Přejít na obsah

Colomboa

Uživatel
 • Počet příspěvků

  14
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Colomboa

 • Hodnost
  Nováček
 1. Ahoj Tomusi, je to jako obvykle na rok... A já jsem byl hlavně rád, že tam není žádný závazek, takže mohu kdykoliv od toho odstoupit za standartních podmínek. Takže nemusím doplácet zbytek ročního období, kdybych se třeba stěhoval, což je zrovna teď v nejbližším roce celkem pravděpodobné... Tohle chápe málokdo, ale kdyby sis přečetl předchozí příspěvky, věděl bys, že takhle to prostě u UPC funguje... Říct si o slevu nestačí, musíš deklarovat úmysl odejít a pak se s Tebou baví o slevě... Možná, že by to šlo i nějak přes formulář, ale jistota je zavolat, hovořit hezky o jejich službách, postesknout si, že je to prostě hodně drahé a že by si to člověk rád dopřál, ale že má jen určité peníze na to vyčleněné... No a pokud je člověk opravdu spolehlivý a dlouholetý plátce (já jsem ještě z dob Karnevalu), tak si ho nenechají odejít.
 2. Tak mám za sebou (stejně jako loni) jednání o prodloužení slevy a stále to funguje - Supreme 50% sleva (544,-), Fiber 10M 20% sleva (395,-) + HD box (150,-, tedy suma sumárum platím 1100,- a ušetřím měsíčně zhruba 650,- Takže něco kolem 37%.
 3. Jak to víš, že přijde 12. 9. den D? PS: Myslíš, že bys mi mohl udělat nějakou dobrou cenu? Budu muset restrukturalizovat portfolio. Please odpověď do PM Díky
 4. Tak nám někdo o půlnoci ukradl kus optického kabelu z páteřní sítě, ale naštěstí to soudruzi z UPC po 17 hodinách opravili, za což jim patří dík..
 5. Podle mých informací od lidí z UPC je zařazení DVB-T multiplexů zatím zkušební, neoficiální a není ve všech městech. Zajímalo mne, jak je tomu ve Zlíně ani v Otrokovicích a zatím to není součástí nabídky. Původně bylo zařazení plánováno na konec srpna, ale zatím tak nebylo uskutečněno. Snad se tak stane do konce roku, nebo začátek příštího roku. Takže ve Zlíně a Otrokovicích to není zatím třeba zkoušet ladit.
 6. Nepovažuju se sice za odborníka na digitální vysílání, ale selským rozumem si říkám, že když sledujete na TV, která má rozlišení 1920x1080 vysílání v normě PAL (SD) 720x576, tak to rozplizle musí vypadat. Vždyť se jeden obrazový bod zdroje upscaluje (a hlavně analogově) na 5 bodů na TV. Zatímco u CA modulu jde digitální signál do vnitřního STB, který to zobrazuje na TV. A digitální upscale bude určitě lepší než analogový. Ono se říká, že nejhorší obraz SD je na FULLHD televizích. Ale chtělo by to opravdového odborníka. Určitě se nějaký kvalifikovaný vyjádří.
 7. Tak technik označil za problém "software", což se mi teda moc nezdá. Nicméně mi vyměnil STB za jiný a ten šlape jak má, zatím. Ale už se celkem těším na Kaona, ve schránce už jsem měl lístek s nabídkou, jen na skladě v UPC zatím nemají nic. A začínají být trochu zoufalí. I na lince přede dvěma dny mi to ten chlapík přiznal.
 8. Mám problém s Handanem 7000 HD. Mám ho rok a pár měsíců a nejprve to znatelně déle hledalo a načítalo kartu. Během posledního týdne trvalo v řádech desítek sekund, než naběhla úvodní obrazovka s logem UPC. A s přibývajícím časem se interval prodlužoval, že kolikrát jsme zkusili přístroj raději znovu vypnout a zapnout. Dnes STB hodil po neúspěšném náběhu na displeji nápis -d a nereagoval na dálkový ovladač ani na vypnutí na STB. Musel jsem vytáhnout šňůru ze zásuvky a od té doby se na displeji pouze točila signalizace startování, ale stále dokola, bez náběhu. Považoval jsem STB za definitvině ztracený, ale zdá se, že po několika hodinách ve vypnutém stavu se zase vrátil do normálu. Stalo se něco podobného i někomu jinému? Jak jste to řešili? Já už teda mezitím volal na linku a měli by mi ho přijít vyměnit, ale jestli pojede jako poslední hodinu, tak budu akorát za vola. EDIT: A přece se točí.... Tak ráno to zas nejede. Zase mi to ukázalo -d a dokonce jednou tři čárky nad sebou. A stále se točí .... Aspoň nebudu za toho vola.
 9. Colomboa

