Jump to content

kiwi

Uživatel
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

About kiwi

 • Rank
  Nováček

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 150
 • UPC telefon
  -
 • UPC televize
  TV Start
 • UPC datový limit na mobilu
  -
 • UPC rychlostní limit na mobilu
  -
 • Zařízení od UPC
  Cisco 3925
 • Místo odběru služeb UPC
  Praha 7
 1. Jěště doplnujici otázky Ten Technicolor je horší či lepší oproti Compalu - chtěl bych si jej spíš zase koupit než mít pronájem - ten Cisco se zaplatil asi 3x už. Bude Compal pokrývat byt podobně jako routery do 2t či na tom je výrazně hůř?
 2. Kanály jsem vyzkoušel všechny, každý den jeden a buď je to špatný nebo jěště horší - prostě i takové weby jako seznam či google nenačítají s 2-3s zpožděním a taková latence se může projevovat v průběhu celého dne jak na NB tak i telefonu, a pak to funguje zas třeba pár hodin v pohodě. Na 5Ghz na jakémkoliv kanálu to funguje skvěle. Má význam kupovat použitý Technicolor, který může být třeba taky v půlce životnosti? Má význam koupit teda ten Compal nebo Compal + router?
 3. Děkuji za rady. Potřebu AP teda posoudim po nastěhování do většího bytu. Co se týče aktuální situace, tak vzhledem k zarušenosti 2.4Ghz, mi zbývají níže uvedené varianty, nebo jsem na nějakou zapomněl? 1. Nechat Cisco a přikoupit k němu router? V tomto případě, jaký router? Nebude mě Cisco brzdit, když k němu pořídím nový router? Dále si říkám, jak dlouho mi jěště to Cisco po 8 letech vydrží (připomínám, že jsem ho kupoval). 2. Koupit nový router od UPC. Prodáva UPC pouze Compal či i nějaký jiný třeba levnější, pokud by měl sloužit jen jako modem? V tomto případě, pořídit Compal, či jiný? A používat ho jen jako modem i router, nebo přikoupit router? Je v tom nějaká výhoda oproti Ciscu, který aktuálně mám? Nerad bych totiž teď řešil aktuální situaci a po pár měsících v novém bytě litoval, že jsem se měl rozhodnout jinak. Jěště jednou všem moc děkuji.
 4. Děkuji za odpoveď. 1. Analyzátorem vidím asi 8 různých sítí na různých frekvencích na 2.4Ghz. Takže pokud mám problém s přípojením, tak je to tím zarušením a nejspíš s tím nic neudělám? Nemůže to být stářím routeru? Protože na 5Ghz to funguje bezvadně. 2. Cisco mám odkoupené a už se nejspíš i párkrát zaplatilo, takže do výměny mě asi tlačit nebudou. Jaké modemy UPC nabízí kromě Compalu? Na webu ani ceníku jsem jiný nenašel. Má význam jej teda vůbec měnit? Bude mě nějak limitovat rychlostně, když k němu přikoupim slušný router a připojim ho? 3. A nějaký repeater nebo jak se to jmenuje do zásuvky to vyřeší? Předpokládam, že v novém bydlišti (novostavba), to bude brzo zarušené na 2.4Ghz a budu muset stejně použít 5Ghz. Jak to funguje? Je to obdova routeru nebo se to dáva k routeru? Děkuji.
 5. Zdravím, aktuálně mám 8 let starý Cisco 3925, který jsem prvních 6 let používal na 2.4Ghz, s tím, ze před 2 lety začal být internet nestabilní a měl velkou latenci (popr. ztráta pacientů - nezkoumal jsem příčinu), ale přepnutí na 5Ghz vše vyřešilo. Nedavno jsem pořídil váhu Withings, která podporuje pouze 2.4Ghz a synchronizuje se s telefonem přes Wi-Fi. Zkusil jsem tedy přepnout Wi-Fi do 2.4Ghz a mám znovu nestabilní internet - zkoušel jsem všechny frekvence. Aktualne bydlím v 1kk, za několik měsíců se ale budu stěhovat do 3kk a v každém případě Cisco nebude dostačovat. I v 1kk je místy horší signál. 1. Čím by mohly být způsobené problémy na 2.4Ghz? Musí se nutně jednat o rušení? Je možné, že je modem prostě už starý a funguje na 2.4Ghz hůř? 2. Co bude lepší řešení na pokrytí 3kk 80m2, když bude router uprostřed bytu? Compal nebo nechat Cisco a k tomu koupit nějaký router? Jaký router bude dostačující (ideálně 1-2t) 3. Když budu mít dualband router se stejným názvem, budou se mi váhy na 2.4Ghz synchronizovat s telefonem na 5Ghz? Je možné v nastavení routeru nastavit aby se všechna zařízení kromě váhy připojila na 5Ghz? Předem děkuji za odpovědi.
×
×
 • Create New...