Přejít na obsah
 • Sdělení

  • David - UPC

   Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

   UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

Marek-26

Members
 • Počet příspěvků

  2 799
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Days Won

  13

Marek-26 last won the day on 8. září

Marek-26 had the most liked content!

O uživateli Marek-26

 • Hodnost
  Pokročilý

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Brüx/Praha
 • UPC Internet
  Internet 100
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC Telefon
  nemám

Návštěvy profilu

404 zobrazení profilu
 1. HD MEDIA BOX

  A máte velký či malý box? Každopádně zařízení si v noci hledají aktualizace.
 2. Jaký modem použít s UPC?

  Pak se tedy ještě hodí dodat, že Cisca EPC3925 (WiFI) nezvládají díky HW více jak 150Mbps v režimu router. Do toho bych nešel (a prý dost pískají).
 3. Jaký modem použít s UPC?

  Compal není jen na 400+ rychlosti. Má výhodu i v dual 2.4 a 5GHz WiFi, je to investice do budoucna, kvůli více kanálům (jak na stahování, tak odesílání).
 4. Horizon Go

  Jak už se tu nesčetněkrát psalo, tak ne. Moc výrobců, moc systémů atd.
 5. Zadost o poskytovani sluzeb

  UPC tam musí se svým kabelem. Nemohou být tedy od aktuální adresy daleko. Když mi napíšete přesnou adresu, zjistím co nejvíce informací ať alespoň víte, zda čekat či nikoliv.
 6. Zvyšování rychlosti od října na 500mbps

  Hitron se v CZ nedostává.
 7. A co budou vysílat? Fashion TV ve 4K? Nebo nějaký kanál se smyčkou obsahujcí dohromady do 500h 4k obsahu celkem? A budete si ochoten za 4K připlatit? Mám na mysli jak za nabídku, tak za zařízení? A bude takových, co by si připlatili dost na to, aby se to vyplatilo zavádět? Teď teprve nedávno se ustálil kodek a specifikace UHD HDR vysílání. Jestliže na UHD nepřejde nějaký kanál u kterého to dává smysl a o který je skutečný zájem (třeba nějaký sportovní jako Eurosport), pak si myslím, že je lepší nejít cestou UHD za každou cenu. Některé starší zařízení, které se již chlubí tím, že UHD umí, tak neumí HDR nebo nemají potřebný HDMI výstup (HDMI 2.0a) atd. Stejně tak se objevují již 8K televize, ale zatím není HDMI 2.1 co by umělo přenášet 8K. Hlavní překážkou je, že není obsah. Bez něho nemá cenu zavádět. Ano, výzkumy hovoří jasně, že UHD ocení muži v nějakém věkovém rozmezí s dobrým zrakem. Ženy ve výzkumech vycházejí naopak, kvůli odlišnému vnímání obrazu u nich, nehledě na věk. A když televize umí dobře přepočítávat z Full HD, proč ne, ale zatím není dostatek obsahu.
 8. Aplikace Horizon Go pro Windows 10

  V CZ s tím velkým mediaboxem si můžu přes Horizon Go nastavit nahrávání nadálku.
 9. Hlavně u televizního vysílání, kde jsme omezeni kapacitou se UHD nevyplatí. Namísto 4 HD kanálů s dobrým datovým tokem bychom měli jen jeden UHD kanál. Kvůli UHD by to chtělo přejít na DVB-x2 (za x si dosaďte T, C nebo S) a navíc by musely televize a studia v krátké době obměnit kompletně techniku (všechny ani nemají vše na HD). A je vědecky dokázáno, že rozdíl mezi UHD a HD drtivá většina konzumního světa vůbec neocení. A ta komprimace u UHD vysílání je tak velká, že je někdy lepší upscalling některých televizí z kvalitního full HD. A tak bychom mohli pokračovat.
 10. COMPAL OPTIMALNE NASTAVENIE

  Napište přímo typ NTB, ale odhaduji, že tam bude WiFi karta s podporou 802.11n a ještě k tomu s jednou anténou (tedy teoretických 150Mbps).
 11. Tisková konference UPC, 5. září

  Smyslem tiskové konference byl rebranding, představení nové strategie a poodhalení novinek. V některém zde odkazovaných článcích psali, že to bylo pro celý region střední a východní evropy (ČR/SK, PL, RO, HU).
 12. Tisková konference UPC, 5. září

  Nový STB bude za dlouho (nejdříve bude uveden jinde), horizon TV aplikace nebude, upload je 30Mbit kvůli technickým parametrům EuroDOCSIS sítě a aby ho mohli garantovat všem, IPv6 už je a i nadále bude DS Lite, AXN HD bude až ho bude AXN mít kompletně v češtině. Všechno tohle tu už na fóru proběhlo.
 13. Tisková konference UPC, 5. září

  Abyste neměli moc velké očekávání.
 14. Tisková konference UPC, 5. září

  Tohle nejspíše nikdy nebude. Je moc výrobců televizí a moc software v nich. To se prostě nevyplatí dělat.
×