Jump to content

marena

Uživatel
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

marena last won the day on January 20

marena had the most liked content!

About marena

 • Rank
  Člen

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Mladá Boleslav

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hlavní problém není s platbou za STB. Problém je, že za Vodafone TV budete muset platit plnou cenu. Není nijak svázaná se současnou DVB nabídkou ani s internetem. A přes CA modul nepůde přijímat nikdy, je to čistě IPTV řešení. Takže pokud byste chtěl provozovat CA modul i Vodafone TV, zaplatíte vše dvakrát. A pokud byste obětoval ten modul a zrušil DVB, budete mít mnohem dražší internet, protože v kombinaci s TV je u obojího výrazná sleva.
 2. Asi jen vylepšili ochranu proti pirátům. A zřejmě každý, kdo používá Chromecast, je pirát.
 3. Co na to @Marek-26nebo @technik? To byla ta změna, kvůli které byly v noci ty výpadky? 🥴
 4. To asi bude něco většího, když to přišlo i mně... Je to kvůli tomu gigabitu?
 5. Ani bych neřekl. Kdybych já prodával svůj odkoupený modul, chtěl bych za něj ještě víc. Je to vzácné zboží. Vodafone je neprodává vůbec, jen draze pronajímá a to ještě neochotně, jinde si je taky koupit nesmíte. Zákon nabídky a poptávky. Nikdo nikoho nenutí si to za tu cenu kupovat. Pokud se ukáže, že je za tuhle cenu neprodejný, tak holt prodávající cenu sníží.
 6. Doby, kdy lidi diskutující o internetu měli aspoň základní technické znalosti, jsou dávno pryč. Dneska naprostá většina lidí netuší, že bajt je B a bit je b. Můžeme být rádi, že nepíšou mili místo mega. Dřive se pro větší přehlednost ještě psávalo Mbps, když člověk myslel bity a MB/s, když myslel bajty, takže to bylo jasné i když náhodou napsal obráceně b/B, ale to už taky dávno nikdo nezná.
 7. Mně ten Grim taky funguje (Windows 7, Firefox), ale mám Komplet, jestli to nebude tím.
 8. To leda by to šlo o další „zlepšení služeb“ à la Vodafone. Jinak byl vždy limit 4 zařízení.
 9. Právě kvůli tomu, že je to nepotvrzené, píšu "pokud". Ale jak píše retron, dokonale to zapadá do série negativních změn, které zatím Vodafone potvrdil a to domněnky nejsou. Když se tu před rokem debatovalo o tom, zda to převzetí UPC bude změnou k horšímu (a dražšímu) a tudíž nutností přejít jinam, byl jsem relativně optimistický a dával jsem černému scénáři pravděpodobnost 60-70 %. Po všech dosud provedených změnách už to vidím na 9() % a pokud se potvrdí zrušení retenčních slev, tak to bude čistá stovka, kterou už nějaká případná kladná změna (jako třeba uvedení 4K STB) nijak neovlivní.
 10. Pokud tohle opravdu udělají, tak okamžitě padám. Už s retenční slevou jsem tak na hraně, že bych přechodem nic nezískal, platil bych zhruba stejně. Při jejím zrušení už se mi přechod sakra vyplatí, navíc budu mít symetrický net. A za vyšší cenu, i když máme podstatně nižší platy, nezapomeňte!
 11. Jak "ve večerních hodinách"? Vypadávalo to už od odpoledne, někdy od dvou nebo od tří.
 12. marena

  IPv4

  No tak z vnitřní strany samozřejmě má 192.168, asi jsem to špatně pochopil, mně to přišlo, jako že by měl mít vnější adresu 192.168, což je kravina.
 13. marena

  IPv4

  Proboha 192.168 snad ne, to se používá jen na koncové sítě, když už tak by měl mít desítkovou adresu, ne?
 14. Tak to jsem rád, že je 1TB/měsíc normální, já vidím v Moje UPC každý měsíc okolo1,5TB a zdalo se mi to docela hodně. Holt tři děti stihnou zkouknout hodně videa :-) A jestli se do toho počítá i zpětné zhlédnutí, tak se tomu číslu ani nedivím.
 15. A zkusil jste test proti jinému serveru? Jak jsem před týdnem či dvěma zjistil (a psal to i někam sem, nevím do kterého tématu), na serveru dost záleží. Mně třeba server v Brně ukazoval poloviční rychlost, ale server Dial Telecomu nebo server Nordic Telecomu ukazovaly rychlost plnou. Zkuste tyhle dva...
×
×
 • Create New...