Přejít na obsah

marena

Uživatel
 • Počet příspěvků

  352
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  15

marena naposledy vyhrál 20. ledna

marena má nejvíce líbivý obsah

O uživateli marena

 • Hodnost
  Člen

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 300
 • Vodafone telefon
  Telefon 30 minut
 • Vodafone televize
  TV Komplet
 • Vodafone datový limit na mobilu
  -
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  -
 • Vodafone zařízení
  Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Mladá Boleslav

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Doby, kdy lidi diskutující o internetu měli aspoň základní technické znalosti, jsou dávno pryč. Dneska naprostá většina lidí netuší, že bajt je B a bit je b. Můžeme být rádi, že nepíšou mili místo mega. Dřive se pro větší přehlednost ještě psávalo Mbps, když člověk myslel bity a MB/s, když myslel bajty, takže to bylo jasné i když náhodou napsal obráceně b/B, ale to už taky dávno nikdo nezná.
 2. Mně ten Grim taky funguje (Windows 7, Firefox), ale mám Komplet, jestli to nebude tím.
 3. marena

  CA Modul

  To leda by to šlo o další „zlepšení služeb“ à la Vodafone. Jinak byl vždy limit 4 zařízení.
 4. Právě kvůli tomu, že je to nepotvrzené, píšu "pokud". Ale jak píše retron, dokonale to zapadá do série negativních změn, které zatím Vodafone potvrdil a to domněnky nejsou. Když se tu před rokem debatovalo o tom, zda to převzetí UPC bude změnou k horšímu (a dražšímu) a tudíž nutností přejít jinam, byl jsem relativně optimistický a dával jsem černému scénáři pravděpodobnost 60-70 %. Po všech dosud provedených změnách už to vidím na 9() % a pokud se potvrdí zrušení retenčních slev, tak to bude čistá stovka, kterou už nějaká případná kladná změna (jako třeba uvedení 4K STB) nijak neovlivní.
 5. Pokud tohle opravdu udělají, tak okamžitě padám. Už s retenční slevou jsem tak na hraně, že bych přechodem nic nezískal, platil bych zhruba stejně. Při jejím zrušení už se mi přechod sakra vyplatí, navíc budu mít symetrický net. A za vyšší cenu, i když máme podstatně nižší platy, nezapomeňte!
 6. Jak "ve večerních hodinách"? Vypadávalo to už od odpoledne, někdy od dvou nebo od tří.
 7. marena

  IPv4

  No tak z vnitřní strany samozřejmě má 192.168, asi jsem to špatně pochopil, mně to přišlo, jako že by měl mít vnější adresu 192.168, což je kravina.
 8. marena

  IPv4

  Proboha 192.168 snad ne, to se používá jen na koncové sítě, když už tak by měl mít desítkovou adresu, ne?
 9. Tak to jsem rád, že je 1TB/měsíc normální, já vidím v Moje UPC každý měsíc okolo1,5TB a zdalo se mi to docela hodně. Holt tři děti stihnou zkouknout hodně videa :-) A jestli se do toho počítá i zpětné zhlédnutí, tak se tomu číslu ani nedivím.
 10. A zkusil jste test proti jinému serveru? Jak jsem před týdnem či dvěma zjistil (a psal to i někam sem, nevím do kterého tématu), na serveru dost záleží. Mně třeba server v Brně ukazoval poloviční rychlost, ale server Dial Telecomu nebo server Nordic Telecomu ukazovaly rychlost plnou. Zkuste tyhle dva...
 11. Takže nakonec možná změna k lepšímu? Já to tedy využívám jen na PC, takže mě nějaké odhlášení moc netrápí, ale pro ty, co to mají na TV, by to určitě byla úleva.
 12. Tohle může být způsobeno tím, že některá zařízení se připojují na 5GHz síť a jiná na 2.4GHz. Zkuste na modemu zakázat 5GHz síť, ať funguje jen ta 2.4GHz. Nebo té 5GHz dejte jiné jméno a můžete zkoušet stabilitu postupně na obou. Tyhle problémy občas dělá ta 5GHz síť, i u mě se to stalo a musel jsem ji vypnout. Zatím nikdo nedokázal říct, proč se to děje ani jak se toho zbavit (aniž 5GHz vypnete či přejmenujete). Holt prémiový modem. Když vám náhodou plně funguje, vyhráli jste prémii! :-D
 13. A jak může Vodafone vědět, že si HBO někde na jejich stránkách něco změnilo? Já tedy HBO GO používám na PC docela často, takže jsem pořád přihlášený, takže jsem ještě neviděl, jak to vypadá, ale spíš to asi mělo být lépe popsáno, třeba starý login jako "Vodafone-UPC" a nový jako "Vodafone TV" (pokud to tedy chápu správně, že to nové přihlášení je přes Vodafone TV) a obě volby měly být vedle sebe, aby si toho každý všiml a mohl vybrat tu správnou.
 14. No, jelikož se jedná o stránky HBO, tak by spíš HBO mělo upozornit, že něco změnili.
×
×
 • Vytvořit...