Přejít na obsah

marena

Uživatel
 • Počet příspěvků

  352
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  15

Vše od uživatele marena

 1. Doby, kdy lidi diskutující o internetu měli aspoň základní technické znalosti, jsou dávno pryč. Dneska naprostá většina lidí netuší, že bajt je B a bit je b. Můžeme být rádi, že nepíšou mili místo mega. Dřive se pro větší přehlednost ještě psávalo Mbps, když člověk myslel bity a MB/s, když myslel bajty, takže to bylo jasné i když náhodou napsal obráceně b/B, ale to už taky dávno nikdo nezná.
 2. Mně ten Grim taky funguje (Windows 7, Firefox), ale mám Komplet, jestli to nebude tím.
 3. marena

  CA Modul

  To leda by to šlo o další „zlepšení služeb“ à la Vodafone. Jinak byl vždy limit 4 zařízení.
 4. Právě kvůli tomu, že je to nepotvrzené, píšu "pokud". Ale jak píše retron, dokonale to zapadá do série negativních změn, které zatím Vodafone potvrdil a to domněnky nejsou. Když se tu před rokem debatovalo o tom, zda to převzetí UPC bude změnou k horšímu (a dražšímu) a tudíž nutností přejít jinam, byl jsem relativně optimistický a dával jsem černému scénáři pravděpodobnost 60-70 %. Po všech dosud provedených změnách už to vidím na 9() % a pokud se potvrdí zrušení retenčních slev, tak to bude čistá stovka, kterou už nějaká případná kladná změna (jako třeba uvedení 4K STB) nijak neovlivní.
 5. Pokud tohle opravdu udělají, tak okamžitě padám. Už s retenční slevou jsem tak na hraně, že bych přechodem nic nezískal, platil bych zhruba stejně. Při jejím zrušení už se mi přechod sakra vyplatí, navíc budu mít symetrický net. A za vyšší cenu, i když máme podstatně nižší platy, nezapomeňte!
 6. Jak "ve večerních hodinách"? Vypadávalo to už od odpoledne, někdy od dvou nebo od tří.
 7. marena

  IPv4

  No tak z vnitřní strany samozřejmě má 192.168, asi jsem to špatně pochopil, mně to přišlo, jako že by měl mít vnější adresu 192.168, což je kravina.
 8. marena

  IPv4

  Proboha 192.168 snad ne, to se používá jen na koncové sítě, když už tak by měl mít desítkovou adresu, ne?
 9. Tak to jsem rád, že je 1TB/měsíc normální, já vidím v Moje UPC každý měsíc okolo1,5TB a zdalo se mi to docela hodně. Holt tři děti stihnou zkouknout hodně videa :-) A jestli se do toho počítá i zpětné zhlédnutí, tak se tomu číslu ani nedivím.
 10. A zkusil jste test proti jinému serveru? Jak jsem před týdnem či dvěma zjistil (a psal to i někam sem, nevím do kterého tématu), na serveru dost záleží. Mně třeba server v Brně ukazoval poloviční rychlost, ale server Dial Telecomu nebo server Nordic Telecomu ukazovaly rychlost plnou. Zkuste tyhle dva...
 11. Takže nakonec možná změna k lepšímu? Já to tedy využívám jen na PC, takže mě nějaké odhlášení moc netrápí, ale pro ty, co to mají na TV, by to určitě byla úleva.
 12. Tohle může být způsobeno tím, že některá zařízení se připojují na 5GHz síť a jiná na 2.4GHz. Zkuste na modemu zakázat 5GHz síť, ať funguje jen ta 2.4GHz. Nebo té 5GHz dejte jiné jméno a můžete zkoušet stabilitu postupně na obou. Tyhle problémy občas dělá ta 5GHz síť, i u mě se to stalo a musel jsem ji vypnout. Zatím nikdo nedokázal říct, proč se to děje ani jak se toho zbavit (aniž 5GHz vypnete či přejmenujete). Holt prémiový modem. Když vám náhodou plně funguje, vyhráli jste prémii! :-D
 13. A jak může Vodafone vědět, že si HBO někde na jejich stránkách něco změnilo? Já tedy HBO GO používám na PC docela často, takže jsem pořád přihlášený, takže jsem ještě neviděl, jak to vypadá, ale spíš to asi mělo být lépe popsáno, třeba starý login jako "Vodafone-UPC" a nový jako "Vodafone TV" (pokud to tedy chápu správně, že to nové přihlášení je přes Vodafone TV) a obě volby měly být vedle sebe, aby si toho každý všiml a mohl vybrat tu správnou.
 14. No, jelikož se jedná o stránky HBO, tak by spíš HBO mělo upozornit, že něco změnili.
 15. marena

