Přejít na obsah

davson

Uživatel
 • Počet příspěvků

  55
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli davson

 • Hodnost
  Nováček

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Nějak tomu nerozumím. Dříve byl na stránkách např. balíček Kombi klasik 40 + balíček sport + telefon. Nyní je na stránkách záložka Kombinace služeb. Pod ní jsou dvě záložky : a) internet + TV b) internet + TV + telefon Po jejich rozbalení ukazují obě záložky ty samé 3 nabídky a za stejnou cenu. O telefonu žádná zmínka. Telefon už není součástí žádných balíčků, ale platí se zcela samostatně ?
 2. To ritchi : Dívám se, že to máte, tak jako u nás v okolí.Taky žádný kanál 3. To je zvláštní. Celkem u nás vidím 28 wifi připojení. Je zajímavé, že UPC nedoporučuje kanály 1, 11 a 13. Ale jak u nás, tak u Vás jsou hodně používány.
 3. Ještě jsem chtěl poradit v jedné věci. Při té změně kanálu na :http://192.168.0.1/ jsem zjistil . V záložce upřesnit - brána firewal mám nastavenu slabou ochranu bránou firewall. Mám tam něco zaškrtnout z těchto možností ? : - blokovat fragmentované IP pakety - detekce skenování portů - detekce přetečení IP Na co by to mělo vliv. Upozorňuji, že má zapnutou bránu firewall ve Windows 10.
 4. Tak jsem změnil kanál na neobsazené č. 3. Původně tam bylo nastaveno automaticky a měl jsem kanál č.1. V pokoji kde je modem, tak je : signal strength - 25 dBm signal quality 99 % achievable rate - 144,4 Mbps V druhém pokoji jen : signal strength - 60 dBm signal quality 80 % achievable rate - 57 Mbps Rychlost dowload v druhém pokoji dokonce klesla z poloviny na čtvrtinu tj. 10,55 Mbps. To by mně však až tak nevadilo. Každé měření ukáže trochu něco jiného. Hlavně aby se vůbec neztrácelo připojení, jak se někdy před tím stávalo. Uvidím co bude dál. Když tak tam můžu vždy vrátit nastavení kanálu na automaticky.
 5. Nevidím, že by někdo v okolí využíval kanál č. 3 a 10. Tak si mám vybrat jeden z nich ? Co to znamená, když někteří sousedi využívají 2 kanály a ve sloupci chanell width mají místo 20 MHz uvedeno 40 MHz ?
 6. Mám jen notebook, který přenáším z pokoje do pokoje. Tam kde mám Wifimodem je to dobrý, ale v druhém pokoji se sníží rychlost na polovinu a někdy nemám signál. Ztratí se připojení. V UPC mně doporučily toto : Na základě našeho telefonického hovoru zasílám informace ke změně wifi kanálu ve Vašem modemu. V tomto případě se s největší pravděpodobností jedná o sdílení vysílacího kanálu Vaší WiFi s WiFi sítěmi ve Vašem okolí. Doporučuji signál prověřit a následně přenastavit na nejméně vytížený vysílací kanál podle následujícího postupu. Nejprve si stáhněte do Vašeho počítače program pro kontrolu vytíženosti jednotlivých WiFi kanálů, např WIFI-scanner: http://www.slunecnice.cz/sw/wi-fi-scanner/ Tímto programem zjistíte který vysílací kanál není ve vašem bytě vytížen (1-13 , nedoporučuji 1,11 ani 13) Následně přenastavte na nejméně vytížený vysílací kanál, podle následujícího postupu: 1. Připojte koncové zařízení (laptop, desktop) kabelem k modemu 2. Do adresního řádku internetového prohlížeče zadejte IP adresu modemu - 192.168.0.1 3. Zobrazí se stránka s výběrem jazyka, kde je třeba změnit položku "Country" na "Česko", položku "Language" na "Čeština" a následně potvrdit tlačítkem "Next" 4. Dále se Vám zobrazí stránka, kde vyplníte uživatelské jméno a heslo ve tvaru admin/admin a stisknete tlačítko "PŘIHLÁSIT" 5. Po přihlášení vyberte volbu "BEZDRÁT" 6. U položky "Kanál", zvolte nejméně vytížený kanál (nejvhodnější kanál zjistíte například pomocí programu WiFi Scanner) 7. Poté změnu kanálu potvrďte stisknutím tlačítka "Uložit" Mám problém, že v tom Wifi scaneru nevím podle čeho poznat, který kanál je nejméně vytížený. Jsou tam sloupce : signal strength v jednotkách dBm signal quality v procentech chanell - kde jsou čísla kanálů achievable rate - v Mbps Mé připojení ukazuje : signal strength - 28 dBm signal quality 99 % chanell - 1 achievable rate - 144,4 Mbps Omlouvám se, že je to tak dlouhé, ale jsem laik a nevěděl jsem jak problém ve zkratce popsat.
