Přejít na obsah

marena

Uživatel
 • Počet příspěvků

  335
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  15

marena naposledy vyhrál 20. ledna

marena má nejvíce líbivý obsah

O uživateli marena

 • Hodnost
  Člen

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 300
 • Vodafone telefon
  Telefon 30 minut
 • Vodafone televize
  TV Komplet
 • Vodafone datový limit na mobilu
  -
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  -
 • Vodafone zařízení
  Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Mladá Boleslav

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. marena

  Nové Vodafone barvičky

  Tak jsem si to ve Stylishi přebarvil do pro mě mnohem příjemnější modré podoby. Naštěstí používám prohlížeč, ve kterém to ještě jde. Pokud by to někdo využil, tady je kód, pokud chcete jiné barvy, stačí změnit jejich kódy: /* sekce: cervena => svetle modra */ .ipsNavBar_secondary, .ipsApp_front #ipsLayout_header nav { background-color: #B8D1FF; } .ipsNavBar_primary > ul > li.ipsNavBar_active > a, .ipsNavBar_secondary > li > a, #ipsLayout_header nav, .ipsNavBar_primary > ul > li:hover > a, .ipsNavBar_primary > ul > li.ipsNavBar_active > a, a[data-mentionid] { color: #000; background-color: #B8D1FF; } .ipsNavBar_secondary > li > a:hover, .ipsNavBar_secondary > li.ipsNavBar_active a { color: rgba(0,0,255,.5); } /* sekce: cervena => tmave modra */ .ipsWidget.ipsWidget_horizontal[data-blockid*="app_forums_forumStatistics"] > .ipsWidget_title::before, .ipsWidget.ipsWidget_horizontal[data-blockid*="app_core_stats"] > .ipsWidget_title::before, .ipsWidget.ipsWidget_horizontal[data-blockid*="app_core_whosOnline"] > .ipsWidget_title::before, [data-categoryid="rt"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="19"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="15"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="16"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="17"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="18"] > .ipsType_sectionTitle::before, [data-categoryid="25"] > .ipsType_sectionTitle::before, .ipsComposeArea_editor, #back-to-top { background-color: #0078d7; } html[dir="ltr"] .ipsComposeArea_withPhoto .ipsComposeArea_editor::before { border-color: transparent #0078d7 transparent transparent !important; } .ipsItemStatus:not(.ipsItemStatus_large) { color: #0078d7; } /* sekce: fialova a tyrkysova => tmave modra */ a { color: #0078d7; } .ipsMessage_success, .ipsApp .ipsButton_normal, .ipsApp .ipsButton_primary.ipsButton_medium, .ipsApp .ipsButton_primary.ipsButton_big, .ipsApp .ipsButton_important { background-color: #0078d7; } Když někomu vadí font, tak pomůže tohle (místo sans-serif lze samozřejmě použít jakýkoli konkrétní font): *, .ipsType_pageTitle, .ipsType_sectionHead { font-family: sans-serif; }
 2. Hmm, a proč ne? Čím víc služeb, tím větši procento slev, to je obvyklý princip množstevních slev, ne?
 3. No já to musím zaklepat na dřevo, ale mně se naopak Kaon tím upgradem někdy před týdnem či dvěma zázračně uzdravil. On se spouští každou noc kolem třetí ráno a dřív se při tom téměř vždy (80-90 % případů) zasekl a zůstal zapnutý, ale tuhý, bylo potřeba zabít ho dlouhým podržením vypínacího tlačítka. Od upgradu to neudělal ani jednou.
 4. No, tak to jsou teda šmejdi. 👎 Edit: Teď mě napadlo, že jste to možná pochopil tak, že mi tu zprávu poslalo UPC. Tak to není, tu zprávu poslala Česká pošta, která nyní umožňuje posílat zadarmo zprávy, které by normálně byly placené. Komukoli. Tedy kromě těch, kteří si jejich přijímání vypnuli 😀
 5. To jsem psal já. Myslel jsem, že to je vázané na protokol DVB, ale evidentně jsem se mýlil. OK, nejsem vševědoucí :-) Ale každopádně do IPTV se vše reenkóduje, aby se snížil datový tok, takže při tom se zřejmě nepodstatné streamy ztratí. To by si s tím museli dát extra práci, aby to tam zůstalo a kdoví, jestli to vůbec používaný software umí...
 6. Dnes mi do datové schránky přišlo PDF: KOMUNIKUJTE NOVĚ PŘES POŠTOVNÍ DATOVÉ ZPRÁVY ZDARMA Potřebujte poslat doporučený dopis z domova? Po dobu nouzového stavu využijte zdarma Poštovní datovou zprávu pro posílání důležité korespondence mezi uživateli datových schránek. Platí po dobu vyhlášeného nouzového stavu. Využijte možnosti bezpečné a pohodlné on-line komunikace se svými obchodními partnery i zákazníky. A proč zvolit komunikaci přes Poštovní datové zprávy? Šetří čas i náklady Garantuje dodání Jednoduše prokážete, že jste zprávu odeslali Ověřená identita uživatele na rozdíl od běžné elektronické pošty Bezpečnost Komunikujte nyní s kýmkoliv a kdykoliv přes Poštovní datové zprávy z pohodlí domova a zcela zdarma. Více informaci týkající se datových schránek a Poštovních datových zpráv naleznete zde.
 7. Ten box neumí žádné DVB, ani C ani T. Proto nemůže umět ani HbbTV. Ale to by přeci bohatě stačilo. Řeší to oba důvody, proč si lidi (nebo aspoň já) kanály řadí - mít kanály na číslech, které mi vyhovují a zbavit se těch, které mě nezajímají. Takže kanály, na které koukám často mám na začátku, ty, na které koukám jen občas, mám někde vzadu na konci, a ty, které mě nezajímají vůbec, tam prostě nemám, nepřekážejí pak při listování v EPG. Mimochodem, pokud ovladač toho boxu nemá tlačítko EPG a musí se do EPG lézt přes menu, tak to je ještě horší fail, než nemožnost řazení. Aspoň u mě je EPG nejpoužívanější tlačítko na DO (no dobrá, ještě šipky a OK).
 8. marena