  ČT2 HD

  Určitě jsi chtěl napsat 13.2. Že mám pravdu?
 10. No já to taky loni nejdřív zkoušel normálně. Ptal jsem se na balíčky, ale takový, který by mne zaujal, neměli. Tak jsem se ptal, že jsem se dočetl o tom, že někteří pohrozí výpovědí a dostanou slevu. Že mně se to moc nelíbí sahat k takovým krokům a jestli neuvažovali o bonifikaci dlouholetých zákazníků. Nový zákazník má totiž daleko lepší podmínky a to není vůči těm, co "živí" UPC, fér. Odpověď byla takřka nulová a když jsem viděl, že u O2 bych něco podobného jen bez HD boxu dostal za 900,-, nebylo o čem přemýšlet a zavolat. Mají-li takovou politiku, nezbývá než ji přijmout, i když je to vůči slušným zákazníkům nefér.
 11. Ahojky, tak loni jsem si díky těmto stránkám vyjednal na UPC 50% slevu (čimž děkuji všem, kteří mne inspirovali) a protože se přiblížil konec slevy, zavolal jsem znovu. Loni jsem měl touto dobou od UPC (1 rok UPC, předtím 5 roků Karneval) digitální televizi Standard 599,- a Tarif Easy (4/0,25, navýšený v dubnu na 15/1,5) 570,-. Takže jsem platil 1169,- zavolal jsem na slevu, s tím, že jsem ochotný dávat max. 1000,- a to chci, aby tam bylo navíc HBO a další filmové kanály a HD Box v ceně. Domluvili jsme se dokonce na 50% na tarifu Supreme 550,- a Easy 285,- + HD Box na 4 měsíce v akci 100,-. Celkem tedy první 4 měsíce 935,- zbývajících 8 měsíců 985,- (jinak bych za toto platil bez slev 1820,-). Zavolal jsem tedy znovu a dozvěděl se, že už to těch 50% nebude. Opět jsem řekl, že mám podmínku tisícovku, víc na to dát zkrátka nemůžu. Vypočítali mi to na 1290,- tedy nárůst zhruba 300,- (Takže sleva by byla 33%). Pán mi nabídl přejít na nižší tarif internetu (neexistující Easy na FIber Power 10 (10/1). Přijdu tedy o třetinu rychlosti, ale měsíčně zaplatím další rok 1092,- měsíčně. Musel jsem tedy ustoupit o stovku od svého požadavku, protože další snižování služeb mi za tu stovku nestojí. Normálně bych za toto zaplatil 1740,- Sleva je tedy téměř 40%. Tak hodně štěstí ostatním.
 12. 2Jaku Oficiálně jsem to na webech taky nenašel, ale z toho, co se dozvěděli lidi na Klientském centru: časový harmonogram navyšování rychlosti internetu Starter: Leden: 4M/256k Únor: 6M/256k Březen: 10M/1M a Podrobnosti od zdroje (UPC) u programu Easy: Rychlosti do 12.2008: 4 Mbit / 256 Kbit Rychlosti od 01.2009: 6 Mbit / 256 Kbit Rychlosti od 02.2009: 8 Mbit / 512 Kbit Rychlosti od 03.2009: 13 Mbit / 1,5 Mbit další jsem nikde neobjevil, ale dá se předpokládat, že to bude podobně vzestupně (dle starých tarifů) 2Fingon1 viz. odpověď Jaku Taky jsem na rozvodech bývalého Karnevalu. Down nad 4 je hodně slušný. Problém vidím jen v upu 256 kbps je skutečně málo. Je pravda, že by ty harmonogramy mohli zveřejnit oficiálně, ale už vidím tu záplavu připomínek, když proč ten který tarif má jen o X, zatímco jiný má navýšení o Y. Jen by si na sebe pletli bič. Kdo by nepřivítal nižší cenu, že? Ale já byl předtím u Erkoru, kde jsme měli 2/0,125 Mbps (to už bylo jednou navýšené předtím 400/64 kbps) za 324,- a bylo to nezávisle na počasí naprosto nestabilní. Byl hezký letní den a týden to vůbec nejelo. Člověk se nikam nedovolal. (UPC sice taky nemá ideální telefonickou linku, ale aspoň to člověk nepotřebuje každý měsíc.) Slevu jsem si vyjednal teď na konci prosince, takže mne snad čeká jen navýšení. Jsem rád i za současné připojení, resp. down. Jen ten up bych uvítal vyšší. U Lightu se Ti nedivím. Ten už tak výhodný vzhledem k novým tarifům není. Jenže Light je za 794,- Přeci jen rozdíl 71 korun mezi Easy a UPC 10M je maličký a nejde o ty 3 Mbps downu, ale spíš o ten up (0,5 Mbps) Jasný, není problém. Napíšu, když a jak se to zvyšuje.
 13. No pokud dosáhnu na cokoliv, co bude vyšší bude to fajn. Současných 4/0,256 dosahujem s přehledem. Tarify jsou v ceníku samozřejmě zatím pouze ty staré. Možná proto, že jde o ceník platný od 1.11. Předpokládám, že další bude vydán po dokončení navýšení. A jestli se nemýlím, tak to má být pro Easy dle následujícího harmonogramu:: do konce ledna Down: 6Mbps , Up: 256 kbps do konce února Down 8Mbps, Up: 512 kbps do konce března Down: 13 Mbps, Up: 1,5 Mbps
 14. Tak todle jsem teda vůbec nepochopil. Takže je chytřejší vypovědět smlouvu, dostat za víc peněz na 3 měsíce vyšší tarif a pak ho mít ještě nižší, než bych ho měl se slevou? Tomu teda skutečně nerozumím. Já si spíš myslím, že nejlíp na tom jsou ti, co mají Easy a ještě si sjednají 50% slevu jako jsem to udělal já. Dosud jsem platil za DTV Standard a UPC Easy 1169,- měsíčně. Teď za DTV Supreme (kompletní nabídka - standartní cena 1099), HD STB (první 4 měsíce 100,- pak 150,-) a navýšené UPC Easy (stále 570,-) budu platit jen 935,- (namísto 1819,-). Myslím, že 13/1,5 za 280,- je zlaté. A že to bude za 3 měsíce? Se nepo....
×
×
 • Vytvořit...