Jump to content
tomus

Návod na přenos dat z Handan DVR do PC a editaci videa

Recommended Posts

Jak připojit a přenášet data z DVR do PC a editaci videa

Nainstaluj Handan USB downloader + ovladace pro USB, ktere jsou obsazeny v instalaci (Win 98, 2000, XP)

download/usb_downloader_v1.2.0.zip

Pokud pouzivas Windows Vista, tak si stahni jeste tento ovladac pro USB:

http://www.handan.fi/tuotetuki/ajurit/u ... driver.zip

Navod v anglictine na instalaci USB ovladacu najdes v instalacnim baliku v USB downloaderu (ENG USB driver installation.doc)

Nebo pri problemech s instalaci ve Win XP cti navod nize.

Pokud pouzivas Linux, cti navod zde: viewtopic.php?t=2465

Pred exportem videa s DVR do PC, nebo MP3 a fotek z PC do DVR, vypnete v menu DVR vypinani HDD po urćite dobe, jinak muze dojit k preruseni prenosu mezi PC a DVR.

Stahnout z DVR do PC pujdou pouze videa nahrane z nekodovanych TV stanic (FTA), kodovane (CAS) stahnout nejdou a nepomuze ani vyjmuti HDD a pripojeni k PC, protoze HDD pouziva jiny system souboru, ktery Vase PC neuvidi.

Po stazeni videa je nutne prevest video z formatu HAV na format TS, ktery se jiz da prehravat napr. ve WM playeru nebo v Media Player Classic a upravovat v PC.

Prevadi se pomoci programu HavToRecGUI, ke stazeni zde:

download/HavToRecGUI.rar

nebo pomoci programu HAVtoTS, ke stazeni zde:

download/hav_to_ts.zip

Navod na prevod z HAVtoTS a dalsi upravy je zde:

Prevest HAV na TS pres prikazovy radek:

kde se do radku napise havtots jmeno_souboru.hav jmeno_noveho_souboru.ts, napr. havtots upc.hav upc.ts

nebo:

Naasosiovat soubory .hav na convert.bat soubor (ktery obsahuje program HAVtoTS) - Dělá se tak, že kliknu na ten soubor pravým tlačítkem myši, volba vlastnosti, tlačítko Změnit u popisu Otevřít v programu.

Tam jako výchozí vybrat ten convert.bat.

2) Měl jsem velké potíže s zvukem. Stalo se mi, že zvuk uprostřed nahrávky zmizel. Mám postup, jak to zachránit.

a) Převedu .hav na .ts

b) projectx - vystříhám nežádoucí reklamy, provedu demux (vytvoří soubor s videem .m2v a s audiem .mp2). Důležitá je kontrola na konci logu - je tam summary délka videa a délka audia. Pokud je audio kratší, tak je problém.

Problém se řeší tak, že se v projectx nahrávka rozsekne na dvě části. První je původní délky audia (projektx ukazuje čas podle hodin, musíte si to sečíst), druhá část naopak začíná po té poruše, která je většinou vidět a která způsobila tu ztrátu audia. Tím získám dva soubory .m2v a .mp2

3) Pro vytvoření DVD používám program DVDstyler, tam (režim Adresář) dám oba video souboru, ke každému přiřadím audio a do vlastností prvního dám při konci skok na druhý soubor.

ProjectX: download/ProjectX_0.90.4.zip

Navody na ProjectX : http://www.tvfreak.sk/modules.php?name= ... cle&sid=11 (nase verze je jiz zkompilovana)

http://trinitro.net/Navody/PX.htm

Edited by Guest
  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Navod na instalaci USB ovladacu pro pripojeni PC s DVR ve Win XP:

Autor: Mike

Tak jsem dnes dostal stejný přístroj a měl jsem asi stejný problém jako vy.

Problem je v tom, že jste připojil přístroj, ale nedošlo k jeho nainstalování, protože nebyly nalezeny ovladače. Musíte údělat následující:

1) Propojte STB s počítačem.

