Jump to content

Dz

Uživatel
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

 1. Chystáme se přihodit do cizího překopu cesty jeden koax UPC - UPC spočítalo připojení domu (délka trasy 12m) na cca 80 kKč. Jako zázrakem se bude rozkopávat cesta a O2 dotahovat metaliku ze svého rozvaděče hned vedle rozvaděče UPC. Jaký kabel koupit? Našel jsem nějaké zemní koaxy, ale jaké má UPC nejraději? Třeba tady: http://www.ekpz.cz/vccje-75-725-rg-11-k ... kabel.html http://www.elektroherink.cz/Televizni-a ... kabel.html Je potřeba RG6 nebo RG11? Jak jej uložit? Nacpat do HDPE chráničky?
 2. V Brně na Polní plynaři dělali výkop a překopli zelený koax UPC. Výpadek začal v 8:54 (router mi udělal failover na ADSL), v 9:40 byl na místě chlap z Protsatu a v 10:15 mi router udělal failback na UPC. To je rychlost úplně nečekaná. U O2 by to trvalo týden - poslední výpadek na jedné z ADSL přípojek jsme měli v sobotu, O2 to opravilo až za 8 dní v pondělí.
 3. Podle nového ceníku s platností od 31.12.2013 se už neprodávají ani nepronajímají obyčejné (bridge) modemy. Jenom wifi verze. I pro UPC fiber business. By mě zajímalo, který manager - debil to vymyslel.
 4. Na STA je teď víc než na TV Mini - pouští do toho i satelit. Jeden víkend v měsíci na 3G přežiju, už jsme to vypověděli.
 5. U prarodičů používali UPC mini (v bytě se nedal chytit na prut DVB-T) a k tomu byl v ceně Internet 5M. Modem odkoupený. Internet jsem používal jenom jeden víkend v měsíci. Teď rekonstruovali STA a UPC mini nepotřebují. Internet mám 3G a dá se chytit i wifi od sousedů. Lze nějak ještě srazit cenu internetu 5M? Má smysl si koupit aspoň telefon za 25 Kč a zbytek vypovědět? (telefon od UPC se stejně nebude používat) Jsou ochotní jít s cenou nějak výrazně dolů?
 6. No nějaká určitě musí být - za 619 Kč bez DPH přece nic víc než připojení domácnosti nebo jednoho kanclu být nemůže. Karta 20US stojí 81 000€, licence pak na 5DS kanálů po 10 000€. Při kapacitě 50 Mb/s DS a 27 Mb/s US vychází variabilní náklad na rozšíření CMTS na 150€ plnotučného megabitu US a 40€ plnotučného megabitu DS. Někde na stránkách Cisca jsem viděl doporučení upstreamu omezit na oblast 2000 zásuvek při 10% využití internetu, tedy 200 modemů na US "kolizní doménu". Modem chytá 3US, takže odhaduju že se 200 účastníků dělí o 81 Mbps takže by na jednoho mělo být kalkulováno 0,4 Mbps pl
 7. Ví někdo, jaký je pro UPC akceptovatelný měsíční přenos na přípojce UPC Fiber Business 80? Je 500 GB/měsíc OK, nebo už začnou remcat a tlačit optiku? Jaká je ta hranice?
 8. Nově je v ceníku upload booster +4Mb/s za 50 Kč s dostupností pouze pro ED 3.0 modemy. Na lince mi ho ale odmítli zřídit s tím, že je jenom pro tarify 60 a 120. Podařilo se někomu zřídit?
 9. Pozoruji problémy při provozu SIP trunku od 802 přes UPC. Protistrana slyší hovor v pořádku (tedy uplink směrem k UPC je v pořádku) zatímco vnitřní strana si stěžuje na nesrozumitelnost hovoru (tedy downlink směrem z UPC je nekvalitní). Jakmile jsem začal hovory posílat přes záložní ADSL stížnosti na nekvalitní hovory ustaly. Zkusmo jsem opět směroval hovory přes UPC a opět byly stížnosti. Obě internetové přípojky (UPC i ADSL) jsou vyhrazeny pouze pro VoIP. Signál na UPC modemu je v pořádku bez ztrátovosti. Zdá se mi, že UPC začalo kromě omezování P2P sítí také šahat na VoIP. Poz
×
×
 • Create New...