Jump to content

marek-81

Uživatel
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

marek-81 last won the day on February 23

marek-81 had the most liked content!

About marek-81

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 50
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Klasik
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  CA modul
 • Místo odběru služeb UPC
  Brno

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. I když nechodím na žádné diskuze (toto je moje první a jediné fórum, protože jsem zákazník UPC), tak občas sleduji diskuze na jiných webech a řeknu vám, že někdy čumím co čtu. Snad nejhůř je na tom parabola.cz, tam snad ani žádná pravidla nejsou. Je smutné, když si někdo vybíjí frustraci na diskuzích.
 2. Ono to je v tomto směru v Česku vše divné. Když opět srovnám s tím zahraničím, tak u nás existuje asi 15 titulů. V zahraničí jen pár. Třeba v té zmiňované Itálii je pouze Dr. pak avv. (advokát) a prof. (profesor). Třeba mgr vůbec neznají. Buď jsi doktor anebo nemáš žádný titul. U nás je asi 10 úplně zbytečných titulů (mgr, bc...) které slouží jen na zvednutí ega, ale nemají žádný společenský přínos. A asi to souvisí i s tím vykáním. Prostě se asi cítíme méněcenný a na západě to mají u zadku a nemají potřebu si nic dokazovat.
 3. Půjdu trochu mimo téma. S tím vykáním tykáním má pravdu Adolf. Ono je to celkově taková zvláštní česká "úchylka" každýmu vykat, byl jsem svědkem jak si i vykají mladí mezi sebou u nás. Sám jsem žil několik let v USA a pak v Itálii a v tom Taliansku mě překvapilo, že se tyká i lékařům nebo dokonce profesorům na VŠ. Normálně jsem přišel do ordinace a pozdravil "ciao dottore". Samozřejmě není problém říct "buongiorno dottore", ale Italové mi vysvětlili, že ciao je gesto přátelství, kdežto pozdravem buongiorno dáváte najevo odstup. To stejné i v USA, buď "hi" nebo "hello". Jen u nás to lidi prožívají.
 4. Já teda hlavně nechápu, na co potřebuje běžná domácnost rychlost 500/30. Nebo teda něco mě napadá...
 5. U Pody budu mít jen internet za 250 korun. Ne TV. Tu budu sledovat přes anténu. Proto mě zajímala otázka, co se stane s kabelem UPC.
 6. Vzhledem k tomu, že T2 už mám od Vánoc, tak je mi to jedno jakou mám v telce anténu. Byla to jen zvědavá otázka. Toť vše. Na sipu trvám, už čekám na změnu podmínek od dubna a jdu k Podě.
 7. Jen otázka ze zvědavosti. Pokud si někdo zruší UPC úplně, tedy už nebude zákazníkem, ale má logicky doma přípojku, vypne se mu i tv start nebo ty kanály budou fungovat stále bez ohledu zda někdo je nebo není zákazníkem??
 8. Já prostě chci platit sipem. Platím tak bydlení, plyn, elektřinu, pojištění, prostě všechno. Nebudu jenom kvůli Vodafonu měnit celý systém na který jsem zvyklý. Tečka. Děkuji všem za rady.
 9. HaWe: přesně tak. Já jsem platící zákazník a jsem to já co si budu klást požadavky a podmínky. Ne operátor. A pokud mi ty požadavky nemůže/nechce splnit, nejsem povinen přistoupit na jeho. To je celé. A není to pouze o ceně. Rozhoduji se podle mých osobních požadavků. Klidně můžu chtít po Vodafonu ať mi každý týden chodí uklízet do domu. A pokud mi řekne že ne, tak já zase nemusím být jeho zákazník.
 10. Marek-26: ano, já mám ve smlouvě způsob platby SIPO. Protože nebudu souhlasit s jinou formou platby, odstupuji od smlouvy. Včera mi to potvrdili z dtestu. Nikdo mě nemůže nutit založit si třeba účet jen proto, abych mohl platit převodem. Každopádně od Dubna bude stejně nový zákon a může se odstoupit bez sankcí pokud jsem alespoň tři měsíce zákazníkem. Bude se to vztahovat i na služby internet+TV, tedy nejenom mobil. Opět potvrzené dtestem.
 11. Marek-26: děkuji za info. Takže to budou změny podmínek k horšímu a tedy důvod k výpovědi. Jsem rád, že to vím.
 12. Adolf: já ti rozumím, že tobě vyhovuje jiná forma platby, ale mě prostě SIPO vyhovuje. Jsem na něj zvyklý a pokud si mám na něco odvykat tak to musím chtít sám a ne určitě proto, že to chce UPC. Já samozřejmě vím, že existují i jiné formy plateb, ale SIPO má hodně výhod (pro mě). Například i to, že můžeš zaplatit poslední den v měsíci, což u inkasa nejde, protože by jsi byl automaticky po splatnosti. Navíc bydlím ve městě a na poštu můžu jít třeba i o půlnoci, pokud půjdu do extrému. Prostě SIPO je pohodlná služba kde mám všechno pěkně pohromadě a přehledně. Pokud Vodafone mi nebude časem umožňovat platbu sipem, budu hledat jiného operátora který mi to umožní, třeba Poda. Nebudu platit všechno přes SIPO a jen Vodafone extra jinak. Buď bych teda zrušil SIPO úplně anebo ho budu mít a přes něj i platit.
 13. Adolf: ale to není inkaso. Prostě ti pošta dá do schránky předpis kde máš přehledně všechny platby. Každý SIPO ma své spojovací číslo, pokud se vším souhlasíš, tak sedneš k PC a zaplatíš z účtu. Je to jednoduchý a rychlý. Z inkasa nemáš přehled. Sice pak ti dojde výpis, ale musíš to reklamovat, pokud ti něco nesedí.
 14. Přesně, pokud platíš příkazem banky, tak se neplatí nic. 21 korun je částka která se platí na přepážce. Ale přepážky využívám pouze v případě, že platím poslední den, aby se to stihlo. SIPO je super. Přehledná a pohodlná služba. SIPO je taky dobrý v tom, že vidíš předem kolik a co ti účtuje. Což inkaso neudělá. Pokud ti v sipu něco nesedí, jednoduše to vyřadíš a nezaplatíš. U inkasa musíš reklamovat.
 15. Já platím roky přes sipo úplně všechno. Od nájmu až po elektřinu, ČT, telefon. Je to přehledná věc, protože vidím každý měsíc kolik za co platím. Inkaso využívat nechci. Jsem zvyklý mít všechno v ruce a na papíře. I peníze. Navíc SIPO má velkou výhodu, že ho lze zaplatit poslední den v měsíci na poště a ještě ten den je platba připsána.
×
×
 • Create New...