Jump to content

Marek-26

Administrátor
 • Content Count

  3,405
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

Marek-26 last won the day on November 6

Marek-26 had the most liked content!

About Marek-26

 • Rank
  UPC ambasador
 • Birthday 08/05/1987

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Komplet
 • UPC datový limit na mobilu
  Neomezeně
 • UPC volné minuty na mobilu
  Neomezeně
 • UPC volné SMS na mobilu
  Neomezeně
 • Zařízení od UPC
  Compal, HZN USB
 • Místo odběru služeb UPC
  Brüx/Praha

Recent Profile Visitors

4,117 profile views
 1. Prvně zjistěte MAC nebo sériové číslo modemu. Poté zavolejte na UPC a zjistěte si, zda se jedná opravdu o odprodané zařízení od UPC ČR a je uvolněné. Pokud ano, pak Vám ho až řeknete navednou během pár hodin.
 2. Každopádně je to prodávané dost pod cenou. A ethernetový port to bude asi opravdu mít 10/100.
 3. Jestliže si chce nový majitel či nájemce bytu zřídit novou smlouvu, UPC mu to umožní i když v bytě dobíhá nějaká stará smlouva (stačí doložit nájemní smlouvu nebo být zapsaný v katastru). Předpokládám, že původní nájemce si zařízení při stěhování odnese, přeci jen jsou buď jeho odkoupené a nebo pronajaté a musí je vrátit, aby nemusel platit pokutu či náhradu škody. Tohle platí myslím od začátku věrnosti. Každopádně pro tyto případy nabízí UPC řešení a tím je přepis smlouvy z původního nájemce na nového. To znamená, že původní smlouva se ukončí ke dni připojení nové. Pak ten původní nájemce nemusí ani doplácet věrnost. @homberg Tak nemůže být nový nájemce penalizován za to, že si původní nájemce nepodal u UPC včas výpověď nebo nechává doběhnout věrnostní období.
 4. Nevím, já ji běžně dosahuji (na těch pár sekund, co to potřebuji) a ze 4G mi to nepřepíná, pokud je LTE síť dostupná. A ve vlaku bez WiFi je to jiné než jinde? Ve vlaku potřebuji mít na mobilu větší rychlost? Jestli myslíš kvůli tomu, abych si udělal hotspot a připojil se třeba s PC, pak opakuji, na to ten tarif není. Navíc třeba na trase Praha - Ostrava mi tedy LTE často vypadávalo (jak T-Mobile, který sdílí síť s O2, tak i u Vodafone). A to zrovna nemluvím o údolí Tiché Orlice. Běžně na cestách dělám hotspot 3-5 lidem pro mobily/tablety a bohatě nám to stačí. Ano, nikdo tam nesleduje Netflix ve 4k. Stejně tak si při vhodném nastavení NTB s Win10 můžu pracovat a ta rychlost mě nijak neomezuje - nepotřebuji tahat či odesílat xGB do Cloudu. A dokonce si i na NTB pustím klidně HZN GO či YT (u toho samozřejmě nic jiného cíleně nestahuji / neodesílám). Závěr je tedy takový, že tyto tarify jsou určeny pro jedno mobilní zařízení, nikoliv pro sdílení s dalšími. Stále máš možnost si pořídit úplně neomezený tarif (bez FUP, bez limitace rychlosti).
 5. To, že se budete stěhovat je vaše rozhodnutí, nikoliv UPC. Uzavřela jste smlouvu na konkrétní adresu a Vy ji tam chcete ukončit, nikoliv UPC. Ano smlouvu lze přestěhovat, v takovém případě se věrnostní sleva nevrací. Píšete, že nakonec, jelikož je to pro vás výhodnější, smlouvu dodržíte a dokončíte smluvený rok, abyste měla na věrnostní slevu nárok. Pak tedy nevím, co je v nepořádku.
 6. Není zač. Rozdíl mezi SoHo (Small Office, Home Office) tarifem tedy pro živnostníky a podnikatele je v tom, že SoHo má minimální nabízenou a zaručenou úroveň kvality stejnou. A samozřejmě jsou i rozdílné tarify co se týče rychlostí (a další věci k tarifu jako je FixIP, emaily, web ...). Když budeme konkrétní, tak aktuálně nabízí UPC pro SoHo segment tarif 350/40 a tam bych se s Technicolorem bál, že nebudu dosahovat maximální rychlosti jak v u downloadu, tak v případě uploadu. Pro download má tento modem 8 kanálů, což při šířce 8MHz (EuroDOCSIS) dělá teoretických 50Mbps. Celkem tedy 400Mbps.