2) Jestliže máte Win XP, pak otevřene nabídku Start, pravým tlačítkem klikněte na "Tento Počítač", zvolte vlastnosti. Klikněte na záložku "hardware", klikněte na tlačítko Správce zařízení.V nabídce bude něco jako nerozpoznaná zařízení USB, nebo tak něco (má to jako ikonu žlutý otazník) - klikněte pravým tlačítkem na tuto položku a zvolte odinstalovat. Zobrazí se hláška, zda si opravdu přejete odebrat USB, potvrďte, že ano. Nemusíte se bát, že si odeberete usb port, jen tento STB přístroj. Následně se objeví potvrzení odinstalování.

3)Odpojte usb kabel a znovu jej připojte, počítač opět najde nový hardware a bude chtít ovladače.

4) Zvolte, že chcete zadat místo, kde má počítač hledat ovladače a zadejte umístění, kam jste extrahoval program na přenos dat pokud tento program extrahujete na plochu jako já, pak bude konec cesty vypadat asi takto...

\Plocha\usb_downloader\hdstb_usb_driver\winxp

5) Poté se ovladače nainstalují a když spustíte USB downloader tak již bude připojený.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Prikazovy radek se spousti pres Start -> Všechny Programy -> Příslušenství -> Příkazový řádek,

nebo Start > Spustit > Zadat prikaz: cmd

Nebo pokud pouzivas napr. Total comander, tak ten ho ma implementovany ve spodni casti okna.

Jiny funkcni soft na upravu HAV formatu zatim neexistuje,

jedine ze by se nasel nekdo kdo pro ten HavtoTS udela graficky GUI.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Jak by měl vypadat (vzor)ten příkazový řádek? Když jsem po stažení spustil HAVtoTS,problikl jen černý rámeček. Je jasné,že se ninst. někam na C disk. Když spustím přík.řádek (cmd) je tam v černém poli : C:/Documents and settings/Owner> zadám

F1-VC1.Australie.hav F1-VC1.Australie.ts , jak už jsem se zmínil v soukr.zprávě tomusovi, vypíše se havtots není názvem vnitřního ani vnějšího příkazu,spustitelného programu nebo dávkového souboru

Vypadá to,že jsem trulo,že chci tak polopatě vysvětlení, ale ještě jsem takové akce ,co se týče přík.řádku,neprováděl.Díky za pochopení.

Jinak jsem zasílal nějakých 10MB HAV formátu do redakce CHIPu,evidentně se ještě s tímto formátem nesetkali,takže ho podrobně zkoumají,jak by se dal zpracovat. Poradili mi, že se dá HAV koncovka přejmenovat na AVI v Totalcomanderu,(vyvolaný stiskem F6). Pak se dá částečně přehrát v SMPlayeru,ale obraz je do půli rozkostičkován.

Dovoluji si citovat zprávu z redakce:

tak to vypadá, jako kdyby byl obraz zakódovaný. Když jsem použil přehrávač

HAV souborů (http://www.gromada.com/download.html), tak si s obrazem

neporadil. Soubor jsem poté přejmenoval na AVI, aby z něj byl běžný

kontejner a otevřel v SMPlayer (na posledním Chip DVD). Ten rozpoznal

správně stream MPEG-2, ale soubor byl narušený. Zkuste ten váš velký soubor

přejmenovat na AVI a otevřít v SMPlayer, možná mu delší časový úsek půjde

lépe. Ještě každopádně zkoušíme další možnosti.

• Internet 200
  • Telefon 100 minut
  • TV Klasik
  • HD Mediabox
  • Litvínov

Kámoš: udajne by to melo jit s pomoci programu GetHAV, uz se to tu resilo, ale pry to nejak nefunguje, ale muzes si s tim jeste zkusit pohrat:

http://www.upczone.cz/download/GetHAV.zip

redroker: Uplne nejjednoduzsu reseni je naasosiovat soubory .hav na soubor convert.bat (ktery je soucasti programu HAVtoTS - toho co je ke stazeni zde)

V Total commanderu si najed na nejaky soubor HAV, nahore klikni na Soubory - Asocivat s.. a pomoci tl. Najit si najdi na tvem HDD soubor convert.bat.

Pak uz jen staci poklikat na nejaky HAV soubor a ten se automaticky zacne prevadet na format TS.

