Jump to content

CA modul televize vs satelitní receiver

Recommended Posts

On 8/1/2019 at 10:50 AM, Retiree said:

CA modul s přístupovou kartou, který je v databázi zařízení UPC (tzn. pronajatý nebo odkoupený), bude fungovat v jakémkoli zařízení, které umožňuje příjem ve standardu DVB-C (kabelový tuner) a je vybaveno CI rozhraním - konektorem pro zasunutí CA modulu. Zařízením může být např. televizor, set-top-box, STB (přijímač) s více tunery pro různé standardy DVB, tv tuner v počítači,...
Pokud pod pojmem satelit rozumíš přijímač (set-top-box), který má pouze satelitní tuner, DVB-S/S-2, tak tam CA modul UPC fungovat nebude. Pokud pojmem satelit chápeš přijímač, který má více tunerů, tedy umožňuje příjem ve více standardech DVB a jedním z nich je DVB-C, pak tam CA modul UPC fungovat bude.

Na potisku CAM nic víc nehledej, podstatné je sériové číslo, pod kterým je CAM vedený v databázi UPC, jiné údaje se s časem vydání mění

Dobrý den, zneužil bych toto téma. Nemáte někdo tip na spolehlivý tuner do PC pro příjem UPC/Vodofone TV - DVB-C běžící po Linuxem? Mám ideu, že bych nahradil stávající DVB-C kartu, která nemá CI a mohl sledovat na PC i kódované stanice. Zároveň k novému tuneru bych si pronajal CA+kartu od Vodafone.  Děkuji.

• 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Klasik
  • na
  • Praha

To ti nikto nepovie ani nezaruci.. uz par rokov UPC/Vodafone dava iba CI+ moduly, ktore nefunguju v mnohych PC tuneroch/kartach (tie podporuju iba CI).. ja som mal kedysi davno FireDTV tuner s CI slotom, CI+ modul v nom nefungoval, klasicky CI (obidvoje od UPC) ano.

Edited by quadra2030
  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

Tady by bylo nejlepší najít někoho, kdo prodává starý modul CA bez plus. Já jeden mám a zatím neprodávám, ale jak píšu jinde, až mi budou chtít vnutit tu novou hrůzu, kterou maji nahrazovat současné STB, tak ho prodávat budu.

• 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav

Mám TBS6680 (dual tuner, dual CI), pracuje s oběma standardy, aktuálně mám vloženy TechniCrypt CI a SMiT CI+. Předpokládám, že všechny novější TBS multi-standardní karty s CI slotem to umí také...
Jinak má obecná zkušenost s TBS - perfektní hardware, software (firmware) moc neumějí, tedy alespoň před 5 lety neuměli.

• -
  • -
  • Komfort
  • Compal LG (router mode), 3x CAM
  • Teplice

@milmat  řešil bych to objednáním tuneru a vyzkoušením  CA modulu s kartou třeba od souseda. Tuner lze do 14 dnů vrátit.

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • 3 x CA modul
  • Havířov, Podlesí