 7. @Slamb Já nevím, v čem pořád vidíš nepoužitelnost internetu v mobilu s omezenou rychlostí na 10Mbps. Ano, není to na to, dát si simku do 4G routeru, ale k tomu to není ani určeno.
 8. Jedna věc jsou laboratorní podmínky (rychlost WiFi v 802.11g také není 54Mbps), tedy teoretické maximum, realita je jiná. Navíc je to závislé i na desítkách prvků po cestě. Každopádně má 4 kanály pro upload a když budeme brát tedy tu teoretickou možnost, při šířce pásma 6,4MHz pro upload, je celková maximální teoretická propustnost 30.72 Mbit/s na jeden kanál, tedy pro upload jako takový to vychází na 27Mbps. To je teoretických 108Mbps, takže nevím, kde ve specifikaci vzali 131Mbps. Ale to jsme stále na laboratorních podmínkách, kdy je k CMTS připojen jen tento modem. Není asi problém s tímto modemem dosáhnout, při určité konstelaci, i to maximum, které UPC nabízí, tedy 50Mbps resp. o těch 5% více, co UPC nastavuje. Ale prakticky toho půjde velmi těžko dosáhnout (nejste na síti sám, nějaké to rušení atd.). Ale nezkoušel jsem to, modem ani tak vysokou rychlost od UPC nemám. Například modemy Cisco EPC3925 měly problém, že díky NATování byly schopny dát v downloadu max. 150Mbps (spíše méně). Každopádně si myslím, že součástí starosti o síť je i nenechat ji zbytečně přetěžovat a je zcela v pořádku si určit podmínky tarifu vs. zařízení. Dám teoretický příklad. Dejme tomu, že byste měl dva sousedy s ED2 modemy (umí využívat jen jeden kanál) s uploadem nastaveným na 25Mbps a vy byste měl ten TC7200 s uploadem nastaveným na 100Mbps. Každý ten soused by měl nalazený jiný kanál pro upload, ale byly by stejné jako ty, které máte nalazené vy (+dva jiné samozřejmě). Kdyby odesílali data, vy byste dosáhl max. 50Mbps, protože zbytek by vytížili oni.
 9. Tak to jste jeden z mála, co tohle říká :-D většina řekne něco ve smyslu, že je to na UPC, aby mu zajistila kvalitní příjem, tedy myšleno zadarmo samozřejmě.
 10. HD DVR box potřebuje být připojen na datový výstup i když přes něj internet nejde. Stále komunikuje jako modem se servery UPC (zpětné shlédnutí, archiv atd.). UPC nyní dává tyto druhy zásuvek, je tam vyšší frekvenční rozsah (do 1200MHz) z důvodu plánovaného ED3.1 a oba výstupy jsou datové, aby mohl být připojen HD DVR box a modem Compal zároveň. Od zásuvky směrem k bytu byste neměl do rozvodů zasahovat, ale ... Ve vašem případě by bylo ideální sehnat něco s 3 výstupy z toho jeden televizní a dva datové. Nevím, jestli se něco takového dělá. Pak bych sháněl něco se 3 datovými výstupy s frekvenčním rozsahem 5-1200MHz a co nejmenším útlumem a k tomu filtr zpětného směru, který bych připojil na jeden z těch výstupů, který půjde do TV s CA modulem.
 11. A na jakém zařízení to dělá? Resp. přes co to pouštíte?
 12. Jde o to, že tarif Klasik není to samé co tarif Klasik vč. Horizon Go nebo Klasik k internetu vč. Horizon Go. Jsou to různé tarify jen mají podobný název a stejný obsah kanálů v DVB-C. Mají většinou i rozdílnou cenu, dají se různě kombinovat s dalšími službami resp. většinou ty starší tarify se již kombinovat nedají a je nutné přejít na nové portfólio služeb.
 13. @petrmet UPC poskytuje emailovou schránku, přihlášení přes web a poskytne domény a porty pro pop3, smtp atd. To, jak si to zadáte do různých emailových klientů je pak již opravdu jen na Vás a s prosbou o pomoc se musíte obrátit na podporu daného software. A co se týče blokace atd. přečtěte si pořádně email, který vám přišel, všechny informace v něm jsou.
 14. A to za předpokladu, že je signál dostatečný. Jinak taky technik může zjistit, že signál na 3 rozbočení není dostatečný a je to na bytový zesilovač ... https://www.upc.cz/pdf/pece-o-zakazniky/dokumenty/Cenik_praci_a_materialu_partnerskych_servisnich_firem.pdf
×
×
 • Create New...