Jump to content

Durannn

Uživatel
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 1. 1) Nemůžete srovnávat P2P se stahováním na webu, už z principu, peer to peer (rovný s rovným) pracuje na bázi výměnné sítě, tzn. že stahujete tak rychle, jak rychle vás ostatní uživatelé s vámi chtěným obsahem pustí. Zatímco stahování ze sítě internet - web (80) je omezeno ze strany masteru tím, kolik omezuje server samotný a jeho linka (+ samozřejmě ta vaše, linka v poslední řadě). Z těchto důvodů se obávám, že by vámi napsaná žádost (nebo jak to nazvat) neprošla ani u laika. a 2) Jestli chcete uvalovat tyto výroky, tak je jiná alternativa, jak tohle ověřit. Stačí mít doma 2 nezávislé poskytovatele internetu na sobě (což není tak jednoduché, vím, cena za služby by byla otřená). A to sice tak, že zapnete vámi chtěnou P2P síť na IPS 1. a mrknete kolik aktivních sdílečů vám to najde. Záhy 1. ISP odpojíte a zapojíte PC přes druhého ISP a znova necháte načíst aktivní uživatele a pozorujete číselné rozdíly mezi ISP 1 (např UPC) a ISP 2 (např Poda a.s.),... z tohoto už můžete vyvodit nějaký verdikt, když jsou čísla nesouměrná (s tolerancí pár uživatelů, stav se rychle na těchto sítích mění). Jinak, můj názor je ten, že UPC opravdu nastavuje nízké priority na vyšších portech, protože daleko lepší funkci P2P jsem měl už i na ADSL od O2 v dobách, kdy se UPC začalo chvástat Internetem bez FUPka.
 2. Dnes opětovně internet v hodinách 19.00 - 20.00 jel jako šnek, IM se odpojují, stránky nenajíždí vůbec a nějaké email služby absolutně nehrozí. Stejný problém mají sousedi, internet je zkrátka už po několikáte v hodinách večerní špičky nepoužitelný a pozoruji, že se tahle chyba začala dít po jejich překopnutém kabelu. Takže na UPC pěkně napíšu maila, ať mi tuto situaci vysvětlí a že si budu žádat popř. odškodnění a nebo rovnou přejdu (což asi udělám tak či onak) k našému městskému ISP poda.cz přes optiku. Na tyhle monopolistické židy už fakt nervy nemám.
 3. A co rikam ja? Ja se jen ptam, jak by mohla UPC cokoliv garantovat mimo svou infrastrukturu? 100% to nejde, ale každopádně garance teto věci se udržuje tak, že jsou ve využití jisté rezervy.
 4. Pokud se nepletu, tak všechny čísla jsou "až", takže garance není. A když paket opustí jak říkáš jejich dráty (tedy jejich síť), tak se dostane na rychlost, jakou je schopná infrastruktura sítě. (většinou už v optice). Abych to vysvětlil - třeba u O2 v době FUP platilo, že se FUP nestahovalo na vlastní kabely - toho se začalo využívat, češi si začali dělat vlastní trackery na torrenty s tím, že všichni uživatele spadali pod O2 a přestože měli FUP, tak jeli rychlosti úplně někde jinde. (vlastní zkušenost).
 5. V tom příápadě to podvod je, asi si mě úplně nepochopil. Mě osobně nezejímá, jak rychle přenáším data na centrálu UPC(což ten měřák od UPC právě měří), ale jak rychle mi jede internet jako takový. Tím chci říct, že čísla měřená na stránkách UPC jsou stejná blbost,. jak by někdo tvrdil, že když má 10Mbit internet na 100Mb/s domácí síti, tak že mu to jede 100Mb. .. jede, možná tak k routeru. Stejná situace je tady, ty měříš jen to, jak rychle tě pustí dráty k UPC (tedy jak ti UPC nastavilo ať už jakýmkoliv způsobem limit tvých rychlosti v jeho celkové síti), ne to, jak rychle ti jede internet jako takový (např teď v portu 80, protože sám seznam skoro ani nenajede (a český je) -> potvrzuje mé tvrzení.
