Jump to content

Marek-26

Administrátor
 • Content Count

  3,375
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  36

Everything posted by Marek-26

 1. Nemohli, dokud EU neschválila, nebylo možné sdílet data atd. Museli se stále chovat jako konkurence pod pohrůžkami velkých pokud a zamítnutí sloučení. Nejde ani tak o to vymyslet služby a jejich kombinace, ale sloučení dvou rozdílných systémů (a min. desítek subsystémů), účtování, právní věci atp.
 2. Spíše počítejte s měsíci. Zatím se prakticky změnil jen vlastník UPC a spol. Vodafone se musí seznámit se vším možným a vymyslet jak to vše sloučit. Počínaje systémy, účtováním a konče třeba službami.
 3. Už nyní nabízí služby dohromady. Samozřejmě slučování bude stále hlubší až jednou značka UPC zanikne. https://www.vodafone.cz/neomezeny-internet-na-doma/?promo=hp:boxy-internet3:default:vttx https://www.upc.cz/mobilni-tarify/nabidka/mobilni-tarify/
 4. Ale často se stává, že se mobil připojí na 2.4, protože má delší dosah a na 5GHz se nepřepne, jelikož na 2.4GHz bude mít stále dobrý signál. Mě se osvědčilo mít jiné SSID pro ty sítě a nastavit si tu 5GHz jako přednostní, to znamená, že se mi na ní mobil, NTB atd. přepnou vždy, když je v dosahu.
 5. No, 4. operátor asi nepřijde. Kdo by zaplatil balík peněz za vstup na trh a několikanásobně více za vybudování sítě. O žádném takovém investorovi jsem zatím neslyšel. Není to sice neomezený internet, ale k UPC internetu se dá pořídit tarif s neomezeným voláním a sms a k tomu 4, 10 nebo 20GB za 397, 599 resp. 893Kč. A těch 10GB za 600 nebo 20GB za 900 není tak úplně strašný.
 6. No jo no, nějaký markeťák vymyslel a dost lidí na to slyší. Právě, že pro H.265 by se dalo označit jako 4K, jelikož minimální datový tok pro 4K v H.265 streamu je 15Mbps. Naopak pro H.264 je to nějakých 32Mbps. Já je nemotám dohromady, kdyby to bylo na mě, tak by takové výrazy jako HD internet vůbec neexistovaly. Ale lidi co tomu nerozumí si ve spojitosti s televizním vysíláním myslí, že HD je něco lepšího obecně, tedy i u Internetu (bohužel vlastní skutečnost). Jo a HD vysílání s bitrate okolo 2Mbps je při současných kompresních možnostech výsměch.
 7. Pod označením HD si představte, že je rychlost dostatečná pro přehrávání streamovaného full HD videa. Kdyby byla rychlost 20Mbps, pak by se dalo označit za 4K (pro H.265). Je to podobné, jako označení co používá O2 - Internet HD.
 8. Stejně tak již i Vodafone nabízí pevné připojení na síti UPC.
 9. Klidně mi adresu pošlete do SZ nebo zašlete fotku oné zásuvky s koaxiálním kabelem - z fotky by se mohlo dát poznat, zda se jedná o zásuvku UPC či nikoliv.
 10. Jak to vypadá nyní? Prý by to již mělo být v pořádku (už pár dní).
 11. https://www.ctu.cz/vyuzivani-vymezenych-radiovych-kmitoctu
 12. Právě že jsou pro indoor použití, ale ne na venkovní. A při jejich používání nesmí člověk rušit radary.
 13. NO, myslím si, že UPC nechtělo prodávat služby mimo svou síť resp. to nedělali.
 14. Určitě se dočkáme. Už za dob Liberty Global započaly přípravy. Je třeba vyměnit spoustu HW atd. Otázkou je, kde se dočkáme nejdříve :) už se těším na komentáře jednoho člověka že Zlínska, až se to spustí prvně někde v Praze :-D
 15. UPC SK a UPC CZ jsou dvě rozdílné firmy, které mají dva rozdílné majitele. Bývalý vlastník UPC CZ (co stále vlastní UPC SK) aplikaci na Android nenasadil (zřejmě z důvodu, že se nás stejně zbavoval). Nyní je patrně na Vodafone, aby s něčím přišel. Netuším, zda mají něco v zahraničí, co by se mohli portovat nebo mají v plánu vytvářet něco nového. Myslím si, že 21 dní po oficiálním převzetí těch věcí a problémů k dořešení mají více než dost, nemyslím si, že už by věděli datum vydání.