  Nové Vodafone barvičky

  Tak jsem si to ve Stylishi přebarvil do pro mě mnohem příjemnější modré podoby. Naštěstí používám prohlížeč, ve kterém to ještě jde. Pokud by to někdo využil, tady je kód, pokud chcete jiné barvy, stačí změnit jejich kódy: /* sekce: cervena => svetle modra */ .ipsNavBar_secondary, .ipsApp_front #ipsLayout_header nav { background-color: #B8D1FF; } .ipsNavBar_primary > ul > li.ipsNavBar_active > a, .ipsNavBar_secondary > li > a, #ipsLayout_header nav, .ipsNavBar_primary > ul > li:hover > a, .ipsNavBar_primary > ul > li.ipsNavBar_active > a, a[data-mentionid] { color: #000; background-color: #B8D1FF; } .ipsNavBar_secondary > li > a:hover, .ipsNavBar_secondary > li.ipsNavBar_active a { color: rgba(0,0,255,.5); } /* sekce: cervena => tmave modra */ .ipsWidget.ipsWidget_horizontal[data-blockid*="app_forums_forumStatistics"] > .ipsWidget_title::before, .ipsWidget.ipsWidget_horizontal[data-blockid*="app_core_stats"] > .ipsWidget_title::before, .ipsWidget.ipsWidget_horizontal[data-blockid*="app_core_whosOnline"] > .ipsWidget_title::before, [data-categoryid="rt"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="19"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="15"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="16"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="17"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="18"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="25"] > .ipsType_sectionTitle::before, .ipsComposeArea_editor, #back-to-top { background-color: #0078d7; } html[dir="ltr"] .ipsComposeArea_withPhoto .ipsComposeArea_editor::before { border-color: transparent #0078d7 transparent transparent !important; } .ipsItemStatus:not(.ipsItemStatus_large) { color: #0078d7; } /* sekce: fialova a tyrkysova => tmave modra */ a { color: #0078d7; } .ipsMessage_success, .ipsApp .ipsButton_normal, .ipsApp .ipsButton_primary.ipsButton_medium, .ipsApp .ipsButton_primary.ipsButton_big, .ipsApp .ipsButton_important { background-color: #0078d7; } Když někomu vadí font, tak pomůže tohle (místo sans-serif lze samozřejmě použít jakýkoli konkrétní font): *, .ipsType_pageTitle, .ipsType_sectionHead { font-family: sans-serif; }
 16. Hmm, a proč ne? Čím víc služeb, tím větši procento slev, to je obvyklý princip množstevních slev, ne?
 17. No já to musím zaklepat na dřevo, ale mně se naopak Kaon tím upgradem někdy před týdnem či dvěma zázračně uzdravil. On se spouští každou noc kolem třetí ráno a dřív se při tom téměř vždy (80-90 % případů) zasekl a zůstal zapnutý, ale tuhý, bylo potřeba zabít ho dlouhým podržením vypínacího tlačítka. Od upgradu to neudělal ani jednou.
 18. No, tak to jsou teda šmejdi. 👎 Edit: Teď mě napadlo, že jste to možná pochopil tak, že mi tu zprávu poslalo UPC. Tak to není, tu zprávu poslala Česká pošta, která nyní umožňuje posílat zadarmo zprávy, které by normálně byly placené. Komukoli. Tedy kromě těch, kteří si jejich přijímání vypnuli 😀
 19. To jsem psal já. Myslel jsem, že to je vázané na protokol DVB, ale evidentně jsem se mýlil. OK, nejsem vševědoucí :-) Ale každopádně do IPTV se vše reenkóduje, aby se snížil datový tok, takže při tom se zřejmě nepodstatné streamy ztratí. To by si s tím museli dát extra práci, aby to tam zůstalo a kdoví, jestli to vůbec používaný software umí...
 20. Dnes mi do datové schránky přišlo PDF: KOMUNIKUJTE NOVĚ PŘES POŠTOVNÍ DATOVÉ ZPRÁVY ZDARMA Potřebujte poslat doporučený dopis z domova? Po dobu nouzového stavu využijte zdarma Poštovní datovou zprávu pro posílání důležité korespondence mezi uživateli datových schránek. Platí po dobu vyhlášeného nouzového stavu. Využijte možnosti bezpečné a pohodlné on-line komunikace se svými obchodními partnery i zákazníky. A proč zvolit komunikaci přes Poštovní datové zprávy? Šetří čas i náklady Garantuje dodání Jednoduše prokážete, že jste zprávu odeslali Ověřená identita uživatele na rozdíl od běžné elektronické pošty Bezpečnost Komunikujte nyní s kýmkoliv a kdykoliv přes Poštovní datové zprávy z pohodlí domova a zcela zdarma. Více informaci týkající se datových schránek a Poštovních datových zpráv naleznete zde.
 21. Ten box neumí žádné DVB, ani C ani T. Proto nemůže umět ani HbbTV. Ale to by přeci bohatě stačilo. Řeší to oba důvody, proč si lidi (nebo aspoň já) kanály řadí - mít kanály na číslech, které mi vyhovují a zbavit se těch, které mě nezajímají. Takže kanály, na které koukám často mám na začátku, ty, na které koukám jen občas, mám někde vzadu na konci, a ty, které mě nezajímají vůbec, tam prostě nemám, nepřekážejí pak při listování v EPG. Mimochodem, pokud ovladač toho boxu nemá tlačítko EPG a musí se do EPG lézt přes menu, tak to je ještě horší fail, než nemožnost řazení. Aspoň u mě je EPG nejpoužívanější tlačítko na DO (no dobrá, ještě šipky a OK).
 22. marena

