Jump to content

Marek-26

Administrátor
 • Content Count

  3,278
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  32

Everything posted by Marek-26

 1. UPC reklamy do vysílání nevkládá a nemá z nich žádný zisk. Svou stížnost můžete směřovat na společnost Nickelodeon resp. Viacom, která je vlastníkem tohoto kanálu. Předpokládám, že reklamy jsou způsob, jak zaplatit za dabing pořadů (tedy za českou mutaci).
 2. Já jen píšu, jak se věci mají, že omílání tady, na FB nebo kdekoliv jinde je k ničemu. Jak už se tady psalo, minimálně do převzetí Vodafonem či zamítnutí ze strany EU se nic velkého dít nebude. A po převzetí Vodafonem nepočítám s tím, že pro ně bude tohle top priorita, budou mít dost starostí s jinými věcmi. No, zatím to u nás nejde a já jsem třeba rád, že tu máme možnost využívat ten Chromecast, protože ovládat cokoliv přes klasický DO k televizi je většinou k vsteku a to často u našich mám možnost pracovat s tím LG ovladačem, co je zároveň ukazovátko a i to má k pohodlnosti daleko. Pro mě kolikrát lepší streamovat např. Youtube z mobilu, než najet v TV a snažit se něco někam psát.
 3. Kam výše? Do LibertyGlobal, které nás prodává? Do Vodafonu, který vlastně zatím neví, zda nás bude moci převzít a tak ani nemůže o ničem rozhodovat (do rozhodnutí EU se musí chovat jako konkurence)? Myslíte, že pár set lidí z několika set tisíc lidí je silná zákaznická poptávka? Máte pocit, že já nebo David či desítky zaměstnanců UPC ČR by také nebylo rádo, kdybychom to tu už měli? Nevím jak u Apple, ale u Androidu existuje alespoň Chromcast a ovládat Horizon Go z mobilu či tabletu mi přijde lepší, než pomocí dálkového ovladače. Jak se říká, lepší jak drátem do oka 🙂
 4. Od UPC už vyjádření bylo. LibertyGlobal (LG) se rozhodlo aplikaci pro AndroidTv prozatím testovat jen u bratrů na Slovensku. " Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat." Aplikace na jiné systémy (tedy kromě Apple a Android) Liberty Global patrně nevyvíjí, nezahlédl jsem někde zmínku, že by na něčem takovém pracovali v jiných státech např. také to vypadá, že LG provádí nyní výprodej v Evropě. Jen za poslední dobu - Rakousko prodali T-Mobile, ČR, SRN, Maďarsko a Rumunsko prodali Vodafone (čeká se na vyjádření EU), Satelit (UPC DTH a Freesat) prodali, Švýcarsko prodávají Sunrise. Zůstane jim tedy jen UK, Irsko, BeNeLux, Polsko a SK (jestli jsem na něco nezapomněl). Dalších trhů kde působili se též zbavili (měli podíly ještě někde ve skandinávii a možná i na severovýchodě evropy). Prodali ChelloMedia (vlastníka různých kanálů) AMC a mohli bychom pokračovat asi i dále.
 5. To není nesmysl. To je ekonomický fakt. Nikdo netvrdí, že vytvořit navíc aplikaci na AppleTv a AndroidTv ve chvíli, kdy jsou mobilní verze je o tolik náročnější a dražší. Ale vytvářet na x verzí Tizenu, WebOS, My Home Screen atd. od nuly znamená hodně práce, hodně času a hodně peněz včetně následné údržby. Navíc se opět dostáváme do začarovaného kruhu, kdy bez schválení korporátu se nic neudělá už jen z důvodu toho, že celá platforma Horizon je vlastně korporátní záležitost, nikoliv lokální.
 6. Jde o to, že vytvářet aplikaci na x desítek značek televizí s desítkami systémů se nevyplatí. AndroidTv aplikace se testuje na Slovensku, jestli se někde testuje Apple, to nevím (jabko nemám, nesleduji).
 7. @Evzen Info je od člověka z technické podpory UPC. Jestli existuje nějaký oficiální zdroj, pak o něm nevím. A k tomu dalšímu se raději vyjadřovat nechci. Ale nikdy jsem neviděl changelog k FW ať už k boxům, modemům či snad CMTS (dle Vaší logiky by Vás UPC mělo informovat o veškerých změnách v nastavení, výměnu technologie na trase k Vám atp.). @sodekcz A na Technicoloru je něco špatného (pro rychlosti do 300Mbps)? @quadra2030 No spíše než dálnici bych to viděl na železnici. A tam už může těch limitací být více. Nestačí jen mít stejný rozchod kol. Navíc otázka, jak je to s různými licenčními poplatky, kompatibilitou s jiným SW a HW na síti, vytvářením speciálního konfiguračního souboru atd.
