Přejít na obsah

April

Uživatel
 • Počet příspěvků

  13
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli April

 • Hodnost
  Nováček
 1. Jo, to jsem četla, jenže já nechytnu MUX3 ani v STB ani v TV ... prostě se nechytám, nebo při šílených tanečcích hodně mizerně. V tom je to trochu jiný než tenhle odkaz - dotyčný chytal signál alespoň na STB (pokud by to šlo na STB neřeknu ani popel a řeknu, že kiks je v tuneru TV, ale prostě nechytnu a když, tak s obtížema, na TV jsem frekvenci nechytila, stejně čekám na CAM, tak jsem jen projížděla, jestli tam tu 674 vezme - nevzal). O to mi jde, pokud je to v zásuvce, tak můžu obalit všechno, co vidím, alobalem a je mi to k ničemu. Pokud se do zásuvky dostává něco, o čem já nevím, nevidím. Tipuju, že UPC asi ty kabely táhne standardně, maj je standardně odstíněný, tudíž přepokládejme, že pokud nikdo jinej problém nemá, tak může být kiks někde u mě právě v tý zásuvce. Proto hledám, co bych já mohla ohledně zásuvky ovlivnit - viz ty kabely z balkonu, který se někde kolem zásuvky ochomejtaj, než sem dotáhnu technika, kterej buď zavede novou, nebo mi řekne slečinko, tady máte rušení ve zdi, protože tam máte nějaký zasr kabely. Taky je možný, že ten STB má starej FW, moje Bravia má třeba taky starej FW a aktualizace třeba pořeší něco, viz to forum, že u Bravií s jiným FW ten problém se 730 není. Což aktualizaci TV jsem nezkoušela a jestli nějakej soft existuje, tak to budu muset asi zkusit taky, nicméně pokud si STB neťukne pořádně, tak nemá cenu rozesrat si ještě TV. Asi si nerozumíme. Ale to je fuk. Jo a jen dodám, že bez kabelu v zásuvce STA na televizi terestrial nenaladím.
 2. Kabel je krátkej a odstíněnej, od okna vzdálenej víc jak 1,5m, i jsem koupila víc odstíněnej, i jsem ho obalila od začátku až do konce alobalem a prd. Tak hledám další možnosti, kde se co ruší. Někde něco je a prostě ten kabel to nejspíš není. A chci eliminovat chybu u sebe, než sem budu hnát technika (stejně je můžu volat až v pondělí), tak vymejšlím, kde by prostě mohl bejt kiks. Jestli je chyba v zásuvce, nebo na cestě od jejich bedny, fajn, ale chci vědět, že tu něco nemám blbě já a co prostě nevidím. Za blba jsem asi tady, nicméně nějak to přežiju A že mám plnej byt signálu - kruci, to jsem jediná, kdo má plnej byt signálu a nejde mu UPC? Vždyť dneska musí mít v Praze byt DVB-T zaplevelenej kde kdo a určitě kde kdo má i UPC a nikdo si nestěžuje Jsem vzdušnou čarou od Zelenýho pruhu cca 2 kiláky a nevidím na něj. To jen jako že nemám přímej výhled. Já ani nezakostičkuju ani s obaleným kabelem, prostě pokud mi televize stojí u zdi a já u toho nevirgluju s kabelama, tak mám černo. Ani ťuk! A pokud píšete, že každej kabel, kterej vypadá jak anténa indukuje signál, tak logicky předpokládám, že pokud mám na balkoně vyvedenou jakousi dvoulinku, která by teoreticky mohla jako anténa vypadat, a ta dvoulinka je tažená kdovíkde ve zdi, tak předpokládám, že by mohla nést signál a že ten signál by teoreticky mohl rušit tu zásuvku UPC pokud je blízko tý zásuvky ... prostě nahlas přemýšlím no. Když se zdá, že kabel od zásuvky do STB prostě jako anténa nefunguje (prostě je obalenej, odstíněnej a nepomáhá to), tak hledám něco, co jako anténa funguje a co nevidím. Chápu a věřím, ale hledám, kde je kiks. Jestli to vadí, tak si holt budu hledat potichu no.
 3. Tak vzdálenosti mezi kabelama tu jsou v pohodě. Zvlášť ten od UPC je taženej mimo ostatních. Ty venku tažený kabely budou asi OK. Dejme tomu, když budu uvažovat nahlas - pokud jsou pod sádrokartonem, kde je UPC zásuvka, poblíž vedený dvoulinky (dřívější majitelka bytu na nich měla nejspíš repráky na balkon a teď už odpojenej kamerovej systém) ... je možný, že by ty kabely od asi repráků vyvedený na balkoně lovily signál DVB-T a ten jejich prostřednictvím putoval vlastně až k výstupu za televizí kolem tý UPC zásuvky a rušil jí?