 7. Nikde nemůžu najít 5 mm koax. kabel s 3 x stíněný Emos CB500. Co jsem našel tak je vše jen 2x stíněný. Můžeš mi sem hodit aspoň jeden odkaz ? Díky.
 8. Tak dobře asi jsem to špatně formuloval. Hledám kábel, který je kvalitní, ale pokud možno slabší tj. cca 5 mm a zároveň pokud možno ohebný. Doufám, že neznamená, že čím je silnější kábel, tím je kvalitnější.
 9. Musím nově propojit koncovou zásuvku s průběžnou zásuvkou. Nyní tam mám kabel silný cca 7 mm na kterém je napsáno "Belden cable NL H126 DOO 074-57 DuoblondPlus BTT PVC 18 EN-50117-2-4 class A 01-06". Je na ohyb takový tvrdý. Potřebuji nový kabel cca 15 m dlouhý a pokud možno slabší (poddajnější pro vedení v podlahové liště).Jinak se spojením nemám problémy, takže nemusí být asi nějak extrémně kvalitní (drahý). Co by jste mi doporučili ?
 10. Proč mít internet v televizi ? Asi nejsem jediný co by to chtěl. Jinak by takové televize nevyráběli. Budu mít menší televizi s monitorem v jednom. Druhá televize se někdy hodí. Odpadnou hádky s manželkou jestli bude seriál nebo hokej. K tomu si chci koupit nějaký menší notebook nebo stolní minipočítač. Nějakou malou krabičku. Velký stolní počítač zruším tj. vyhodím. Je z roku 2004, už nestíhá a nechci mít v bytě už tak velkou, hlučnou a těžkou "krabici". Také jsem nepřítel všech zbytečných káblů. V dnešní době by to už dávno mělo být bez nich. Jsou nevzhledné, překáží a chytá se na nich prach
 11. Tak to budu muset možná přehodnotit i ten typ televizoru. Stejně se mně bílá barva moc nehodila. Vše ostatní je černé. K čemu mně potom to wifi a widi bude. Jen k tomu, že tam budu mít prohlížeč ? Prý ale ani internetové bankovnictví přes televizi dělat nejde.Já jsem se chtěl hlavně zbavit podle mě zbytečných káblů. Kolikrát já už to vedení předělával. Manželka si furt vymýšlí nějaké rekonstrukce pokojů.
 12. Já jsem byl tak naivní, myslel jsem že si to ten signál vezme z wifimodemu, který bude připojen ke koncové zásuvce. No to je škoda. V dnešní době techniky jsem tu možnost bral tak nějak automaticky. Takže ani to "widi" mně nepomůže ?
 13. V ložnici bude televize, ale já myslím, že když bude mít wifi jak jsem psal, tak se k ní můžu připojit bez káblu s TV signálem.
 14. Prosím o radu při novém zapojení v panelákovém bytě (rekonstrukce ložnice). Současný stav : 1) Obývák - průběžná zásuvka do které je veden hlavní kabel UPC z chodby . Z průběžné zásuvky je veden kabel na televizi v obýváku, rádio v obýváku a kabel ke koncové zásuvce v ložnici 2) Ložnice - koncová zásuvka. Zde je zapojen stolní počítač, wifimodem, repráky, telefon UPC, tiskárna,televize a notebook Představuji si to takto. Nebudu mít žádnou zásuvku v ložnici. Zůstane tam jenom nový notebook (ještě nevím jaký) a nová televize : http://www.alza.cz/29-lg-29ln460r-d407742.htm#foto Tyto budou propojeny bezdrátově s wifimodemem. Stolní počítač a repráky zruším. Cca 10 m káblu s koncovou zásuvkou smotám a dám do obýváku. Využiji místo v obývací stěně kde mám televizi. Za ni bych schoval ten smotaný kábel s koncovou zásuvkou i modem. Propojil bych modem se zásuvkou. Nebudou se ty kábly za televizí nějak navzájem rušit ? Jednoduší by bylo, kdybych udělal z té průběžné zásuvky koncovou a ten kábel co spojuje obě zásuvky propojil rovnou z té zásuvky do modemu. Odpadl by jeden kábel a jedna zásuvka. Ale někdo by mi musel na kábel dát konektory. Sám to neumím, ani na to nemám vybavení. Nevím kolik by si za to mohl naúčtovat technik UPC.
 15. A budu mít u UPC při koupi také 24 měsíců záruku, tak jako kdybych to koupil v obchodě ?
×
×
 • Vytvořit...