Přejít na obsah

Drejkys

Uživatel
 • Počet příspěvků

  9
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Drejkys

 • Hodnost
  Nováček

Služby UPC

 • Místo odběru služeb UPC
  Teplice
 • UPC Internet
  Internet 300
 • UPC televize
  TV Komfort
 • UPC Telefon
  Telefon 30 minut
 • Zařízení od UPC
  CISCO EPC3208, 3x CAmodul
 1. Už mám v pronájmu Compal ale asi jsem dostal nějaký starý kus po někom trochu zažloutlý a zaprášený. Na spodním štítku je HW ID 4.01 všichni známí mají také pronajatý Compal ale novější HW ID 5.01 zajímavé je že v administraci se zobrazuje i nám HW 5.01 Dokonce nám ho technik dovezl v krabici od něčeho jiného, tak doufám že ho někdo nevracel pro problémy. Nadšený z něj ale nejsem oproti EPC3208 sice neztrácí během dne na rychlosti na měřákách ale nepatrně se zvýšil ping tak o 2 nebo 3ms a to už jsem tu někde četl i od někoho jiného. Také jsou mi podezřelé hodnoty Post RS Errors na kanálu 9( jsou o mnoho vyšší než na ostatních) foto chvilku po restartu modemu. Všichni známí používají Compal v režimu router a paradoxně mají pingy na stejné servery ve stejnou dobu lepší než já(tam kde oni mají minimální 8ms mám 11ms. Ihned po prvním spuštění jsem přepnul do režimu Modem(Bridge) a administrace už je na adrese 192.168.100.1 a nevím jestli to je běžný jev ale tato adresa už nejde pingnout jako to šlo na EPC3208. Dnes jsem chtěl opětovně zkusit připojit staré EPC3208 s novým zdrojem, modem normálně naběhne, jde se do něj dostat přes 192.168.100.1 ale internet nejde měl jsem za to že když ho mám odkoupený tak můžu dle libosti modem měnit zpět? Nebo se musí nechat delší dobu než se nějak chytne? Pokud používám režim bridge je jedno v jakém portu je zapojen LAN kabel?
 2. Věřím, ale router přeci nemůže způsobit výpadek na modemu. Vnitřní síť v tu chvíli funguje dál, jen hlásí že byl odpojen wan port na routeru a modem bliká jako když se restartuje.
 3. Tak jsem zjistil že modem se mi občas odpojí a asi samovolně restartuje když totálně vytížím linku třeba stahováním torrentu. Zkouším to víceméně jen abych zjistil kde je problém. Při běžném serfování to nepadne a včera celý den to drželo i při stahování. Projevuje se to tak že najednou zjistím nemožnost se kamkoliv připojit a když se podívám na modem tak blikají kontrolky jako když znovu loaduje modem a po chvíli zase naskočí. Zkoušel jsem i jiný zdroj a udělalo to také, je pravda že používám zdroj 12V2A a ten druhý má 14,4V2A a to už by snad musel utáhnout určitě. Zvláštní je že když zkusím modem restartovat na někdy je signál na všech 4 upstream kanálech, ale většinou pouze na 2. Můžete mi někdo vysvětlit jak to má být správně s tím Ciscem a internetem 300? Asi budu nucen přejít na ten Compal a doufám že v režimu Bridge bude stabilní. Díky
 4. Včera jsem zkoušel trochu vytížit linku a když jsem ukončil stahování testovacího torrentu tak se najednou nešlo připojit na net. Podíval jsem se na modem a asi se samovolně restartoval, blikala ikona online a po chvíli zase naskočil. Pravděpodobně se mi to stalo už i nedávno, ale to jsem myslel že byl nějaký výpadek. Je možné že to cisco EPC3208 se při přetížení samo restartuje? Nebo spíš odchází?
 5. Nezjišťoval tu někdo: pokud se Compal používá v režimu bridge tak má pořád o dost vyšší spotřebu než Cisco EPC3208? Když vlastním nový router TP link archer C6, má smysl si ho nechat i za Compalem, nebo používat Compal jako router když na routeru stejně nic speciálního nepřenastavuji?