Pokud ani tohle nezvladnes, tak redeji zustan u toho videa. :wink:

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Brno

Guest

DVR Studio jsem take vyzkoušel (ještě, když jsem neměl JAVU pro překlad Project(u)X), ale podle mého je ProjectX dobrý - navíc umí bez titulky - i když ne bez problémů, nepodařilo se mi je exportovat ve všech formátech který nabízí. Když máš výpadky ve streamu, tak ti sebelepší soft nepomůže - ty data tam prostě nejsou.

Osobně používám řetězec: usb downloader -> havtots -> projectX -> cuttermaran -> dvd lab pro a co jsem vychytal drobné mušky, tak to šlape v pohodě. Až na tu rychlost mezi STB a PC.

Guest
DVR Studio jsem take vyzkoušel (ještě, když jsem neměl JAVU pro překlad Project(u)X), ale podle mého je ProjectX dobrý - navíc umí bez titulky - i když ne bez problémů, nepodařilo se mi je exportovat ve všech formátech který nabízí. Když máš výpadky ve streamu, tak ti sebelepší soft nepomůže - ty data tam prostě nejsou.

Osobně používám řetězec: usb downloader -> havtots -> projectX -> cuttermaran -> dvd lab pro a co jsem vychytal drobné mušky, tak to šlape v pohodě. Až na tu rychlost mezi STB a PC.

Já používám řetězec: usb downloader -> havtots -> projectX -> MPG2Cut2 -> Sony DVD Architect 4.5. Bohužel u některých programů (CT1 a CT2, a HBO) je výsledný MPG pro DVD architect nečitelný, nebo je potřeba konverze videa.. Asi řejdu taky na DVD Lab.

V principu staci na harddisku u kazde nahravky zmenit jeden byte z 0 na 1, pak se z CSA poradu stane FTA.

Na disku na offsetu 0xC9623400 zacina tabulka se zaznamy o nahranych poradech

Kazdy zaznam ma delku 17408 bytu, zaznamu muze byt max. 2000

85. byte u kazdeho zaznamu oznacuje, jestli je porad FTA (=1) nebo CAS (=0)

Guest

script zmeni vsechny nahrane CAS porady na FTA, takze je mozne je stahnout pomoci usb downloaderu, testovano pouze na linuxu:

#!/usr/bin/perl
use strict;

### nazev zarizeni (harddisku) <--- ZMENIT PODLE SKUTECNEHO UMISTENI VASEHO HDD!!!
my $device = '/dev/sdb';

# zacatek tabulky se zaznamy
my $offset = 0xC9623400;

# pro prevod kodovani nazvu filmu z iso do utf8 je treba mit nainstalovanou iconv knihovnu 
# (v debianu + ubuntu se jmenuje libtext-iconv-perl)
use Text::Iconv;
# inicializace konvertoru
my $conv = Text::Iconv->new('ISO8859-2', 'UTF-8//TRANSLIT');

# otevrit disk pro cteni i pro zapis
open(DEV, '+<', $device) or die("Nepodarilo se otevrit disk");
binmode(DEV);
# prejit na zacatek tabulky se zaznamy
seek(DEV, $offset, 0);

my ($count,$header,$name,$ch,$chname,$off,$block,$kod,$rest);
my (@h,@kodArr);

# postupne prochazet celou tabulku se zaznamy
foreach (0 .. 1999) {
   # header - prvni dva byty urcuji, zda je zaznam nahrany
   read(DEV,$header,2) or die("Nepodarilo se cist z disku");
   # prvni dva byty do pole
   @h = unpack("C*", $header);
   # prazdny zaznam ma na zacatku 0xFF 0xFF
   if($h[0] == 0xFF && $h[1] == 0xFF) {
       # u prazdneho zaznamu jen nacteme potrebny pocet bytu, 
       # abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu
       read(DEV,$rest,0x43FE);
   # u existujiciho zaznamu nacteme data
   } else {
       # jmeno poradu
       read(DEV,$name,39);
       # cislo kanalu
       read(DEV,$ch,1);
       # nazev stanice
       read(DEV,$chname,38);
       # nepotrebujeme
       read(DEV,$off,4);
       # tento byte urcuje, jestli je zaznam FTA nebo CAS
       read(DEV,$block,1);
       # 0x01 = neblokovane
       if(ord($block)) { 
           $kod = 'FTA'; 
       # 0x00 = blokovane
       } else { 
           $kod = 'CAS';
           # offset na kterem je CAS byte pridat do pole
           push(@kodArr, tell(DEV)-1);
       }

