Přejít na obsah

Marek-26

Administrátor
 • Počet příspěvků

  3 900
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  70

Vše od uživatele Marek-26

 1. Marek-26

  Typ modemu

  Co je na druhé straně těch kabelů nevím. Každopádně jeden z těch kabelů bude přívodní, další 4 povedou do zásuvek po bytě, abyste mohl využíval DVB-T či DVB-C signál pro TV. Jestliže jsou všechny 4 výstupy označeny jako data, pak nemají odfiltrované zpětné kanály a u všech těch 4 zásuvek můžete zapojit i modem.
 2. Marek-26

  Typ modemu

  Modemy prodávalo UPC (bílý Compal, verze Liberty Global), to zaniklo sloučením s VF. Doufám v obnovení prodejů ve chvíli, kdy i exUPC služby půjdou navádět do Vodafone systémů. Pak by se mohl prodávat černý Compal (verze Vodafone).
 3. Marek-26

  Výpadky

  @hudson161A co Vám řekli na technické podpoře Vodafone?
 4. Marek-26

  Typ modemu

  Momentálně to nelze. Bylo to možné a zase by mělo být. Jediná možnost je sehnat použitý Compal, před koupí ověřit, že se jedná o prodejní kus od UPC. Jiný modem Vám nenavedou.
 5. Ten člověk, se kterým jsem řešil je na dovolené. Zkusím ho dohnat, aby prověřil.
 6. Více než 4 porty neočekávejte.
 7. Marek-26

  IP rozsahy

  V každé lokalitě je to jinak. Jaké rozsahy mělo UPC přiřazené se dá najít normálně na internetu.
 8. Spíše tady hrozí, že ho ten prodejce neobslouží a šoupne ho zpět do správné fronty.
 9. Marek-26

