Přejít na obsah
wolfos

Vyřešen problém s výpadky digitálu u kabelovky

Recommended Posts

Již delší dobu jsem řešil problémy s mrznutím obrazu,kostičkováním a výpadky. Výměny kabeláže,konektroů,restarty přijímače.Vše k ničemu. Až jsem nakonec sáhl ke galvanickému oddělovači ( cca 220,- Kč ). Prostě je přijímač silně náchylný na rušení vlivem rozdílu potenciálu kabelovka/zařízení zapojené v síti. Možná pro většinu uživatelů hloupé řešení,ale jako jediné funkční.

Sdílet toto téma

Tak ten galvanický oddělovač jsem taky zkoušel, ale žádné změny v digitálu jsem se nedočkal. Nutnost jeho použití je v případě připojení PC k TV, tam je rozdíl zemního potenciálu patrný ve zvuku ("patrný" je velmi slabé slovo - vrčí to tak, že bych zešílel :D ). S galvanickým oddělovačem je to v pohodě.

Musím uznat, že rozdíl v napětí zemního potenciálu je dost veliký. Naměřil jsem cca 30V. Některé (většina) zařízení to snášejí celkem v pohodě, není tam velký proud, ale pěkně to kope. :scratch:

• lokalitaBílina
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníEPC3208, CA modul, HD Mediabox, HD PVR

Sdílet toto téma

Tak to zamrzání obrazu mě taky postihlo. Po výměně STB to moc nebylo, ale poslední měsíc i několikrát denně. Na zprávy digitál už raději vypínám. Jak vypadá ten galvanický oddělovač ? Díky.

Sdílet toto téma

Tak to zamrzání obrazu mě taky postihlo. Po výměně STB to moc nebylo, ale poslední měsíc i několikrát denně. Na zprávy digitál už raději vypínám. Jak vypadá ten galvanický oddělovač ? Díky.

viz http://shop.olmi.cz/zbozi/730-galvanicky-oddelovac-ground-breaker-5-1000mhz

Ale musím za sebe říci, že mě osobně od kostičkování a tuhnutí moc nepomohl, když je chyba u zdroje (UPC) tak tam člověk může strčit třeba intergalaktický oddělovač a stejně to nepomůže. Ale jak říká UPC - nezapomeňte si překontrolovat kabely (nejlépe každý den) :o

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku