Přejít na obsah
Návštěvník tomus

Co rikate na internet Light

Recommended Posts

Návštěvník

Co vy na to?

Cekal jsem ze to bude trosku vic (cca 250/100) a rozhodne vetsi limit. 1G se mi zda malo, uvital bych 3-5. (nejsem stahovac, ale kdyz si obcas pustim netradio, a kouknu na tv tak je to zachvilku fuc).

Jen tak pro zajimavost, bude nekdo prechazet (kdyby byl vetsi limit tak bych o tom uvazoval).

Nik

Sdílet toto téma

Ten limit 1 GB je opravdu hodne malo, myslim ze meli dat alespon 3 GB.

Podle me dali tak malo, aby jim tam neprebehli zakaznici z vyzsich tarifu. :(

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak s tímto přistupem bych řekl že nějak moc neprorazí.. rychlost je celkem ok i dkyž mohlo to byt víc protže s takovou by se mi všecko kousalo až běda. všeci co maj prachy na Turbo u něj raděj zůstanou a ti co na to rpachy nemaj raděj pujdou do adls pač maj větší limit(když vemu že dokoupeni 5 GB stojí nějaké 300 (dohromady 890- standart cena adsl s vyšší rychlostí))

no prostě 150/50 a 1GB limi je naprosto na houby-> neda se stahovat, hrát po netu(up 50) je to prostě tarif naprosto na nic

Sdílet toto téma

Mozna ze na dnesni dobu ten tarif neni uplne optimalni, ale kdyz tak ctu vase poznatky, tak se jenom divim, jak jsem mohl skoro rok fungovat na 128/64 s 600 MB limitem a pak cca dalsich nekolik mesicu s limitem 1GB ...

I kdyz vlastne mate recht, dneska uz prece jenom konkurence nabizi zajimavejsi produkty a Karneval se timhle nijak nevyznamenal.

Na druhou stranu si zase vzpomente na vsechny ty "chudaky" ve sparech Telekomunistu - pro ty je tenhle tarif podle me urcen. A pro ty co jsou na Turbu a jeho rychlost i limit je pro ne zbytecny.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Ta Light služba mi připadá trochu jako kartelová dohoda s UPC. 1 GB je skutečně žalostně málo a ta rychlost rozhodně nic moc. http://adsl.nextra.cz/?idm=45#start - za stejnou cenu jsou ty gigabajty aspoň tři, rychlost 512/128 kbps, další blok dat je po 1 GB za 60,- Kč. Žádná nekalá reklama o časově a datově neomezenym internetu jako u tohohle Pilskabelu, Intercablu a nyní Karnevalu. Začínají být trapný jako ČTc a jeho rychlý Express. Spotřebitel se musí mít napozoru, všichni lžou stejně. Chcte to pořádně hledat, než se někomu upsat a hlavně nevěřit na neomezené internety z reklam.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Je tu nevyhoda, ze malokdy se potkaj dve kabelovky v jednom baraku, takze v podstate existuje jenom vyber ano/ne a ne karneval/upc. Skoda...

S tou cenou to ale prehnali, ja bych do toho 700 nedal, kdyby to stalo tak 400, tak si to poridi hafo lidi a vydelali by na tom vic.

Sdílet toto téma

Návštěvník

spis bych to bral jako neomezenou 64kbit linku, s tim ze muze jet ze zacatku mesice 150kbit ;) .. za ty penize je to slusna nabidka a kvalitativne predci jakejkoliv bezdrat ve mestech

na 64kbitu za celej mesic stahnete 20gb, to zas tak malo neni ;)

Sdílet toto téma

spis bych to bral jako neomezenou 64kbit linku, s tim ze muze jet ze zacatku mesice 150kbit ;) .. za ty penize je to slusna nabidka a kvalitativne predci jakejkoliv bezdrat ve mestech

na 64kbitu za celej mesic stahnete 20gb, to zas tak malo neni ;)

I kdyz tvuj nazor na prvni precteni zni dost excentricky, v podstate mas pravdu :) Spis je problem v tom omezeni na 64kbps, protoze si tady nejaky lidi stezovali, ze to je v podstate nepouzitelny :(

Sdílet toto téma

Návštěvník

garance u home pripojeni nedava skoro nikdo.. ale nevim o tom ze by ta 64 jela zas tak hrozne (6-7 kilo to da.. sice teoreticky by mela jet 8, ale sou tam vykyvy)...

