Jump to content

blueflash

User
 • Posts

  27
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by blueflash

 1. Proč je pro takový problém, aby O2 Sport/Fotbal/Tenis byly v nabídce DVB-S/C providerů, pokud by třeba to bylo v rámci bonusového balíčku za třeba 200 Kč měsíčně? Cožpak by na tom byly v O2 škodní?
 2. Zkouším si pouštět na Horizon GO (zpětné zhlédnutí) ČT3 a (speciálne u něj) zdá se, že je tam snížená kvalita záznamu. Má pouze 25 fps (jinde 50 fps) a to rozlišení bych odhadl tak na 480p. Podotýkám, že jsem si to zkoušel na zprávách, co tam běží, aby mi někdo nepsal, že se mi to jen zdá, protože se dívám na 35 let statou estrádu.
 3. Zdravím, také máte problém s pomalým nčítáním videi z webů pod mediálním domem CNC - Czech news center? Jedná se o weby jako Info, Reflex, iSport atp. - všude tam, kde se používá (tuším) HTML5 player. Jiné servery tohoto mediálního domu (Živě, Auto.cz) užívají JWplayer a ten mi jde bez problémů. Prosím o zdržení se komentářů o domnělé obsahové (ne)kvalitě tohoto mediálního domu.
 4. Tak snad už se to nějak uklidnilo. Ale byla to pruda.
 5. Asi to bylo málo zřetelné - nuže dobrá Stačí? Dokonce upload ve vysoké kvalitě mi jde, pokud dám foto do nově založeného alba. Ovšem jsou situace, kdy toto není praktické a hodí se upload fotky na timeline. Třeba proto, že zakládání alba pro třeba 1-5 fotek není vůbec praktické. A že vám smazali Lenino-píču, to mne fakt nějak nermoutí, no...
 6. Od chvíle, kdy se videa z webů pod hlavičkou Czech News Center (Blesk, Reflex, iSport, Info...) tahají uživatelům UPC rychlostí okolo 1 Mb/s.... Přesně od této chvíle zvažuji i tuto variantu... Dodám, že jsem to zkoušel na dvou různých osobních FB profilech...
 7. Zdravím. Mám poslední dva měsíce problém s FB, kdy se mi na timeline nenahraje fotografie ve vysoké kvalitě o šíři 2000 pix (resp. 2048 to snad i bylo). Přitom posledních 5 let to šlo bez problémů. Resp. velká fotogrfie (třeba o 20 Mpix - prostě přímo z foťáku bez nějakého zmenšování) se mi nyní (někdy do října) zmenší do ubohé šíře 960 pixelů. Opravdu nevím, kde může být "zakopán pes". Zkoušel jsem tři různé prohlížeče (Opera, Firefox, Chrome), všude stejný problém. Tak si říkám, zda nemůže být i problém v UPC jako providerovi. Prosím, zkuste na vaši FB timeline nahrát velkou fotografii s poměrem stran 4:3 či 3:2 (o min. šíři 2048) a zjisit, jaké rozměry má po uploadu. Díky. Zároveň bych ještě upozornil, že mi jde skutečně o tento problém. Nestojím o rady, že na fotky nemám používat FB atp. To mne nyní nezajímá.
 8. A v čem je to takový rozdíl oproti tomu, když si to nahraju na HDD Media boxu? Případně když mám DVB-C USB tuner v PC s CI kartou?
 9. Je nějaký způsob zachytávání streamu z Horizon GO? Ne programy pro zachytávání obrazovky!
 10. Asi před třemi dny mi přestal jít tento web, který jsem navštěvoval. www.tennisforum.com/ Když na to kliknu, naskočí "přesýpačky" a po chvíli neúspěšného připojování to spadne. Nezáleží na prohlížeči a když jsem se pokoušel podívat na mobilu přes domácí Wifi-síť (tedy z totožné IP adresy), tak stejný problém. Napak přes mobilní data to normáně šlo. Problém bude tedy v IP adrese, ale proč...?
 11. Nahrál jsem si teď něco na ČT1 HD v DVB-T normě (v UPC - ne z reg. sítě 7!) a je tam jen bitrate kolem 4,5 Mb/s. Ještě v sobotu to tam dávalo cca 9 Mb/s, tedy 2x tolik. Čím to?
 12. Na 522 MHz / 27. kanále v normě DVB-T nový multiplex s Óčko Express, Retro Music TV a Sportem 5 (+ 2x rezerva).
 13. UPC rozšířilo nabídku v DVB-T, na 514 MHz je nově Kino Svět, Fajn Rock TV, Fashion TV, Óčko Gold a Barrandov HD!
 14. Tak to jsem zvědav, jestli daj Fandu HD i do UPC DVB-T...
 15. Tak ČT1 HD (od konce února), ČT2 HD (jen upscale), HD+ a Prima HD (také jen upscale) také v DVB-T nikde nejsou. A ČT Sport je v DVB-T jen v Praze v regionální síti 4 se statusem experimentu. Proto si myslím, že Barrandov HD by tam mohl klidně patřit také, osobně nevím, co by mělo na něm být tak prémiového. Osobně bych zkrátka viděl jako logickou cestu to, kdyby v DVB-T normě byly dostupné všechny kanály, co jsou v DVB-C normě "bez dolárku" a do tohoto stavu (v Praze) chybí právě Barrandov HD + Metropol. Dále by možná měl být "dolárek" zrušen u Noe, Retro music TV a Kina svět, jelikož tyto stanice jsou volně dostupné v regionální síti 4, čímž si dovoluji tvrdit, že jsou to stanice neplacené - volné. Následně by pak třeba mohli být přidány i do DVB-T normy. A pokud jde třeba o ten Barrandov HD, tak bych si dokázal představit, že by mohli udělat jeden HD multiplex jako primární s ČT 1, ČT Sport a Novou HD (cca po 9 MB/s každý, to by si sice ČT ze současných 13 Mb/s pohoršila, ale věřím, že i těch 9 Mb/stačí) a druhý jako sekundární s HD+, ČT2 HD, Primou HD a Barrandovem HD (po cca 7 Mb/s, na pouhý upscale to stačí a HD+ vysílá málo rychlé scény)
 16. Nevíte někdo něco o nějakých ohlasech na tento projekt UPCčka? Já si tento koncept nemůžu vynachválit, myslím si, že je vynikající. A tedy, kapacita je skutečně veliká. Kolik MUXů by se tam až mohlo vměstnat? Zatím je jich 5, ale koukám, download/seznam_muxu.htm že by tam mohly být další tři... BTW: Nevíte, proč tam není i Barrandov HD?
 17. Prosím o "odpuštění" pročítání tohoto dlouhého topicu, který už nemusí ani plně akutální a o zopovězení otázky - pokud si pořídím CableStar bez přístupové katy, naladím alespoň neplacené programy? Na TV s DVB-C tunerem (bez karty) mi to tak šlo, tak bych předpokládal, že i s CableStar by to mohlo jít též. Chci dostat do PC ČT4 HD a to levně.
 18. Prima HD nebo UPC info taky nejsou v klasickym DVB-T...
 19. Myslíte, že to daj i do svýho kabelovýho DVB-T?
 20. http://www.digizone.cz/clanky/druhy-sat ... -3-kvetna/ Tak je to tady, Myslel jsem, že napíšu UPC dotaz mailem, ale jaksi jsem žádný mail kontakt nenašel. Jen infolinku. A s nějakou brigádnicí je dohadovat nechci.
 21. http://www.digizone.cz/clanky/ohledne-d ... levize-by/ ČT naštěstí bere rozum do hrsti a měla by spustit druhý HD kanál (vedle současného ČT 1 HD). Co myslíte, je šance, že to nebude jen o satelitu a i UPC ho obratem zařadí do svého svého základního balíku programů, jak DVB-C, tak DVB-T?
 22. To je jedno - ta rychlost stahování s free-účtem je pakticky stejná. Místo 45 s ale třeba čekám jen 25 s. tak třeba toto: http://www.megaupload.com/?d=B2O3RTAL
 23. Zdravím. Mám problémy se stahováním z MegaUploadu. Stahuju jako registrovaný free-user a rychlost se nejčastěji pohybuje třeba kolem 15-30 kB/s. Což je naprosto příšerné. Někdy se to ovšem "chytne" a začnu stahovat v řádech MB/s. Jenže se to "chytá" naprosto nahodile. Kolik běží stahování z MegaUploadu vám?
 24. Taky jsem odzkoušel, fachá. Díky za tip.
×
×
 • Create New...