 6. Zjistil jsem že mám i docela kolísavý ping a občas ztráty paketů v době kdy mi jde ten net ve špičce pomaleji. Například ping na seznam.cz kolísá od 10 do 15ms a zhruba každý 10řádek vyskočí na třeba na 40 apod. Včera když jsem to nechal večer pingovat asi 20 minut tak jsem tam měl i 4 ztrátové pakety. Dnes ráno zase ztráty žádné. Když pingnu modem na 192.168.100.1 tak to mám necelou 1ms a jen občas tam skočí třeba 3ms, myslím že problém bude v modemu nebo dál za ním. Nemůže být provlém že mám na modem napájecí adaptér 12V 2A od staršího externího HDD western místo originálního 15V? A ještě jedna věc, nevím proč mi nejde pingovat pakety větší než 1472, například: ping -l 1500 -t www.seznam.cz už neprojde. Ale u jiných poskytovatelů projde klidně 10000, to je nějaké omezení od UPC?
 7. JJ asi ne, zjistil jsem že ten měřák na webu UPC je asi trochu cinklej a přidává, každopádně já se dostanu v idealních podmínkách na tom UPC měřáku na 320 a jinak přes den spíš kolem 280, pokud bych bral měřáky na jiných portálech tak tam je to ještě méně. Počkám nějaký čas jak se to bude chovat a pak se uvidí.
 8. Ta rychlost mě až tak netrápí, ale nevím jestli tím není připojrní třeba i jinak nestabilní a hlavně bych si nerad zaplatil ten Compal a potom zjistil že je to stejné kvůli přetížení v našem domě apod. Vždy brzy ráno a v noci to běhá lépe, možná bude na vině ten nízký počet 8 down kanálů oproti těm 20-ti nebo kolik jich má ten Compal. Ale zase jiní tu psali že jim s Ciscem běhá 300-ka krásně. Ten Compal mají v nabídce už přes 3 roky tak si i myslím že co nevidět by mohli přijít zase s nějakým novějším modemem a případný odkup Compalu by se mi teď nemusel vyplatit. Ještě mě napadla jedna věc, když bych si od příbuzných půjčil Compal co mají v pronájmu a připojil ho u mě doma fungoval by na vyzkoušení, nebo to tak není možné?
 9. Potřebuji poradit ohledně staršího modemu EPC3208 a kolísavé rychlosti internetu300. Modem vlastním již spoustu let a nyní jsem si nechal navýšit internet ze 100 na 300mbps. Zjistil jsem že v průběhu dne a zejména ve špičce mi klesne rychlost na UPC speedtestu. Maximálně naměřím něco kolem 320, ale třeba v podvečer a večer to klesne na 280. Ale u 2 příbuzných, kteří mají pronajatý modem Compal se stejným tarifem rychlost v průběhu dne neklesá a to je mají v režimu router a mají i o pár milisekund lepší pingy. Mám tu nevyrovnanost rychlosti přikládat za vinu starému modemu EPC3208 nebo spíš problém s kolísáním signálu v našem paneláku? Na modemu mám jiný napájecí adaptér, protože původní mi odešel, použil jsem ale 12V 2A kvalitní a nevím jestli mu teda nechybí těch původních 15V? Za modemem mám router, ale tím to není, chová se to stejně i když ho vyřadím. Potom jsem ještě zjistil že někdy když restartuji modem a najedu na jeho webové rozhraní, tak mám místo 4 upstream kanálů signál jen na 2 a když ho několikrát restartuji tak teprve chytí všechny 4, to je normální jev? Compal nemám protože to bych zase musel platit pronájem nebo odkoupit a podle místních reakcí si jím ani nejsem moc jistý. Pokud byste mě přeci jen přesvědčili o výměně modemu za Compal, má smysl ho přepnout do bridge modu a nechat můj nový router TPlink Archer C6. Používám 2PC, a několik dalších wifi zařízení. Díky
×
×
 • Vytvořit...