Přejít na obsah

JTR.

Uživatel
 • Počet příspěvků

  9
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 1. JTR.

  Neustálá změna IP adresy

  Pořidte si jako já pevnou IP, vřele "doporučuju". Minulý týden mi jí změnili a navíc bez jakýhokoliv upozornění - že mam novou IP mi napsali až když sem hlásil tech. problém (změna IP). Měnila se mi i loni (listopad 2008) a předtím ještě jednou takže služba na dvě věci. Mám na IP vázáno hodně věcí (ftp, remote desktop, tomcat, plním zabezpečený eshopy atd) a snažil sem se tedy vyhádat původní IP ať nemusim vše měnit. To nejde, sleva asi taky nejde (vždyť je to pouhých 200/měs a mění se jen 2x do roka tak kde je problém?) tak sem si alespoň zanadával tady . Škoda že nedělám u nějakého mobilního operátora. To bych technikům změnil telefonní číslo a když by se divili že se jim nikdo nedovolá tak bych jim poslal mejla "nezlobte se, ale od minulého týdne máte nové telefonní číslo. "
 2. JTR.

  Záznam v digitálu

  Taky díky pane Čerte . Převed jsem hav (25:33, 644 449 368 bajtů) do ts (25:31, 621 313 868 bajtů) pomocí HavToTs a přestože při převodu hlásí chyby a "zahozeno" cca 23MB (cca 2 vteřiny) tak vše ok - obraz bez kostičkování, zvuk se nikde nerozchází, přehrávání plynulé, doporučuju. Stále ale nemůžu najít nic na obrácený převod, tedy jak dostat video do STB
 3. JTR.

  DVR rekordér

  tomus: Ok, budu objektivni a o vikendu zkusim USB downloader jeste na NTB a ve VMware ...reinstall uz sem zkousel vcetne ovladace. A nevis tedy jak dostat video do STB? ppp: Zkousel jsem i maly soubory (50MB) ruznejch formatu ale stale HDD is full, jak uz jsem psal tak jediny co do STB dostanu je video z nej stazene (i daleko vetsi). Ze by to melo fungovat trvdi distributor (Lica): "Záměr výrobce byl opačný, tedy abyste mohli nahrávat filmy z počítače do Handanu 6000."
 4. JTR.

  DVR rekordér

  Těšil jsem se na STB hlavně kvůli propojení s PC (aby se na něm daly pouštět filmy i bez počítače), ale to je prakticky nepoužitelné. Věděl jsem už před pořízením, že má jen USB1.1 a nelze film přetáhnout z STB do PC, ale nenapadlo mě že neumí mass storage, dodanej program na přetahování (USB downloader) se neustále zasekává (jsou nutné restarty STB) a zatím se mi nepovedlo ani dostat žádnej film do STB - stále to píše HDD full. Zkoušel jsem různý modifikace formátu MPEGII (programy Procoder a TMPGEnc), přejmenovávat na HAV a i konvertovat do HAV (high quality audio video) ale zjevně je to jen shoda přípony. Jediný video který se mi povedlo dostat do STB je video z něj stažené. Fotky a MP3 relativně v pohodě když má USB downloader zrovna náladu fungovat . Za tipy jak dostat video do STB předem dík.
 5. JTR.

  Infolinka

  Taky se už týden nemůže dovolat, přestal fungovat digitál, webovej formulář mi píše "Číslo smlouvy je nesprávné" přestože používám číslo, který na karneval infolince ještě v červnu bylo ok. Kde zjistím UPC zák. číslo? (platim přes SIPO a tam neni) Nebo UPC ještě nemá karnevaláckou databázi?
 6. Vyřešeno, problém byl u karnevalu, volal jsem tam a odpověď "vidim že pevnou IP platíte ale nemáme jí tu", za půl hoďky volali a vše ok.
 7. Souhlasím s Ritchym, pevnou IP mám kvůli vzdálený ploše, FTP, hrám (zakládám server) atd. ... volat každýmu "hele tak když budeš něco uploadovat tak zrovna DNES mám IP x.x.x.x" by nebylo to pravé . Navíc mam 1 pevnou a 2 nepevny takže o výhody nepřijdu...ten rapidshare je dobrej příklad, dá se zařídit aby server přiřadil po každé přihlášení do sítě jinou IP ale nebudu radši prozrazovat jak . S přechodem na veřejný IP v karnevalu je sice o důvod míň jí platit, ale pro mě je důležitá právě ta statická a navíc doufám že až přejdu na novej tarif tak mi zůstane stejná. Už jednou mi jí měnili kvůli restrukturalizaci sítě a docela mě to naštavalo .
 8. Tarif mam 5M, rok jsem nic neměnil, pevnou IP mám a funguje (akorát teďpotřebuju připojit jinej comp a není to kde změnit, klonování MAC nelze) i jí platím (dle posledního vyúčtování). Zkusil sem tedy IP zadat na jinym kompu napevno a funguje to, což by znamenalo, že se přeslo na režim UPC, kdy se MAC nekontroluje. To by mě teda dost naštvalo, protože v pravidlech UPC je sice, že použití jiné než vlastní IP znamená okamžité odpojení signálu, nicméně to nevylučuje že si IP někdo vypůjčí a přijde se na to jen když se připojím já. Navíc by to znamenalo nastavování GW,DNS, což by byl krok zpět do doby pravěké kdy měl karneval ip 10.*.*.* atp. Svojí IP beru skoro jako třeba své telefonní číslo, je to prostě moje ....tak doufám že ověřování MAC zůstane a je to jen dočasná "chyba". Odborný názor na toto téma vítán, dík .
 9. Mám pevnou IP a na stránkách http://muj.karneval.cz/internet/tcpip.php se dala nastavit MAC adresa síťovky, která má IP přiřazenu. Teď to tam není, viz http://home.karneval.cz/01030317/tcpip.jpg , jak to mám tedy nastavit pro jiný komp? Volat karneval nebo už se přešlo na režim UPC, kde se tušim IP zadává na pevno v net. settings?
×