++$count;
       print "$count. ".$conv->convert($name)."\t\t$chname\t\t$kod\n";

# nacist zbytek abychom se dostali na zacatek nasledujiciho zaznamu
       read(DEV,$rest,0x43AB);
   }
}

print "\nCelkem nalezeno $count/2000 zaznamu\n\n";

# prazdne pole = zadne CAS zaznamy
unless(@kodArr) { 
   print "Nebyly nalezeny zadne CAS zaznamy k odblokovani, koncim...\n"; 
# nalezeny CAS, nabidnout odblokovani
} else {
   print "Prejete si odblokovat vsechny zaznamy? [a/N]";
   my $action = <>;
   chomp($action);
   # akce potvrzena
   if(lc($action) eq "a") {
       # prochazet pole s offsety k odblokovani
       foreach (@kodArr) {
           seek(DEV, $_, 0);
           # zapsat jednicku na prislusny offset
           print DEV pack('C', 1) or die("Nepodarilo se zapsat na disk");
       }
       print "Hotovo! Vse odblokovano\n";
   } else {
       print "Nepotvrdili jste odblokovani, koncim beze zmen...\n";
   }
}
close(DEV);

Guest

já dávám do příkazového řádku :

havtots mezera jménosouboru.hav mezera jménobudoucího souboru.ts

oba soubory mám ve svých dokumentech v jedné složce,jinde mi to nějak nechtělo chodit,šlo mi převést i 8,2 Gb asi za 2 min ,

používám kombinaci :

HvToTs - VSO DivxToDVD a ve shrinku střihám (ten VSO enkoder je dnes i v free verzi);

jediný problém ktrý s tímto mám je jak jsem psal výše,že je obraz na výšku-nikoli protažené obličeje ap. ale pouze obraz (formát obrazu),nevím jak to srovnat,zvuk a vše ostatní je v pořádku to obstará VSO

Guest

Zdravim. Tak jsem se podlouhých experimentem stal zběhlým nahrávačem pořadů na DVD z UPC DVR díky vašemu a TVFreak fóru.

Rád bych se podělil o zkušenosti pro ty co narazí na podobný problém jako já.

* Skladba programů - USB Downloader, HavToTS, ProjektX (Demux), Mpeg2Schnitt (sestřih), InfoEdit (mux).

* Když sem se pokošel připojit HDD přímo do PC narazil jsem na problém (již zmiňovaný) jiného (pravděpodobně) souborového systému (jeho modifikovaného bratřička) od UPC a nemožnost jej přes někdy dřív zmiňovaný program stahnout do PC a tudíž jedu přes USB 1.1 což je značně časově náročné.

* S tím souvisí problém s kopírováním. Jak již bylo zmiňováno, lze stahovat do PC jen soubory FTA (ostatní jsou kódované) ale i u těch jsem měl problémy a psalo mi to uprostřed stahovaní "fail". Inů vyměnil jsem USB kabel (po dlohém bádání) za 1,8m ProfiGold Bendrich a hle veškeré trable s kopírováním ustali (původní 5m obyč kabel tudíž byl nestabilní).

* Zasadní problém vidím v firmware DVRka. Když se stahne jeden soubor do PC, další již nelze nahrát, dokonce nejde ani nahrávat pořad z TV. Přístroj se musí vypnout a zapnout (tedy restartovat) Následně se dá pokračovat ve stahovaní do PC či nahrávat pořad z TV.

* Ještě bych tu zmínil problém při převodu do TS. Film nesmíte mít pojmenovaný v DVR nějakými znaky, který jsou ve woknech pro název souboru zakázané (nepříklad * / a podobně), HavToTS totiž do výsledného jména souboru vloží i název původní z DVR !!!

??? !!!!

Největší problém (dosud mnou nevyřešený) je duální vysílání televize Nova. Po vytvoření DVD je v levém kanálu český dabing a v pravém originální znění. Zaobíral jsem se tím už dlouho, našel jsem editor kterým soubor mp2 otevřu a dokážu levý kanál překopírovat i do pravého, ale už jsem nenašel program, který by mě upravený zvuk uložil do formátu mp2, respektive formátu který by schroustnul InfoEdit.

