Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Flip

prvotní instalace

Recommended Posts

Ahoj, v pondělí mi mají přijít montovat internet do bytu, kde jejich služby ještě nikdy nebyly... jak probíhá prvotní instalace? nějaké kruté vrtačky do zdí ... nebo tak něco? nevím na co se mám připravit ;) diky za zkušenosti

Sdílet toto téma

Není čeho se obávat. Když mi v květnu 2005 zapojovali internet, tak jen technik vyměnil starou zásuvku za novou, změřil délku kabelu od zásuvky s modemem k PC, natáhnul kabel, zapojil do PC, nastavil PC a šel. I s mými pár dotazy to všechno trvalo ani ne půl hodiny. Žádné vrtání a podobné věci se nekonaly. :)

Sdílet toto téma

Pokud je to skutečně prvotní instalace a v bytě není ani zásuvka ani kousek koaxiálu, tak je především potřeba se připravit. To znamená zjistit, odkud se koax potáhne, mít vymyšleno, kde bude zásuvka (nebo snad zásuvky). Z toho plyne mít vymyšleno, kudy se koaxiál potáhne, pokud to bude někde za skříní tak je dobré tu skříň odstavit, pokud se bude muset skrz zeď, tak promyslet, kde vrtat a tak dále.

Case study z ledna tohoto roku. Rodinný domek, koaxiál končí ve sklepě, zásuvka nikdy nebyla. Je potřeba se dostat do prvního poschodí (tedy přes přízemí) nedaleko od stoupačky. Tak jsem naplánoval kudy dostat koax ve sklepě ke stoupačce, v prvním poschodí zpřístupnil stoupačku, protáhl jí drát do suterénu (aby na něm pak vytáhli koax a nemusela se zpřístupňovat stoupačka v přízemí) a určil jsem, kde by tak mohla být zásuvka. Firma (dva lidi, dle jejich vyjádření externisté, nikoli zaměstnanci Karnevalu) přišla, řekl jsem jim, jak si to představuji, oni řekli že ano a za hodinu a půl bylo hotovo. Jediné vrtání byly dvě hmoždinky na přidělání zásuvky. Čistá práce :D

Především tedy doporučuji ten plán, odkud (to je potřeba zjistit) kam (to je třeba vymyslet) a kudy (to vyplývá z předchozího), a z toho vyplyne další.

Sdílet toto téma

Takze se zasuvkou by nemel byt problem. Dalsi vec je, co s modemem, protoze ten mi nechteli dat dal nez metr od zasuvky (treba se to uz zmenilo). Je potreba si vymyslet cestu, kudy tahnout UTP kabel v pripade, ze neni PC v dosahu zasuvky. Novinka v posledni dobe je, ze ti natahnou od modemu UTP kabel kam si vzpomenes, totez plati i pro pripad telefonni linky (nicmene jen do urcite delky, 300m klubko ti tam nenechaji...). Neni od veci si pripadny diry do jinych pokoju nachystat (v pripade ze ma clovek vybaveni na vrtani do panelu bez toho, aby se u toho znicil, otvor po 8mm vrtaku je luxusni, tahali jsme i 6mm dirou), pobyt technika to zkrati a nebude nervozni (podle rozvrhu maji mit na jednoho zakaznika jednu hodinu i s presunem)

Sdílet toto téma

Tak dneska uz to ani ten technik delat nemusi pokud je v byte zasuvka - zasuvka se predelavat nemusi, do tech samoinstalacnich balicku davaj.... no nevim jak se to menuje, ale staci to do ty zasuvky zapojit, spojit to s modemem, modem s PC a je hotovo :-)

Sdílet toto téma

Tak dneska uz to ani ten technik delat nemusi pokud je v byte zasuvka - zasuvka se predelavat nemusi, do tech samoinstalacnich balicku davaj.... no nevim jak se to menuje, ale staci to do ty zasuvky zapojit, spojit to s modemem, modem s PC a je hotovo :-)

Záleží jak kde, třeba v Příbrami jsou jiný typy zásuvek, takže musí vyměnit celou zásuvku.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

No jen aby vůbec přišel! Mě měl taky technik přijít a já jak debil čekal doma a vysrali se na mě!