Sdílet toto téma

Návštěvník

Docela jsem se těšil, že snížím nehoráznou částku, kterou jim platím, ale tahle nabídka je k ničemu. Doufal jsem alespoň v 256/64 nebo tak. A ten limit. To člověk probendí při běžném surfování. Nedej bože by si chtěl něco stáhnout. Když to shrnu, tak rychlost a data o něco víš a cena o něco níž.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Docela jsem se těšil, že snížím nehoráznou částku, kterou jim platím, ale tahle nabídka je k ničemu. Doufal jsem alespoň v 256/64 nebo tak. A ten limit. To člověk probendí při běžném surfování. Nedej bože by si chtěl něco stáhnout. Když to shrnu, tak rychlost a data o něco víš a cena o něco níž.

Bohužel u společnosti, která od prvního dne svého vzniku (Pilskabel, Intercable, Karneval) vykazuje immer vere účetní ztráty, je nepravděpodobné, že by přišla s produkterm, jehož cílem by bylo vás neokrádat. Ovšem kdyby se zavedla volba operátora i v TKR, to by pak bylo jiný kafe. Podle zákona o elektronických komunikacích by i tohle bylo možné, i když je to vysoce nepravděpodobné.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Bohužel u společnosti, která od prvního dne svého vzniku (Pilskabel, Intercable, Karneval) vykazuje immer vere účetní ztráty, je nepravděpodobné, že by přišla s produkterm, jehož cílem by bylo vás neokrádat. Ovšem kdyby se zavedla volba operátora i v TKR, to by pak bylo jiný kafe. Podle zákona o elektronických komunikacích by i tohle bylo možné, i když je to vysoce nepravděpodobné.

trosku si pletes pojmy...co to je okradani zakazniku?.....vzdyt to funguje na principu poptavky a nabidky - je to pro tebe moc drahy, nevyhovujici produkt?...tak si ho nekupuj a nemel nesmysly o okradani....kdyz si light poridi malo lidi, treba prijdou s jinou nabidkou...

ad volba operatora analogicky s CTc....me ta analogie trochu hapruje...telecom postavil sve rozvody jako statni podnik, za statni penize.....kabelovky pouzily soukrome penize, tak maji imho pravo na soukrome zisky...

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

Návštěvník

Mel bych jeden dotaz. Kdy bude konecne internet po kabelu i v Pribrami??

Sdílet toto téma

Návštěvník

jak uz tu nekdo rikal, pokud by se vytvoril novy tarif 256/64 preslo by asi hodne lidi z rychlejsich tarifu, vcetne me, na pomalejsi a to jsou mensi penize pro Karneval. Takze nemuzeme pocitat s az tak vyhodnou nabidkou. Opravdu me to mrzi, protoze jsem myslel, ze nejakou tu stovku usetrim. :x

Sdílet toto téma

Návštěvník

Proč by to mělo být úplně špatné? Každé zboží má svého kupce. Bydlím ve městě, v domku v zastrčené ulici - sousedy se kterými bych se podělil o náklady nemám. Žádné DVD-čka nestahuju (v práci mám 2Mb linku). Podle mého názoru 150kb i s limitem 1GB stačí pro normální domácí použití. Těch 64kb po omezení je pořád lepší než analogový modem. Možná se dívám pozitivně, protože nejsem ani stahovač ani pařan. A tak čekám a čekám, kdy Karneval s Inetem konečně doleze až k našemu baráku.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Mel bych jeden dotaz. Kdy bude konecne internet po kabelu i v Pribrami??

Máš to na webu - 10/2004.

Sdílet toto téma

Návštěvník

trosku si pletes pojmy...co to je okradani zakazniku?.....vzdyt to funguje na principu poptavky a nabidky - je to pro tebe moc drahy, nevyhovujici produkt?...tak si ho nekupuj a nemel nesmysly o okradani....kdyz si light poridi malo lidi, treba prijdou s jinou nabidkou...

ad volba operatora analogicky s CTc....me ta analogie trochu hapruje...telecom postavil sve rozvody jako statni podnik, za statni penize.....kabelovky pouzily soukrome penize, tak maji imho pravo na soukrome zisky...

