Jump to content

janmichaelvincent

User
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutrální

About janmichaelvincent

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  -
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  -
 • Place of subscription of Vodafone services
  -

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Snažím se najít bližší informace ohledně rozdílů mezi CI a novějším CI+ a zaujala mě tahle pasáž na Wikipedii: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Common_Interface Neboli že CI+ modul bude fungovat i v CI slotu, pokud programy nepoužívají pokročilejší CI+ ochranu. Zajímalo by mě, jak to má Vodafone v ČR. Pokud vím, nějakou dobu už se používají moduly CI+, ale není mi jasné, jestli programy jsou "CI+ protected" či nikoliv. Předpokládám, že pro co nejširší podporu (i starších) televizí asi ne. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
 2. @Marek-26 Tak, v principu to asi znamená, že se nemůže lišit metoda samotného šifrování, ale jenom protokol pomocí kterého klient obdrží dešifrovací klíč. Neboli Vodafone box na toto asi používá internetové připojení. Jak funguje Conax ale netuším.
 3. @Marek-26 Tak tomu už vůbec nerozumím. Jak tam můžou běžet dva různé systémy kódování? Snad se ty šifrované programy kvůli tomu neduplikují...
 4. @Marek-26 Tzn. že nelze systémově zprovoznit u nového zákazníka DVB-C, nebo jenom DVB-C v kombinaci s modulem? Pokud bych jako nový zákazník dostal set-top box, bude to vždy jenom IPTV, přestože je tam koax vstup? Je v tom trochu zmatek teda...
 5. Nejsem sice nový zákazník, ale doteď jsem měl od Vodafone pouze internet. Dneska jsem si požádal o CA modul do pronájmu a nebyl s tím problém, takže určitě nějaké moduly mají. 😄
 6. @Honza333 Copak zeměkouli, ono úplně stačí, když třeba zodpovídáte za provoz cloudové služby, která má vyšší SLA, než to vaše domácí připojení. 😄
 7. Ano, to je hezká teorie, že musí zajistit...
 8. @Adolf.Shitler Thanks, Captain Obvious. Ano, je to na firmě. Takže až tu někdo příště napíše "potřebuju připojení k práci", první odpověď nemusí znít "tak si máš zařídit business připojení", protože se nebavíme jen o lidech, kteří sami podnikají, ale právě i o zaměstnancích.
 9. @Adolf.Shitler Já myslím, že na ISP tady padla akorát stížnost, že dělá údržbu v pracovní době, což právě vzhledem k současné situaci je celkem oprávněná kritika. Jinak ale souhlasím, že třeba LTE přes firemní SIM je realistické řešení záložního připojení.
 10. @Adolf.Shitler Hmm, spíše se zamyslet nad tím, že net k práci potřebuje spousta zaměstnanců, kteří mají garantovaný business tarif za normálních okolností v kanceláři. Jenže teď má řada lidí jaksi nucený home office.
 11. @MekliCZ Kdyby to byl modem, který dělá jenom jednu věc, ale za to ji dělá pořádně, myslím, že by se našli lidi, kteří by si za to připlatili. Pořád lepší aspoň nějaký výběr než žádný.
 12. Osobně si myslím, že běžný uživatel tím přechodem na IPv6 momentálně nic moc praktického nezíská (naopak ztratí tu veřejnou IPv4 adresu). Pokud tedy nevíte, proč byste měl chtít IPv6, zřejmě ji nepotřebujete.
 13. @Wlassek Pokud vím, tak noví klienti mají IPv6 aktivovanou už automaticky, ale zase nemají veřejnou IPv4. Stávající zákazník si pravděpodobně může o IPv6 požádat.
 14. @Ritchy Ne ne, už to zase změnili zpátky: https://www.vodafone.cz/podminky/nabidky-a-akce/podminky-nabidky-internet-s-50-a-30-slevou-mesicne/ Gigabit i pro stávající zákazníky, akce stále do konce května.
 15. https://www.vodafone.cz/podminky/nabidky-a-akce/podminky-nabidky-internet-s-50-a-30-slevou-mesicne/ Tak dnes upravili podmínky akce a zdá se, že stávající zákazníci už můžou dostat slevu maximálně na 500 Mbps tarif. Taky způsob, jak řešit nedostatek modemů...
×
×
 • Create New...