  Odezva

  To já samozřejmě vím, proto mě zarazilo, že mi speedtest nenavrhl jiný server, ani mi nedal možnost server změnit, čekal bych něco v Liberci, přes který bych měl být připojen. Ale i tak je zajímavé, že ten Cesnet je tak pomalý, netrasoval jsem to, nevím, kudy se to plazí, že to zkrouhne rychlost na polovinu. Čekal bych, že Cesnet bude připojen přímo přes NIX, stejně jako Dial nebo Nordic. A nechápu, proč si někdo zpřístupní server pro speedtest, když není schopen zvládnout víc než 20Mbps (mluvím o těch Říčanech). Ty servery by měly být schopné obsluhovat na plnou rychlost nejmíň 2.5Gbps, aby to mělo smysl. Takhle když speedtest navrhne nějakému chudákovi, který tomu nerozumí, takhle mizerný server, tak on si pak bude myslet, že mu nefunguje internet.
 23. marena

  Odezva

  Hmm, tak ten mě posílá do Brna a stojí pěkně za prd. Zatímco na normálním speedtestu do Dial T./Nordic T. mám i teď odpoledne 12ms a 290/20Mbps, tak do toho Brna 20ms a 160/21Mbps. Ten server má být přímo v síti UPC? Proč funguje jen poloviční rychlostí? Kdo ví...
 24. Mám sice jiný NAS, od WD, ale má taky slaboučký procesor. Na gigabitové síti je schopen rychlosti krátkodobě (pár vteřin) okolo 40MB/s, potom to padá na 20MB/s. Obávám se, že rychlejší disky by to zrychlily maximálně o poměr rychlosti točení disků, tedy o třetinu. Ale pravděpodobnější je, že už teď je bottleneckem procesor, takže to rychlejší disk nezrychlí vůbec.
×
×
 • Vytvořit...