Jump to content

2 počítače na jeden modem

Guest Radek

Recommended Posts

• 2 weeks later...

A jde udělat když mám 3 PC

a dát to přes ten switch jak řikate

mám v ceně 2 neveřejný a přikoupil sem si jednu veřejnou

tak jde dát na jeden veřejnou a na ty dva neveřejnou?

honzapb: Muzes to tak udelat, internet ti na vsech trech PC pojede bez problemu, ale to PC s verejnou IP nebude v domaci siti vydet na ty dve PC s neverejnou IP, protoze spadaji do jine site, na Win 2000/XP se ale pry da nastavit 2 IP pro jednu sitovou kartu, takze by v tom snad taky nemel byt problem, eventualne si kup router.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

honzapb: Mám připojené 2 počítače přes switch, na jednom mám veřejnou ip, na druhém neveřejnou, na obou WinXP. V nastavení TCP/IP na obou počítačích přidaná druhá lokální ip adresa (např. na jednom 192.168.1.1, na druhém 192.168.1.2) - tím se navzájem vidí a funguje vše ok. Se 3 počítači a jednou neveřejnou ip navíc to bude úplně stejné. Switch koupíš za 500.

tomus & Mlok: Díky moc

Mlok: Co jsem koukal do nastavení asi vím jak přidat tu ip, ale přesto, napsal by si mi přesně co vše mám přidat aby mi to jelo v poho :) prostě přesně to nastavení?

PS: Na jednom z těch 3 PC mám Win98 - tzn. ten nebude vidět v síti že ?

PS: Na jednom z těch 3 PC mám Win98 - tzn. ten nebude vidět v síti že ?

Pokud na tom PC s Win98 budes mit neverejnou IP tak bude videt bezproblemu, ale na tom PC s tou verejnou IP si musis nastavit tu druhou IP nejakou podobnou IP jakou ma ta neverejna, jestli to teda takhle pujde.

• Internet 150
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox
  • Brno

Na dvou počítačích budeš mít neveřejnou přidělenou od Karnevalu. Například: 10.22.6.101 a 10.22.6.102 oba maji masku (také přidělenou od Karnevalu) 255.255.255.0 na třetím počítači budeš mí veřejnou IP (je to jedno jaká je). Všechny tři počítače jsou zapojený do switche a ten je zapojený do modemu. Tak to určitě máš a tak je to v pořádku.

A teď ten fígl. Ve Windows XP jdou nastavit 2 IP adresy na jednu síťovou kartu. Uděláš to tak, že v počítači (kde máš veřejnou IP) si ťukneš na nastavení síťové karty Ve vlastnostech protokolu TCP/IP dáš upřesnit, a na záložce Adresy IP dáš přidat IP a tam napíšeš druhou adresu, která bude ve stejné síti jako ty neveřejné, tedy například 10.22.6.103 (viz adresy nahoře - první tři čísla stejný!!!, další si vymyslíš - napsal jsem následující: 103) a masku stejnou jako nahoře: 255.255.255.0 a už by se měly všechny počítače vidět. Mělo by to jít bez restartu. Jinak píšu to z hlavy, nemám před sebou počítač s Windowsama.