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zdravim lidi. Budu se stehovat k pritelkyni...ma byt 1+1 a v baraku je teda vice bytu....rodina pod ni ma Kabelovku i internet ... ale pritelkyne ve svem byte nema ani TV pripojku jak se to resi v tomto pripade? nekde bude asi centralni zasuvka nebo jak?

diky moc

Sdílet toto téma

Jakub- Ahoj, na chodbě bude větší box na zdi a od toho se to rozvádí do ostatních bytů. Tak to tedy máme my u nás, ale to bude všude stejné. Na každém patře jeden tento box. Jinak potom to musejí ještě dát do bytu a to nyní nevím jak se řeší, když jsem chtěl předělat zásuvku z jednoho pokoje do druhého, tak mi technik řekl, že nemá vrtačku a ani lišty. Zatím Ahoj

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

super diky moc lidi. Jen on je to takovy trochu pavlacovy byt ..... takze nevim koukal jsem uz po stenach a nanasel jsem asi nic. Ale snad by to mohlo byt v pohode kdyz ti pod ni v tom byte kabelovku a internet maji ne?. Jen nevim jeste co vsecko by si vlastne tak uctovali. Budeme to vlastne potrebovat odnekud natahnout, udelat zasuvku .... apod. ... poradi nekdo at vim co me tak ceka? dekuji

Sdílet toto téma

Většinou jsou ty kabely vytažený někde v rozvodech a odpojené v lockboxu (rozvodné skříni). Oni ten kabel na patře přes F-kovou spojku prodlouží až ke koncové účastnické zásuvce, kterou ti dají, kam budeš chtít.

Standardně se za tyto služby neplatí. To pouze za předpokladů nějakého nadstandardního požadavku. Vybudování nové přípojky je také zpoplatněno, ale to je trošku jiný případ (rodinné baraky, atp.).

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Wow tak to je super ... diky moc .... uz zitra jdeme do UPC centra udelat objednavku ... jeste bych se chtel zeptat akorat. .. to uz bude snad posledni otazka ... :-D ..... kde se vsude nachazeji zakaznicka centra UPC ... a jak tam maji treba otevreno? da se to nekde zjistit?

diky moc

PS. Jeste jedna vec. .. kdybych chtel k tomu i Digital Kabelovku.... za tech 500,- na mesic... tam je zapujceni Digitalniho prijimace zdarma ... a oni budou ten setobox napichavat na nejak antenu na baraku nebo budeme mit vlastni?

Moc jsem se o diigtal jeste nezajimal tak mi prominte pokud to jsou hloupe otazky. Diky

Sdílet toto téma

Kabelovka nemá nic společnýho s DVB-T, takže na žádnou anténu to připojovat nebudou. Do STB se zapojí koaxiální kabel od účastnické zásuvky UPC.

Jinak o těch centrech nic nevím. Udělej objednávku normálně po telefonu a technik si s tebou domluví schůzku, kdy k vám přijde domů to zapojit.

Sdílet toto téma

že ty si z nás střílíš :D Já teda o žádných UPC centrech nevím,internej jsem objednával přes jejich formulář na www.upc.cz,a oni pak zavolali a domluvili návštěvu technika.

Kabelovou televizi sice nemám,ale myslím že na žádnou anténu ten set top box napíchávat nebudou,páč ta kabelovka vede ,světe div se,po kabelu :lol:

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Pardon sem uZ NeJaK Z tecH technologii zmatenej ... :(

ale nejak se nemuzu probourat jejich strankama na ten formular. .. nejde poslat primo odkaz??? dekuji... asi si myslite ze jsem linej ... nebo blbej ale to ne ale ja fakt poklikal na tech jejich strankach co se dalo... ale asi malo .... :(

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

sem debil s prominutim .... dyt na u kazde sluzby ... je moznost objednat .... jsem hloupej ... omlouvam se ..... to ty Vanoce asi a prace .... :(

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Ahoj já mám kladné odpovědi od kamaráda který má Easy internet bez problému má 375KB/s bez limitu dat ( Místo Litvínov)

Tak chci taky přejít na upc.cz ale nevím jak si to objednat přes internet aby to přišli udělat 31.1.2008 a aktivovalis 1.2.2008.

2)mám jednu zásuvku od UPC.cz a tam mám daný FM radio,aktivní rozbočovač na 2TV do Obýváku a pokoje tam mám tu druhou TV.tak se vás ptám jak to udělají z tím internetem jak to zapojí a kde to zapojí ???.

3)já jsem četl že to je bez limitu a rychlost 360KB/s tak je to pravda???

4)aktivace aktivace za 1kč a instalace za 1Kč modem zadarmo ( samozřejmě zapůjčení) sleva na 4měs 50% od 1placení je to všechno pravda ??????

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Ahoj, dej sem nejaky kontakt(e-mail), odpovim ti a poradim, nechci to vse vypisovat tady na foru. Jen k bodu 4 pro uzivatele fora - ANO, JE TO VSE PRAVDA.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku