• David - UPC

   Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

   UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

marena

 • Počet příspěvků

  158
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli marena

 • Hodnost
  Nováček
 • Datum narození

Osobní údaje

 • Bydliště
  Mladá Boleslav
 1. STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

  Tak chování fóra je ještě zajímavější: ten druhý příspěvek editovat můžu, u něj vidím volbu "Upravit", ale když to udělám, něco připíšu a odešlu to, tváří se to, jako kdybych původní příspěvek vymazal a nechal text prázdný! Naštěstí tomu tak není a při otevření nového okna s tímto vláknem vidím původní příspěvek nedotčený. Ale stejně to znamená, že příspěvek není možné upravit.
 2. STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

  Chtěl jsem upravit svůj příspěvek, ale koukám, že ta možnost zmizela. To je nějaké nové "vylepšení"? V kombinaci s nemožností zobrazit si náhled psaného příspěvku je to smrtící kombinace... No nic, napíšu sem, co jsem chtěl přidat: Po restartu STB se situace ještě zhoršila, píše mi to podobně jako sarmen10, že se musím přihlásit k odběru zpětného zhlédnutí. Přitom jej denně používám už přes rok, nejdřív na PC a poslední asi 3 měsíce i na tomto STB. Takže mi najednou asi zrušili přístup? Pokud bych se ale znovu přihlásil, znamenalo by to, že si stejně včerejší programy nepřehraju, protože mi ZZ bude fungovat až od okamžiku přihlášení.
 3. STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

  No, nevím, není nějaký větší problém? Já nemám cihlu, ale Kaon, a nejde mi přehrát nic ze zpětného zhlédnutí, vše hlásí chybu, ale bez obvyklého číselného kódu, prostě jen CHYBA... Na technickou podporu nemá žádný smysl ani psát ani volat, tam dávají jen jednu radu, tovární nastavení STB. Nic jiného neznají.
 4. To ano, ale ne natvrdo 192.168.0.*. Já měl taky vždycky 192.168.1.* a změna mi taky vadila. Nechápu takové nesmyslné ořezání základní funkčnosti, kterou mají i ty nejlevnější normální routery. Je to až absurdní. Ale router v cihle je snad ještě horší, takže někdo v UPC se v tom mrzačení firmwarů zjevně vyžívá.
 5. UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700

  No teď rozhodně na update nebudu pospíchat, když vidím, jaké způsobuje problémy. Mimochodem, ten převod fóra se moc nepovedl. Když vidím jak to zprznilo quoting, je mi špatně. A že mi to odmítlo přijmout heslo a musel jsem si ho resetnout, to taky nepotěší... Sorry za offtopic.
 6. UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700

  Tak to je hezké, můj box má verzi HS_15.0.2B.b-PRD-LIVE (ty druhé dvě mají taky trojku místo nuly). Moc se mi líbí ten PRD. Opravdu tam to "O" není. Takže jsem zřejmě o mnoho verzí pozadu...
 7. UPC nabizi nový set-top-box Kaon KCF-SA700

  Tak jsem se fakt bál box zapnout. Ale naběhl mi normálně, v menu nic o nahrávání seriálu není, disk není plný a nahrávat můžu. Takže mám asi pořád starý firmware. Jaké verze FW máte v Nastavení/Informace? Je jich tam asi pět. Když je teď tohle oficiální fórum, mohl by nám David sdělit, co je to za nový firmware, jaké jsou v něm změny. Případně rovnou založit nové vlákno oznámení o změnách firmwarů.
 8. Nadměrné užívání HDD aplikací Horizon GO

  Tady bude problém s tím, že flashka je moc malá. Já když jsem měl zapojenou 32GB flashku, tak mi to taky vždycky při zmáčknutí pausy napsalo, že disk je plný, i když na něm nic nebylo. Asi se pro timeshift snaží rezervovat větší množství místa, 64GB, 128GB, kdo ví. Každopádně když jsem připojil 2TB disk, tak s ručním timeshiftem není problém. Ale to není ono, chce to trvalé nahrávání, abych s mohl kdykoli vrátit, ne jen po tom, co jsem zmáčknul pauzu... Ta doživotní záruka musí být nesmysl, určitě se nevztahuje na chcípnutí z důvodu překročení maximálního množství přepisů. Dnešní TLC flashky vydrží asi 30-50 přepisů, to je u 32GB flashky max. 1.6TB, to nemůže stačit ani na rok běžného provozu (několik hodin denně).
 9. Nadměrné užívání HDD aplikací Horizon GO

  Ještě není. Bude až příští týden. A trvalý timeshift chci moc, z mnoha věcí, které má malý Kaon horší, než měl starý Kaon s HDD, mě právě jeho absence štve nejvíc. Bohužel u mého boxu nefunguje. Nebo se přinejmenším při stisknutí zpětného převíjení nic neděje. Snad pouštějí tu verzi s timeshiftem postupně, takže se časem dostane i na mě.
 10. UPC ZONE v novém

  Vidím, že co se gramatiky týče, jste si s tomusem blízcí, nejste nakonec jedna osoba? :lol: Ne, omlouvám se za porušení pravidel, ale když jsem to souvětí viděl, tak jsem nemohl odolat. Normálně píšete bez chyb, tohle byla výjimka. Obávám se, že to moc nepůjde. V tomto směru máme korporátní řešení, které je stejné pro všechny země a přidávání funkcí pro konkrétní trh je velice obtížné. Takže tvrdíte, že Android TV nebo Kodi se používá jen v Čechách? (A na Moravě a ve Slezsku, musím dodat, aby na mě neskočili nacionalisti z jiného threadu.) Myslím, že tohle by se hodilo lidem úplně všude.
 11. UPC Mediabox HD DVR K - B3000 HDCO

  Bohužel vám asi začíná odcházet. Mně se stalo totéž. Počítejte s tím, že postupně už první tuner nebude fungovat vůbec. Nouzově pak jde používat jen druhý tuner pomocí malé finty. Když box naběhne a hlásí Žádný signál, dejte nahrávat něco z jiného muxu, než je naladěný kanál. Tím se nastartuje druhý tuner. Pak se přepněte na nahrávaný kanál. Pak můžete nahrávání zastavit a klidně i přepínat programy, už zůstanete na druhém tuneru. Ale počítejte s tím, že během několika týdnů už box nenaběhne vůbec.
 12. STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

  Takže operátor lhal, děkuji za ověření. Ono pokud mám zhruba 40 oblíbených, tak přeskakovat z prvního na třicátý tlačítkem plus je fakt bomba. Zrovna tak v EPG, když se chci podívat co kde jde, tak bych stejně musel prolistovávat všech 150 programů.
 13. STB Horizon HD DVR Mediabox (cihla)

  Dnes, když jsem měl rozhovor s operátorem ohledně výpovědi smlouvy, mi tvrdil, že součástí tohoto updatu je i vlastní setřídění programů. Prý to už funguje tak, jak by člověk čekal, tedy že i v programovém průvodci jsou jen ty kanály, které si člověk vybral a v pořadí, který si určil. Může to prosím někdo z vlastníků ověřit? Nezdá se mi, že by si takového zásadního vylepšení během několikaměsíčního testování nikdo nevšiml a už dávno to sem nenapsal. Spíš se mě snažil přesvědčit, abych s výpovědí počkal.
 14. Zmizí z nabídek českých operátorů i televize Plus

  Ten mají asi všichni, kdo si informační maily nechávají posílat. Mně přišel 13.4. Ale uklidnili nás, že nám zůstane JOJ Family, to fakt potěší.
 15. Plány majitele UPC pro období 2017/2018

  No, buďte rádi, že se vám tenhle zmršený zmetek vyhnul. Třeba ho úplně přeskočíte a právě díky tomu budete pokusnými králíky, kteří jako první dostanou onen 4k box. Ale z cloud nahrávání bych nijak nadšený nebyl. Znamená to, že si připlatíme, protože prostor v cloudu nebude zadarmo. A STB s HDD už vám neprodají ani nepůjčí, stejně jako teď nechtějí poskytovat CA moduly.