Jump to content
mill

Novy Firmware 1.11 pro DVR CV-6000

Recommended Posts

Guest

Filmy ještě beru ale co tak serialy ty se sehnat dabovane nedaji a nekoupis si je ani na DVD.

No je pekne divne ze tahle podminka plati pro DVB-C, ale u DVB-S si kazdy muze nahravat jak chce :-/

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox
  • Ostrava

Ten nový firmware je pěkný zmetek - už podruhé se mi stalo, že když byl vypnutý, tak se neobtěžoval začít nahrávat - ale když ho ručně zapnu, tak začne nahrávat hned.

Poměrně vážně zvažuju, že jim ten křáp vrátím, tohle snad ani nemůžou myslet vážně. Možná ideální varianta bude vrátit jim celou kabelovku, tyhle polofunkční služby jsou naprosto k ničemu.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Mimochodem - stále přetrvává chyba přechozích verzí, že pokud je povoleno usínání disku, tak po delší pauze se po zapnutí přehrávání sekne stb.

kdepak inženýři z Handanu, ti nezklamou

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Však jsem to hlásil, podívej se do pošty před hodně dlouhou dobou :-) Říkal jsi, že tobě to nedělá.

Před nějakou dobou jsem si všimnul, že jsi psal, že máš vypnuté usínání disku a tak jsem to zkusil a patrně to má souvislost - prostě stb chce data, HDD se roztáčí, nedá je a protože programátoři z Handanu ošetřování chybových stavů ignorují, tak se stb sekne.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

O tom fakt nic nevim, v teto souvislosti se hovorilo pouze o problem s pretahovanim dat do PC.

Ale OK, zkusim to a kdyztak poslu to jako bug, kadopadne technici z UPC to zde take ctou, takze si to zapisou asi i beze mne.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

On asi málokdo dá pausu na 20 minut a pak se chce dívat - já to dělám často :-) Minimálně ještě jeden takový postřeh jsem tady ve fóru viděl, takže není to jen nějaká moje anomálie.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Jen tak na okraj k tomu, že chyby se musí hlásit - otázka je, zda jsme placení betatesteři a nebo platící zákazníci. Podle faktur od UPC na pronájem toho nedodělku tipuju na to druhé, takže bych čekal, že nějaké betatestery si bude platit Handan a nebo UPC.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

On asi málokdo dá pausu na 20 minut a pak se chce dívat - já to dělám často :-) Minimálně ještě jeden takový postřeh jsem tady ve fóru viděl, takže není to jen nějaká moje anomálie.

je to i muj pripad viz

25. pokud na nejakou trochu delsi dobu (radove minuy) zapauzuju prehravani, tak to pak po opetovnem spusteni STB nerozdejcha a zcerna obraz. Pomuze jen vypnuti pres DO.
z vlakna http://www.upczone.cz/viewtopic.php?p=21932

DTV Standard + Superfilm + Internet 10M

25. pokud na nejakou trochu delsi dobu (radove minuy) zapauzuju prehravani, tak to pak po opetovnem spusteni STB nerozdejcha a zcerna obraz. Pomuze jen vypnuti pres DO.

No jo, jenze to tu zavadu chce popsat presne, kdyby tam rovnou napsal, ze to udela pri tom vypnutem HDD, tak se to parkrat odskousi a posle jako bug.

Bez tohoto detailu se to pak muze zkouset do aleluja.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

sorry, ale fakt mě nikdo neplatí abych dělal práci za ty nemehla v Handanu - hlásím chyby tak, jak na ně přijdu - a na rozdíl od těch jelit se opravdu snažím zjišťovat co a proč nejde a hledám souvislosti v chybách v tom jejich zmetku, za jehož zapůjčení navíc platím

tenkrát jsem o vypínání HDD neuvažoval - ono to má smysl a pokud bez toho nejde spolehlivě stáhnout nahrávku do počítače, tak by měl za to taky dostat někdo pár pohlavků, aby se naučil programovat - a když jsem to cvičně přepnul, tak jsem holt otestoval i tohle

fakt se maximálně omlouvám, že jsem si neudělal čtvrt roku čas a nevyhledal všechny chyby a nepřinesl je přehledně popsané na stříbrném podnosu, aby to měli snazší :-)

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Guest

mam CV-6000 od patku a technik samozrejme hned provedl update, takze moje zklamani, ze nemuzu nahravat do PC vetsinu programu byl ohromnej (kor kdyz jsem si hned nahral dost veci z HBO, hustler apod)

Mam par dotazu a budu rad, kdyz mi na ne vic zasveceni lide odpovi:

1. update firmware se provadi automaticky, tzn i kdyby to neudelal technik, stejne bych se tomu nevyhnul, nebo se tomu dalo zabranit?

2. Navrat k tovarnimu nastaveni asi puvodni firmware nevrati?

3. Skutecne se neda sehnat firmware, s kterym nahravat vse do PC slo a ten tam prez ten programek na stahovani dostat?

4. Pripojil nekdo HDD z CV-6000 s nahranyma programama do PC? Co se zobrazi? ma to nejaky standartni filesystem? da se to pak do PC prenest?

CableG: me se neomlouvej, ja ten FW neladim, jen me vytocilo ze jsi tvrdil neco co nebyla pravda.

