Přejít na obsah

andrewz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  6
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli andrewz

 • Hodnost
  Nováček

Služby Vodafone

 • Vodafone internet
  Internet 500
 • Vodafone telefon
  Telefon 30 minut
 • Vodafone televize
  TV Komfort
 • Vodafone datový limit na mobilu
  Jiná služba
 • Vodafone rychlostní limit na mobilu
  Jiná služba
 • Vodafone zařízení
  CBN CH7465LG
 • Místo odběru služeb Vodafone
  Praha 9

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Nahrál jsem přes Firefox na svojí časovou osu JPG obrázek s rozlišením 3 232 × 2 424 a když se snažím jej z Facebooku stáhnout, dostanu obrázek s rozlišením 2 020 × 1 515. Hledal bych problém u Zuckerberga. Já se třeba roky potýkám s tím, že nemohu svobodně zvolit, jaký obsah budu nebo nebudu na časové ose mít, přitom nikdo další se s takovým problémem zjevně nepotýká.
 2. Díky za odpověď. Kde tedy UPC, ČRa, Skylink a další poskytovatelé televizních služeb berou audiovizuální materiál, který poskytují televizním divákům? Abych věděl, na koho se vlastně obrátit... Samozřejmě že od samotných TV stanic, ale někde se přeci ty signály schází. Rád bych ověřil, jestli se stejný problém vyskytuje přes CA, STB i OTT App ve stejný čas, ale vzhledem k jeho nahodilé povaze je to takřka nemožné. Navíc se v závislosti na proměnných projevuje v různé míře i na úplném konci řetězce, kdy jsem přesvědčen, že třeba u webového Horizon Go je problém častější v prohlížečích Microsoftu (asi 1 lupanec na 10 vteřin) než třeba ve Firefoxu. Taky záleží na reproduktorech – ty, které lépe reprodukují výšky, činí lupnutí slyšitelnější. Upřímně nevím, co víc bych pro přesnější diagnostiku nějakým zkušeným technikem mohl jako spotřebitel udělat. Napadá vás něco? Chtělo by to vhled někoho, kdo zná celou pipeline, která vede TV vysílání od původce až k příjemci (když to přeženu: z kamery až do uší diváka). Z mého laického pohledu jde o bug v nějakém zvukovém kodéru uprostřed této pipeline. Následkem je zvuk, který ne zcela odpovídá technickým specifikacím a který tak není zcela kompatibilní se všemi zařízeními. Místo abych spřádal konspirační teorie by možná bylo nejlepší, kdyby nikdo další lupance neslyšel a doktor mi jen předepsal pilulku... 🙂 Lupance pro mne sice nepředstavují konec světa, ale už jsem do toho tak zabředl, že bych rád docílil objasnění.
 3. V pátrání jsem trochu pokročil. Jednak jsem zjistil, že se problém ve zvuku týká i zpětného zhlédnutí na set-top boxu UPC. Více mne ale zaskočilo, že problém postihuje i vysílání společnosti Skylink. Tohle jsem nahrál na https://livetv.skylink.cz při používání MS Edge. Ve zpětném zhlédnutí se stejně jako u Horizon Go objevuje lupání v jiných pasážích. A aby toho nebylo málo, s podobným problémem jsem se nehledě na platformu setkal u tohoto streamovaného videa na https://www.redbull.com/int-en/events/AP-1XV2THEBD1W11/live/AP-1XUU7ZY112111 . Praskání je slyšet např. v těchto časech: 46:34 46:47 47:12 47:38 48:10 50:11 55:51 Ještě jedno streamovaná video, o kterém platí skoro totéž: https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/trump-slibil-postavil-zed-i-v-coloradu/r~65cf757cf61f11e99ec9ac1f6b220ee8/ (to první s americkým prezidentem). Lupnutí se ozve v čase 0:13. Výsledek je tedy ten, že šotek postihuje zvuk u videí z různých zdrojů (až na ty offline) a projevuje se ve více zařízeních na různých platformách. Že by nějaký bug v televizní technice zpracovatelů TV pořadů? Nebo nějaké abnormálně intenzivní erupce na Slunci? Jde mi z toho hlava kolem.
 4. V pátek 25. 10. 2019 jsem od 20:00 koukal na Tenkrát na Západě na Prima MAX. Praskání v živém vysílání bylo tak časté, že se to skoro nedalo. Opět se to projevilo i ve zpětném zhlédnutí, byť ne v tak velké míře. Jednoznačně je problém slyšet v těchto časech streamu: 0:43:03 2:15:12 2:28:44 2:30:50 Mohl by mi to prosím někdo s přístupem do webového Horizon Go potvrdit? Porovnal jsem to s archivem internetové televize provozovatele Skylink. Ve stejných pasážích se žádné praskání nevyskytuje, viz video níže. Musí tak jít o problém mezi UPC a jeho poskytovatelem vysílání. Netuší někdo, jestli to UPC grabuje z DVB-T2 sítě? Díky.
 5. Zdravím. Už asi měsíc řeším nepříjemný problém s Horizon Go. Jedná se o protivné lupání, respektive praskání ve zvuku, a to nehledě na program, i když já sleduji nejčastěji kanály ČT (ČT24), Novy a Primy. Závada se vyskytuje zejména ráno a večer, a to při používání webové verze Horizon Go v prohlížeči Microsoft Edge, tedy ve Windows 10. Frekvence nežádoucího zvuku je mnohokrát za minutu. Ukázky jsem pro přehlednost dal do citace. Věc jsem řešil s technickou podporou UPC. Ačkoliv technik Richard uznal, že je chyba skutečně na straně UPC, protože se ji povedlo reprodukovat i na jeho zařízení, později jsem se od jiného technika dozvěděl něco ve smyslu, že jde o minoritní problém způsobený nekvalitní zvukovou aparaturou. I dva týdny poté bohužel potíže přetrvávají. Opravdu jsem jeden z mála, kdo na závadu naráží? Kdyby nás bylo víc, třeba by to UPC přimělo s tím konečně něco dělat... Díky.
 6. andrewz

  Horizon Go

  V prohlížeči bohužel dobře nefunguje přizpůsobení kvality obrazu danému hardwaru a momentální rychlosti připojení. V linuxovém Chromu na 15 let starém notebooku mi Horizon Go nutí obraz v rozlišení 1 920 × 1080 a celkem nepřekvapivě dochází k sekání z důvodu vyčerpání systémových prostředků (jakékoliv jiné video jako třeba přes iVysílání či VOYO na stejném stroji jede OK). Na herním desktopu s W10 a UWP aplikací se na druhou stranu kvalita obrazu přepíná podle potřeby a při zahájení sledování je například kvalita nižší než SD. Šlo by s tím prosím něco udělat, UPC?
×
×
 • Vytvořit...