  Odezva

  To já samozřejmě vím, proto mě zarazilo, že mi speedtest nenavrhl jiný server, ani mi nedal možnost server změnit, čekal bych něco v Liberci, přes který bych měl být připojen. Ale i tak je zajímavé, že ten Cesnet je tak pomalý, netrasoval jsem to, nevím, kudy se to plazí, že to zkrouhne rychlost na polovinu. Čekal bych, že Cesnet bude připojen přímo přes NIX, stejně jako Dial nebo Nordic. A nechápu, proč si někdo zpřístupní server pro speedtest, když není schopen zvládnout víc než 20Mbps (mluvím o těch Říčanech). Ty servery by měly být schopné obsluhovat na plnou rychlost nejmíň 2.5Gbps, aby to mělo smysl. Takhle když speedtest navrhne nějakému chudákovi, který tomu nerozumí, takhle mizerný server, tak on si pak bude myslet, že mu nefunguje internet.
 9. marena

  Odezva

  Hmm, tak ten mě posílá do Brna a stojí pěkně za prd. Zatímco na normálním speedtestu do Dial T./Nordic T. mám i teď odpoledne 12ms a 290/20Mbps, tak do toho Brna 20ms a 160/21Mbps. Ten server má být přímo v síti UPC? Proč funguje jen poloviční rychlostí? Kdo ví...
 10. Mám sice jiný NAS, od WD, ale má taky slaboučký procesor. Na gigabitové síti je schopen rychlosti krátkodobě (pár vteřin) okolo 40MB/s, potom to padá na 20MB/s. Obávám se, že rychlejší disky by to zrychlily maximálně o poměr rychlosti točení disků, tedy o třetinu. Ale pravděpodobnější je, že už teď je bottleneckem procesor, takže to rychlejší disk nezrychlí vůbec.
 11. marena

  Odezva

  To bude něco lokálního. U mě všechno OK, ping 7ms, dl/ul v normě, viz https://www.speedtest.net/result/9175401597.png Edit: Ono koukám hodně záleží, na který server to člověk zkouší. Napodruhé mi to nabídlo nějaký server JM-Net z Říčan a na něm mám dl jen 20Mbps :-D Ale Dial Telecom nebo Nordic Telecom jedou naplno, ping do 10ms. Ještě jsem zkusil měření na tom speedtest.cesnet.cz a tam to je mnohem horší, ping 20ms, dl jen 171Mbps. UPC (Vodafone) nemá svůj server na měření?
 12. marena

  Jak naladit ČT3

  Měl by se tam objevit automaticky, na pozici 30, aspoň u mě to tak bylo. Možná se nenaladí, pokud je STB vypnutý jen v módu "rychlý start". Zkuste vypnout natvrdo (vytažením z elektriky). Po znovuspuštění už by tam měl být. Ještě jedna možnost, proč by nemusel být vidět - nemáte náhodu nastavené oblíbené programy?
 13. marena

  CA moduly (upc.sk)

  To je pravda, DVB-C má podstatně lepší obraz i než ZZ. Ale co je nám to platné, když DVB-C prostě vypnou :-/
 14. No vida, to je pro mě nová informace. To tu na fóru určitě neproběhlo, když i tomus má za to, že pronajmout jdou jen dvě zařízení. Ano, sice to je porušení obchodních podmínek a v případě odhalení asi hrozí nějaká pokuta oběma stranám, ale pokud se tím moc nechlubíte, tak na to nikdo nepřijde. Jen musí jít o dost dobrého (či důvěřivého) známého, protože za pronajaté zařízení zodpovídá a při ukončeni smlouvy ho musí vrátit.
 15. Mám dojem, že na jednu adresu (tedy rodinný dům nebo konkrétní byt v paneláku) nešlo založit dvě smlouvy. Ale možná se to teď změnilo.
×
×
 • Vytvořit...