Jump to content

Marek-26

Administrátor
 • Content Count

  3,531
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

Everything posted by Marek-26

 1. Já bych jen rád řekl, že to, že to UPC neřešilo aktivně neznamená, že kdyby chtělo, tak si to jednoduše nemohlo dohledat.
 2. Zatím se plošné rušení TV Start nechystá a její zpoplatnění extra též ne. Jako bezplatný doplněk k internetu je to i proto, že UPC ušetří za filtrování zákazníků. Ovšem v některých lokalitách TV Start není a nebo se bude rušit.
 3. Je ve smlouvě či VOP někde výčet toho, jaký způsob platby UPC umožňuje? Není, nejedná se tedy o zhoršení smlouvy
 4. Už delší dobu UPC zapůjčuje až 4 zařízení resp. poskytuje na smlouvu max. 4 zařízení pro příjem DTV.
 5. U Vodafone přes SIPO platit nepůjde. Od kdy to nepůjde se nedá přesně říci, záleží, kdy bude klient převeden do systémů Vodafone. A věrnostní období na tom nemá vliv.
 6. @Adolf.Shitler Beru popisky, kde je DVB-C/C2, skutečnost jsem samozřejmě nezkoumal. Ano, rozdíl tam je, ale při sledování seriálu typu Přátelé je to vlastně úplně jedno.
 7. @Honza333 David už tu ani v UPC nepůsobí. Jinak technicky by asi šlo v DVB-C šířit 4k kanál, viděli by ho jen ti, co mají 4K televizi a CA modul (pokud by byl kódovaný). @Adolf.Shitler TV s DVB-C2 tunerem se docela prodávají, těch lidí by bylo asi více. Někde jsem viděl studii ze které vychází, že Full HD a více v televizním vysílání ocení prakticky jen muži do určitého věku, než se jim začne zhoršovat zrak. Pak už si výhody Full HD neužijí. U žen vyšlo, že je jim jedno, zda je to SD či HD, že ty detaily prostě nevnímají. Bylo to tam vysvětlováno vývojem lidí, že za to může náš vývoj už od pravěku.
 8. Počkat, technik psal, které nefungují nebo přestali fungovat. Tedy buď tam ten kanál je a nejde nebo tam byl a zmizel z nabídky. Alespoň tak jsem to pochopil já. Nikdo tu neříká, že má vypisovat rozdíl mezi DVB-C a Horizon Go. To je zbytečné, to je jasné z dokumentu, na který jsem dával odkaz.
 9. Když přijde Eurosport s 4K kanálem vysílajícím olympiádu, tak pak bych ho v nabídce viděl mnohem raději než promo smyčku. I přes to, že si doma 4K nepustím 😁
 10. Já nevím, dát promo smyčku ve 4k nedává smysl. Zaplácne se tím jeden mux a ti, co mají 4k televizi a CA modul (naprostá minirota zákazníků), se na to párkrát podívají. Kdežto duplicity v SD využije mnohem větší množství zákazníků. Ti, co mají CA modul v TV bez podpory h.264, boxy bez HD atd. Dále v některých lokalitách se frekvence muxu s HD kanály kryje s frekvencí z vysílače a tak je lepší koukat na SD kanály atp. Ještě bych pochopil zařadit plnohodnotný kanál ve 4K, ale z aktuální nabídky se nenabízí nic, co by za zařazení stálo (sledovanost 0,0...).
 11. Jak jsem psal, přepis neznamená, že získáte stejné výhody jako původní zákazník. Dám příklad. Ve skutečnosti původní zákazník má třeba 300Mbps internet, jen k němu má na nějakou dobu booster na vyšší rychlost. Při převodu se booster přenášet nemusí. Každopádně po zaslání dokumentů je nový potencionální účastník informován o případných změnách (např. již nelze převést Horizon DVR box).
 12. Zas na druhou stranu firmy potřebují mít jistotu stabilního příjmu po celý rok. Věřím, že i proto byla tato množstevní sleva poskytována rovnou poměrnou částí každý měsíc. Jinak by to mohlo být stylem, že po 9 měsících budou další tři např. zdarma. Ale pak by UPC mělo tři měsíce v roce výpadky příjmů. Ona to bude ve výsledku kombinace všeho možného dohromady.
 13. Já spíše myslel z toho pohledu, že to VF nemá a tak to nebude chtít zavádět (ať už z jakéhokoliv důvodu), nehledě na nový ZoEK. Třeba se jednou konečně dostaneme do stavu, kdy to tady nebude jak na arabském tržišti a slevy nebudou existovat. Ještě chápu nějaké balíčkové slevy (víc produktů, levnější výsledná cena) a třeba první měsíc zdarma na vyzkoušení. Ale tak to vidím já a většinou když tohle řeknu, tak na mě koukají jak na exota.
 14. Ještě taková úvaha. Třeba VF zruší věrnostní slevu a nebudeme muset sledovat, co se v podmínkách změnilo atp.
 15. Nepíšete ani jaký modem máte, žádné bližší info. To se pak těžko takhle na dálku radí. Každopádně modem není online, jakmile po restartu nenajede, vždy rovnou volejte na UPC a nečekejte několik dní. Technická podpora UPC funguje non-stop, takže byste se měl dovolat prakticky kdykoliv. Termíny na SC když zavoláte cca do 18h mívá UPC na následující pracovní den, čili když si dnes zavoláte, budete mít zítra technika.
 16. Už nějakou dobu jste pod Vodafonem. Ten je vlastníkem UPC. Teď dojde jen k odbourání mezičlánku. Tím, že se změnil majitel nebo se změní název, to opravdu není důvod k předčasnému ukončení. Zákon pamtuje na to, že nesmí dojít ke zhoršení podmínek (smlouvy, VOP) vůči zákazníkovi. Jestliže se podmínky nemění k horšímu, není ze zákona možnost předčasného ukončení.
 17. @hrochada To je sice hezké, ale to by musela být možnost síť takto regulovat. Navíc je zde i omezení na straně modemů. Ty mají většinou jen 4 kanály pro upload. Teoretické maximum je tedy něco málo přes 100Mbps. @Zlaťák Jenom, když je změní k horšímu. Měnit se budou určitě, minimálně se se změní logo, název firmy ... a patrně i nějaké nové zákonné úpravy.
 18. @Mikyner Jelikož je Vodafone je nástupnickou organizací, není z tohoto pohledu důvod pro nedodržení původního smlouvního závazku mezi Vámi a UPC, VF totiž všechny tyto smluvní závazky přebírá.
 19. U přepisu jde o to, že není výpovědní lhůta, nedoplácí se věrnost a v případě, že není třeba měnit zařízení, tak se dá provést bez výjezdu technika. Ale samozřejmě to neznamená, že zůstanou i služby přesně tak, jak byly. Je dost možné, že když na původní smlouvě bylo nějaké staré zařízení nebo starý tarif, tak ho bude chtít UPC změnit.
 20. No moment, dostáváte to, co jste objednal. Objednal jste si DVB-C nabídku a k tomu máte Horizon Go a nikde není psáno, že to je 1:1, naopak v tom dokumentu co jsem dával odkaz je přesně napsané, který kanál je v Horizon Go.
 21. @hosolar Jelikož pro nahrávání musí mít UPC souhlas od provozovatele kanálu a některé kanály se sledovaností nula nula prd se nevyplatí na Horizon Go udržovat.
 22. Nechtěli, při nezaplacení jedné faktury neposílají ani upomínky. Až při nezaplacení druhé.
 23. @honziik Proto přijde ED3.1 (brzy, tam se zvedne opět hlavně download) a poté ED4 (a tam už se bude zvedat i upload, ale zatím to vypadá, že na úkor televize).
×
×
 • Create New...