Jump to content

Drejkys

User
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Drejkys last won the day on March 27 2019

Drejkys had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutrální

About Drejkys

 • Rank
  Nováček

Vodafone services

 • Vodafone fixed internet
  Internet 300
 • Vodafone television
  TV Komfort
 • Vodafone devices
  CISCO EPC3208, 3x CAmodul
 • Place of subscription of Vodafone services
  Teplice
 1. vpa: jak jsi to vyřešil? S tím Wi-Free si nejsem jistý, nepoužívám to, ale myslím že v režimu bridge fungovat nebude. Nicméně jestli máš za ciscem ten vlastní kvalitní router tak vidím jako dost nevhodné aby NATovalo i cisco a ještě ti to degradovalo rychlost. Za to přeci Wi-Free nestojí.
 2. Tak snad mám konečně hotovo,všem vám tu moc děkuji za rady ke zdárnému úspěchu 😉 Nejdříve jsem opětovně vyzkoušel staré cisco epc3208 a opět net vypadával při stahování torrentů, projevovalo se to v nepravidelných intervalech a vždy když padla rychlost tak jsem hned najel do administrace modemu a tam byli prohozené kanály 7 a 8 a následně se odpojili upstream kanály a celé to opět naběhlo. Možná že kdybych v nastavení torrent klienta upravil počet spojení nebo max rychlost trochu snížil, tak by to třeba pomohlo, ale já nakonec na rady zde pořídil Technicolor TC7200 a tam snad problém nen
 3. Tak jestli máš epc3925 a chceš plnou rychlost musíš ho přepnout do režimu bridge a dát si za něj vlastní router s gigabit LAN. Nebo si vzít od upc ten Compal. Sám jsem asi před měsícem koupil router TPlink archer C6 za 1000kc a je dobrej. Proč jsi dal pryč Technicolor TC7200?
 4. Já jsem jen úplně nepochopil v čem přesně spočívá ta výhoda když nemusí být kanály za sebou? Jako že se ty kanály v čase přelaďují a tím je zajištěn rychlejší internet i ve špičkách? Jinak takové zpomalení jaké pozoruje uživatel vpa by cisco způsobit nemělo, nemáš náhodou cisco EPC3925 v režimu router?
 5. jsem docela zvědavý jestli někdy v dohledné době bude nový modem konečně bez problémů, potom si ho rád koupím i za ty 2litry. Je pravda že když jsem kdysi to cisco kupoval tak také byli různé porodní bolesti v diskuzích, ale u toho compalu to trvá i po několika letech. Poláci už mají nějaký nový GIGA connect box a ten asi trpí stejným problémem jako compal, to jsou vyhlídky. To aby si člověk po bazarech sehnal i rezervní 😄
 6. Do 24-hodin by mi měli aktivovat zpět moje Cisco, potom vyzkouším a když bude padat tak pořídím z bazaru jiný starší kus. Nový modem bych si klidně i odkoupil, ale až bude v nabídce něco spolehlivého. Když chci každopádně používat jen bridge mode má cenu koukat po Technicoloru TC7200.U který mám možnost koupit a byl na síti upc od roku 2013? Neví někdo jestli ty technicolory také odcházejí stářím, u některého zdejšího člena jsem si všiml že má TC7200 V2 a nevím jaký je tam rozdíl oproti TC7200.U
 7. Compal má rozměry: výška 222mm , šířka 75mm, hloubka 163mm (180mm včetně zadního F konektoru) Jinak jsem vyzkoušel ten Technicolor TC7200.U od sestřenice a normálně jsem se s ním připojil, měla nižší tarif 150 a tak i u mě to jelo jen tou 150-kou. Ale za to opravdu má Technicolor o cca 2ms nižší ping ven za modem a hlavně vyrovnanější a bez občasných skoků v pingplotteru apod. Našel jsem zajímavý odkaz na otestování toho mizerného chipsetu co je v Compalu viz. níže, stačí otevřít a po dokončení hlášky please wait - locating nearest server kliknout na start. Ten kdo má Compal bude mít výs