 16. @tomusSpíše bych to obrátil 😄 Snad bude brzy zákazníkům VF dostupné pevné připojení od UPC. Resp. snad bude nějaká kombinovaná nabídka pro nás pro všechny. @Slamb No já ti nevím, ale mobilní připojení nemá nahradit pevné připojení. Ani to z hlediska infrastruktury nejde. A 10Mbps na mobilu i v roce 2019 bohatě stačí. Stejně je spousta lidí ráda, když jim to přes ADSL běží víc jak těch 10 😄 Ta rychlost stačí na sledování FullHD obsahu, stahování i větších aplikací, aktualizací firmware (můj mívá okolo 1GB). Holt si pár minut počkáme no. Dokonce i při cestování lze jet přes sdílení na NTB (když se u WiFi nastaví, že se jedná o připojení účtované dle dat) a je to v pohodě.
 17. Dle https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/vypadky/ je tam aktuálně výpadek.
 18. They will contact you today and plan service with you. Than two technicians will come to you. Looks like the coaxial cable is broken between our lock box and our socket in your apartment.
 19. A též je otázka, jak se krabička bude hlásit, jestli jako telefon, tablet, android box, televize ... čili je možné, že v obchodě nebude aplikace pro televize dostupná.
 20. Právě, že signál rušení tam není stále. Ale když se aktuálně kouknete na https://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/sluzby/vypadky/ a zadáte si svou adresu, pak uvidíte, že práce i dnes probíhají. @Standa Slevy už má, teď už jen doufat, že se to podaří rychle vyřešit.
 21. @Marek G. Zdravím, je třeba mít po 21. srpnu (do té doby běží jako promo zdarma všem předplatitelům digitální kabelové televize) v nabídce HBO. Tedy pokud máte dle popisu DTV nabídku Klasik, pak je třeba si doobjednat doplňkový filmový balíček HBO, kde získáte kanály HBO (SD), HBO HD, HBO 2 HD, a HBO 3 HD a s nimi i přístup do HBO OD a HBO GO. V případě, že byste měl zájem i o Cinemax HD a Cinemax2 HD, pak si objednejte balíček SuperFilm, který je kombinací balíčku Cinemax a HBO. A pokud si předplácíte ještě nějaké doplňkové balíčky, stála by za zvážení varianta a to přechod na nabídku Komplet, která obsahuje úplně všechny kanály od UPC a získáte tak navíc i přístup do videotéky MyPrime.
 22. Good afternoon, there was a problem with keys from the to the technical room where is located UPC lock (distribution) box. UPC had the keys, but the owner changed the lock and didn't let UPC know about it. UPC would like to thank you for your cooperation and house manager's phone number. You will be contact after weekend (at Monday) and I hope, your problems will be finaly solved. Thank you for your patience and let me apologize for longer solution of problem
 23. Myslíte si to špatně, dohledávat nepravidelné krátkodobé rušení je hrozně těžké. Tedy šlo by to vyřešit. Všechny lidi odpojit a po jednom např. vchodě potupně po dnech zapojovat zpět a kdyby se objevilo rušení, tak je velká pravděpodobnost, že je to z toho nově připojeného vchodu. Ten zase odpojit a pokračovat v postupném připojování. Nakonec by se všechny vchody se zdroji rušení nechali odpojené (úplně, ti lidé by byli bez služeb, stejně tak jako všichni v tom výchozím stavu) a po těch mnoha dlouhých dnech, kdy by prostě část Kralup nejela, by se mohlo přistoupit k postupnému připojování lidí v jednotlivých domech. A to bychom se ještě museli modlit, aby ten člověk co ruší neodjel na dovolenou či nepřestal na pár dní využívat to, čím ruší. A UPC to není jedno, kdyby jim to bylo jedno, tak to neřeší a nevynakládají na to prostředky.
 24. Ne, několikrát bylo opraveno vše. Upřímně, nemůže tam být někdo 24/7, těch věcí co musí na síti řešit ve své lokalitě je více. A hledat může jen v době, kdy tam to rušení je. Když tam je pár minut nebo půl hodiny a pak zmizí a objeví se zase někdy nepravidelně, opravdu to dohledat není tak snadné.
×
×
 • Create New...