 4. Jinak kabel UPC sem dával jejich technik. Ten od DVB-T je pravda hodně obyčejnej. Na jakou vzdálenost můžou ty kabely dělat paseku? Jak daleko jde jejich vyzařování, když blbě stíněj? 10, 20, 30, 50 cm při použití toho nejnejnejblbějšího?
 5. Jj, volat budu, tohle asi sama nevyřeším, myslela jsem, že se to bude dát vyřešit nějak snadno, ale asi ne-e. Co nadělám, nic Navíc v jejich techniky moc důvěru nemám ... jednou zapojoval jeden od nich někomu v baráku televizi a nám ten technik přitom vyhodil internet
 6. Jj, to chápu, vím, že na vině je nejspíš DVB-T 46, byť na mě prodavač v sat. obchodě, kde jsem chtěla koupit nějakej lepší kabel, koukal jak na blba, když jsem mu to o tom 46 kanále říkala. Že prý je to blbost. Ale kabel jsem koupila stíněnej, možná ještě málo, a změna žádná. A jestli ten K46 pronikne vzduchem i do televize a stb, tak co s tím? Nejsem určitě jediná, kdo má Zelenej pruh obrazně řečeno za rohem a kdo má doma digitální kabelovku od UPC? To by přece musel ten K46 dělat všem s kabelovkou od UPC, kdo bydlí relativně blízko vysílačů, že by jim MUX3 nešel ... a ať jsem hledala jak jsem hledala, tak jsem prostě nenašla snad nikoho, kdo tohle řeší a jak to vyřešil Proto se ptám, jestli tenhle problém někdo má a jak ho řešit. Jak to odrušit, odstínit, jakýma kabelama, a co všechno? Nebo jestli uhánět UPC o nevím co. Já nevím, jestli zbořit zeď a postavit jí znovu, natáhnout novou zásuvku? Nebo mi nezbývá než se smířit s tím, že prostě mi K46 ruší frekvenci UPC a dělat, že je to normální? Když mi někdo napíše - nechte natáhnout novej kabel od UPC krabice a pořádně stíněnej, nechte udělat novou zásuvku, fajn, udělám to. Ale potřebuju vědět, že nová zásuvka to vyřeší a že si jen neodstřihnu zbytečně tu, co tu je, aby nová taky nefungovala. Prostě nějakou radu.
 7. Tak beru zpět, kabely, možná, ale je to celý divný. Všechno jsem poodpojovala, vypla modem, vypla wifi router, odpojila kabel od STA a nechala v elektrice jen televizi a STB. Někde je tu nějaký rušení, ale naprosto netuším kde. Abychom začali alespoň kostičkovat, musím odstavit tv stolek od zdi, ale zase ne moc. Chvílema musím vytáhnout internetovej kabel ze zásuvky, chvílema ho tam musím strčit, aby se cokoliv vůbec chytlo, kabelem od TV i od internetu tu musím různě šíbovat, aby to alespoň kostičkovalo. No, co tu musím vyvádět, abych docílila alespoň kostičkování, by bylo celkem k smíchu, kdyby mi z toho nebylo do breku, přece není normální, že kabelovka dělá takovejhle psí kus na jednom praštěným balíku programů. Jestli je to v kabeláži, tak netuším v který (všechno rušivý jsem vypojila a dala pryč), jestli v něčem ve zdi, fakt nevím (panel plus sádrokarton a v něm je vedenej kabel k UPC zásuvce). O víkendu přetáhneme ještě STB a TV do vedlejšího pokoje, kde je taky zásuvka (kdysi tu někdo nechal udělat dvě), jestli se nechytne ani tam, tak budu muset volat technika a buď něco vymyslí, nebo si rovnou může STB odvézt. Naprosto nechápu, jak je možný, že všechno ostatní jede naprosto suprově a tahle frekvence (plus ten mux12) jsou rušený takovým způsobem, že jsou nepoužitelný. Že bude s UPC problém, jsem tak nějak tušila, že to bude problém, kdy naprosto netuším, co s tím, mě fakt nenapadlo Má někdo nějakej nápad? Setkal se někdo s takhle praštěným rušením? A pokud je na vině ten K46 DVB-T, tak to jsem jediná kdo má v bytě DVB-T a kabelovku (byť vedený odděleně a nikde se nespojujou) a dělá mu to tyhle psí kusy?
 8. Fakt za to můžou kabely, stačilo za televizí je trochu přešoupat a hned se začaly chytat, byť kostičkovaně a ještě to zlobí, ale už vím, kde je zakopanej pes. Hledala jsem softwarovej problém a ono to byly nakonec opravdu ty kabely, tak velké díky za nakopnutí!