 8. Tak jsem tam zavolal a je mi to stejně k prdu. Nějaký slovák co tomu vůbec nerozumí byť slušný a potom že hodnota je hraniční a že si mám zavolat během týdne. A to jsem chtěl jestli by mi aktivovali zpět to staré cisco co mám v šuplíku. Docela mi trvalo než jsem mu vysvětlil že tak kvalitní kabeláž jakou mám já není potřeba dotahovat apod. Ale naznačil že bych si mohl vykomunikovat aby mi po nějakou dobu fungoval i ten starý modem zároveň s novým a mohl jsem je prohazovat na testování. Tak to zkusím ještě. Když pustím například pingplotter na seznam tak sice výsledný ping není nějak mizerný, a
 9. VF technika a jej zakonitosti nepustia..... co to pro mě znamená? To rušení mám předpokládat někde zvenčí, třeba od sousedů v paneláku a hlavně mám kvůli tomu kontaktovat UPC?
 10. Jestli jde to rušení zvenčí tak nevím jak by to řešili. A vada modemu se tak projevovat nemůže? Teď mě napadá jestli to nemohlo způsobovat moje potíže s předchozím modemem Cisco, které se při velkém vytížení linky občas restartovalo.
 11. Po více jak 1 dni od resetu modemu mi stále na kanále 9 narůstá chybovost Post RS errors, nyní už tam mám hodnoty cca 70000 a na ostatních kanálech jen cca 1000 až 3000, je to důvod k řešení s technickým oddělením UPC nebo je to běžný jev? Dále se mi v LOGu několikrát za den objevuje critical error T3 timeout. Jinak SNR mám na všech kanálech téměř stejný 37db.
 12. Důvod přechodu na Compal byl, že když jsem s Ciscem začal stahovat plnou rychlostí třeba torrenty tak se někdy samovolně odpojilo a opět připojilo. V té chvíli když jsem šel do administrace na 192.168.100.1 tak se přehodily kanál 8 posunul místo kanálu 7 a zmizeli 2 upstream kanály. Následně se modem sám restartoval a zase běžel. Ale až nyní jsem si uvědomil že to mohl způsobovat slabý zdroj, protože jsem používal adaptér 12V 2A místo 15V. Nyní mám možnost vyzkoušet adaptér 15V, sice jsem tu četl že 12V stačí ale kdoví jestli to je pravda. Také je ale možné že opravdu bylo vadné.
 13. Také jsem přešel na Compal viz. vlákno , můžete někdo ověřit stejné chování toho modemu? Hlavně Post RS Errors na kanálu 9, po každé další kontrole to číslo narůstá oproti ostatním kanálům cca 20-ti násobně a nevím jestli je to chyba modemu.
 14. Už mám v pronájmu Compal ale asi jsem dostal nějaký starý kus po někom trochu zažloutlý a zaprášený. Na spodním štítku je HW ID 4.01 všichni známí mají také pronajatý Compal ale novější HW ID 5.01 zajímavé je že v administraci se zobrazuje i nám HW 5.01 Dokonce nám ho technik dovezl v krabici od něčeho jiného, tak doufám že ho někdo nevracel pro problémy. Nadšený z něj ale nejsem oproti EPC3208 sice neztrácí během dne na rychlosti na měřákách ale nepatrně se zvýšil ping tak o 2 nebo 3ms a to už jsem tu někde četl i od někoho jiného. Také jsou mi podezřelé hodnoty Post RS Errors na kanálu 9( js
 15. Věřím, ale router přeci nemůže způsobit výpadek na modemu. Vnitřní síť v tu chvíli funguje dál, jen hlásí že byl odpojen wan port na routeru a modem bliká jako když se restartuje.
×
×
 • Create New...