Jump to content

vosay

User
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutrální

About vosay

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  300 Mb/s
 • Vodafone mobile internet
  -
 • Vodafone television
  -
 • Vodafone devices
  zatím bez
 • Place of subscription of Vodafone services
  CZ

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Což ta 2,4 mě tolik netrápí, ta 5 jede musím říct lépe resp pokrytí, než můj předchozí TP Link, takže [emoji1303]
 2. Chápu, kam to mám směřovat, jen mohu porovnat to, že za předchozího ISP a tarifu 70/70M jsem v tom nastavení xboxu viděl jak Down, tak Up lehce přes 70, tudíž maximum připojení. Dnes mám připojení od VF a vidím 50/20M při tarifu 300/20M, což mi jen selským rozumem přijde divné. Ostatní bude v pořádku, Odroid N2 s kodi, tam k webshare měřím nějakých 280M. Je úplně stejně na switchi jako xbox. Xbox jsem zkoušel jak na kabelu, tak na 5G WiFi. Ano, jednalo se o samoinstalaci i co se týče, kabelu a jeho rozvodu [emoji16] Ne, myslím, že se mě ptala na infolince ve smyslu "dokážete si zastrčit kabel
 3. Tak dnešní postřehy z instalace...přišel starší pán s batohem a igelitkou v ruce s výrazem "poker face". Nejprve jsem dostal bukový, že nechápe, proč lidi demontují udělané zásuvky (nepoužíval jí ani předchozí majitel). Měl potřebu pořád něco vrtat, byť neměl ani vrtačku, co jsem pochopil. Když jsme se pochopili, že se nic vrtat nebude a chci využít stávající cestu, bylo mi řečeno, že až ke koncovému zařízení musí být natažený koaxiální kabel. Takže jsem vše demontoval (datovou zásuvku + kabel) a pánovi sám natáhl kabel ke krabičce, kdy vlastně použil mou předchozí a vložil pouze televizní zás
 4. Také ho mám ve skříni, aby se na něj neprášilo alespoň [emoji16] Uvidím zítra zkusím ten samotný Compal.
 5. Já si právě také myslím, že čím méně, tím lépe, ale zase to musí umět co potřebuji. Tak já předpokládám, že to nějak dáme dohromady s tím technikem, potřebuji případně hned řešit ten nat v xboxu atd, dokud tu bude.
 6. Dávám na tvá slova, s tím počítám, TP můžu koupit kdykoliv. Stejně bych musel něco načíst, nikdy jsem to v režimu dvou zařízení neměl. Jak je nastavit resp asi ten router.
 7. Jj, tu C6ku bych případně koupil, ale počkám jak bude fungovat ten Compal, dám mu šanci [emoji2] Spíš aby případně víc zařízení nedělalo nějakou rotiku.
 8. Něco v tom smyslu, hlavně nejde o žádné položky a neměním to každý rok, natož měsíc. Třeba teď nebude potřeba ani routeru, takže otázka switche.
 9. Chápu tvou starost, ale je to úplně jednoduché. Vzhledem k tomu, že mám ještě jiný byt, kde prostě vyšší připojení (úplně jiný ISP) zatím není resp mi stačí stávající už nějakých pár let, využívám tam stejnou sestavu, tudíž do 100mbit. V současném bytě také dlouho stačilo připojení 70/70 tudíž totožná zařízení, nehledě na to, že switch (nechci router jako designový prvek obývacího pokoje, proto switch) jsem měl zadarmo od kolegy a router se slevou, jen doplnění těch financí. Žádnou vnitřní síť nepoužívám, takže co mám v tarifu, to poskytuji koncovým zařízením, tudíž žádnou síť 1gbit nepotřebuj
 10. Snad půjde udělat jejich krabička někde po současné cestě resp natáhnout kabel v udělaných lištách do bytu, současný kabel přeruším mezi svou krabičkou a hlavním připojením, udělá se koncovka a cvaknu se do jejich krabičky. Nechce se mi to rozdělávat, už vůbec dělat další díry a lišty. Cesta do bytu musí být totožná, všechno běží v plechovém vedení na chodbě baráku. Připravil jsem si to právě sám po první zkušenosti se stejným ISP, kdy přijeli borci s vrtacím kladivem a nic nebyl problém. Jedna díra na chodbu baráku, lívanec na chodbě, druhá díra v bytě do itongu, opět lívanec a ten mě fakt v
 11. Co jsem teď koukal, tak chtějí za tarif 500mbit 929,- to už je výhodnější 1gbit za 999,- Popravdě tady ty dvě ceny nechápu resp chápu, že kde je možnost toho 1gbit, tak si vezme člověk to. Zkusím těch 300, budu cenou na svých, případně přidáme. Co jsem ještě pochopil na info lince, tak mají cenovou politiku na nějaké 3 geo zóny, takže asi se ty ceny různě po republice liší i vzhledem k starým a novým smlouvám. Spíš jsem zvědav, jak to technik vymyslí, chtěl bych využít stávající vedení, které jsem dělal při rekonstrukci na podzim. Z chodby domu z plechového stoupání natažený kabel do bytu v li
 12. Přesně tak. Já ty filmy teda jen streamuji, ale to mé připojení už je dost na hraně, třeba 65mbit/s pro 4k v HDR není problém. Minulý víkend mi právě připojení jelo odpoledne někdy do půlnoci, co jsem měl sílu to měřit, cca poloviční rychlostí, tak jsem se nas...a řešil alternativy. Nerad bych právě něco podobného u VF, proto i toto vlákno.
 13. Jasný, což to je v pohodě, to zase taková lama nejsem :D Spíš mi šlo o to, že takové blbosti mi musí nastavovat ISP, proto jsem se zbavil toho Mikrotiku, dal svůj TP Link a všechno v pohodě. U TP Linku jim nejde nastavit vzdálený přístup, tak jsou rozmrzelý a z tohoto důvodu ani na dálku neporadí. To vše 70/70 s ipv4 za 400,- proto chci změnu na upc 300/20 za 429,- kdy mi jde hlavně o ten download, dnes hra pro Xbox 100gb žádný problém.
 14. sodekcz: Ruku do ohně za to nedám, ale asi tento Mikrotik RouterBOARD RB941-2nD-TC. Nelíbil se mi přístup ISP, kdy mě prý nemusí zajímat, jak se dostat do jeho nastavení pro případnou změnu třeba názvu Wi-Fi nebo kanálu. Vše mi prý nastaví vzdáleně, tak jsem Mikrotik "vyhodil", TP Link byl jasná volba :D ne, pro mé potřeby nekomplikovaný a vše co potřebuji. Honza333: Díky za testování, zkusím a uvidím, v luftě toho je dost, klasika panelák ;)
 15. Díky za ochotu. Asi to teda prubnu, ten tp link můžu objednat dodatečně, ať tu nemám skladiště hw, už tak tu mám od současného ISP Mikrotik, kterému jsem na chuť nepřišel.
×
×
 • Create New...