 9. Jj, Praha 4. MUX12 taky nejede, NOE ani Meteo není naladěný, jen jsem si toho nevšimla, protože mě až tak nezajímaj. Takže tohle bude asi ono. Co případně dělat s kabeláží? Zásuvky UPC a STA (zrekonstruovaná na DVB-T) jsou daleko od sebe a jejich kabely se neprotínaj. Jen se to celý slejzá u televize. A otázkou je co reklamovat. Technik přišel, pohrabal se v jejich krabici dole, zásuvka UPC už tu byla zřízená a kabel ze zásuvky do STB udělal svůj, vypadá bytelně.
 10. Právě, že zelenej (byl tam původně dotaz na ťuflík). Prostě frekvenci bere, i při přímým manuálním vyhledávání konkrétní frekvence ukazuje cca 90% kvalitu signálu, jen nebere kanály. Kabel už jsem zkoušela prohodit s jiným , byť jen takovým obyčejným, ostatní zase našel, 674 ne-e. Uvidím, počkám na nějakou jejich aktualizaci, jestli někdy proběhne
 11. Od cca 15. hodiny máme aktivní kabelovku, ale STB ani televize (s DVB-C) nenaladí frekvenci 674 s Viasatama, Animal Planet, Spectrum, atp. Při hledání je vidět, že jí projíždí, ale výsledek nalezených programů je nula. STB už jsem vypnula, zapnula .. nic. Všechno ostatní naladily STB i TV v pohodě. Na infolince posilali nějakej příkaz znovu a čekat, ale stále nic. Je to normální? Prý se občas načítají některé "programy" déle, jak asi dlouho netuší někdo? Díky za odpověď.
 12. Ta zarušenost mě už taky napadla - zkoušla jsem na routeru změnit i kanál a v okolí jsou stále stejné wifiny, které tam bývaly do teď, žádná nová se neobjevila, navíc maj strašně nízkou kvalitu signálu, žádná není výrazně silná. Navíc ty wifiny tam bývaj v podobnou dobu jako já už několik měsíců ... už to mám trochu vypozorovaný. Ale odpoledne to zkusím celý překopat (jen musím zjistit, jak to má teď UPC s MAC adresama, vím, že dřív, modem nepropustil zařízení bez přeregistrace adresy, což je zase práce navíc, která mě štve) ale nějak tomu moc šancí nedávám, asi to bude zbytečná práce a budu nakrklejší víc než jsem teď
 13. Tak jsem jen prolítla pár odpovědí z posledních dnů a přispěju svojí trochou do mlýna ... Nějak od pátku jsem z rychlosti internetu (v podstatě mám na mysli procházení webů, torrenty ani rapid jsem nezkoušela v posledních dnech) taky dost rozpačitá, tak jsem začala hledat a našla tohle forum (ehm, z domova bych se ho asi nedohledala). Minulý pondělí jsem si všimla, že rapid jede nějak bídně, 100 mega se stahovalo hodinu, ale chybu jsem nehledala, byť mě zaskočilo, že v práci jsem to samý druhý den stáhla během 15ti minut. Od úterý nám chybou jejich technika, kterej se hrabal v baráku v UPC krabici nešel do pátku internet (odborník vytáhl náš internetovej kabel), takže jsem na to zapomněla, a od pátku jde internet, resp. procházení webů naprosto tragicky. Odpoledne to ještě jakž takž šlape, ale tak kolem šestý se to naprosto sesype, neustále vypadává QIP, weby se načítaj zpomaleně a zjištění rychlosti mi vyhodilo nesmyslný údaje - down/up - obojí 0,00 takže se ani nemůžu dopátrat aktuální rychlosti. Ne, že by se NetMeter, kterej jen tak orientačně používám, při zobrazování rychlosti strhal, při stahování blbýho katalogu v pdf jsem se stěží otřela o 200Kb/s, běžně to samý dřív stahoval plnou rychlostí tarifu Easy. Chtěla jsem hledat chybu doma - za modemem mi sedí router a na něj se přes wifi připojuju dvěma noťasama u nichž mám nastavený pevný přidělování IP k MAC adresám, takže si troufám vyloučit, že se mi na domácí síť někdo napíchl. A asi bych si akorát šťouráním v tom rozes*ala to, co by za normálních okolností fungovalo, ale stejně ještě zkusím dneska vyhodit router a napojit to napřímo, i když se mi vůbec nechce v tom hrabat, protože je mi jasný, že se to akorát celý sesype. Ale jak to tak čtu, tak asi nejsem jediná, i když výměnné sítě nepoužívám, tenhle měsíc mi připojením prolítlo nějakých 50 giga, což nepovažuju za extrémní číslo na to, aby UPC zkoušela FUP, i když to jediný mě pro včerejším hrabání v nastavení doma napadlo. Takže zdá se, že je to chyba někde u nich, no to mě podruhý během tejdne "potěšili". Netuší někdo, jestli se jde nějak dovolat normálních rychlostí nebo čehokoliv? Nebo jestli vůbec jde čekat nápravu dřív než po Novým roce? Chjo April Praha 4
×
×
 • Vytvořit...