Jump to content

Marek-26

Administrator
 • Posts

  4,444
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  104

Marek-26 last won the day on May 17

Marek-26 had the most liked content!

2 Followers

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  ∞ GB 10 Mb/s
 • Vodafone television
  Komplet
 • Vodafone devices
  Compal, HZN USB
 • Place of subscription of Vodafone services
  Brüx

Recent Profile Visitors

13,797 profile views

Marek-26's Achievements

Grand Master

Grand Master (14/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter
 • Week One Done

Recent Badges

269

Reputation

 1. Zdravím, možná si již někteří z vás všimnuli, že po aktualizaci fóra přestal fungovat Tapatalk. Bohužel není kompatibilní s novou verzí fóra. I v minulosti spousta věcí díky Tapatalku nefunovala či nebyla funkční v Tapatalku. Vzhledem k nízkému využívání tohoto pluginu/aplikace bylo rozhodnuto, že bude vypnuta úplně a nebudeme se již snažit ji v budoucnu zprovoznit. Pro ty z nás, kteří v mobilu preferují aplikaci před prohlížečem, je možné využít aplikaci Invision Community: Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.invisioncommunity.app iOS: https://apps.apple.com/au/app/invision-community/id1469957435 Design fóra je fully responsive, v mobilních prohlížečích je tedy dobře čitelné a použitelné. Děkujeme za pochopení
 2. @Evzen No, většinou to víš, alespoň kontinent. Ideálně v rámci maximální paranoi bys měl zálohovat do Cloudu na jiný kontinent. A když datacentrum vyhoří, začne v té zemi válka, prožene se tam hurikán atp. stále máš ještě tu lokální zálohu, kterou začneš hned uploadovat jinam. Což mi připomnělo jeden audit, kdy byla firma pochválena, že zálohuje fyzicky na servery v ČR (kombinace jejich serverů a těch v pronajatém datacentru), do USA a do Indie. Jaké bylo překvapení, když nám řekli, že do Indie nic nezálohují a přišlo se tak na průmyslovou špionáž 😄 ale to už je zase OT.
 3. @zka No, ono je to složitější. Navenek je Horizon Go (myšleno celé VOD, tedy Horizon Go, My Prime a zpětné shlédnutí) jedno, ale ve skutečnosti jsou to dva subsystémy. Jeden pro HD DVR box a druhý pro web, aplikace a HD USB boxy. Pozornější si mohli v minulosti všimnout, že se občas stalo, že ve videotéce pro web atd. byly věci, které ještě v HD DVR nebyly nebo že některé výpadky Horizon Go postihly jen jednu skupinu a druhou ne. Takže zákazníci s HD DVR jsou už několik měsíců kontaktováni ohledně výměny boxů a převedení do nových systémů. Tyto subsystémy vypne LGI nejdříve. @Ivo Mašek Spojují se posty, pokud ten předcházející je od stejného uživatele. Na fóru nefunguje žádná AI, která by to rozlišovala. Na to, kolik těch zařízení mělo být vyměněno a na to, že Vodafone musel většinu věcí vyvíjet od nuly, telefonní službu ještě před pár měsíci neuměli zprovoznit a počty zařízení atp. dopředu neznali (jak UPC tak Vodafone dodržovali striktně pravidla, jinak by jim hrozila velká pokuta a zamítnutí obchodu), tak to relativně stíhají (myslím tím migrace zákazníků z HD DVR). O tom, že by to mohlo být mnohem lepší a průběh hladší nemá smysl polemizovat. Ten termín ukončení byl jasně dán smluvně a podpora se odrážela v prodejní ceně. Samozřejmě prodloužit by to asi šlo, ale LGI by si za to řekla nekřesťanské peníze a v globálu kvůli jednomu malému trhu, to prostě není relevantní možnost. Jinak z cca 2měsíčního používání boxu od Vodafone v době testů musím říct, že oproti HD USB boxu je to posun obrovský a co se týče srovnání s HD DVR jako boxu pro televizi je to posun též vpřed (už v době, kdy se dostal HD DVR box na trh, tak ta modemová část byla pro top služby nevyhovující), pokud nelpíte na nahrávání pořadů na fyzické médium (a skoro nekonečnou dostupnost nahrávky) a samozřejmě řazení kanálů či seznam oblíbených. Věřím, že u Vodafone boxu uvidíme postupem času též vychytávání nejpalčivějších problémů a za rok si tu budeme říkat, že není v globálu špatný. Co se týče připojení na můj Vodafone, pak ta aktivace občas pár hodin trvá a přihlášení do moje UPC je závislé na ukončení původní smlouvy v původních systémech – opět to pár hodin trvá, nejpozději by se mělo vypnout přes noc.
 4. Nóóó, Kolmogorov by asi nesouhlasil a popsal by celou tabuli výpočty, které by to dokazovali. Ale zároveň zde platí základní Murphyho zákon: „Co se může pokazit, to se pokazí" Je to stejné jako se zálohou dat. Také se doporučuje mít data kromě primárního úložiště na externím a poté ještě v cloudu někde na druhé straně světa.
 5. @Tube Ono je to trošku dáno i tím, že pro administrátory a moderátory jsou ty security policy už delší dobu přísnější, a tak jsem já tuto změnu třeba ani nezaregistroval.
 6. @Evzen Ano, to nebezpečí je tam vždy. Ale vždy je lepší mít prostě zálohu z jiného zdroje než obě ze stejného. Ta pravděpodobnost, že nebude fungovat DNS poskytovatele a Googlu zároveň je řádově nižší, než, že nebude fungovat DNS jen od jednoho z nich.
 7. @Wlassek Tomus popsal to, co mám třeba i já sám. DNS servery se nastavují primární a sekundární. Jeden tedy nechávám ten od operátora, druhý dávám Google (DNSSEC apod. pro svoje domácí potřeby nevyužívám).
 8. @Adolf.Shitler Ano a těch případů není zrovna málo 🙂
 9. Jakože prolomení hesla, zjištění emailu z profilu a útok na všemožné weby s pomocí tohoto hesla a přihlašovacího jména či emailu. Dost běžná věc, viz úniky LinkedInu, Dropboxu a další.
 10. @Ivo Mašek Zrovna u Vás mě to mrzí ... každopádně dnes byla porucha v tom smyslu, že se nespustila Vodafone Tv po registraci nového boxu. Takže na funkci živočicháře (exUPC služeb) to nemělo vliv. Jo a výměna HD DVR (cihly) musí být hotové fo konce července, pak to LGI prostě vypne.
 11. Materiálu je tu dost, čti a hledej.
 12. Modem bych zapojil přímo do zásuvky, k televizi by poté měl stačit jakýkoliv pasivní kvalitní rozbočovač. Před rozbočení bych dal ještě filtr na zpětný směr.
 13. Ale vždyť to tu zmiňujeme, že pokud nejste zmigrován do systémů Vodafone, tak to jde. Ale po migraci nebo založení nové smlouvy nikoliv.
 14. Aktualizace firmwaru potřeba je, bylo tu jen vysvětleno, že to nestojí jen na tom, ale hlavně na těch věcí v pozadí. Aktuálně možnost přepnout v nastavení na režim bridge chybí.
×
×
 • Create New...