Pokud někde tento problém již vyřešil, prosím dejte vědět, rád bych měl Modrou lagunu a Návrat do Modré laguny na DVD. Moc děkuji.

??? !!!

Guest

Tak už znám odpověď na poslední překážku kterou jsem měl.

Duální zvuk z Novy se dá vyřešit programem "Mpeg Video Wizard DVD". Ten umožní zkopírovat jeden kanál do druhého. Navíc tam korektně fungují kapitoly, které mi v InfoEdit nefugovali.

O řešení jsem se dočetl na http://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=13380 (díky)

Guest

po prehodeni z hav do ts doporucujem pouzit Im too Mpeg Encoder v nom si vyberies lubovolny format do akeho to chces previest .. od vob /dvd/ cez divx avi az po mpeg ...

inak ja som si firmware slepo neupgradoval mam stale 1.0 a kopirujem, co chcem ... pre set top box som bol osobne prave aby som nemusel zapasit s nejakym "technikom" ;)

script zmeni vsechny nahrane CAS porady na FTA, takze je mozne je stahnout pomoci usb downloaderu, testovano pouze na linuxu:

#!/usr/bin/perl
use strict;

### nazev zarizeni (harddisku) <--- ZMENIT PODLE SKUTECNEHO UMISTENI VASEHO HDD!!!
my $device = '/dev/sdb';

my $offset = 0xC9623400;

# pro prevod kodovani nazvu filmu z iso do utf8 je treba mit nainstalovanou iconv knihovnu 

binmode(DEV);
seek(DEV, $offset, 0);

my (@h,@kodArr);

foreach (0 .. 1999) {
   # prvni dva byty do pole
       read(DEV,$rest,0x43FE);
   } else {
       # jmeno poradu
       read(DEV,$name,39);
       # cislo kanalu
       read(DEV,$ch,1);
       # nazev stanice
       read(DEV,$chname,38);
       # nepotrebujeme
       read(DEV,$off,4);
       read(DEV,$block,1);
       # 0x01 = neblokovane
       if(ord($block)) { 
           $kod = 'FTA'; 
       # 0x00 = blokovane
       } else { 
           $kod = 'CAS';
       }

++$count;

read(DEV,$rest,0x43AB);
   }
}

unless(@kodArr) { 
} else {
   my $action = <>;
   chomp($action);
   # akce potvrzena
   if(lc($action) eq "a") {
       foreach (@kodArr) {
           seek(DEV, $_, 0);
       }
   } else {
   }
}
close(DEV);

Takze tohleto je ono ... jestli to spravne chapu tak "staci jen"

vymontovat disk

namountovat ho pod linem a spustit tenhle skript (samoska po uprave na spravny zarizeni)

a nasledne vratit disk do dvr

je to tak nebo je v tom jeste nejakej zadrhel ? :) ... pripadne zkousel nekdo ty soubory kopcit pod linuxem (napr po siti) na nejakou windowsi stanici ?

Guest
Pokud to spravne chapu tak tento skript se vubec nedotyka firmware alebrz jiz zapsanych dat na disku (nahravek) a to pouze tak ze zmeni hlavicku tak aby se firmware a software domnivaly ze jde o nahravku z FTA stanice ... pote co tuto nahravku odstranim je vse "tak jak ma byt" ... jen jsem doufal ze se autor skriptu vyjadri k tomu na co jsem se ptal.

a) ten perlovy skript v nahravkach na disku jen prepise 0 na 1 - tzn. zmeni u kazdeho zaznamu jediny byte - tim se z CAS stane FTA - da se to vycist primo z toho skriptu + z komentaru

b) co se stane po odstraneni nahravky to netusim, ale muze se stat, ze smazani znamena opet jen prepsani nejakeho bytu a tim padem tam zustane ta "smazana" nahravka az do doby, nez bude prepsana novym zaznamem

c) pokud nekdo nema moznost spustit skript v perlu, tak totez co dela skript by slo udelat rucne v nejakem hexaeditoru - prepsat byte na prislusnem offsetu - stejne jako to dela skript

urcite by taky nebyl problem - pro toho kdo to umi - naskriptovat to primo ve Windows

Guest
Takze tohleto je ono ... jestli to spravne chapu tak "staci jen"

vymontovat disk

namountovat ho pod linem a spustit tenhle skript (samoska po uprave na spravny zarizeni)

a nasledne vratit disk do dvr

je to tak nebo je v tom jeste nejakej zadrhel ? :) ... pripadne zkousel nekdo ty soubory kopcit pod linuxem (napr po siti) na nejakou windowsi stanici ?

