Jump to content

Pan_Filuta

Uživatel
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

 1. JirkaH : Myslíte? Od napsání prvního příspěvku se tempo možná ještě zvýšilo a zatím žádný problém.
 2. Broodyx : Díky za ujištění. S ničím takovým snad problém nebude. Jinak hlásím že od začátku topicku staženo cca 1,3 TB a stále žádné omezení. Odeslaných dat je zanedbatelně.
 3. Marek-26: Děkuji za odpověď. Blokování portů bych si dovedl představit u nějakého jiného vytížení - přece jen vytěžuji HTTP na portu 80. SETI je opravdu něco jiného, i když pokud vím, BOINC klient na průzkum internetu také existoval (spider cosi). Ale některé současné projekty jsou schopné při rychlém počítání sežrat také stovky až jednotky GB za den. Nápad s kontaktováním UPC je zajímavý, a promyslím ho, ale bojím se že na něco takového nemám dostatek trpělivosti. Navíc ve všeobecných podmínkách mají výslovně uvedeno, že omezování na množství přenesených dat neuplatňující (část s přikročením k omezení se pak týká jiných prohřešků, SPAM viry, botnety atd). Zatím tedy hlásím že za cca 10 dnů staženo necelých 450 GB a žádný problém.
 4. Aha, děkuji za rychlou odpověď. To že vyhledávání může omylem sepnout nějaký IDS systém mě také napadlo. Přece jen dochází ke komunikaci na tisíce IP adres. Nevíte prosím jak to UPC v těch případech řeší? Zda pošlou dotaz, upozornění atd. Děkuji.
 5. Zdravím, měl bych prosím dotaz týkající se uplatňování FUPu u UPC. Zvažuji zapojení se do https://www.majestic12.co.uk/ (distribuovaný vyhledávač) a napadá mě zda UPC nemůže mít teoreticky problém s větším vytěžováním připojení. Z krátkého testu mi vychází, že za 24 hodin stáhne program cca 50 GB dat. Což mi připadá že není relativně tolik, když teoretické maximum při využití linky na 100% je někde u 1TB za 24 hodin. Upload vytěžován není. Nicméně to není ani úplně běžné užití. Otázka tedy je, zdá se vám to jako něco, s čím by mohl být problém? Děkuji.
 6. Děkuji za pomoc, změna MAC pomohla prakticky okamžitě. Posterous se již načítá.
 7. Díky, dám vědět jak jsem dopadl. Jinak co jsem googlil, je docela běžné že posterous někoho zablokuje. Ochranu před útoky si nechá dělat externě, a tam se s tím asi moc nemažou.
 8. Díky, používám nějaký novější Cisco bez wifi, zkusil jsem ho jen vypnout vypínačem s tím že jsme doufal že moji nevyužitou IP dají někomu jinému, ale asi je lease time větší. Zkusím tedy místo routeru zapojit PC a uvidím.
 9. Díky! Jakmile jsme přešel z UPS na UPC, stránky se už nenačítají dny, ale jen sekundy:) PS: Jak vynutím změnu IP u UPC? Zkusil jsem na celou noc vypnout modem...ale IP drží. Díky.
 10. Díky všem, bude to asi mou IP. Jeden den jsem dělal asi tři migrace blogu a asi jsem překročil limit, zítra to zkusím snad s novou IP.
 11. Díky za test, stránky se načítají? Jsem na tom bohužel takto: Proto uvažuji zda mě třeba automaticky nezabanovali na IP:) Zkoušel jsem dnesk na 30 min vypojit model, ale adresa drží jak hebrejská víra, asi budu muset zkusit delší časový úsek. PS: Web jim musí jet ještě nějakou dobu, slíbili migrační nástroje které zatím neexistují.
 12. Díky:) Nicméně problém není že by nefungoval, ale že funguje z jiných internetových připojení, ale z UPS ne, proto se ptám zda se tam z UPS prosím dostanete.
 13. Zdravím, posledních několik dní se nedostanu z UPC připojení na http://posterous.com . Nejde jak ping tak traceroute, z jiných míst problém nemám. Můžete prosím vyzkoušet zda se vám stránky načtou, či má posterous problémy jen se mnou? Děkuji.
 14. Ještě přeměřím, ale s usporným switchem a routerem to bylo 25W a když jsem vypl vše tak 0.
 15. Nenadělám bohužel nic...maximálně můžu vymáhat náklady : Jinak se spotřebou máš pravdu, můj Atom "serverik" má rozdíl iddle/load as jen 4-5 W
×
×
 • Create New...