Denny:

1. Automaticky, ale na rucni potvrzeni, takze zabranit se tomu dalo.

2. Ne, nevrati.

3. Asi neda, zatim.

4. Pripojil, ale nema to standartni file system, tazke stahovat primo z HDD do PC nelze.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Guest

tomus: diky za info, ale moc mne nepotesilo :)

ten filesystem neni ani linux?

co ten camel s tim scriptem? At to sem znovu frkne, zda se, ze se s v tomhle dostal nejdal :wink:

CableG: me se neomlouvej, ja ten FW neladim, jen me vytocilo ze jsi tvrdil neco co nebyla pravda.

To se musím důrazně ohradit, pravda to byla - chybu jsem hlásil a naivně jsem se domníval, že v Handanu ji budou analyzovat. Protože se ale na to vykašlali, tak jsem nyní dodal zpřesnění. Když mi dají zdrojáky a develop nástroje, tak to za ně i opravím, ale za to už vážně chci prachy.

btw - stále trvá chyba, kdy na displeji svítí třeba rec2 ale aktivní je už jen jedno nahrávání a displej se zaktualizuje až po stisku (asi libovolného) tlačítka na dálkovém ovládání. Mám to dál pitvat a zjišťovat za jakých okolností to nastane a nebo to udělá někdo, kdo je za to placený a výsledky jeho amatérské činnosti hradím v podobě 150 Kč / měsíc?

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Ono to pobiha tak, ze se objevi nejaka chybav FW, pak se hleda za jakych okolnosti chyba vznikne a zkousi se umele vyvovat znovu, pokud se to nekolikrat po sobe podari, tak se posle do Handanu se zpravou kdy k chybe dojde.

Pokud se chyba objevi a jiz se ji nepodari znovu vyvolat - cili se nevi za jakych okolnosti vznika tak ji nema smysl hlasit do Handanu, protoze oni s tim tezko neco udelaji.

A s tou chybou na display musim souhlasit, udajne to melo byt opraveno, ale neni.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Já tedy ze své osobní praxe mám vyzkoušeno, že i když dostanu jen částečný popis problému, tak jsem zpravidla schopen určit kde chyba nastává, protože vím, co se v kódu přistroje děje a jaké jsou souvislosti - tohle je právě problém řízení některých projektů, kdy se ta důležitá (byť třeba částečná) informace nedostane tam, kam by měla. No ale to je obecnější problém :-)

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Zajímavá chyba - a teď nevím, jestli byla v 1.00, ale určitě byla v 1.07 - je, že po přepnutí programu (a nebo i jen tak vytuhne obraz během přehrávání - ale to není tak časté, ale třeba teď to na AXN SciFi udělalo dvakrát během 10 minut) se nezobrazí nic a lze pak přepínat mezi programy dle libosti a vždycky je tma. Stačí pak zajet na nějaký nekódovaný program, na obrazovce se po pár sekundách objeví hlášení "Zakódovaný kanál", pak se objeví obraz i zvuk a pak je možné už přepnout kamkoliv a všechno se chová normálně.

• Fiber Business 500
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Je toho hodně.
  • Praha 6

Jo taky me to dela, zvlast pokud prepnu na nejaky zakodovany kanal a pak zpet na jiny,

resim to tak ze prepnu na radia a zpet, pak to vdycky naskoci.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Guest

Před aktuakiuací fw na vyšší verzi (1.11) mi přestalo jít stahování do PC, ačkoliv DOWNLOADER stb "VIDÍ", zvolím soubor na upload a hodí mi to hlášku "Upload Fail".

Nevím co stím, přeinstaloval jsem ovladače USB (odebrat a opět nainstalovat, ve správci zařízení v položce Řadiče sběrnice USB je HD USB STB v pořádku - pracuje OK), ale upload nejde a nejde.......Je to blbý.

Ivoš

Guest

Ivos: jj, to uz se tady resi, firmware 1.11 zakaze nahravani CAS nahravek do PC, lze jen ty co maj oznaceni FTA. Kez bych tohle vedel driv nez mi ten technik pristor prinesl, bych mu urazil ruce, kdyby to chtel aktualizovat.

Momentalne vidim jen asi 3 moznosti reseni:

1. sehnat nizsi firmware (tusim ze na 1.09) to jeste slo a ten tam nahrat prez USB downloader

2. sehnat jiny program do PC, ktery s DVBckem dokaze vic programu

3. Pripojit HDD rovnou do PC a bud teda nejak v hexaeditoru zmenit ten priznak, nebo rovnou data stahnout, pokud by ovsem mel nejaky svetu aspon trochu znamy filesystem (linux,OSX apod), pripadne sehnat bootovaci softwate pro PC, ktery ten disk uvidi a zaroven uvidi i treba Fat32.

Jelikoz jsem o tomhle pristroji nikde krom tady nic poradne nenasel, tak mne jima beznadej a jeste zvazuju moznost, pristroj vratit a za mesic si o nej rict znovu a uz zabranit aktualizaci (pokud mi tedy znovu neprinesou ten samej, nebo to aktivne nezacnou aktualizovat uz v UPC)

Mimochodem - stále přetrvává chyba přechozích verzí, že pokud je povoleno usínání disku, tak po delší pauze se po zapnutí přehrávání sekne stb.

Zkusil jsem nasimulovat tuto situaci a k zadnemu problemu nedoslo

- pri prehravani videa jsem dal pauzu na 20 minut, mezitim po 10. minutach vypl HDD,

za 20 minut po stisku tl. Play se HDD rozbehl a video normalne bezelo dal. :wink:

Tazke tam bude zrejme jeste nejaka dalsi podminka, pri ktere nastane vami popisovanny problem.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno