Přejít na obsah

Drejkys

Uživatel
 • Počet příspěvků

  22
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vítězné dny

  1

Vše od uživatele Drejkys

 1. vpa: jak jsi to vyřešil? S tím Wi-Free si nejsem jistý, nepoužívám to, ale myslím že v režimu bridge fungovat nebude. Nicméně jestli máš za ciscem ten vlastní kvalitní router tak vidím jako dost nevhodné aby NATovalo i cisco a ještě ti to degradovalo rychlost. Za to přeci Wi-Free nestojí.
 2. Tak snad mám konečně hotovo,všem vám tu moc děkuji za rady ke zdárnému úspěchu 😉 Nejdříve jsem opětovně vyzkoušel staré cisco epc3208 a opět net vypadával při stahování torrentů, projevovalo se to v nepravidelných intervalech a vždy když padla rychlost tak jsem hned najel do administrace modemu a tam byli prohozené kanály 7 a 8 a následně se odpojili upstream kanály a celé to opět naběhlo. Možná že kdybych v nastavení torrent klienta upravil počet spojení nebo max rychlost trochu snížil, tak by to třeba pomohlo, ale já nakonec na rady zde pořídil Technicolor TC7200 a tam snad problém není a hlavně oproti compalu nelítají odezvy. Mám to velmi krátce zapojené tak uvidíme jak to bude stabilní. A samozřejmě v režimu přemostění. Co bych chtěl hlavně zdůraznit je že při posledních 2 telefonátech na UPC jsem byl velmi mile překvapen vstřícností a ochotou 2 různých zaměstnanců na lince. Přepojení z compalu na cisco jsem sice čekal 24-hodin, ale paní byla tak ochotná že mi to vůbec nevadilo. No a dnes mi technicolor připojili prakticky okamžitě a to mě úplně dostalo. Já vlastně nikdy za celých 15let co máme karneval a následně UPC neměl s jednáním vážný problém. Vše je jen o lidech jako všude. Teď to nechám trochu uležet a potom dám vědět jak jsem nebo nejsem spokojený.
 3. Tak jestli máš epc3925 a chceš plnou rychlost musíš ho přepnout do režimu bridge a dát si za něj vlastní router s gigabit LAN. Nebo si vzít od upc ten Compal. Sám jsem asi před měsícem koupil router TPlink archer C6 za 1000kc a je dobrej. Proč jsi dal pryč Technicolor TC7200?
 4. Já jsem jen úplně nepochopil v čem přesně spočívá ta výhoda když nemusí být kanály za sebou? Jako že se ty kanály v čase přelaďují a tím je zajištěn rychlejší internet i ve špičkách? Jinak takové zpomalení jaké pozoruje uživatel vpa by cisco způsobit nemělo, nemáš náhodou cisco EPC3925 v režimu router?
 5. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  jsem docela zvědavý jestli někdy v dohledné době bude nový modem konečně bez problémů, potom si ho rád koupím i za ty 2litry. Je pravda že když jsem kdysi to cisco kupoval tak také byli různé porodní bolesti v diskuzích, ale u toho compalu to trvá i po několika letech. Poláci už mají nějaký nový GIGA connect box a ten asi trpí stejným problémem jako compal, to jsou vyhlídky. To aby si člověk po bazarech sehnal i rezervní 😄
 6. Do 24-hodin by mi měli aktivovat zpět moje Cisco, potom vyzkouším a když bude padat tak pořídím z bazaru jiný starší kus. Nový modem bych si klidně i odkoupil, ale až bude v nabídce něco spolehlivého. Když chci každopádně používat jen bridge mode má cenu koukat po Technicoloru TC7200.U který mám možnost koupit a byl na síti upc od roku 2013? Neví někdo jestli ty technicolory také odcházejí stářím, u některého zdejšího člena jsem si všiml že má TC7200 V2 a nevím jaký je tam rozdíl oproti TC7200.U
 7. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  Compal má rozměry: výška 222mm , šířka 75mm, hloubka 163mm (180mm včetně zadního F konektoru) Jinak jsem vyzkoušel ten Technicolor TC7200.U od sestřenice a normálně jsem se s ním připojil, měla nižší tarif 150 a tak i u mě to jelo jen tou 150-kou. Ale za to opravdu má Technicolor o cca 2ms nižší ping ven za modem a hlavně vyrovnanější a bez občasných skoků v pingplotteru apod. Našel jsem zajímavý odkaz na otestování toho mizerného chipsetu co je v Compalu viz. níže, stačí otevřít a po dokončení hlášky please wait - locating nearest server kliknout na start. Ten kdo má Compal bude mít výsledek s červenými políčky a ten kdo má Cisco nebo Technicolor by měl být zelený až žlutý. http://www.dslreports.com/tools/puma6 Nejradši bych Compal vrátil a přešel zpět na Cisco nebo Technicolor, ovšem to Cisco které vlastním možná má závadu jak se mi samo restartovalo a UPC už těžko dá do pronájmu jiný než Compal? Pak jedině zkusím bazary. Má ten Technicolor oproti Cisco v režimu bridge nějaké výhody, hrozí i u technicoloru při tarifu 300 že by ve špičce jel pomaleji jako se mi to dělo u Cisco?
 8. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  Tak jsem tam zavolal a je mi to stejně k prdu. Nějaký slovák co tomu vůbec nerozumí byť slušný a potom že hodnota je hraniční a že si mám zavolat během týdne. A to jsem chtěl jestli by mi aktivovali zpět to staré cisco co mám v šuplíku. Docela mi trvalo než jsem mu vysvětlil že tak kvalitní kabeláž jakou mám já není potřeba dotahovat apod. Ale naznačil že bych si mohl vykomunikovat aby mi po nějakou dobu fungoval i ten starý modem zároveň s novým a mohl jsem je prohazovat na testování. Tak to zkusím ještě. Když pustím například pingplotter na seznam tak sice výsledný ping není nějak mizerný, ale ty hopy tam teda skáčou i kolem 200ms a to se mi vůbec nelíbí. Docela jsem si početl i na zahraničních diskuzích a ten compal je všude dost problémový. Ještě bych se chtěl zeptat jestli když bych si domů půjčil modem TC7200 na test od sestřenice která se stěhuje a bude ho vracet, ten by u mě také nenaběhl když je aktivovaný na jiné adrese?
 9. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  VF technika a jej zakonitosti nepustia..... co to pro mě znamená? To rušení mám předpokládat někde zvenčí, třeba od sousedů v paneláku a hlavně mám kvůli tomu kontaktovat UPC?
 10. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  Jestli jde to rušení zvenčí tak nevím jak by to řešili. A vada modemu se tak projevovat nemůže? Teď mě napadá jestli to nemohlo způsobovat moje potíže s předchozím modemem Cisco, které se při velkém vytížení linky občas restartovalo.
 11. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  Po více jak 1 dni od resetu modemu mi stále na kanále 9 narůstá chybovost Post RS errors, nyní už tam mám hodnoty cca 70000 a na ostatních kanálech jen cca 1000 až 3000, je to důvod k řešení s technickým oddělením UPC nebo je to běžný jev? Dále se mi v LOGu několikrát za den objevuje critical error T3 timeout. Jinak SNR mám na všech kanálech téměř stejný 37db.
 12. Důvod přechodu na Compal byl, že když jsem s Ciscem začal stahovat plnou rychlostí třeba torrenty tak se někdy samovolně odpojilo a opět připojilo. V té chvíli když jsem šel do administrace na 192.168.100.1 tak se přehodily kanál 8 posunul místo kanálu 7 a zmizeli 2 upstream kanály. Následně se modem sám restartoval a zase běžel. Ale až nyní jsem si uvědomil že to mohl způsobovat slabý zdroj, protože jsem používal adaptér 12V 2A místo 15V. Nyní mám možnost vyzkoušet adaptér 15V, sice jsem tu četl že 12V stačí ale kdoví jestli to je pravda. Také je ale možné že opravdu bylo vadné.
 13. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  Také jsem přešel na Compal viz. vlákno , můžete někdo ověřit stejné chování toho modemu? Hlavně Post RS Errors na kanálu 9, po každé další kontrole to číslo narůstá oproti ostatním kanálům cca 20-ti násobně a nevím jestli je to chyba modemu.
 14. Už mám v pronájmu Compal ale asi jsem dostal nějaký starý kus po někom trochu zažloutlý a zaprášený. Na spodním štítku je HW ID 4.01 všichni známí mají také pronajatý Compal ale novější HW ID 5.01 zajímavé je že v administraci se zobrazuje i nám HW 5.01 Dokonce nám ho technik dovezl v krabici od něčeho jiného, tak doufám že ho někdo nevracel pro problémy. Nadšený z něj ale nejsem oproti EPC3208 sice neztrácí během dne na rychlosti na měřákách ale nepatrně se zvýšil ping tak o 2 nebo 3ms a to už jsem tu někde četl i od někoho jiného. Také jsou mi podezřelé hodnoty Post RS Errors na kanálu 9( jsou o mnoho vyšší než na ostatních) foto chvilku po restartu modemu. Všichni známí používají Compal v režimu router a paradoxně mají pingy na stejné servery ve stejnou dobu lepší než já(tam kde oni mají minimální 8ms mám 11ms. Ihned po prvním spuštění jsem přepnul do režimu Modem(Bridge) a administrace už je na adrese 192.168.100.1 a nevím jestli to je běžný jev ale tato adresa už nejde pingnout jako to šlo na EPC3208. Dnes jsem chtěl opětovně zkusit připojit staré EPC3208 s novým zdrojem, modem normálně naběhne, jde se do něj dostat přes 192.168.100.1 ale internet nejde měl jsem za to že když ho mám odkoupený tak můžu dle libosti modem měnit zpět? Nebo se musí nechat delší dobu než se nějak chytne? Pokud používám režim bridge je jedno v jakém portu je zapojen LAN kabel?
 15. Věřím, ale router přeci nemůže způsobit výpadek na modemu. Vnitřní síť v tu chvíli funguje dál, jen hlásí že byl odpojen wan port na routeru a modem bliká jako když se restartuje.
 16. Tak jsem zjistil že modem se mi občas odpojí a asi samovolně restartuje když totálně vytížím linku třeba stahováním torrentu. Zkouším to víceméně jen abych zjistil kde je problém. Při běžném serfování to nepadne a včera celý den to drželo i při stahování. Projevuje se to tak že najednou zjistím nemožnost se kamkoliv připojit a když se podívám na modem tak blikají kontrolky jako když znovu loaduje modem a po chvíli zase naskočí. Zkoušel jsem i jiný zdroj a udělalo to také, je pravda že používám zdroj 12V2A a ten druhý má 14,4V2A a to už by snad musel utáhnout určitě. Zvláštní je že když zkusím modem restartovat na někdy je signál na všech 4 upstream kanálech, ale většinou pouze na 2. Můžete mi někdo vysvětlit jak to má být správně s tím Ciscem a internetem 300? Asi budu nucen přejít na ten Compal a doufám že v režimu Bridge bude stabilní. Díky
 17. Včera jsem zkoušel trochu vytížit linku a když jsem ukončil stahování testovacího torrentu tak se najednou nešlo připojit na net. Podíval jsem se na modem a asi se samovolně restartoval, blikala ikona online a po chvíli zase naskočil. Pravděpodobně se mi to stalo už i nedávno, ale to jsem myslel že byl nějaký výpadek. Je možné že to cisco EPC3208 se při přetížení samo restartuje? Nebo spíš odchází?
 18. Drejkys

  Modem Compal CH7465LG

  Nezjišťoval tu někdo: pokud se Compal používá v režimu bridge tak má pořád o dost vyšší spotřebu než Cisco EPC3208? Když vlastním nový router TP link archer C6, má smysl si ho nechat i za Compalem, nebo používat Compal jako router když na routeru stejně nic speciálního nepřenastavuji?
 19. Zjistil jsem že mám i docela kolísavý ping a občas ztráty paketů v době kdy mi jde ten net ve špičce pomaleji. Například ping na seznam.cz kolísá od 10 do 15ms a zhruba každý 10řádek vyskočí na třeba na 40 apod. Včera když jsem to nechal večer pingovat asi 20 minut tak jsem tam měl i 4 ztrátové pakety. Dnes ráno zase ztráty žádné. Když pingnu modem na 192.168.100.1 tak to mám necelou 1ms a jen občas tam skočí třeba 3ms, myslím že problém bude v modemu nebo dál za ním. Nemůže být provlém že mám na modem napájecí adaptér 12V 2A od staršího externího HDD western místo originálního 15V? A ještě jedna věc, nevím proč mi nejde pingovat pakety větší než 1472, například: ping -l 1500 -t www.seznam.cz už neprojde. Ale u jiných poskytovatelů projde klidně 10000, to je nějaké omezení od UPC?
 20. JJ asi ne, zjistil jsem že ten měřák na webu UPC je asi trochu cinklej a přidává, každopádně já se dostanu v idealních podmínkách na tom UPC měřáku na 320 a jinak přes den spíš kolem 280, pokud bych bral měřáky na jiných portálech tak tam je to ještě méně. Počkám nějaký čas jak se to bude chovat a pak se uvidí.
 21. Ta rychlost mě až tak netrápí, ale nevím jestli tím není připojrní třeba i jinak nestabilní a hlavně bych si nerad zaplatil ten Compal a potom zjistil že je to stejné kvůli přetížení v našem domě apod. Vždy brzy ráno a v noci to běhá lépe, možná bude na vině ten nízký počet 8 down kanálů oproti těm 20-ti nebo kolik jich má ten Compal. Ale zase jiní tu psali že jim s Ciscem běhá 300-ka krásně. Ten Compal mají v nabídce už přes 3 roky tak si i myslím že co nevidět by mohli přijít zase s nějakým novějším modemem a případný odkup Compalu by se mi teď nemusel vyplatit. Ještě mě napadla jedna věc, když bych si od příbuzných půjčil Compal co mají v pronájmu a připojil ho u mě doma fungoval by na vyzkoušení, nebo to tak není možné?
 22. Potřebuji poradit ohledně staršího modemu EPC3208 a kolísavé rychlosti internetu300. Modem vlastním již spoustu let a nyní jsem si nechal navýšit internet ze 100 na 300mbps. Zjistil jsem že v průběhu dne a zejména ve špičce mi klesne rychlost na UPC speedtestu. Maximálně naměřím něco kolem 320, ale třeba v podvečer a večer to klesne na 280. Ale u 2 příbuzných, kteří mají pronajatý modem Compal se stejným tarifem rychlost v průběhu dne neklesá a to je mají v režimu router a mají i o pár milisekund lepší pingy. Mám tu nevyrovnanost rychlosti přikládat za vinu starému modemu EPC3208 nebo spíš problém s kolísáním signálu v našem paneláku? Na modemu mám jiný napájecí adaptér, protože původní mi odešel, použil jsem ale 12V 2A kvalitní a nevím jestli mu teda nechybí těch původních 15V? Za modemem mám router, ale tím to není, chová se to stejně i když ho vyřadím. Potom jsem ještě zjistil že někdy když restartuji modem a najedu na jeho webové rozhraní, tak mám místo 4 upstream kanálů signál jen na 2 a když ho několikrát restartuji tak teprve chytí všechny 4, to je normální jev? Compal nemám protože to bych zase musel platit pronájem nebo odkoupit a podle místních reakcí si jím ani nejsem moc jistý. Pokud byste mě přeci jen přesvědčili o výměně modemu za Compal, má smysl ho přepnout do bridge modu a nechat můj nový router TPlink Archer C6. Používám 2PC, a několik dalších wifi zařízení. Díky
×
×
 • Vytvořit...