Jump to content

Marek-26

Administrátor
 • Content Count

  3,541
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Posts posted by Marek-26


 1. Dycky Most!

  Softex je jeden z mnoha poskytovatelů internetu na Mostecku, má zasíťovaná sídliště (takže 90% Mostu, jelikož Most je jedno velké sídliště). V okolí Mostu má WiFi pokrytí. Pro mě to byla lepší volba jak WMS, KKnet atd. takže záložní připojení jsem měl od nich. Měli pár věcí, co mě štvali (zaregistrovaná MAC na přípojku, v případě, že odešel router nebo jsem potřeboval přepojit server z UPC na Softex napřímo, byl problém resp. ban). Ale jinak jsem s nimi byl spokojený. Hlavně nepoužívali stejné páteřní optické vedení jako UPC, což bylo nejdůležitější pro mě.


 2. @Honza333 David už tu ani v UPC nepůsobí. Jinak technicky by asi šlo v DVB-C šířit 4k kanál, viděli by ho jen ti, co mají 4K televizi a CA modul (pokud by byl kódovaný).

  @Adolf.Shitler TV s DVB-C2 tunerem se docela prodávají, těch lidí by bylo asi více.

  Někde jsem viděl studii ze které vychází, že Full HD a více v televizním vysílání ocení prakticky jen muži do určitého věku, než se jim začne zhoršovat zrak. Pak už si výhody Full HD neužijí. U žen vyšlo, že je jim jedno, zda je to SD či HD, že ty detaily prostě nevnímají. Bylo to tam vysvětlováno vývojem lidí, že za to může náš vývoj už od pravěku.


 3. Počkat, technik psal, které nefungují nebo přestali fungovat. Tedy buď tam ten kanál je a nejde nebo tam byl a zmizel z nabídky. Alespoň tak jsem to pochopil já. Nikdo tu neříká, že má vypisovat rozdíl mezi DVB-C a Horizon Go. To je zbytečné, to je jasné z dokumentu, na který jsem dával odkaz.


 4. Já nevím, dát promo smyčku ve 4k nedává smysl. Zaplácne se tím jeden mux a ti, co mají 4k televizi a CA modul (naprostá minirota zákazníků), se na to párkrát podívají. Kdežto duplicity v SD využije mnohem větší množství zákazníků. Ti, co mají CA modul v TV bez podpory h.264, boxy bez HD atd. Dále v některých lokalitách se frekvence muxu s HD kanály kryje s frekvencí z vysílače a tak je lepší koukat na SD kanály atp.

  Ještě bych pochopil zařadit plnohodnotný kanál ve 4K, ale z aktuální nabídky se nenabízí nic, co by za zařazení stálo (sledovanost 0,0...).


 5. Jak jsem psal, přepis neznamená, že získáte stejné výhody jako původní zákazník. Dám příklad. Ve skutečnosti původní zákazník má třeba 300Mbps internet, jen k němu má na nějakou dobu booster na vyšší rychlost. Při převodu se booster přenášet nemusí. Každopádně po zaslání dokumentů je nový potencionální účastník informován o případných změnách (např. již nelze převést Horizon DVR box).


 6. Zas na druhou stranu firmy potřebují mít jistotu stabilního příjmu po celý rok. Věřím, že i proto byla tato množstevní sleva poskytována rovnou poměrnou částí každý měsíc. Jinak by to mohlo být stylem, že po 9 měsících budou další tři např. zdarma. Ale pak by UPC mělo tři měsíce v roce výpadky příjmů. Ona to bude ve výsledku kombinace všeho možného dohromady.


 7. Já spíše myslel z toho pohledu, že to VF nemá a tak to nebude chtít zavádět (ať už z jakéhokoliv důvodu), nehledě na nový ZoEK.

  Třeba se jednou konečně dostaneme do stavu, kdy to tady nebude jak na arabském tržišti a slevy nebudou existovat. Ještě chápu nějaké balíčkové slevy (víc produktů, levnější výsledná cena) a třeba první měsíc zdarma na vyzkoušení. Ale tak to vidím já a většinou když tohle řeknu, tak na mě koukají jak na exota.

×
×
 • Create New...