajímalo by mě, jestli je možné tu jejich rozdvojku co rozdělí signál na TV a internet dát přímo na koaxíální kabel co mi vede do pokoje a jestli to nebudou nějaké ztráty. Pokd by mi někdo vyfotil jak ta jejich krabička co se dává do zásuvky vypadá vyfotil byl bych rád. spěchá to

Link to post
Share on other sites
ztráta to je a docela velká, modem by se neměl dávat na delší koax než 2 metry. Vymění ti vnitřek zásuvky za datovou a z modemu pak natáhnout UTP, kabel jako kabel

 

A co si myslis ze ti vede do ty zasuvky signal. Naprosto stejny koaxialni kabel ktery ti vede k modemu. Takze je jedno jestli ti vede kabel do bytu od skrine v baraku 40m a ty k nemu pridas 5m dalsiho. Mne to doma takhle funguje v pohode. Rychlost mam maximalni.

Link to post
Share on other sites

Standardní postup je takový, že modem by neměl být opravdu příliš vzdálen od koncové účastnické zásuvky. Někdo tu sice říká, že kabel jako kabel, a že už je jedno, že ho vede 50m od rozvodu venku, či vevniř v suterénu, nicméně nezapomeň na to, že v případě problému (tzn. například s úrovněmi signálu, zvýšeným útlumem, aj.) Ti UPC nakonec stejně řekne, že je to tvůj problém a musíš si jej vyřešit.

 

Nech to na technikovi, dohodni se s nim a myslím si, že to bude ta nejlepší varianta, kterou můžeš volit.

Link to post
Share on other sites

Mně, když připojovali loni internet, tak první věc, kterou udělali, byla výměna zásuvky na přívodu do bytu. Nová zásuvka má tři zásuvky (TV, rozhlas a internet), ke kterým jsou připojeny šroubovací konektory pro kabely jednotlivých služeb. Ponechali a znovu připojili kabely pro TV a rozhlas a nově natáhli koaxiální kabel pro připojení modemu, u mne šlo o délku cca 13 metrů. Veškeré práce (výměna zásuvky, nové připojení stávajících služeb, natažení kabelu pro internet, zapojení a zprovoznění internetu, zapojjení a zprovoznění telefonu) měli hotovy za cca 3 hodiny.

Všechno již rok funguje a prakticky bez problémů.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...