Přejít na obsah

Info@vocab.cz

Uživatel
 • Počet příspěvků

  5
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  1

Info@vocab.cz naposledy vyhrál 3. května 2019

Info@vocab.cz má nejvíce líbivý obsah

O uživateli Info@vocab.cz

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • UPC internet
  Internet 300
 • UPC telefon
  Starší služba
 • UPC televize
  Business Premium
 • UPC zařízení
  CA modul
 • Místo odběru služeb UPC
  BRNO-STŘED

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Bohužel, ROOT z výroby není. To zase není tak divné, výrobce nikdy nemá zájem, aby se v systému někdo podezřele vrtal a pak mu to chodil reklamovat. Horší je to, že žádná ze známých rootovacích metod (vyzkoušel jsem jich opravdu hodně) nefunguje. Nicméně to už není diskuse o UPC/Horizon GO, ale spíš o "aftermarket head units", pokud má někdo zájem, diskutujeme to zde: http://www.honda-club.cz/forum/viewtopic.php?p=1187873#1187873
 2. 1024x600 je dáno poměrem stran 16:9. Správně by už dnes každý výrobce měl dělat displej alespoň 1920x1080, ovšem to je zřejmě holá utopie. Kde vyhrabali 1024x600 při velikosti 9", že vůbec někdo něco takovýho vyrábí, je k zamyšlení (před dávnými 10 lety prodávali to stejné s rozlišením 800x400). Zřejmě nasekali miliony levných displejů a potřebují se jich zbavit. Naštěstí auto není fotostudio. Až na pár problémů s nekompatibilními aplikacemi se s tím dá žít. Aspoň procesor pak sviští, kdoví jak by reagoval při vyšším rozlišení. Technická podpora nefunguje ani tady, ani u těch Číňanů, takže "pomoz si sám" platí stále. Nejefektivnějším řešením bude nejprve provést ROOT a pak už je mnoho free aplikací, které pomůžou problémy s displejem vyřešit.
 3. Takže, od podpory UPC jsem obdržel velmi fundovanou odpověď: "Bohužel , aplikace není kompatibilní se všemi zařízeními. Garantujeme pouze telefony a tablety". Tak to je opravdu člověk na svém místě 🙂 Pro všechny, koho by podobný problém postihl (tedy u jakéhokoli zařízení s nízkým vertikálním rozlišením), zde uvedu řešení, které jsem mezitím objevil. 1. Vertikální rozlišení pro překonání počátečního nastavení musí být minimálně 640 řádků. 2. U automobilových head unit je změna rozlišení i rotace obvykle Androidem zablokovaná, apky na změnu rozlišení vyžadují ROOT (takže tudy cesta nevede). 3. Použil jsem ADB přes USB a nastavil z PC rozlišení 1024x640 (namísto nativního 1024x600). Takto se projde úvodním nastavením. 4. Rozlišení vrátit zpět (adb shell příkaz: wm size reset). Voila! Horizon Go nyní běží zcela normálně. Programátoři prostě zvolili špatné list boxy s předpokladem, že asi v dnešní době nikdo tak nízké rozlišení nepoužívá. A technická podpora to má na háku.
 4. Přímo na jednotce nejde klávesnici vyvolat - není žádné vstupní pole. Zkusil jsem ovládat z mobilu pomocí remote, tam klávesnice je, ale bohužel nereaguje na žádné tlačítko. Support výrobce mě odkázal na UPC ČR 🙂 UPC formulář se mi nepodařilo odeslat. Obecně z technickou podporou různých aplikací nemám nejlepší zkušenosti, oni se nenamáhají když je aplikace zadarmo 🙂
 5. Multimediální jednotka, Android 9, rozlišení 1024x600 naležato, paměť 4G/64G/SD128G. Otočit displej není možné, změnit rozlišení také ne, je to zablokováno systémem. Po spuštění se objeví volba "Vyberte svou zemi", ani po odrolování není zobrazeno žádné tlačítko "Pokračovat", takže jediná cesta ven je "Storno". Prosil bych o informaci zda lze a jak tento problém obejít. Anebo nahlásit jako chybu, protože autor zřejmě nepočítal s tak nízkým vertikálním rozlišením.
×
×
 • Vytvořit...