 8. Zeptal bych se na UPC, jaké podmínky má mít ta sleva, kterou máte. Jestli je časově omezená nebo zda o ni nepřijdete porušením něčeho (třeba neplacením včas) atd.
 9. No, je to prostě kus železa poháněný jedničkami a nulami. Hlavní je, že to pomohlo.
 10. Jestliže máte Compal v Bridge módu, budete moci udělat ping na zařízení do něj napojená. To předtím nešlo. Tedy jestli máte verzi, která končí 5p4-NOSH
 11. Já ti nevím, ale ceník je až na marketingové akce identický. Jestli hledáš něco, co se skrývá ve fakturách, pak bez jejich náhledu těžko cokoliv soudit.
 12. Jako aplikaci pro Win10? Ta mi jde v pohodě, program najede za chvíli, ze začátku nízké rozlišení, ale do 5-10 sekund pak už krása. Jakou verzi máte? Já mám 180.41.0 resp. 2.9.1.0
 13. Úplně nejdříve bych zálohoval nastavení a udělal tovární reset. Poté bych zkusil nastavit jeden port / jednu službu. Pokud bude fungovat, zkusil bych nahrát uložené nastavení. Když by po nahrání uloženého nastavení nefungovalo, udělal bych znovu tovární reset a vše nastavil znovu. Kdyby nefungovalo ani po továrním resetu a nastavení jedné služby, kontaktoval bych UPC.
 14. @Lev 1974Viz příspěvek od uživatele Retiree
 15. Již několikrát byly problémy vyřešeny. A zase se další objevily.
 16. Wi-Free vysílá na sterjném kanálu, co standardní síť na modemu. Tedy nic zbytečně do vzduchu nesmaží. Tedy kromě pár bitů informací navíc a jedno SSID.
 17. S problémy jsem se nesetkal, na mobilu a NTB jedu výhradně na 5GHz pásmu. Je fakt, že modem je restartován 1x až 2x za měsíc (vždy, když odjíždím na delší dobu z domu). Naposledy jsem sledoval náročnější video stream při IEM Katowice a kromě občasného spadnutí kvality videa na pár sekund jsem nic nezaznamenal. Můžete mi zkusit napsat, co sledujete, když to udělá? Bohužel, dost těžko se hledá chyba, která se objevuje nepravidelně a nedá se zreplikovat.
 18. @vpa Cisco EPC3925 má slabý HW, takže neuNATuje víc jako těch 150 cca většinou.
 19. Běžný jev to rozhodně není. Jak jsem psal jinde, je tam patrné nějaké rušení té dané frekvence.
 20. No, mělo by stačit jim napsat. Změnu myslím můžete provést max. 1x měsíčně. Pokud to chcete hned, je lepší zavolat.
 21. Pokud byste chtěl úplně nový, pak jedině Compal koupit. U pronájmových zařízení se používají i repasovaná zařízení (můžete mít i štěstí a narazit na nový). Co se týče HW verze, pak to klidně může být jen starý štítek, ale vevnitř může být už dávno něco jiného. CO se týče toho kanálu 9, pak ho asi někdo ruší, proto tam jsou ty hodnoty vyšší. Může to mít i souvislost s horší odezvou. Aby šel internet na modemu, musí si po přihlášení do sítě UPC stáhnout konfigurační soubor. Ten se sestavuje pouze pro zařízení, která jsou navedená na smlouvu klienta s odpovídajícím tarifem. Cisco nyní není registrováno v síti UPC a nedostane tak tedy konfigurační soubor. Nemusíte nutně fyzicky vrátit Compal, abyste vyzkoušel Cisco, UPC by Vám mělo být schopno prohodit je v systému zpět. Samozřejmě to není hned a i zde platí Murphyho zákony 🙂
 22. On ten přepínač většinou moc nepomůže, protože systém stále vykazuje rootnutí.
 23. @Medvěd Jak můžete pomoci? Přečtěte si prosím první příspěvek.
 24. V Holandsku ho představili, začne se nyní testování, kdy se dostane k malému počtu zákazníků. Po Q1 se uvidí, co tam bude dál. Řekl bych, že na Slovensko se v následujících pár měsících nedostane.
 25. Na verzi 1903 se mi zdá vše OK. Prohlížečů několik. Ale Tapatalk mi občas nepřečtené příspěvky načítá nějak dlouho.
×
×
 • Create New...