 6. spasen - samozřejmě, denní (kolem 14.00) a večerní (20.00) špičky jede internet tak, že skoro ani nejede. Je to tím, že UPC nejspíše přepojilo nefungujicí uživatele přes nějakou zálohu, která nestíhá takový počet zákazníků uspokojit. (např méně žil opt. vlákna). jinač testovat rychlost netu na stránkách UPC je blbost a podvod, jak můžete třeba teď vidět. Mi to ukazuje 16Mbit / 1.6Mbit - ale když měřím na netu (speedtest.net např) tak mám sotva 50kb/s - což je důkaz, že problém neni v infrastruktuře sítě UPC ale někde dále, protože přes kabely od UPC opravdu signál jede rychlosti jakou má.
 7. Havířov, město od 19.30 - cca 21.10 naprostý výpadek, jediný skype jede no problemo (asi to jde jen od PC k PC, ne přes celej net, když je dotyčný na druhé straně taky u UPC) teď už jedou i stránky a QIP, ale je to hrozná rychlost a stabilita
 8. to stejné poslali mi, do posledního slova. Kecy a kecy
 9. Rádi že to jede ? No ještě aby ot nejelo za takové prachy v dnešní době. Pomalu se od UPC loučím, mám daleko spolehlivějšího ISP v našem kraji. no viz zde, mužete se podivat jak na samostatný Inet tak Inet s TV a popř i Tel. Mne zaujala hlavně nabídka s TV Tandem TV Fiero, tohle je myslím hodně dobré za 680,- s 40/6Mbit Inetem (opticky). Takže až mi skočí smlouva u TV, tak neváhám.
 10. tak takhle v realu vypadá Easy (13-15/1.5Mbit) Zajimavé je, že z počátko měsice to fakt jelo 13./1.5 ale teď to jede takhle, všimnul jsme si toho při uploadování na stream.cz, koukám na DU meter a odesílám jen 60-70kB/s a skype už se mi nehorazně kousalo. Nevíte někdo s čím má ZASE upc problém ? Mě už to fakt nebaví tenhle net. Asi přejdu k poda.cz
 11. testováno na NB přes wifi takže u některých paranetrů třeba brát ještě rezervu. jinač slíbených 13/1.5 to zhruba jede. lokalita : Havířov (Karvinský kraj)
 12. No tak to jsou teda pěkné hovada, ja myslel že to navyší hned, to je fakt seru chlapcea přejdu k podě (15/3Mbit za 500kč - optické vedení)
 13. Modem mam jeste karnevalackej, Motorola SurfBoard aha, tak to ja mam ten stejný a to karrneval u nás ani enbyl vlastně. Ale i tak mam UPC teď přesně rok a pár dnů takže už v te době myslim patřil Karneval pod UPC. Nicmeně mě zajimalo to jeslti limitace nemohla nastat na me straně kvuli modemu.
 14. KUFI - a jaký tym modemu prosim tě máš ? Ja jsem taky restl, zaznamenal jsme navyšení Down z 4Mbit na cca 6,5Mbit, ale upload pořad stejný.
 15. Tak jsem kolegům poslal taky stížnost. Protože takhle posraně mi ještě P2P u žadného ISP nejely kor poslední měsic. "Dobrý den, chci se zeptat ohledně Vašeho nabizeného Internetu který již používám rok. V poslední době si všímám že mi sítě P2P nedokaží přenášet žádná data. Kolikrát je i problem se do sítě připojit. Mám možnost ještě jiného konkurenčního připojení a to když připojím na stejný PC tak všechno jede jak má s velkou rychlosti (takže chyba v PC učitě nebude, že). Takže se chci zeptát čím to je, jak je to možné a jestli tohle vůbec zahrnuje smlouva (myslim že tam nic o řízení paketů není)? Také co s tím hodlate dělat protože o takový vysokorychlostí Inet s úzkým profilem využití nemám zájem a hodlám přejít k naší městské internetové konkurenci. Nebo je toto věc které říkáte "řízení datového toku" ? Jestli ano a tahle brzda v síti bude přetrvávat dám od Vás ruce dál. Takhle omezované služby označené jako "neomezený" nemají budoucnost. přeji hezký zbytek dne, Fazekaš R."
×
×
 • Create New...