  Porušený kabel

  Ale povolení k výkopu, rozebrání či rozkopání chodníku potřeba je.
 10. Marek-26

  Porušený kabel

  @bartaZdravím, Vodafone musí posoudit náklady, jestliže jde přes cizí pozemky, tak i případná povolení atd. Až to zhodnotí, jsou 3 možné výsledky. 1. Vodafone opraví na své náklady a Vy nic hradit nebudete. 2. Náklady přesáhnou maximální částku, kterou je Vodafone ochoten vydat za připojení a co je nad tu částku, to Vám předloží k úhradě jako podmínku k připojení. 3. Vodafone shledá připojení technicky, administrativně či jinak natolik náročné, že do něj nepůjdou ani s Vaší finanční spoluúčastí. @DragokazovTaky si mohl objednat internet přes mobilní data nebo telefonicky. Není to jedno? Nepíše ani zda si objednal službu pro rezidenty nebo B2B. UPC poskytoval na drtivé většině internet technologií FTTx, tak co je za problém? Někde FTTH, jinde FTTB, FTTN, FTTC ...
 11. Ahoj, zkuste se prosím odhlásit z Moje UPC a znovu přihlásit. Pak by měla být volba již aktivní.
 12. @SkippiMáte pravdu, nefunguje. Zkusím se na to v pondělí zeptat, zda bude možné z UPC prostředí tento modem restartovat přes moje UPC. Když ho máte po ruce, stačí na pár sekund vytáhnout z elektřiny, ale mimo domov to jaksi není proveditelné (pokud nemáte chytrou zásuvku).
 13. Může to ještě někdo prosím ověřit? Když jsem se na to včera ptal, tak je to prý OK.
 14. @zajdeePři druhém kontaktu už bych na to raději kývnul 🙂 UPC se snažilo několik let vyměnit všechny staré boxy (Handan) a modemy (hlavně ED2), což se jim doteď nepodařilo. UPC ale tyto boxy a jejich podporu v systému mělo. Vodafone to mít nebude (navíc má vše od LGI pronajmuté a počítám, že za to dost platí), aby nedali jasné datum ukončení a aby se dostalo na všechny s termíny či se zařízeními (za dob UPC se několikrát stalo, že zařízení byla nějakou dobu nedostupná). Jo a nemyslím si, že by VF vypovídal smlouvu, nebudou k tomu mít důvod. To, že máte nějaké vlastní nefunkční zařízení není z jejich pohledu důvod, aby oni ukončovali smlouvu, zvláště, když nabízí řešení.
 15. @Ch@ronNikdo neříká, že máte skákat nadšením nebo podobně. Ale je to Vaše zařízení bez podpory, záruka na něm skončila. To je to riziko koupě. Co budou říkat ti, kteří mají odkoupený Dawn za 5000,- a nebudou ho moci též využívat? Zkuste vidět sklenici poloplnou, nikoliv poloprázdnou. Na platbách UPC jste díky použití vlastního modemu ušetřil.
 16. @Ch@ronBuď rád za těch 50Kč a nespekuluj.
 17. @homberg neřekl bych, že to má na sebe vliv. Není to tak, že budou nasazovat ED3.1 až jim dojdou ED3.0 modemy :) obě ty technologie pojedou ještě delší dobu vedle sebe. Vodafone a předtím UPC mění prvky sítě po celé ČR, aby bylo možné ED3.1 využít na co největší části sítě. Naopak si myslím, že ED3.1 modem bude jen k odpovídajícímu tarifu a nepůjde si o něj zažádat k nižšímu (domněnka).
 18. Teoreticky by se o kousek výše dal upload navýšit, ale znamenalo by to další obří investice, které by se promítli do ceny. Ono se to nezdá, ale VF během Corona krize masivně investoval do infrastruktury, konektivity atd. Spousta lidí na HO, zvýšený upload ...
 19. Abych tu uvedl na pravou míru některé dezinformace. Vodafone i nadále používá ED3.0 na tom se nic nemění, na podzim bychom se měli dočkat ED3.1. Podporovány jen přestanou být některé druhy modemů. Konkrétně ED2 modemy (spousta značek a modelů, nebudu je všechny vypisovat), a pak některé druhy ED3.0 modemů, konkrétně značky Cisco, UBEE, Motorola, Arris. Snad jsem na žádnou z těch značek ED3 modemů nezapomněl. Dohromady jsou to skoro 2 desítky modelů. A netýká se to jen prodejních modemů, ale i pronájmových. O důvodech můžeme vést dlouhosáhlou diskuzi, ale dost to bude souviset například s tím, že s těmi modemy například dokážete škodit všem lidem ve stejném uzlu a i sami sobě (např. Cisco umí 8 kanálů, ale jen ty, které jdou přesně po sobě, ED3 Motoroly mají jen 4 kanály pro down ...), licenčními poplatky, platbami za FW a různá softwarová řešení a middleware, přechodem na nové systémy, kde implementovat podporu by znamenalo hodně času a peněz navíc atd. @mpetr Poplatek je jen za snížení na 50Mbps internet. Z 300 na 150 se nic neplatí. Je to prostě pokrok, také jste si kupovali nové televize nebo boxy kvůli DVB-T2, nové recievery pro příjem satelitu z důvodu změny kódovacího sytému atd. A za nějakou dobu operátoři začnou vypínat 3G sítě, takže i smartfony, které nejsou tak staré a jsou plně funkční, ale nepodporují buď vůbec nebo ty správné frekvence LTE (4G), budete moci vyměnit, jelikož na mobilní data (2G) to bude nepoužitelné. Mimochodem vypínání 3G už Vodafone oznámil: https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/technologie/vodafone-3g-vypnuti-site-4g-5g_2007081317_ako
 20. Nebo kabel drží v ideální pozici, jak naznačovali výše. Zkusil bych s ním v celé délce zahýbat.
 21. Marek-26

  Jak naladit ČT3

  Jak se řeší v tématu EPG, chyba byla odstraněna. Že by nějaká chyba při importu dat?
 22. Marek-26

  EPG

  EPG (čísla dílů) jsou opravené.
 23. Horizon Go poskytuje klientům Liberty Global (dřívější majitel UPC). Stejně tak HBO GO neposkytuje zákazníkům VF.
 24. Až na to, že na tomhle žádný vývojář z VF nedělá.
×
×
 • Vytvořit...