a) návrh zákona o elektronických je univerzální normou a nerozlišuje, kdy kdo a kde co protáh za telekomunikační vedení (TKR k tomu beze sporu patří). Pouze rozlišuje tzv. relevantní trhy. Na trhu TKR platí, že jde o přirozené monopoly. Volba operátora v TKR je proto legitimní idea.

b) firma, co vykazuje ode dne svého vzniku permanentní účetní ztráty, jiného než zlodějinu na zákazníky nešije - viz. soustavné zdražování televize, to souvisí s onou deformací tzv. relevantního trhu. Neb tato se do konkurzu ještě nedostala jen proto, že si to pár zahraničních ztroskotanců ještě dokázalo za pár korun prodat. Kdyby to náhodou KPN nevyšlo, už je Intercable v likvidaci. Ale co, KTV byl vždycky dobrý tunel i pro obecní politiky.

c) a nejsem nijak zaujatý. To ví každý trochu vzdělaný člověk, že LIGHT verze je zlodějina.

Takže His, zklidni hormon. :-)))

Sdílet toto téma

Návštěvník

b) firma, co vykazuje ode dne svého vzniku permanentní účetní ztráty, jiného než zlodějinu na zákazníky nešije - viz. soustavné zdražování televize, to souvisí s onou deformací tzv. relevantního trhu. Neb tato se do konkurzu ještě nedostala jen proto, že si to pár zahraničních ztroskotanců ještě dokázalo za pár korun prodat. Kdyby to náhodou KPN nevyšlo, už je Intercable v likvidaci. Ale co, KTV byl vždycky dobrý tunel i pro obecní politiky.

c) a nejsem nijak zaujatý. To ví každý trochu vzdělaný člověk, že LIGHT verze je zlodějina.

Takže His, zklidni hormon. :-)))

nejak nechapu jak ucetni ztraty souvisi se zlodejnou....a kdo co komu krade....

naopak v tom vidim rozpor - ucetni ztraty od zacatku podnikani ukazujou na podbizive nizke ceny v ranych letech, ze kterych se kabelove televize dodnes nevzpamatovaly....momentalne je cena televize podstatne vyssi...ja sam si takovou sluzbu neplatim (je kapku drazsi), ale cenu internetu povazuju za ferovou nabidku obzvlaste v kontextu naseho trhu....

to ze je light verze mimo je jasny, nikdy jsem netvrdil opak, ale stejne porad nechapu kdo co komu podle tebe krade....

btw miluju anonymni prispevky...;-)

Sdílet toto téma

Návštěvník

btw miluju anonymni prispevky...;-)

Jako kdyby His někomu říkalo, co to je za občana. :wink:

Sdílet toto téma

Návštěvník

Od rijna to bude v Pribrami jo? Jen jestli.. A kdyz,tak mam pocitat zacatek nebo konec rijna? Doufam ze co nejdriv. A kolik ze se plati za zrizeni? Na kolik to vsechno vyjde? A jak dlouho jim trva nez to zridej? Huh docela :lol: dost otazek co :-)

Sdílet toto téma

Návštěvník

hmm za cenu půlky Turba by byly dobrý aspoň čtvrtinový parametry: 256/64 a 5G limit ... tohle je nanic :roll:

Sdílet toto téma

Návštěvník

Taky si myslím že 1GB je málo, 3GB by byly lepší. Rychlost asi OK vzhledem k tomu, že to bude tarif pro méně náročné uživatele (pouze web a email).

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak tady to je špatné, já celkem su tolerantní borec, ale co je moc, to je moc. připadá mi, že jsme této spoječnosti pro smích a že si dělá, co chce. Vyznává pozici mrtvého brouka a až když se něco uvalí, nebo je výpadek a uživatel se nedej bože ozve, tak teprv "kolotoč" reaguje. A s tím tarifem LIGHT. Od té doby, co jsem zjistil, že si z nás udělali nemístnou prču, tak mi nechutná jest a ještě ten limit k tomu, mě je fakt zle!!!!!!!!!!!!!!

Pokud vím, tak podle jejich informací nabízí VYSOKORYCHLOSTNÍ INTERNET. Ani náhodou, ale zmetka, který sotva doleze do PC. Pokud mi je známo a všem, kteří se o tuto problematiku trochu zajímají, tak pojem vysokorychlostním připojením k internetu se v ČR označuje připojení rychlosti downloadu alespoň 256 kbps. Tak co to na nás soudruzi od "kolotoča" zkoušejí. Zdar jak sviňa.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku