Jump to content

Marek-26

Administrátor
 • Content Count

  3,381
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  37

Marek-26 last won the day on September 18

Marek-26 had the most liked content!

About Marek-26

 • Rank
  UPC ambasador
 • Birthday 08/05/1987

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 150
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC datový limit na mobilu
  Neomezeně
 • UPC volné minuty na mobilu
  Neomezeně
 • UPC volné SMS na mobilu
  Neomezeně
 • Zařízení od UPC
  Compal
 • Místo odběru služeb UPC
  Brüx/Praha

Recent Profile Visitors

4,000 profile views
 1. To je vždy na zvážení. Nový stojí 2020Kč a je s klasickou zárukou 2 roky. Ten modem samozřejmě vydrží déle. Když si vezmete pronájem, za 29 měsíců dáte tolik peněz, co za ten prodej. Zas na druhou stranu při pronájmu máte vlastně nekonečnou záruku a kdykoliv ho můžete vyměnit třeba za ED3.1 modem, který někdy v budoucnu přijde (kdy přesně nikdo asi neumí říci).
 2. Neexistuje, je to prostě už moc staré zařízení. Dalo by se možná s použitím režimu kompatibility zprovoznit, ale nezkoušel jsem to.
 3. Na tohle obnovení programů v Moje UPC vliv nemá. V Moje UPC si jen do sítě resp. na box zašlete informace o předplatném. To je celé, žádné zlepšení signálu a podobně tím nedocílíte.
 4. Takže by to měl být dle videa tento https://wikidevi.com/wiki/Arris_TG3442
 5. Jestliže jsou rozvody pod zateplením a nelze se k nim dostat, tak to patrně opravdu nepůjde. Povolení k zásahu do zateplení asi těžko UPC dostane a i kdyby ty náklady na to by byly velké, že byste stejně se spoluúčastí nesouhlasil. Zkuste zjistit, kde je rozvodná skříň UPC a zda by majitel domu povolil dotah vnitřkem. I tak počítejte s tím, že UPC má určitou částku, do které zákazníka připojí na své náklady.
 6. Free sítě nezabírají žádné kanály navíc, vysílají na stejném kanále, jako standardní síť.
 7. Nemohli, dokud EU neschválila, nebylo možné sdílet data atd. Museli se stále chovat jako konkurence pod pohrůžkami velkých pokud a zamítnutí sloučení. Nejde ani tak o to vymyslet služby a jejich kombinace, ale sloučení dvou rozdílných systémů (a min. desítek subsystémů), účtování, právní věci atp.
 8. Spíše počítejte s měsíci. Zatím se prakticky změnil jen vlastník UPC a spol. Vodafone se musí seznámit se vším možným a vymyslet jak to vše sloučit. Počínaje systémy, účtováním a konče třeba službami.
 9. Už nyní nabízí služby dohromady. Samozřejmě slučování bude stále hlubší až jednou značka UPC zanikne. https://www.vodafone.cz/neomezeny-internet-na-doma/?promo=hp:boxy-internet3:default:vttx https://www.upc.cz/mobilni-tarify/nabidka/mobilni-tarify/
 10. Ale často se stává, že se mobil připojí na 2.4, protože má delší dosah a na 5GHz se nepřepne, jelikož na 2.4GHz bude mít stále dobrý signál. Mě se osvědčilo mít jiné SSID pro ty sítě a nastavit si tu 5GHz jako přednostní, to znamená, že se mi na ní mobil, NTB atd. přepnou vždy, když je v dosahu.
 11. No, 4. operátor asi nepřijde. Kdo by zaplatil balík peněz za vstup na trh a několikanásobně více za vybudování sítě. O žádném takovém investorovi jsem zatím neslyšel. Není to sice neomezený internet, ale k UPC internetu se dá pořídit tarif s neomezeným voláním a sms a k tomu 4, 10 nebo 20GB za 397, 599 resp. 893Kč. A těch 10GB za 600 nebo 20GB za 900 není tak úplně strašný.
 12. No jo no, nějaký markeťák vymyslel a dost lidí na to slyší. Právě, že pro H.265 by se dalo označit jako 4K, jelikož minimální datový tok pro 4K v H.265 streamu je 15Mbps. Naopak pro H.264 je to nějakých 32Mbps. Já je nemotám dohromady, kdyby to bylo na mě, tak by takové výrazy jako HD internet vůbec neexistovaly. Ale lidi co tomu nerozumí si ve spojitosti s televizním vysíláním myslí, že HD je něco lepšího obecně, tedy i u Internetu (bohužel vlastní skutečnost). Jo a HD vysílání s bitrate okolo 2Mbps je při současných kompresních možnostech výsměch.
 13. Pod označením HD si představte, že je rychlost dostatečná pro přehrávání streamovaného full HD videa. Kdyby byla rychlost 20Mbps, pak by se dalo označit za 4K (pro H.265). Je to podobné, jako označení co používá O2 - Internet HD.
 14. Stejně tak již i Vodafone nabízí pevné připojení na síti UPC.
 15. Klidně mi adresu pošlete do SZ nebo zašlete fotku oné zásuvky s koaxiálním kabelem - z fotky by se mohlo dát poznat, zda se jedná o zásuvku UPC či nikoliv.
×
×
 • Create New...