Presne tak - vyndat disk z STB, pripojit ho do PC, pustit nejaky linux (asi by sla i live distribuce typu Knopix, Ubuntu?), mountovat neni nic potreba - jen upravit ve skriptu nazev zarizeni pod kterym linux ten disk vidi, spustit skript, vratit disk do STB a vse je FTA.

Ty soubory na disku nejdou jen tak nakopirovat - neni tam zadny znamy filesystem, ktery by sel pod Lin/Windows pripojit, ale v principu by opet nemel byt problem nejakym skriptem zkopirovat do souboru vsechny byty, ktere patri konkretni nahravce a pak to prohnat nejakym tim HAVtoTS (nebo jak se to jmenuje).

Guest
Pokud to spravne chapu tak tento skript se vubec nedotyka firmware alebrz jiz zapsanych dat na disku (nahravek) a to pouze tak ze zmeni hlavicku tak aby se firmware a software domnivaly ze jde o nahravku z FTA stanice ... pote co tuto nahravku odstranim je vse "tak jak ma byt" ... jen jsem doufal ze se autor skriptu vyjadri k tomu na co jsem se ptal.

a) ten perlovy skript v nahravkach na disku jen prepise 0 na 1 - tzn. zmeni u kazdeho zaznamu jediny byte - tim se z CAS stane FTA - da se to vycist primo z toho skriptu + z komentaru

b) co se stane po odstraneni nahravky to netusim, ale muze se stat, ze smazani znamena opet jen prepsani nejakeho bytu a tim padem tam zustane ta "smazana" nahravka az do doby, nez bude prepsana novym zaznamem

c) pokud nekdo nema moznost spustit skript v perlu, tak totez co dela skript by slo udelat rucne v nejakem hexaeditoru - prepsat byte na prislusnem offsetu - stejne jako to dela skript

urcite by taky nebyl problem - pro toho kdo to umi - naskriptovat to primo ve Windows

Jde to například v programu HxD - není sice česky, ale dá se stáhnout ve Slovenštině, nebo standartně v Angličtině a jiných jazycích.

http://mh-nexus.de/en/downloads.php?product=HxD

Není to sice skript, ale i ručně to netrvá dlouho. Jen se musí dát pozor, aby se nepřepsala nějaká jiná data.

V programu HxD si otevřete připojený fyzický disk z DVR (poznáte ho podle 16 sektoru disku, kde je "Handan HFS Vol000"). (Jde to v WXP i přes USB redukci.) Pozor na zaškrtávací okénko "Jen pro čtení" - pro editaci odškrtnout.

Podle scriptu je začítek tabulky záznamů na adrese 0xC9623400 (zadávat bez 0x - do funkce "Jdi na "- Ctrl+G) nebo přímo hledaný bajt v prvním záznamu je na adrese 0xC9623454

Ten změníte z 00 na 01, pokud tam již 01 není (poku je 01 záznam je z programu který je FTA)

Pak jen pokračujte na další záznam stejnou funcí "Jdi na" - Ctrl+G (jen změňte ze "začátek" na "současný ofset") o 0x43FF nebo 0x4400 pokud jste před nebo za bajtem

Pokud je na začátku sektoru FF FF, je tento záznam již smazaný nebo prázdný.

Po změně nastavení u všech záznamů, které chcete uvolnit dáte Soubor-Uložit (Ctrl+S).

Program se ještě zeptá jestli opravdu chcete uložit změny - ANO, pokud jste si jistí, že jste změnili to správné.

A pak již jen vrátit disk do PVR a po připojení v USB Downloader jsou záznamy FTA a jdou stáhnout.

Umí to bez problémů Nero - konkrétně Nero Vision (alespoň verze 9 určitě)...

• Internet 300
  • Volám neomezeně
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Kaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal
  • Praha 4

To je pravda, na ten jsem zapomněl - ale Nero zvládá i .TS uložené z HD vysílání, DVR studio ho zatím nepodporuje (autor sice tvrdí, že letos přidá podporu H264, ale zatím kde nic tu nic).

