Přejít na obsah

hurka

Uživatel
 • Počet příspěvků

  36
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli hurka

 • Hodnost
  Nováček
 1. hurka

  Kvalita signálu

  Hlásím změnu! Po včerejším témeř celodením "výpadku" (oblast Praha Holešovice) najednou, bez kontroly kabelů, konektorů, ale i bez výjezdu techniika min. signál 49% (Spectrum HD), vše ostatní 52 až 55 % včetně všech HD programů, kvalita 88% a víc. Pravděpodobně někde na trase zásah do HW (nebo mi dálkově pozlatili konektory ) Přeji tento zásah i všem ostatním, majícím problémy se signálem. Sice pozdě (odcházím ke Skylinku), ale přece.
 2. hurka

  Kvalita signálu

  Snažím se sledovat kvalitu signálu a najít nějaký algoritmus (denní doba, počet využitých tunerů, počasí apod.) Jednoznačně, když je signál větší než 45%, pak kvalita je v rozmezí od 88 do 100 % a vše je v HD O.K.. Jakmile spadne signál pod 45%, jsou HD programy nesledovatelné. Včera večer (mezi 19 a 21 hod) byla síla signálu kolem 43% a občas poskočila na 46%, ale výš ne. Zkusil jsem STB restartovat (pomocí DO bez dotyku STB) a ejhle! Kvalita se dostala na kýžených 46až 52% a byl klid. Neumím si to vysvětlit, máte někdo obdobnou zkušenost?
 3. hurka

  Kvalita signálu

  Mam posledni dobou stejne problemy jako Jack_6428, lokalita Praha - Holešovice. Jedna se jen o HD kanaly. Jeden den je vse O.K. Vsechny jedou jako z praku, dalsi den ale nejsou ke koukani. Nekdy vsechny, nekdy jen nektere. Nejcastejsi problemy jsou u CT HD, Barr HD. Vcera ale nekoukatelna tez NOVA HD, NOVA SPORT HD, i EUROSPORT HD. SD programy vždy v pohodě. Při problémech vždy pozoruji kolísání síly signálu. Docela mě frustruje neustále prověřovat kabely, neumím si představit, že by kabel způsoboval nekvalitu takhle nahodile. Velmi intenzivně mě to vede k úvahám o přechodu na satelit (pravdepodobne SkyLink). Měl by někdo poznatky o srovnání kvality?
 4. Díky za rady, vyzkouším, uvidíme!
 5. Mám velmi dobrou kvalitu všech programů, kromě častého kolísání shora uvedených. Na základě seznamu multiplexů jsem zjistil, že se jedná o mux 12, na 53. kanále. Domnívám se proto, že kolísání způsobuje interference se signálem DVB-T distribuovaném vzduchem též na 53. kanále. Prosím o vyjádření k této teorii a případné návrhy na možné zlepšení stavu. Díky všem! Luděk
 6. To guest: diskutující evidentně nepochopili ....... Musím souhlasit - Praha 7 - Barandov HD, ČT HD mizerie k nekoukání, ostatní HD vypadají dobře, taky by mě zajímaly důvody.
 7. Aktualizováno z flash, lišta sama mizí, při updatu se nepřeházely programy a výrazně se zlepšil rychlý posuv - obraz běží od místa, které je na obrazovce, předtím to vůbec neodpovídalo (nazval bych to "setrvačností" při přetáčení). Celkově zatím spokojenost.
 8. No díky! Na často se opakující potřeby to určitě nebude, ale věřím, že někdo z kutilů na základě těchto skušeností vymyslí něco malinko jednoduššího. Aspoň je to první vlaštovka!
 9. Tak sem s tím, jestli se nepletu, tak to ještě nikdo nezvládl! Z Kaonu do PC - už se těším!
 10. Měl jsem to samé, určitě máš také nepřístupný výběr nastavení času v hlavním menu. Nepomůže nic jiného než resetopvat přes menu do továrního nastavení a udělat celou instalaci znova s nastavením času na automaticky. Pokud máš už seřazené programy, tak je mi tě líto, ale jinak se to vyřešit nedá. Trvá to jen chvilku!
 11. Njn, to vyzkouším, škoda, že se nedá nastavení nějak zálohovat (třeba na USB flashku). Nejvíc mě otravuje to řazení kanálů.
 12. Po delším výpadku proudu se mi přestaly zobrazovat veškeré informace na čelním panelu. Nepomohlo vyp/zap, do továrního nastavení se mi zatím nechce. Veškeré ostatní nastavení zůstalo zachováno, funkčnost taktéž. Nějaký nápad?
 13. Zkoušel jsem externí DVD mechaniku, ale USB port se vůbec nezaktivuje, bez ohledu na obsah disku (MPEG2, JPEG, MP3). Takže tam asi nějakej zádrhel ve FW bude.
 14. Moc bych se přimlouval za to, aby další FW umožňoval přehrávání DVD a BR z externích mechanik, připojených prostřednictvím USB. Odpadlo by další zbytečné zařízení a další dálkový ovladač. Pokud má někdo info o objektivních příčinách, proč by to nešlo, prosím o zveřejnění.
×
×
 • Vytvořit...