• Internet 300
  • Volám neomezeně
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Kaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal
  • Praha 4

Guest

#!/usr/bin/perl

use strict;

my $device = '/dev/sdb';

my $offset = 0xC9623400;

binmode(DEV);

seek(DEV, $offset, 0);

my (@h,@kodArr);

foreach (0 .. 1999) {

# prvni dva byty do pole

read(DEV,$rest,0x43FE);

} else {

# jmeno poradu

read(DEV,$name,39);

# cislo kanalu

read(DEV,$ch,1);

# nazev stanice

read(DEV,$chname,38);

# nepotrebujeme

read(DEV,$off,4);

read(DEV,$block,1);

# 0x01 = neblokovane

if(ord($block)) {

$kod = 'FTA';

# 0x00 = blokovane

} else {

$kod = 'CAS';

}

++$count;

read(DEV,$rest,0x43AB);

}

}

unless(@kodArr) {

} else {

my $action = <>;

chomp($action);

# akce potvrzena

if(lc($action) eq "a") {

foreach (@kodArr) {

seek(DEV, $_, 0);

}

} else {

}

}

close(DEV);

Guest

Zdravím...dneska jsem obržel handana a cely den sem zkoušel jedotlivé programy pro převod .hav-->.ts-->.avi

Po ozkoušení několika programů vám můžu doporučit tuhle skladbu

havtorecGUI (http://www.upczone.cz/download/HavToRecGUI.rar link od tomus)

jednoduchý a rychlý převod .hav do .ts

Dále doporučuji Avidemux (http://www.slunecnice.cz/sw/avidemux/)

Jednoduše si převedete .ts do aviny i do jiných formátů, je tam hodně možností úprav zvuku(posunutí zvukové stopy atd), videa a různé filtry.

Avidemux má češtinu, jen si jí musíte zvolit v seznamu komponent Aditional languages při instalaci.

["]Muzete napsat kde nebo kym a v cem konkretne jste byl mylne informovan ?

jako pan Jaros. I me Vase agentka s teplou vodou presvedcila k najmu pristroje sliby o moznosti stazeni filmu do PC. Bezostysne Vam ten personal lze hlavne, ze vsechno monitorujete.

ved si ich mozes grabnut analogovo tv kartou, stiahnut cez usb alebo vykopirovat z disku

moznosti a moznosti, ledazeby ti slubila nejaku jednoduchu moznost ;-)

Guest

pokud vas rozciluje, ze neni mozne vetsinu nahravek stahnout do PC, stahnete si bootovaci CD, ze ktereho nabootuje linux a automaticky spusti skript, ktery detekuje disky s HANDAN FILESYSTEMEM (pripojene k PC) a zmeni u vsech nahravek bit oznacujici typ poradu (ze vsech CAS udela FTA, takze pujdou stahnout pres USB downloader)

POZOR, cely postup vyzaduje vyndat HDD z settopboxu a pripojit ho do PC. Tim pravdepodobne porusite obchodni podminky UPC (nebo tak neco), takze to delejte (nebo nedelejte) s timto vedomim a rizikem.

1) stahnout soubor hanbian.iso (cca 100MB, upravene .iso image debian linuxu)

http://www.hellshare.com/337586/hanbian.iso/

2) vypalit .iso soubor na CD, pripojit HDD z Handanu do PC

(klidne pritom pro jistotu odpojte svuj HDD s operacnim systemem, ale neni to podminkou)

3) nabootovat z CD, chvili bude nabihat linux, psat nejaka pismenka :-) a na konec detekuje HDD z Handanu, odblokuje a oznami ze skoncil

4) vypnete PC, vyndejte CD z mechaniky a vse dejte do puvodniho stavu

Guest
pokud vas rozciluje, ze neni mozne vetsinu nahravek stahnout do PC, stahnete si bootovaci CD, ze ktereho nabootuje linux a automaticky spusti skript, ktery detekuje disky s HANDAN FILESYSTEMEM (pripojene k PC) a zmeni u vsech nahravek bit oznacujici typ poradu (ze vsech CAS udela FTA, takze pujdou stahnout pres USB downloader)

Tady je to na rapidu:

http://rapidshare.com/files/194836778/hanbian.rar